Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:11 Pią 22 Lut 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2089, 2090, 2091 ... 2155, 2156, 2157  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 16:01 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciulacz napisał:
ok na prosbe"kol" warm-maz 3.3 netto i nie szukaja Laughing . jak masz na jutro( ale na jutro bo w poniedzialek to juz nie wiem) kurczaka daj namiar i ja kupie od ciebie po 3.3netto. pozdrawiam
ps ze stresem u mnie ok harmonogram tez mam juz na caly rok a cena "walnie" napewno tylko nie wiem kiedy oby nie w czasie jak bede zdawac -czyli za miesiac Sad

Bez sciemy. Jutroto jest piątek a pojutrze to sobota i nie mów mi o poniedziałku, bo "duchem świętym nie jestem. Małe ubojnie nie czekają na poniedziaek i jeżeli są braki to biją i w niedzielę więc bez sensu jest mówić w czwartek o poniedziałku. Zresztą pogadaj z Medoxem, on się nie szczypie i od razu wyłoży Ci "kawę na ławę", nie straszę. Ten cały Medox to chyba jedyny trzeźwiąco myślący człowiek na tym forum. No sorry, jest jeszcze MD i jeszcze kilku innych, żeby wymienić ich nicki bym musiał cofnąć się wstecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ciulacz

PostWysłany: 15:12 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo suwalki to inna bajka . tam jeszcze kryzys Laughing cena 2.6 ( podstawowa plus dodatki jakies 10 groszy max) netto , piskle 1zl plus koszty dojazdu.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 15:06 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciułacz, a ile płacą Suwalskie ZD
Animex Dębica 2.75 netto, pisklę 0.90

ciulacz napisał:
ok na prosbe"kol" warm-maz 3.3 netto i nie szukaja Laughing . jak masz na jutro( ale na jutro bo w poniedzialek to juz nie wiem) kurczaka daj namiar i ja kupie od ciebie po 3.3netto. pozdrawiam
ps ze stresem u mnie ok harmonogram tez mam juz na caly rok a cena "walnie" napewno tylko nie wiem kiedy oby nie w czasie jak bede zdawac -czyli za miesiac Sad
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 15:04 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:44 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
ciulacz napisał:
Walczcie lepiej w innych woj. bo w warm-maz cena 3.5 -3.6 netto i szukanie kurczaka. pozdrawiam.

Dość podpuch. Walczcie, walczcie..... a zaraz walnie na 2,50. Olsztyn 3,3 netto i jest normalnie (oby tak dalej). Dokładnie jest tak. Zarobię to przebaluję a jak wdupię to płacz i zgrzytanie zębów. Ustal sobie "Ciułaczu" harmonogram, nie przesuwaj wstawień nie lej wody na forum, bo Cię czyta cała Polska i to pomaga. Jak zarobisz dużo to odłuż trochę na czarną godzinę i wtedy będziesz bez stresowcem. Ja tak robię i wszystko mam w d....Komornik nie puka do drzwi, bank nie woła, na wczasy zostaje, jest spokój w rodzinie, w produkcji. Na koncie też trochę jest. Pisałem. Chcieliście 4 netto i co? Walnęło na 2,8. Gość chciał 3,9, po 3,8 też nie chciał sprzedać i za 5 dni dostał 2,8, a dawali mu 3,7. Pomyślcie! To co jest to mi wystarczy a jeżeli mi będzie brak to zmienię zawód.
Pozdrówko!

Nie dodałem, ze żywca jest w sam raz i nie szukają. Podaż się zrównała z popytem i nie piszcie bzdur,że są braki. Ja w każdym bądź razem w to nie wierzę, że szukają.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:39 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciulacz napisał:
Walczcie lepiej w innych woj. bo w warm-maz cena 3.5 -3.6 netto i szukanie kurczaka. pozdrawiam.

Dość podpuch. Walczcie, walczcie..... a zaraz walnie na 2,50. Olsztyn 3,3 netto i jest normalnie (oby tak dalej). Dokładnie jest tak. Zarobię to przebaluję a jak wdupię to płacz i zgrzytanie zębów. Ustal sobie "Ciułaczu" harmonogram, nie przesuwaj wstawień nie lej wody na forum, bo Cię czyta cała Polska i to pomaga. Jak zarobisz dużo to odłuż trochę na czarną godzinę i wtedy będziesz bez stresowcem. Ja tak robię i wszystko mam w d....Komornik nie puka do drzwi, bank nie woła, na wczasy zostaje, jest spokój w rodzinie, w produkcji. Na koncie też trochę jest. Pisałem. Chcieliście 4 netto i co? Walnęło na 2,8. Gość chciał 3,9, po 3,8 też nie chciał sprzedać i za 5 dni dostał 2,8, a dawali mu 3,7. Pomyślcie! To co jest to mi wystarczy a jeżeli mi będzie brak to zmienię zawód.
Pozdrówko!
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 13:17 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 12:59 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Proszę o informacje ile płacą na Dnym śląsku.Czy to prawda
że Langner płaci 3,20 netto - czy więcej.Proszę o podanie cen w innych regionach.Za odpowiedzi zgóry dziękuje.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 17:27 Sro 7 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze i analizy - Rynek mięsa
Rzeczpospolita
2007-02-07

Najdrożej w Wielkopolsce

Hodowcy trzody nie zarobili na interwencyjnym skupie. Za kilogram żywca zakłady płaciły od 2,8 do 3 zł. Jedynie w Wielkopolsce cena wzrosła do 4 zł. Kłopoty mają rolnicy sprzedający po parę sztuk, gdyż zakłady wolą większe partie towaru. Tuczniki zdrożały średnio ok. 20 gr. na kilogramie i - jak podkreśla Dariusz Stawski z Domu Handlowego Agro w Łodzi - obecne ceny (3 - 3,1 zł) powinny się ustabilizować.

Drogi jest nadal drób, bo podaż jest mała. Na obniżki cen nie ma co liczyć również z powodu ptasiej grypy. Stabilny jest rynek wołowiny, która kierowana jest głównie na eksport.

Źródło: Rzeczpospolita
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 14:28 Sro 7 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby- zdałem po 3.3 netto
następne stado przetrzymam do przyszłegp tyg.
cena napewno wzrośnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Michał 24

PostWysłany: 13:29 Sro 7 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach można dostać dzisiaj 3,30
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 11:47 Sro 7 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm -maz 3.4 -3.6 netto i szukanie kurczaka. pozdrawiam
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 09:57 Sro 7 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wam powiem tak,jakie umowy podpisujecie ,tak macie.Więcej głupców to więcej bankrutów i większa cena dla wolnorynkowców którzy mają więcej oleju w głowach i nie podpisują umów z góry dla siebie niekorzystnych.
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 21:42 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyjemy zobaczymy Smile Pozdrawiam Smile

ciulacz napisał:
do hodowca123. Zycze Ci abys "dokopal" dla cedrobu - ale marne szanse. jesli nie masz w umowie ceny gwarantowanej i sposobu ustalenia ceny sprzedazy dnia(czyli cena dnia zakladu) a zawarta jest Twoja podpisana deklaracja sprzedazy zywca w okreslonym terminie i ilosci to cedrob w imie prawa kupuje od Ciebie zywiec w cenie przez siebie ustalonej - nawet np 50 groszy za kilogram. sad nie uwzglednia w tym przypadku "Twojej krzywdy" tylko zawarta umowe(twoje negocjacje twoja decyzja i twoj wybor) - pisalem ze zaden hodowca nie analizuje prawnie podpisywanych umow a w wiekszosci jest to "rozboj w bialy dzien"i wyrok na hodowce. a czy Ci cos zostanie po ewentualnej przegranej??????? - hmmmm przeczytaj dokladnie jak umowa czyli strony ustalaja kare w przypadku niedostarczenia zakontraktowanego zywca - znam pare przypadkow takich kar i nigdy nie bylo to oplacalne natomiast czesto rujnujace.takze zycze powodzenia.
reklamacja pisklat to jedna sprawa - i mozesz wytoczyc im sprawe w sadzie a niedostarczenie zakontraktowanego zywca to inna druga sprawa i tu cedrob wytoczy sprawe Tobie( oby sie tak nie stalo). jedna sprawa z druga prawnie nie ma zwiazku-zmien prawnika bo chyba nienajlepiej Ci doradzil.
znajac cedrob "zaproszenie" do sadu dostaniesz za jakies dwa lata zatem szukaj chlopie dobrego prawnika. chyba ze cedrob w ostatnim czasie sie zmienil i jest przyjazny hodowcom Wink - to moze Ci odpusci
ps. w tym opisanym przez Ciebie czasie jak cedrob placil 2.85 suwalki placily 2.5 i wszyscy hodowcy grzecznie "sprzedawali" do nich zywiec ponoszac jeszcze wieksze straty. czyli w sumie cedrob jeszcze nie taki zly Wink
Powrót do góry
bankrut01

PostWysłany: 21:41 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moglby mi ktos powiedziec jaka jest cena na dzis i jakie sa rokowania??
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 21:13 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do hodowca123. Zycze Ci abys "dokopal" dla cedrobu - ale marne szanse. jesli nie masz w umowie ceny gwarantowanej i sposobu ustalenia ceny sprzedazy dnia(czyli cena dnia zakladu) a zawarta jest Twoja podpisana deklaracja sprzedazy zywca w okreslonym terminie i ilosci to cedrob w imie prawa kupuje od Ciebie zywiec w cenie przez siebie ustalonej - nawet np 50 groszy za kilogram. sad nie uwzglednia w tym przypadku "Twojej krzywdy" tylko zawarta umowe(twoje negocjacje twoja decyzja i twoj wybor) - pisalem ze zaden hodowca nie analizuje prawnie podpisywanych umow a w wiekszosci jest to "rozboj w bialy dzien"i wyrok na hodowce. a czy Ci cos zostanie po ewentualnej przegranej??????? - hmmmm przeczytaj dokladnie jak umowa czyli strony ustalaja kare w przypadku niedostarczenia zakontraktowanego zywca - znam pare przypadkow takich kar i nigdy nie bylo to oplacalne natomiast czesto rujnujace.takze zycze powodzenia.
reklamacja pisklat to jedna sprawa - i mozesz wytoczyc im sprawe w sadzie a niedostarczenie zakontraktowanego zywca to inna druga sprawa i tu cedrob wytoczy sprawe Tobie( oby sie tak nie stalo). jedna sprawa z druga prawnie nie ma zwiazku-zmien prawnika bo chyba nienajlepiej Ci doradzil.
znajac cedrob "zaproszenie" do sadu dostaniesz za jakies dwa lata zatem szukaj chlopie dobrego prawnika. chyba ze cedrob w ostatnim czasie sie zmienil i jest przyjazny hodowcom Wink - to moze Ci odpusci
ps. w tym opisanym przez Ciebie czasie jak cedrob placil 2.85 suwalki placily 2.5 i wszyscy hodowcy grzecznie "sprzedawali" do nich zywiec ponoszac jeszcze wieksze straty. czyli w sumie cedrob jeszcze nie taki zly Wink
Powrót do góry
bankrut01

PostWysłany: 21:11 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moglby mi ktos powiedziec jak wyglada cena na dzis i jakie sa rokowania
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 18:39 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie znasz mojej umowy... W ciemno nie zerwałem z nimi współpracy... po wcześniejszych rozmowach z adwokatem dowiedziałem się, że zerwać umowę można każdą w przypadku dobrego uzasadnienia nie wywiązania się z umowy kontrahentów. A powiedz mi szczerze jak oni się wywiązują z umowy jak nas na każdym kroku kroją….co !! Wykorzystałem ten moment, że nie uwzględnili mi reklamacji na pisklęta…. Dodając aktualną sytuację i różnicę cen miałem podstawy ku temu, żeby nie oddawać kurczaków za grosze… Jak się pisemnie przedstawi argumenty świadczące o twojej słuszności i argumenty poparte dowodami to gwarantuję Ci, że nawet gdyby CEDROB skusił się na proces to wygrałbyś bez problemu. A zresztą…. Nawet gdy wytoczą mi proces i go przegram to z różnicy zysków i tak mi zostanie pewna ładna sumka Smile Pozdrawiam i odwagi życzę…Wink

ciulacz napisał:
Do hodowca123. nie znam Twojej umowy z cedrobem ale mysle ze przegralbys w sadzie z kretesem a jestem pewien ze cedrob Ci nie odpusci. znam wiele spraw jakie cedrob wygral i byly bardziej "oczywiste" niz ta. dlatego nie namwialbym do takiego postepowania innych hodowcow bo przegrana w takich przypadkach jest bardzo kosztowna i zawsze "malo oplacalna". lepszym rozwiazaniem-jakie polecam- jest czytanie umowy przed jej podpisaniem ,a standardowa umowa z Cedrobem to "rozboj w bialy dzien".pozdrawiam . zdrowego rozsadku zycze i powodzenia w sadzie.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 16:05 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do hodowca123. nie znam Twojej umowy z cedrobem ale mysle ze przegralbys w sadzie z kretesem a jestem pewien ze cedrob Ci nie odpusci. znam wiele spraw jakie cedrob wygral i byly bardziej "oczywiste" niz ta. dlatego nie namwialbym do takiego postepowania innych hodowcow bo przegrana w takich przypadkach jest bardzo kosztowna i zawsze "malo oplacalna". lepszym rozwiazaniem-jakie polecam- jest czytanie umowy przed jej podpisaniem ,a standardowa umowa z Cedrobem to "rozboj w bialy dzien".pozdrawiam . zdrowego rozsadku zycze i powodzenia w sadzie.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 14:11 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena tuszki jak zdołałem ustalić na dziś od4,80 4,90(małe ubojnie) netto do 5,40 brak żywca i są zapowiedzi dalszych podwyżek. Żywiec 3,60 netto lub brutto.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 13:29 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Jak wcześniej sprzedawałem swoje stado to z czystej ciekawości zadzwoniłem do Ciechanowskich zakładów drobiarskich.... przedstawiłem się za hurtownika i oferowali mi tuszkę po 5.80 (netto) (Tak było wtedy gdy na rynku kurczak był po 3.80 (netto) - czyli 2-3 dni...(dokładnie pewien czwartek,piątek i poniedziałek...przed polowa stycznia .później cena spadała..z dnia na dzien...)) Dzieląc przez współczynnik dochodowości czyli koszt żywca = (koszt tuszki / 1.45) = 4.00 (netto) ---- Po tyle powinni kupować żywiec!!! Ale zgadnijcie po ile był u nich żywiec.... 2.85 (netto) Czyli na kilogramie skubali hodowce o 1.15 zł.netto Czyli jak ktoś ma 20 000 sztuk razy 2.50 kg (średnia) razy 1.15 różnica * 1.05 vat = 60 375 (Około) Przez kilka dni ubojnie na kontraktacjach robili nas w h.u.j.a a my i tak byliśmy zadowoleni ..... GRATULUJE!!!...Oddałem wtedy wszystkie kury na wolny rynek pomimo umowy z cedrobem...nadmieniam że mam dużo więcej kur niż 20 000 i nie przejmuje się bo jak oni mnie w h.u.j.a robią to co stoi na przeszkodzie żebym ja ich zrobił Very HappyVery HappyVery Happy sytuacja wygląda tak że nie opłaca się im mnie sądzić a nawet gdyby to zarobiłem na prawnika!!!! i myślę że i tak obroniłbym się bo wysłałem pismo że jak nie dostane min. 3.70 netto to nie ma mowy o współpracy. Piszę to tylko do was byście w takich sytuacjach podobnie postępowali a będziemy lepiej i mniej stresowo żyli bo jak na koncie jest spora sumka to inaczej się żyje SmileSmileSmile POZDRAWIAM!!!!

2R napisał:
Czy ktoś zna aktualne ceny tuszek w dużych zakładach? z informacji w Agro Trendy wynika że zakłady w styczniu miały przebitkę prawie 2 zł na kilogramie zakup żywca 2.55 netto a sprzedaż tuszek min 4,50 zł.
Pzdr.
Jestam z Tobą Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
hodowca123

PostWysłany: 11:41 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wcześniej sprzedawałem swoje stado to z czystej ciekawości zadzwoniłem do Ciechanowskich zakładów drobiarskich.... przedstawiłem się za hurtownika i oferowali mi tuszkę po 5.80 (netto) (Tak było wtedy gdy na rynku kurczak był po 3.80 (netto) - czyli 2-3 dni...(dokładnie pewien czwartek,piątek i poniedziałek...przed polowa stycznia .później cena spadała..z dnia na dzien...)) Dzieląc przez współczynnik dochodowości czyli koszt żywca = (koszt tuszki / 1.45) = 4.00 (netto) ---- Po tyle powinni kupować żywiec!!! Ale zgadnijcie po ile był u nich żywiec.... 2.85 (netto) Czyli na kilogramie skubali hodowce o 1.15 zł.netto Czyli jak ktoś ma 20 000 sztuk razy 2.50 kg (średnia) razy 1.15 różnica * 1.05 vat = 60 375 (Około) Przez kilka dni ubojnie na kontraktacjach robili nas w h.u.j.a a my i tak byliśmy zadowoleni ..... GRATULUJE!!!...Oddałem wtedy wszystkie kury na wolny rynek pomimo umowy z cedrobem...nadmieniam że mam dużo więcej kur niż 20 000 i nie przejmuje się bo jak oni mnie w h.u.j.a robią to co stoi na przeszkodzie żebym ja ich zrobił Very HappyVery HappyVery Happy sytuacja wygląda tak że nie opłaca się im mnie sądzić a nawet gdyby to zarobiłem na prawnika!!!! i myślę że i tak obroniłbym się bo wysłałem pismo że jak nie dostane min. 3.70 netto to nie ma mowy o współpracy. Piszę to tylko do was byście w takich sytuacjach podobnie postępowali a będziemy lepiej i mniej stresowo żyli bo jak na koncie jest spora sumka to inaczej się żyje SmileSmileSmile POZDRAWIAM!!!!

2R napisał:
Czy ktoś zna aktualne ceny tuszek w dużych zakładach? z informacji w Agro Trendy wynika że zakłady w styczniu miały przebitkę prawie 2 zł na kilogramie zakup żywca 2.55 netto a sprzedaż tuszek min 4,50 zł.
Pzdr.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:55 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara prawda głosi ,że żeby ktoś mógł zarobić ktoś inny musi stracić.
Pewnie że zarabiają jak kretyni oddają żywiec za darmo to byliby idiotami gdyby nie zarabiali.Myślę ,że gdyby jeden z drugim zobaczył ich dzienne zyski to by wyleciał z butów w powietrze
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 07:17 Wto 6 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pzdr.
Powrót do góry
krystyna

PostWysłany: 21:32 Pon 5 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2089, 2090, 2091 ... 2155, 2156, 2157  Następny
Strona 2090 z 2157

Skocz do: