Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:34 Pią 17 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2088, 2089, 2090 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola1

PostWysłany: 00:30 Pią 2 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż miło poczytać. Rolling Eyes
Droga Tasiu nie musisz się ze mną zgadzać ale na prawdę nie rozumie czemu jest lepiej na umowie zwłaszcza jeśli ma sie 1 lub 2 kurniki a w ogóle to jakie wy macie ceny na tych umowach (jeśli możesz się podzielić taką informacją) bo nie wierzę żeby rozgarnięty człowiek podpisał umowę minimalną np. 3,20 netto to po prostu mija się z celem. Sory ja mam po prostu przykład sąsiadów którzy mają umowę z ubojnią i raczej słabo na tym wychodzą.Paszę mają o 80 zł droższą niż ja (z tej samej wytwórni) a cenę żywca niższą i nie mam pojęcia jak wychodzą na swoje. Ja nigdy nie byłam na umowie więc wytłumaczcie mi jak to się robi żeby z tego żyć i jeszcze odłożyć bo trzeba być super specem żeby tego dokonać. Pozdrawiam wszystkich hodowców. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:28 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
METAN napisał:
Tasin napisał:

/

(nawet w kwestii sexu Rolling Eyes )
Wow................ jakoś tak landrynkowo się zrobiło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tasin

PostWysłany: 21:18 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Tasin napisał:
Jeśli chodzi o mnie, to produkuję max 19 000 szt jednorazowo (mogłabym 22 000, ale nie lubie tłumów w kurniku) Laughing zdiwieni?? I wcale a wcale nie ciągnie mnie do budowy kurnika za 1 banieczkę, chyba ostatnio już nawet to więcej wychodzi... Jak widzę w agencji przetarg na fermę o powierzchni 13 000 m kw. za właśnie okrągłą banieczkę. Dołożyć z 500 000 i ferma indyków jak ta lala super wyposażona Smile Trzeba być idiotą, żeby budować na polu... Kupić sobie taką feremkę 13 000 m to jest jakieś 35 000 szt indora i wbijać w kury aż miło Smile A z jednej sztuki indora (ZAWSZE!!!) wyciąga się od 15 do 20 zł na czysto Smile.

I drogi Metanie ja należę do tych co wolą rzadziej i pełen orgazm Razz
Pozdrawiam

zdziwiony byłem Twoim postem odnoszącym się do skupienia produkcji , stąd moja reakcja
co do wielkości obsad- wstaw 17000 i porównaj wyniki/ na próbę /
budowa i zakup takich ferm już mnie nie pociąga , wolę inwestycje o krótszym okresie zwrotu , a "pralni pieniędzy" nie potrzebuję

odnośnie orgazmów- ja tak samo- tyle , że z racji wieku nie tyle"wolę" co "muszę" i też nie zawsze się uda/czyli tak samo jak w naszej produkcji/

POZDROWIENIA
ściskam Cię mocno / i nie obraż się za te głupie żarciki-z erotomana został gawędziarz/

Robiłam już takie małe wstawionka, niestety przejadały mnie wtedy zawsze koszty opału, prądu, podatków itp.Sad Czyli w cudzysłowiu te, które są stałe. Najekonomiczniej wychodzą mi stadka od 20000 szt (zima) do 18 000 szt (lato) po środku coś pomiędzy.Obiekt już ma swoje lata i nie ma co go przesilać. Pomimo tego, że Drobimex próbuje mi zawsze wstawić ze 23 szt/ m kw, ja się nie daję Laughing

I nie obrażam się Metanie, bo zawsze podobają mi się twoje wypowiedzi. Wynikają z doświadczenia a to bardzo cenne, chociaż nie zawsze się muszę z Tobą zgadzać Smile (nawet w kwestii sexu Rolling Eyes )
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 21:08 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o porade to popieram tutaj tych co pisza o zorganizowaniu sie i zmniejszeniu produkcji bo inaczej przy naszej fantazji Polakow i bezmylsnosci itd grozi waszej branzy powazna ..... nie kloccie sie bo caly swiat z nas sie smieje z Polakow Smile
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 16:54 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Jeśli chodzi o mnie, to produkuję max 19 000 szt jednorazowo (mogłabym 22 000, ale nie lubie tłumów w kurniku) Laughing zdiwieni?? I wcale a wcale nie ciągnie mnie do budowy kurnika za 1 banieczkę, chyba ostatnio już nawet to więcej wychodzi... Jak widzę w agencji przetarg na fermę o powierzchni 13 000 m kw. za właśnie okrągłą banieczkę. Dołożyć z 500 000 i ferma indyków jak ta lala super wyposażona Smile Trzeba być idiotą, żeby budować na polu... Kupić sobie taką feremkę 13 000 m to jest jakieś 35 000 szt indora i wbijać w kury aż miło Smile A z jednej sztuki indora (ZAWSZE!!!) wyciąga się od 15 do 20 zł na czysto Smile.

Pozdrawiam

zdziwiony byłem Twoim postem odnoszącym się do skupienia produkcji , stąd moja reakcja
co do wielkości obsad- wstaw 17000 i porównaj wyniki/ na próbę /
budowa i zakup takich ferm już mnie nie pociąga , wolę inwestycje o krótszym okresie zwrotu , a "pralni pieniędzy" nie potrzebuję

odnośnie orgazmów- ja tak samo- tyle , że z racji wieku nie tyle"wolę" co "muszę" i też nie zawsze się uda/czyli tak samo jak w naszej produkcji/

POZDROWIENIA
ściskam Cię mocno / i nie obraż się za te głupie żarciki-z erotomana został gawędziarz/
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 15:50 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gans napisał:
Z tym ze zawsze z indora jest 15-20 zl zysku to zart tak Question nie ma takiej branzy gdzie zawsze jest zysk w rolnictwie .Pozdro od "gesiarza" dla wszystkich drobiarzy i juz uciekam bo to nie moja dzialka Smile

jak sięgnę pamięcią do I-go półrocza 2006 to nie mogę sobie przypomnieć , żeby z 1kg zostawała 1zl/ przy cenie ok.3,2/ więc to chyba żart

poza tym nie uciekaj z forum , gdyż uwagi kogoś nie uwikłanego w te pyskówki i wzajemne animozje , stojącego trochę z boku i przez to mającego możliwość obiektywnej oceny , mogą być dla nas c.e.n.n.e.
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 14:42 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym ze zawsze z indora jest 15-20 zl zysku to zart tak Question nie ma takiej branzy gdzie zawsze jest zysk w rolnictwie .Pozdro od "gesiarza" dla wszystkich drobiarzy i juz uciekam bo to nie moja dzialka Smile
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 14:10 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 08:04 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile w chwili obecnej placi animex Debica bo ponoc podpisuja umowy z chodowcami na 3.5 czy to prawda bo ja osobiscie slyszalem od jednego chodowcy ze podpisal taka umowe
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 22:49 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
W11 napisał:
Brojler kurzy napisał:
Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz :cry: Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy :D :(
Szkoda brojlerku miły że twoja wiedza i mądre spostrzeżenia nie idą w parze , z ligą w której grasz!

powtórzę się co do tematu cen: sklep osiedlowy typu biedronka: pierś 60zł /kg
Rufus zapomniałeś dodać że ta pierś jest sprzedawana razem z dynią jako gratis bo dynie kupuje się teraz na Halloween!Więc po co hodujesz kury? Lepiej zasadż sobie dynie i udawaj że sprzedajesz brojlera! Jednak pamiętaj jedno że ''stres to zabujca numer jeden''.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:59 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gans napisał:
Ludzie nie choduje kurczakow ,ale jak czytam ze coraz wiecej hodowcow ma 700.000szt na stanie ,a nawet ktos tu pisal ze to norma Smile (chyba przesada) to wspolczuje wam ,opamietac sie Smile pozdrawiam

teraz specjalizujesz się w gęsi , ale problemy brojlerzystów są Ci znane i wiesz , że taką produkcję mają co najwyżej właściciele ubojni , pozostali "duzi producenci" to zwykle produkcja max.120-250 tys. ,którzy wyrośli z produkcji rzędu 40tys. obiekty w części nowe , część pozyskana z egzekucji komorniczych lub prywatyzacji Spółdzielni i PGR
żyją marzeniami o "wielkości" i własnej mesjanistycznej roli wśród producentów/nie wszyscy/ , a utwierdza ich w tym mniemanie , że tylko duże ubojnie są w stanie zdjąć ich produkcję ?!?!?!?zapominając , że uzupełnieniem powiedzenia "duży może więcej" jest"ale małe jest piękne" i nawet jak padnie to łatwiej je podnieść niż dużego/był taki potentat dzięki któremu branża drobiarska znalazła się w bankowym wykazie branż zagrożonych/
większość hodowców to produkcja 20-60tys
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 19:14 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie nie choduje kurczakow ,ale jak czytam ze coraz wiecej hodowcow ma 700.000szt na stanie ,a nawet ktos tu pisal ze to norma Smile (chyba przesada) to wspolczuje wam ,opamietac sie Smile pozdrawiam
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 19:10 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
ola1 napisał:
Nie rozumie dlaczego piszecie że niektórzy muszą być na umowach bo ich sytuacja do tego zmusza. Kompletna BZDURA. Wszystko można skredytować pasze, pisklaka, leki na przykład na 90 dni a na resztę potrzeba ok. 12000 zł. i sprawa jest rozwiązana i nie muszę dawać się w tyłek kopać jakimś cyt.,,łachudrom" Potrzeba tylko trochę chęci i ruszyć tyłek a nie podpisać umowę z ubojnią założyć nogę na nogę, klepać biedę i płakać że ciężko. Jak by nie było tyle umów po 3,20 to i na wolnym rynku byłoby o wiele wiele lepiej.
Pozdrawiam

niektórzy , z różnych powodów , umoczyli wcześniej i dziś zalegają z płatnościami w wylęgarniach , paszarniach i za leki
to właśnie o NICH piszemy , że "muszą" , bo tylko umowa barterowa /tzn pasza i pisklak ,czasami gaz i obsługa wet. w rozliczeniu za żywiec /z zakładem ubojowym pozwala im kontynuować produkcję , chociaż płacą za to haracz w postaci niższej ceny za żywiec

do TASIN
twój wywód sprowadza się do imperialistycznego widzenia gospodarki , czyli " duży może więcej" a mały może mu najwyżej kapcie zakładać
jak wiesz zapewne , nawet w seksie , o jakości stosunku miedzy partnerami decyduje "nie wielkość przyrodzenia lecz umiejętność pie........nia"

więc zmniejsz obsady , ustaw tylko 4,5-5 cykli/rok zamiast 7 , na początek z 1/3 produkcji przejdż na wolny i przestaniesz mieć problemy z terminowością zdjęć i wstawień , no i co prawda rzadziej ale za to pełny orgazm
w przeciwnym razie te Twoje nowe i świetnie wyposażone obiekty wcześniej czy póżniej zmienią właściciela

dla jasności , żebyś nie zarzucała mi , że nie wiem o czym piszę , to moje możliwości produkcyjne przy pełnej obsadzie to 288000szt , zredukowane o 25% do ok.210-220 tys rozlokowane na trzech fermach ze stosownym przesunięciem wstawień , w tej chwili już wszystko na wolnym/ a byłem z całością na umowie , bo kiedyś myślałem tak samo jak Ty teraz i niewiele brakowało abym popłynął/

ludzie robcie 4 cykle w roku na cholere ciagle spac i myslec o kurach czy to czy tamto dziala...a nie tylko cykl mycie i cykl....eee zycier nie na kurach sie zatrzymalo...zrobic 4 zarob niz zrobic 4 i dwa cykle dolozyc.....no i sa jeszcze tacu co sa na umowach ze robia 6 cykli na "0"....
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:59 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Nie rozumie dlaczego piszecie że niektórzy muszą być na umowach bo ich sytuacja do tego zmusza. Kompletna BZDURA. Wszystko można skredytować pasze, pisklaka, leki na przykład na 90 dni a na resztę potrzeba ok. 12000 zł. i sprawa jest rozwiązana i nie muszę dawać się w tyłek kopać jakimś cyt.,,łachudrom" Potrzeba tylko trochę chęci i ruszyć tyłek a nie podpisać umowę z ubojnią założyć nogę na nogę, klepać biedę i płakać że ciężko. Jak by nie było tyle umów po 3,20 to i na wolnym rynku byłoby o wiele wiele lepiej.
Pozdrawiam

niektórzy , z różnych powodów , umoczyli wcześniej i dziś zalegają z płatnościami w wylęgarniach , paszarniach i za leki
to właśnie o NICH piszemy , że "muszą" , bo tylko umowa barterowa /tzn pasza i pisklak ,czasami gaz i obsługa wet. w rozliczeniu za żywiec /z zakładem ubojowym pozwala im kontynuować produkcję , chociaż płacą za to haracz w postaci niższej ceny za żywiec

do TASIN
twój wywód sprowadza się do imperialistycznego widzenia gospodarki , czyli " duży może więcej" a mały może mu najwyżej kapcie zakładać
jak wiesz zapewne , nawet w seksie , o jakości stosunku miedzy partnerami decyduje "nie wielkość przyrodzenia lecz umiejętność pie........nia"

więc zmniejsz obsady , ustaw tylko 4,5-5 cykli/rok zamiast 7 , na początek z 1/3 produkcji przejdż na wolny i przestaniesz mieć problemy z terminowością zdjęć i wstawień , no i co prawda rzadziej ale za to pełny orgazm
w przeciwnym razie te Twoje nowe i świetnie wyposażone obiekty wcześniej czy póżniej zmienią właściciela

dla jasności , żebyś nie zarzucała mi , że nie wiem o czym piszę , to moje możliwości produkcyjne przy pełnej obsadzie to 288000szt , zredukowane o 25% do ok.210-220 tys rozlokowane na trzech fermach ze stosownym przesunięciem wstawień , w tej chwili już wszystko na wolnym/ a byłem z całością na umowie , bo kiedyś myślałem tak samo jak Ty teraz i niewiele brakowało abym popłynął/
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 18:42 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
Brojler kurzy napisał:
Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz Crying or Very sad Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy Very Happy Sad
Szkoda brojlerku miły że twoja wiedza i mądre spostrzeżenia nie idą w parze , z ligą w której grasz!

powtórzę się co do tematu cen: sklep osiedlowy typu biedronka: pierś 60zł /kg
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:13 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczyt głupoty ekonomicznej - zainwestowac milion złotych po to ,żeby kto inny mógł na tym zarabiać :lol: To powinni w książkach do ekonomii umieścić w dziale "Jak nie należy inwestować" :lol:
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:29 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No to budujcie dalej i płaczcie dalej Laughing Laughing
Jak im braknie na kontrakcie to kupią od ciebie nie kumasz tego?I zapłacą ile trzeba.A jak na chwilę z 200tys zrobisz 100 to na tych 100 zarobisz więcej jak na tych 200 na kontrakcie

Słowem "no to jeszcze po kurniczku" Laughing Laughing

dokladnie dzis trzeba byc idiotazeby ladowac 1 000 000 w nowy obiekt i c.h.o.l.e.r.a wie kiedy sie to zwroci....ludzie nie tylko na kurnikach mozna pseudozarabiac...taak naprawde to stawiajac kurnik za kurnikiem macie ladnie hipoteki pokreslone:) powodzenia zycze mocno wierzcie ze kiedys bedzie moze taak jak teraz bo napewno nigdy juz lepiej nie bedzie...z roku na rok coraz gorzej a ludzie inwestuja w drobiarstwo:) smiech na sali....
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 17:04 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby -3.6 netto - p. konkol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
medox

PostWysłany: 16:48 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to budujcie dalej i płaczcie dalej :lol: :lol:
Jak im braknie na kontrakcie to kupią od ciebie nie kumasz tego?I zapłacą ile trzeba.A jak na chwilę z 200tys zrobisz 100 to na tych 100 zarobisz więcej jak na tych 200 na kontrakcie

Słowem "no to jeszcze po kurniczku" :lol: :lol:
Powrót do góry
501

PostWysłany: 16:20 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram cię Tasin.Mam też trochę obiektów i wiem co to znaczy z taką ilością prosić się małym ubojnią w czasie marazmu o zdejmowanie kurczaka.To mogą robić tacy co mają parę kurczaczków i masę gotówki bo wtedy jest łatwiej podejmować ryzyko.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 16:18 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz :cry: Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy :D :(
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:46 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Pozdrawiam

Nie zgodzę się z Tobą Ola. Gdyby wszyscy kontraktowi hodowcy przeszli na wolny rynek w jeden dzień, to na drugi cena na wolnym rynku myślę że byłaby w granicach 2 zł, jak to już nie raz bywało...
Ja nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale kontraktowi hodowcy nie hodują jednorazowo po 20 000 szt. Dołóżcie do tego jeszcze jedno 0 i wyjdzie wam mniej więcej średnia wielkość produkcji hodowcy kontraktowego. I myślicie wy wszyscy wolnorynkowcy, że taki hodowca przeszedłby ze swoimi kurnikami, nowymi, świetnie wyposażonymi (dodam) na wolny rynek ?? Laughing Zaraz mnie brzuch ze śmiechu rozboli. I co może ten jeden wsad zdejmowały by mu ubojenki które mają mocy 40 000 szt na dobę aaaaaaaaahhhhhhhhhhaaaaaaaaaa Very HappyVery HappyVery Happy. Policzcie sobie ile gościu by się bujał z tymi kurami i jakie by miał przeżarcia Exclamation Do wszystkiego tego dodam jeśzcze, że te 200 000 szt to średnia, a znam kilku takich którzy hodują jednorazowo po 800 000, 700 000 szt. Dużo?? Powoli staje się to normalne.
Powiem wam tylko tyle, że zachodniopomorskie praktycznie nie bawi się w wolny rynek, a lubuskie w dużej wiekszości oddaje kurczaka albo do Drobimexu, Kozich Głów, albo do Stortebom. Nam tutaj wolny rynek już tak dał w kość, że conajwyżej jeśli zadzwonią po kurę możemy im pokazać tyłek Smile

A jeśli komuś w danym momencie nie opłaca się hodować, to nikt go nie zmusza do wstawień. Chcę to hoduję, a jak nie to robię sobie wakacje. Ot co!
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 14:48 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 13:47 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A u nas ponoć 3.60netto.
Rysiu Ochucki ten przykład z dniem bez samochodu istotnie w przypadku "kurzych biznesmenów" trafiony.
Ale nie rozumiem : przecież jak podpisujecie kontrakt na 3.30 i nawet część ludzi wstawi na tym kontrakcie bo będą chcieli być cwansi to co im to da? Cena na wolnym (a wy będziecie na wolnym z częscią obiektów na które macie kase) pójdzie do góry bo duzi nie będą mieli surowca i będą kupować na wolnym po wysokiej cenie żeby mieć surowiec ale na kontrakcie dalej będzie 3.30 to niech sobie wstawiają.Nawet cena na wolnym jeszcze bardziej przez to podskoczy bo zakłady jak kupią część po 3.30 z kontraktu a po np 4zł z wolnego rynku to i tak im średnio wyjdzie 3.65

zgodze soe z Toba i wyobrazam sobie taka scene gdyby tylko byly duze zaklady uboje powyzej 50 000szt dziennie to by kilka zakladow bylo skrzykneliby sien zcena nawet sobie by kurczaki do uboju odsprzedawali a hodowca by za grosze albo na zero wychodzil na umowie...wiec cieszcie sie Ci ktorzy macie umowy z duzymi zakaldami ze nam na wolnym rynku teraz cena ladnie do gory idzie wam i tak nie doloza bo to lachudry
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:09 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz Crying or Very sad Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy Very Happy Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2088, 2089, 2090 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 2089 z 2246

Skocz do: