Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:42 Pią 19 Paź 2018

Agrolok
Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola1

PostWysłany: 18:15 Pią 30 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyniki na stadach reprodukcyjnych będą ok jeśli dostaniesz dobre pisklęta to po pierwsze nie w wadze 30 i poniżej bo albo to zdechnie po 72 godz. transportu na fermę a jak przeżyje to nioski z tego nie będzie tylko selekcja ,po drugie dobra pasza bez mykotoksyn bo jak przytrują to święty boże nie pomoże i wyników nie będzie a wytwórnia przepraszam za wyrażenie rżnie "głupa" i twierdzi z reguły najpierw że to IB potem gdy się okaże że serologia na IB jest ok to szuka innych "czynników".Jeśli jest dobry, zdrowy odchów ,dobre pisklę, dobra pasza ,program szczepień odpowiedni trzeba się bardzo starać żeby popsuć stado , zbyt mało uwagi przykładamy do jakości paszy , wiem coś o tym , jestem po takim doświadczeniu i mogę powiedzieć jedno zwracajcie koledzy i koleżanki uwagę na jakość paszy, nie dajcie się zwieść zapewnieniom i pięknej gadce przedstawicieli wytwórni kiedy przyjadą na reklamację- wymagajmy dobrej jakości bo za to płacimy ciężkie pieniądze .pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 13:48 Czw 29 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cobb - ostatniego miałem w 2002r. to było moje najlepsze stado, super.
Ross - dwa poprzednie stada - z tymi kogutami w Rossie to żyje stereotypow dużo - nie miałem problemówz nimi. Fakt były "gamoniowate" po zestawieniu z kurami, ale później się poprawiły. Sucha ściółka, pilnowanie masy ciała i powinno być OK.
Pawłów Trzebnicki Starbro - ok, Hubbard Evo - no cóż... przetrwałem,przebaczę może, ale nie zapomnę.
Hybro - brak doświadczeń.
Trudno jednak byłoby powiedzieć że określone rody kur mięsnych są zawsze dobre, a inne zawsze złe - na pewno każdy hodowca ma własne poglądy i doświadczenia. Kupowanie stada to kupowanie kota w worku - bywa różnie.
pozdrowienia

k napisał:
powiedzcie mi jakie w tej chwili osiagacie wyniki na swoich stadach w różnych kurach, bo ja zaobserwowałem ze w tej chwili kiedy to jajko jest drogie i można by cos zarobic na rynku to nie mam co za duzo urywac z kontraktu.
ross jak wiadomo wieczne problemy ze zdrowotnoscia z zywotnoscia koguta ktory ostatnio potrafi sie psuc juz po 40 tyg, mareka ktora to przedstawiciele nie wiedziec czemu kaza doszczepiac i taka to rosyjska ruletka trafie w dobre stado albo jakas kiche. natomiast hubbard fajna kura nie pracowita nie ma problemu ze sciolka dobrze sie leze kogut dobrze pracuje do konca ogolnie malo antybiotykow sie podaje ale osiaga slaba niesnosc w moim przypadku szczyt niski tygodniowka po krecha.
co do cobba nie mam pojecia podobno koguty sa poprawione a hybro to wole niewspominac.
jezeli mozecie podzielcie sie ze mna swoja opinia
pozdrawiam
Powrót do góry
k

PostWysłany: 18:31 Sro 28 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi jakie w tej chwili osiagacie wyniki na swoich stadach w różnych kurach, bo ja zaobserwowałem ze w tej chwili kiedy to jajko jest drogie i można by cos zarobic na rynku to nie mam co za duzo urywac z kontraktu.
ross jak wiadomo wieczne problemy ze zdrowotnoscia z zywotnoscia koguta ktory ostatnio potrafi sie psuc juz po 40 tyg, mareka ktora to przedstawiciele nie wiedziec czemu kaza doszczepiac i taka to rosyjska ruletka trafie w dobre stado albo jakas kiche. natomiast hubbard fajna kura nie pracowita nie ma problemu ze sciolka dobrze sie leze kogut dobrze pracuje do konca ogolnie malo antybiotykow sie podaje ale osiaga slaba niesnosc w moim przypadku szczyt niski tygodniowka po krecha.
co do cobba nie mam pojecia podobno koguty sa poprawione a hybro to wole niewspominac.
jezeli mozecie podzielcie sie ze mna swoja opinia
pozdrawiam
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 17:44 Pon 26 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobno mówi się o ok.40 stadach wycietych z powodu salmonelli, przykre to i tylko współczuć bo przejść tą gehennę z weterynarią trzeba mieć mocne nerwy i zdrowe serce . Jest trochę mniej wstawień reprodukcji w III kw., ale trudno przewidzieć jak sytuacja się rozwinie, popyt powinien być bo dużo piskląt wyjeżdża za granicę - Ukraina ,Białoruś.Ceny brojlera w dół ale hodowcy towarowi strzelają sobie smobója bo podobno południe Polski sprowadziło sobie pisklęta z Czech , pokusili się na parę groszy na pisklęciu no niechby nawet 15-20 gr na sztuce pisklaka , wypłynęło na rynek mięso z tych zakupów a potem płaczą ,że ceny spadły o 80gr na kilogramie czyli na pisklaku zarobili 20 gr a stracili na tej samej sztuce 1,6 do 2 zł to ci dopiero bez urazy ekonomia , trzeba myśleć co z tego typu decyzji wyniknie w przyszłości i jaki one mogą mieć skutek.pozdrawiam
Powrót do góry
k

PostWysłany: 15:54 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie cena na kontrakcie podobna aczkolwiek na podkupie nie co zmalalo zainterosowanie i tych telefonow z wolnego rynku mam ostatnio malo byc moze jest zwiazane z okresem zimowym i niedalekimi swietami, ale 95 gr to jeszcze nie udalo mi sie osiagnac, powiedzcie mi brojler jest stosunkowo tani a czy przewiduje sie spadek cen jaj wylegowych za pol roku bo mam duzo kur w odchowie? czy ktos ma jakies szacunkowe dane ile stad juz wycieto z powodu salmonneli w kraju?
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 11:16 Pon 12 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
co tak słabo z informacją, aby czytacie, podzielcie się informacjami, orientacja w bieżącej sytuacji to połowa sukcesu ,jak tam ceny jaj wylęgowych i paszy w innych rejonach kraju? piszcie to nic nie kosztuje.Pozdrawiam całą reprodukcję Smile

Dziękuję za pozdrowienia, troszkę nie w temacie jestem teraz, bo stado we wczesnym odchowie.
"Na kontrakcie" 68gr netto+ wart. biol. chyba nadal u nas, "na podkupie" nie wiem.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:54 Pon 12 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co tak słabo z informacją, aby czytacie, podzielcie się informacjami, orientacja w bieżącej sytuacji to połowa sukcesu ,jak tam ceny jaj wylęgowych i paszy w innych rejonach kraju? piszcie to nic nie kosztuje.Pozdrawiam całą reprodukcję Smile
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 21:41 Sro 7 Lis 2007    Temat postu: Ceny jaj wylęgowych mięsnych Odpowiedz z cytatem

koledzy i koleżanki z reprodukcji włączcie się do stałej wymiany informacji na temat bieżących cen jaj wylęgowych i cen pasz wówczas łatwiej nam będzie wpływać na wytwórnie czy wylęgarnie w swoich regionach . Aktualne ceny jaj we wschodniej Polsce na kontraktacje od 0,68 do 0,72 netto,wolny w granicach od 0,90 do 0,95 zależnie , ceny pasz DJR1(1 okres nieśny) płacę 1035 brutto.Ożywiam temat we wspólnym interesie Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strona 20 z 20

Skocz do: