Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:12 Pon 21 Sty 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2092, 2093, 2094 ... 2141, 2142, 2143  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sahara

PostWysłany: 21:53 Pią 22 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No co taka cisza,siedzicie na budowach nowych kurniczków z MR?Nie zapomnijcie wziąść troszkę więcej kredytu żeby wybudować wysoki mur, żeby komornik nie przeskoczył...
A w przyszłym roku taki mur przyda się wielu.Zobaczycie już od lutego gdzie będą trwać i kończyć się rzuty przy cenie paszy pod 1100zł.Szczególnie o takim murze powinna pomyśleć ta masa cała wkładająca na początku stycznia,im najdalej w połowie roku taki mur będzie niezbędny.
Po świętach wszyscy mówią o cenie poniżej 2zł kto jescze może dziś wieczorem sprzedać coś (niektórzy ponoć coś jeszcze "dobijają") niech to zrobi[/list][/code]

Wśród takiej ciszy, głos " Medoxa " się rozchodzi ............... Laughing
Dla wszystkich DROBIARZY Zdrowych i Wesołych Świąt od SAHARY i aby
do wiosny Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol

PostWysłany: 19:12 Pią 22 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox- wiele razy przyznawałem Ci rację, lecz błagam- odpuść sobie na te Święta. Pomóż żonie w kuchni i nie wysyłaj postów na tym forum. Rozpoczniemy po świętach. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego na te Święta i w przyszłym roku. I spokoju.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 10:41 Pią 22 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ale oficjalnie na budowe kurnika niema kredytu na MR tak to bym wzioł na jeszcze 4 chale .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:26 Pią 22 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co taka cisza,siedzicie na budowach nowych kurniczków z MR?Nie zapomnijcie wziąść troszkę więcej kredytu żeby wybudować wysoki mur, żeby komornik nie przeskoczył...
A w przyszłym roku taki mur przyda się wielu.Zobaczycie już od lutego gdzie będą trwać i kończyć się rzuty przy cenie paszy pod 1100zł.Szczególnie o takim murze powinna pomyśleć ta masa cała wkładająca na początku stycznia,im najdalej w połowie roku taki mur będzie niezbędny.
Po świętach wszyscy mówią o cenie poniżej 2zł kto jescze może dziś wieczorem sprzedać coś (niektórzy ponoć coś jeszcze "dobijają") niech to zrobi[/list][/code]
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:13 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No .no i lepsze 1.80 niż 1.60 :roll:
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 21:33 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulo301 napisał:
witam lubuskie dziś 2 00 a co po świętach chyba jeszcze mniej. pozdrawiam
Lepsze 2 złote, niż 1,80
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 20:56 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie dziś 2 00 a co po świętach chyba jeszcze mniej. pozdrawiam
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:22 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w okolicy wszyscy normalnie wstawiają.... podobnie jak medox Smile Więc myślę, że cena jest na dobrym poziomie....Smile Pozdro!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:30 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie naganiaj.A pasza pisklęta,klasyfikacje ,waga do uboju?Np.dlaczego wogóle przyjmuje się wagę na ubojni????Kurczak po drodze traci ale ani to wina hodowcy ani ubojni,tak po prostu jest bo musi być i tyle.Nie da się, żeby ubojnia była 100m od kurników ani kurniki 100m od ubojni i nie było strat, ale dlaczego ponosi je hodowca.WAGA POWINNA BYC DZIELONA NA PÓŁ.To byłoby sprawiedliwe i jedynie sensowne rozwiązanie,ale gdzie tam trzeba przecież hodowców dymać na każdym kroku,gdzie się tylko da.[/list]
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 12:17 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Debica - 2.35+vat (2.46 brutto)

iwonarad napisał:
Bez nerw Medox. To nie jest dokładnie tak - przed wsadem wiem, że dostanę minimum 2.35+vat (cena w umowie jest zapisana jako minimalna gwarantowana), ale jak cena pójdzie w górę na rynku to zapłacą więcej niż 2.35. Mogą oczywiście wyciąć numer, jak cena pójdzie w górę, i jakby nigdy nic zapłacić 2.35. Ale taki numer mogą wyciąć raz, bo więcej hodowcy nie zobaczą (przynajmniej mnie).
I cena paszy gwarantowana na wstawienie.

medox napisał:
Mam w głebokim poważaniu ich pisklęta pasze i najbardziej 2.35plus vat.Jeśli taka alternatywa by kiedyś miała mi zostać to po prostu nie będę się tym zajmował bo nie zidiociałem do reszty żeby z własnej nie przymuszonej woli podpisać umowę na której stracę!!!!!!!!!!
Teraz stracilem jeszcze bardziej ale różnica polega na tym że przed wsadem nie wiedziałem że stracę i to mój biznes i moje ryzyko!!Ale gdyby mi ktoś powiedział jak wsadzisz to dostaniesz 2.35 to bym po prostu nie wsadził.
Po co się męczyć to nie prościej iść nad jezioro i wyrzućić do niego parę tysięcy a reszte czasu spędzić w fotelu przed telewizorem?
To skrajny debilizm wiedzieć że się dołoży i robić to pomimo to.Różne rzeczy w życiu dziwne widziałem ale tego po prostu nie pojmę do końca życia.
A ty skąd z działu zakupów?Nie wystarczy wam idiotów którzy zobaczyli 2.10 i podpiszą wszystko co powyżej byleby móć patrzeć na swoje nowe kurczaczki ,że tutaj prowadzisz agitację?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:34 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaa i cena 2.00 - 2.10brutto takim wynikiem kończy się tydzień przedświąteczny (słyszałem ,że niektóre ubojnie na śląsku kupowały po 1.95brutto).Wszędzie kura powyżej 2.60 i zostało jej na po świętach od groma i nie chce nikogo straszyć ale są prognozy na cenę poniżej 2zł po świętach i po nowym roku zaraz.
Więc gratuluje wszystkim którzy myśleli ,że na kurkach zarobią bo święta.Weżcie teraz ołówek i policzcie:
np 2 kurniczki po 25tys czyli 50tys sztuk razy 2.50kg(bo wszędzie wysokie wagi) to daje 125.000kg mięska razy średnio 30gr straty na kilogramie to daje 37.500zł.
Czyli gdybyś jeden z drugim zabrał rodzinkę na urlop na MIESIĄC do jakiegoś ciepłego kraju i leżał MIESIĄC pod palmą popijając drinka zapłaciłbyś( bo to poza sezonem totalnie) pewnie z 18 tys,ale podkreślam za miesiąc.Potem po powrocie w autko i na narty na 2 tygodnie gdzieś do Szwajcari ,Austri czy Włoch i tam przepuściłbyś jeszcze z 10tys zł bo co tam.W sumie przechulałbyś ok 28 tys zł.Wróciłbyś byś do kraju po 6 tygodniach totalnie wyluzowany i mając jeszcze ok.10 tys w kieszeni w stosunku do strat które poniosłeś myśląc o zarobku na święta!
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 10:28 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CISZA,SPOKÓJ itak powinno być.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 18:43 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto z was bierze pasze z Contipaszu i jakie są wyniki?. czy na kurniku jest sucho?. prosze o odpowiedz . POZDRAWIAM
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 13:29 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U.w.a.g.a. niedługo przyjdzie do nas chodowców ś.w.i.ę.t.y. m.i.k.ł.j. i pod choinke dostaniemy podwyszke cen gazu i pradu . czyli kopa w dupe za tą naszą prace, dlaczego jesteście tacy zachłanni coniektórzy i pobudowalisie tyle obiektów . słyszałem że w mojej okolicy jedna ubojnia wiosną postawi 12 swoich obiektów.
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 12:53 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KURNIKARZE CZEMU JESTESCIE TAK GLUPOWACI RYNEK MA SWOJE PRAWA ----JUZ AZ PTASIA GRYPE WYMYSLILI BO ZA DUZO DROBIU JEST NA SWIECIE WIEC JAK KTOS TROCHE INTELIGENTNY JEST TO NIECH SOBIE POMYSLI A NIE 100. 000 -----200.000 GLUPOLE CHYTRUSY
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 12:51 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KURNIKARZE CZEMU JESTESCIE TAK GLUPOWACI RYNEK MA SWOJE PRAWA ----JUZ AZ PTASIA GRYPE WYMYSLILI BO ZA DUZO DROBIU JEST NA SWIECIE WIEC JAK KTOS TROCHE INTELIGENTNY JEST TO NIECH SOBIE POMYSLI A NIE 100. 000 -----200.000 GLUPOLE CHYTRUSY
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:46 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 2,1-2,2 netto . Wylęgaranie nie narzekają na nadmiar jaj do wylęgu więc prosty wniosek , że wstawiają prawie wszyscy . Nie rozumiem polityki zakładów paszowych: doskonale zdają sobie sprawę z tego , że hodowcy nie zarabiają , ale nie ma problemu żeby przysłowiowy Kowalski kupił paszę na termin pomimo , że nie ma żadnego zabezpieczenia , w banku spore kredyty i jest tak naprawdę bankrutem . Co ciekawe wydaje się , że tylko On o tym nie wie Shocked Bardzo często są to dzierżawcy więc i obiekty nie mogą stanowić zastawu . Cena paszy w Raiffpolu na dzisiaj średnio grower , na termin okoł 860-870 PLN netto . Gotówka taniej o około 30 PLN. Oczywiście tendencja zwyżkowa. Rozum i logika podpowiadają żeby wstawienia sobie odpuścić i tak też czynię . Życzę wszystkim więcej rozsądnego myślenia i oczywiście lepszej ceny .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:53 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOUDIS 890 netto- grower, DOROL 920 netto (super pasza tylko sypka)
Kurczak Olsztyn 2,20 netto. Pszenica 600 z dowozem. Pozdrówko.
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 08:03 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy producenci brojlerów. Może nadszedł czas aby przestać narzekać, pisać "durnoty" , tracić czas i pieniądze a przystąpić do pracy od podstaw, a mianowicie ustanowić limity produkcyjne, które nie dopuszczą do nadprodukcji. Kurczaka sprzedawać do ubojni poprzez grupy producenckie - maksymalnie cztery w kraju. Wtedy mogłby być porządek i producent-sprzedawca mógłby ustalać cenę a nie kupujący-ubojnia. Przemyślcie to przez Świeta . Pozdrawiam i mimo wszystko życzę WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWE ROKU. Trzymajcie się ciepło. SZCZĘŚĆ BOŻE !!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:23 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
R2 to co piszesz nie przekłada się na cenę żywca. AN święta racja z malutkim ale te "ale" jest naprawdę malutkie. Medox już Ci kiedyś pisałem, że pracujesz jak " Anioł śmierci". Nie mam ochoty umierać, lecz z tymi kredytami MR masz rację. Pewnie, gdzie może być lepsza lokata? Skąd można wziąć kredyt na niższej stopie procentowej? Tylko MR. No i mamy to co mamy. Ciekawe co ci MR zrobią, gdy przyjdzie czas spłaty kapitału. Rok prolongaty moment i się skończy. Zawiesili sobie sznur na szyi to niech wiszą i się duszą, tylko za jakiego szwanca inni mają cierpieć. A te kurniki to nie nowi stawiają tylko stare wyrzeracze, bo zawsze im mało. A tam. Pies z nimi tańcował. To nie jest śmieszne. Cześć!
\I dziś znowu rozmawiałam z hodowcą który stwierdził, że opuszcza swoje trzy zakichane budy i spada do pracy w urzędzie, ale na jego miejsce przychodzi nowy dzierżawca!!! Shocked Ja pierdziele, facet nawet nie wie, że właśnie doprowadza się do bankructwa. WARIAT!!Na naszym terenie to już norma. Jeden odchodzi z drobiarstwa, to zaraz następny się znajdzie co go zastąpi na tych samych obiektach. I co chwile mi jakiś hodowca przebąkuje o budowie nowej hali Mad Osobiście znam tylko 2 hodowców z Drobimexu którzy staneli z produkcją na zimę jeden 60 000 szt, drugi 100 000 szt.
Jeśli chodzi o Drobimex to średnio pasza kosztuje od 808 zł do 855 zł netto z tendencją ciągle wzrostową, średnio podwyżka co miesiąc o 20-30 zł. Cena kurczaka ani drgnie!! Czyli 2,50zł netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomala1

PostWysłany: 22:52 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
kurka złotopiórka napisał:
witam jak tak dalej pasza będzie drozec to naprawdę zbankrutują ci co powstawiali tygodniowo o 20 zł ma pasza drożeć . Na przednówku ośiągnie 1200 zł a cena kurczaka 2 40 .MEDOX ma racje zmniejszcie o 20% wstawienia jak ktoś myśi to wstawiac tylko mniej. pozdrawiam

Po raz kolejny proszę. Przy cenie żywca podajcie cenę paszy. Dowiem się w mojej okolicy i podam.

Cena paszy łódzkie starter 960, grower 920, finiszer 900.to na ten tydzien. mieszallnie mówia ze to niekoniec
Powrót do góry
tomala1

PostWysłany: 22:43 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam towar znika z magazynów a my dostajemy po dupie.

potwierdzam ubojnie w łódzkiem i mazowieckim sprzedają towar na bieżaco. Dalej hodowca jest robiony w karolka. I co na to Ci co wstawili w grudniu?? Na dziś 2,25Brutto (strata ok.25gr/kg). Choćby nie wiem jaki wynik. Uświadomcie mnie jak się mylę.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:52 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam towar znika z magazynów a my dostajemy po dupie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:27 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 to co piszesz nie przekłada się na cenę żywca. AN święta racja z malutkim ale te "ale" jest naprawdę malutkie. Medox już Ci kiedyś pisałem, że pracujesz jak " Anioł śmierci". Nie mam ochoty umierać, lecz z tymi kredytami MR masz rację. Pewnie, gdzie może być lepsza lokata? Skąd można wziąć kredyt na niższej stopie procentowej? Tylko MR. No i mamy to co mamy. Ciekawe co ci MR zrobią, gdy przyjdzie czas spłaty kapitału. Rok prolongaty moment i się skończy. Zawiesili sobie sznur na szyi to niech wiszą i się duszą, tylko za jakiego szwanca inni mają cierpieć. A te kurniki to nie nowi stawiają tylko stare wyrzeracze, bo zawsze im mało. A tam. Pies z nimi tańcował. To nie jest śmieszne. Cześć!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:50 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch na ubojniach bardzo dobry towar znika z magazynów !!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2092, 2093, 2094 ... 2141, 2142, 2143  Następny
Strona 2093 z 2143

Skocz do: