Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jest Jajczarek ?

........ no i gdzie się podziała Biedronka ?

 

P.S.

Produkuje na "pół gwizdka" ... i baaardzo się z tego cieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jaja, brązowe M.

Cena FOB. Ilości hurtowe. 1248 kartonów po 360 sztuk.

Możliwie prawdopodobny co tygodniowy zakup.

Oczywiście możliwie jak najniższa cena.

 

 

Jeśli mają Państwo jakieś namiary, lub sami są w stanie sprzedać takie ilości, bardzo proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupić jajka z fermy i sprzedawać, dowozić do miejscowych sklepików i na targowiska.

 

Mam takie pytanie jak wygląda sprawa założenie tego typu działalności gospodarczej ?

 

Jakie podatki bym musiał zapłacic ?

 

pozdrawiam z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Chciałbym kupić jajka z fermy i sprzedawać, dowozić do miejscowych sklepików i na targowiska.

 

Mam takie pytanie jak wygląda sprawa założenie tego typu działalności gospodarczej ?

 

Jakie podatki bym musiał zapłacic ?

 

pozdrawiam z góry dziekuje

 

Nie można już legalnie prowadzić takiej działalności. Jajka powinny pochodzić z zakładu pakowania lub z hurtowni spożywczej. Więc podatków za taką działalność się nie płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Więc podatków za taką działalność się nie płaci.

 

Ewentualnie, gdy się wpadnie, to płaci się odpowiednio wysoką karę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajeczny nie strasz chłopaka daj mu liznąć branży jajecznej

L 0.32 m- 0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajeczny nie strasz chłopaka daj mu liznąć branży jajecznej

L 0.32 m- 0,22

 

No i masz rację. Polak to taki stwór, że jednak lubi uczyć się na własnych błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy?

 

Trzeba założyć działalność gospodarczą?

No chyba inaczej się nie da ....

Nie bardzo wiem, jak można sobie wyobrazić legalne prowadzenie działalności gospodarczej bez jej rejestracji ..

 

P.S.

Kurczę, z tymi pakowniami to jest jednak trochę problemów. Wszystko to, o czym napisaliście to prawda .... ale... !

 

Producent jaj konsumpcyjnych, który niewątpliwie jest rolnikiem, nie może bezpośrednio wprowadzać jaj do obrotu. Może to robić natomiast tzw. pakownia.

 

Oczywiście rolnik (hodowca) może otworzyć własną pakownię i dzięki temu będzie mógł dostarczać jaja na sklepy, ale tu pojawia się problem.

 

Rejestrując pakownię, dostajesz na nią NIP i REGON i tym samym "powołujesz do życia" podmiot, który rolnikiem nie jest. Krótko mówiąc, rolnik rejestrujący pakownię, zaczyna prowadzić działalność gospodarczą i musi zacząć odprowadzać ZUS oraz płacić podatki od sprzedaży jaj.

 

I tu pojawia się kolejna "śmieszność". Okazuje się, że rolnik jest podwójnie opodatkowany. Raz jako rolnik (nakaz płatniczy podatku), a drugi raz jako pakownia (od faktur).

 

Długo szukałem rozwiązania tego problemu. Wygląda na to, że w prawie go nie ma. Jest tam natomiast wielka luka. Większość pakowni zarejestrowanych przez producentów opiera się na interpretacjach prawa przez U.S. a nie na samym prawie.

 

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie- bardzo proszę o informacje.

 

 

Wracając do tematu wcześniej poruszonego, to znam przypadki pakowni, które niby są pakowniami, ale tak naprawdę nie mają swojego NIP ani REGON. Ich właścicielami są oczywiście hodowcy i na fakturach widnieją właśnie ich dane, a nie dane pakowni. Wszystko to z powodów, o których napisałem powyżej.

Dodam, że pakownie te, pomimo licznych kontroli, od wielu lat z powodzeniem dostarczają jaja na sklepy- wypisując faktury de facto na rolników a nie na pakownie.

 

 

Może ktoś coś powiedzieć na ten temat ? Może jakieś art. i & ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo Mieszasz 2 różne sprawy !

 

To są dwie odrębne dziedziny prawne.

 

Możesz mieć Zakład Pakowania niejako podpięty pod fermę albo pod hurtownię. Samo prowadzenie zakładu pakowania jaj nie jest dla fiskusa istotne. Sam w sobie nie jest on ujęty w rejestrze typów działaności gospodarczej. A więc jako tako nie kwalifikuje się zakładania samostanowiącego podmiotu. Natomiast z punktu prawa bezpieczeństwa żywności prowadzenie zakładu pakowania jest wymagane do możliwości wprowadzania do obrotu jaj konsumpcyjnych (pomijam sprzedaż bezpośrednią od rolnika bo ma ona swoje ograniczenia)

 

Jajeczny nie do końca masz rację. W pewnych szczególnych przypadkach możliwe jest sprzedawanie jaj bez udziału bezpośredniego pakowni czy fermy a tylko przez działaność handlową. Ale to już wyższa szkoła akrobatyki.

 

 

dyzio888 nie wiem skąd u Ciebie pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dokończyłem...

 

… nie wiem skąd u Ciebie pomysł prowadzenia handlu bez zarejestrowanej działalności gospodarczej w tej materii. Tak się kiedyś prowadziło w latach 90 tych. Bo nikt tego nie kontrolował, ale i tak do końca legalne nie było.

 

PS. Kiedyś to i VAT się nie doliczało bo go nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jajeczny nie do końca masz rację. W pewnych szczególnych przypadkach możliwe jest sprzedawanie jaj bez udziału bezpośredniego pakowni czy fermy a tylko przez działaność handlową. Ale to już wyższa szkoła akrobatyki.

 

Tym szczególnym przypadkiem może być tylko hurtownia spożywcza, która de facto i tak sprowadza jaja z pakowalni. Według obowiązującego prawa, jaja do detalu wyjeżdżają tylko z pakowalni. Do gastronomii również. Oczywiście jeśli gastronomia (zbiorowe żywienie) ma chęć i takie możliwości (zatwierdzony transport), może zaopatrzyć się w jaja bezpośrednio od rolnika zarejestrowanego w weterynarii jako handel bezpośredni czyli z numerkiem PL xxxx56xx. Innych legalnych metod obrotu jajami nie znam, co nie znaczy, że takowych nie ma. Do tego ambarasu nie zaliczam przemysłu bo on rządzi się innymi prawami. Tam idzie wszystko i zewsząd. A jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, to wszyscy wiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję trochę za rozjaśnienie tematu .

 

Bardziej mnie interesuje zakup jajka od znajomego /wolny wybieg / posiada fermę i zarejstrowana pakownie jaj .

 

Chciałbym zakupić od niego z pakowni i sprzedawac po lokalnych sklepikach.

 

Panowie jak to widzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję trochę za rozjaśnienie tematu .

 

Bardziej mnie interesuje zakup jajka od znajomego /wolny wybieg / posiada fermę i zarejstrowana pakownie jaj .

 

Chciałbym zakupić od niego z pakowni i sprzedawac po lokalnych sklepikach.

 

Panowie jak to widzicie ?

 

Czyli otworzyć działalność i zarejestrować się w Sanepid'zie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pakowni to są jeszcze Działy Specjalne Produkcji Rolnej. Masz ferme i pakownie i jesteś na krusie. Płacisz podatek ryczałtowy , ale to przy niedużej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o podawanie cen

 

u mnie ten tydz.

 

XL- 0,38

0- 0,31

1A- 0,28

1B- 0,20

2A- 0,18

 

Potwierdzam, oprócz XL. Nie udało się go kupić w tak dobrej cenie więc zrezygnowałem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o podawanie cen

 

u mnie ten tydz.

 

XL- 0,38

0- 0,31

1A- 0,28

1B- 0,20

2A- 0,18

 

 

Ceny podobnie +0,02 na L i XL czyli odpowiednio 0,3 i 0,4

Reszta tak samo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ceny były wyższe potrzeba nam więcej kurników, więcej klatek i więcej kur w klatkach !

 

P.S.

To To jest oczywiście sarkazm.

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla sprostowania nie mi,ale jest jeden taki harpagan

 

Taaaaa pier....... daj spokój z tym gadaniem. Każdy może sobie napisać co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już niedługo cena będzie lepsza pozwolenia już wydane na prawie milion

Wyrazy współczucia dla harpagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...