Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:23 Pon 17 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2174, 2175, 2176  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
falanus

PostWysłany: 14:57 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spadku chyba tak szybko nie będzie.
Ja dzisiaj odebrałem kilka telefonów z Kaszub z zapytaniem o kurczaka.
Cenę proponowali 3,8 i płatne w ciągu 3 dni.

Ja właśnie dziś zdaję ostatnie.

życzę wszystkim równie dobrej ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 14:18 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba zaczyna spadać,brak zainteresowania ze strony ubojni.Tak zeznają znajomi
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 13:27 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex OZD 3.05 netto, pisklę 1,10 (dla hodowców na kontrakcie transport piskląt na koszt zakładu). Mają pisklęta (tylko Ross), ale szukają hodowców na wstawienia.

Tasin napisał:
Od jutra Drobimex 2,90 zł, nie wiem jak reszta płaci.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:01 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jutra Drobimex 2,90 zł, nie wiem jak reszta płaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sahara

PostWysłany: 15:11 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w TESCO widziałem kurczaki na tackach - CEDROB -6,69, DROBIMEX- 6,69 a ,, Wyrób własny TESCO" (????) Shocked 5,49 zł.
Czy ktoś mi wytłumaczy,gdzie Tesco produkuje kurczaki?
Jak się czują hodowcy DROBIMEX-u,gdy widzą taką cenę swojego kurczaka
w sklepie? Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 10:31 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Witam Wszystkich na forum.
Zrobiłem sobie małą przerwę ......ha,ha,ha ...ale nie w produkcji .... i za całe 1450 zł ( noclegi + wyżywienie) spędziłem fajne ferie na sniegu... słowackim i w tym wspaniałym kraju gdzie piwo w knajpie (normalnej) kosztuje 2,50 zł a slivovica leje sie strumieniami na zboczach wielkiej fatry (lub małej , lub niskich tatr, lub tatr wysokich) obsługa jest z sosialismu ale można kucharzowi w morde dać ..i może odda jak jest większy.
I zobaczyłem na tej Słowacji zjawiska następujace : filet brazylijski w supermarkecie hypernova mrozony pakowany po 2kg z oryginalnym oznaczeniem że jest z brazylii i z zawartoscia 1,2-1,6 %soli w cenie 300 ksk. czyli 18 zł za kg (mrożonego z solą ),
normalny filet mrożony( słovacki lub polski) kosztuje ok. 200 ksk. czyli ok. 24 zł.
Jest też drób z francji (mrożony 1,2 kg tuszka) i węgier ( gęś, kaczka)
I widziałem ok 200 km od granicy polskie samochody z żywcem pędzące do słowackiej ubojni !!!!
Czyli o co chodzi? ... w całej UE sprzedaje się drób z brazylii tylko wszystko zależy od nadzoru weterynaryjnego!!! robią wielkie wały na granicach a nadzór w danym kraju milczy ... dlaczego u nas w marketach nie ma oryginalnie zapakowanych w brazylijskie opakowania tylko"swieży" na stołach lodowych?
U nas dopuszcza się sprzedaż drobiu z pojemnika, u innych jest wszystko na tackach lub mrożone !!!
W ten to (zobroniony przepisami UE ) sposób wprowadza sie klienta w błąd a hodowcę w długi!!
I aby takie sytuacje nagłaśniać potrzebny jest związek .
Bardzo bogaty związek jest w stanie kontrolować napływ drobiu z brazylii do UE lub nawet kupić sobie częsć ładunku celem udowodnienia nieprawidłowości .
Bardzo mnie cieszy że przypomnieliśmy sobie o cenach z okolic 4 zł za kg żywca a byo tylu sceptyków .....
Tuszka 5,4 5,6 netto. Pzdr.

Miło powitać
Kaszuby 3.8 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
2R

PostWysłany: 08:31 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich na forum.
Zrobiłem sobie małą przerwę ......ha,ha,ha ...ale nie w produkcji .... i za całe 1450 zł ( noclegi + wyżywienie) spędziłem fajne ferie na sniegu... słowackim i w tym wspaniałym kraju gdzie piwo w knajpie (normalnej) kosztuje 2,50 zł a slivovica leje sie strumieniami na zboczach wielkiej fatry (lub małej , lub niskich tatr, lub tatr wysokich) obsługa jest z sosialismu ale można kucharzowi w morde dać ..i może odda jak jest większy.
I zobaczyłem na tej Słowacji zjawiska następujace : filet brazylijski w supermarkecie hypernova mrozony pakowany po 2kg z oryginalnym oznaczeniem że jest z brazylii i z zawartoscia 1,2-1,6 %soli w cenie 300 ksk. czyli 18 zł za kg (mrożonego z solą ),
normalny filet mrożony( słovacki lub polski) kosztuje ok. 200 ksk. czyli ok. 24 zł.
Jest też drób z francji (mrożony 1,2 kg tuszka) i węgier ( gęś, kaczka)
I widziałem ok 200 km od granicy polskie samochody z żywcem pędzące do słowackiej ubojni !!!!
Czyli o co chodzi? ... w całej UE sprzedaje się drób z brazylii tylko wszystko zależy od nadzoru weterynaryjnego!!! robią wielkie wały na granicach a nadzór w danym kraju milczy ... dlaczego u nas w marketach nie ma oryginalnie zapakowanych w brazylijskie opakowania tylko"swieży" na stołach lodowych?
U nas dopuszcza się sprzedaż drobiu z pojemnika, u innych jest wszystko na tackach lub mrożone !!!
W ten to (zobroniony przepisami UE ) sposób wprowadza sie klienta w błąd a hodowcę w długi!!
I aby takie sytuacje nagłaśniać potrzebny jest związek .
Bardzo bogaty związek jest w stanie kontrolować napływ drobiu z brazylii do UE lub nawet kupić sobie częsć ładunku celem udowodnienia nieprawidłowości .
Bardzo mnie cieszy że przypomnieliśmy sobie o cenach z okolic 4 zł za kg żywca a byo tylu sceptyków .....
Tuszka 5,4 5,6 netto. Pzdr.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:38 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Agri-Max poco te podniecenia zapomnieliście co przychodzi po dobrej cenie kanał .
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 21:26 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krystyna napisał:
Witam!Jaka cena brojlera jest obecnie w Malopolsce?Pozdrawiam!

Ile sobie zazyczysz , tyle zaplaca ...Smile Ehh ...Co za czasy Smile
Powrót do góry
krystyna

PostWysłany: 20:03 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Jaka cena brojlera jest obecnie w Malopolsce?Pozdrawiam!
Powrót do góry
aneczka

PostWysłany: 23:01 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno coś się ruszyło w Polskim Związku Hodowców, i mają nareszcie swoją stronę internetową www.drobiarstwo.org Oby tak dalej, czekamy na efekty.... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadek

PostWysłany: 20:02 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farmer napisał:
Witam .. Jaka cena żywca na Kaszubach ..... Pozdrawiam

Kaszuby 3.8-3.9netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kogut59

PostWysłany: 17:38 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska i lubuskie - wolny rynek ,max 3.40 netto . W tym tygodniu ubojnie w tym rejonie miały do 2 dni postoju , bo nie chciały więcej płacić ,
nie podniosą ceny w najbliższych dniach , a wręcz przeciwnie , chcą wymusić na hodowcach cenę poniżej 3.30 netto Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kogut59

PostWysłany: 17:12 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko napisał:
wątek prowadzony jest w tym temacie: http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=299

Tu piszemy o cenach brojlera kurzego , a nie o cenach innych zwierzaków Laughing
Pozdrowienia dla nowego Moda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
vjano

PostWysłany: 16:27 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wątek prowadzony jest w tym temacie: http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=299
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 12:37 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .. Jaka cena żywca na Kaszubach ..... Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 09:40 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
medox napisał:
Takie rzeczy o których pisze metan powinno się naglaśniać.Szukać takich towarów,badać je.Słyszeliście jak producenci miodu poradzili sobie z importem jakiegoś syfu nie wiadomo skąd?Dali do badania wprost ze sklepu czy hurtowni i efekt tego badania był taki ,że zakazano natychmiast sprzedaży i wycofano to co już znalazło się w obrocie.A wcześniej jak toczyli batalię,że importuje się syf niezdatny do jedzenia nikt ich nie słuchał

No i wracamy do tematu: czy potrzebny jest silny związek branżowy? Odpowiedź, mimo ,że oczywista, nie może dotrzeć do wiekszości z nas od wielu, wielu lat. Cóż, szara normalka.
Mam nadzieję,że za parę lat nie będziemy śpiewali parafrazując Osiecką :.."i tylko drobiu, drobiu żal.."

zgadzam się z tobą , ale może by tak "politykę" zostawić na weekend

TERAZ proszę o konkretne informacje o CENACH
Zalewo-3,9
Siniarzewo - max.3,6
Zawady-3,8 z możliwością w górę
Piórkowscy-3,8 na wolny rynek
Godzianów -3,7-3,9
Piecuch- po uważaniu/swojemu hodowcy potrafił "dać" 3,2/
Filipczak- 3,7 ale zaczyna wymiękać

UWAGA na Nowe Miasto Lubawskie/dawny Urban/--jakieś zmiany właścicielskie
są to informacje z wczoraj godz,14.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 18:03 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Takie rzeczy o których pisze metan powinno się naglaśniać.Szukać takich towarów,badać je.Słyszeliście jak producenci miodu poradzili sobie z importem jakiegoś syfu nie wiadomo skąd?Dali do badania wprost ze sklepu czy hurtowni i efekt tego badania był taki ,że zakazano natychmiast sprzedaży i wycofano to co już znalazło się w obrocie.A wcześniej jak toczyli batalię,że importuje się syf niezdatny do jedzenia nikt ich nie słuchał

No i wracamy do tematu: czy potrzebny jest silny związek branżowy? Odpowiedź, mimo ,że oczywista, nie może dotrzeć do wiekszości z nas od wielu, wielu lat. Cóż, szara normalka.
Mam nadzieję,że za parę lat nie będziemy śpiewali parafrazując Osiecką :.."i tylko drobiu, drobiu żal.."
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 13:13 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam poważnie szykuje się nam import kurczaka z holandi

pewnie ten "wyprodukowany" na statkach w Rotterdamie , bo z ich rodzimej produkcji jest droższy od naszego
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 09:53 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam poważnie szykuje się nam import kurczaka z holandi
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:51 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 08:04 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam podobnie jak Metan,że nadprodukcja jest wymysłem (czyim?myślę,że głównie ubojni) na użytek hodowców.Czy my mamy problem z odbiorem żywca?(no,może kilka razy na przestrzeni ostatnich 12-14 lat).Nasz główny problem to cena,jaką nam płacą.Im niższa cena dla nas tym więcej ubojnie biją i zauważcie SPRZEDAJĄ.W czasie ptasiej grypy miały największe uboje.My dokładaliśmy,oni jak zwykle zarabiali.
Jeszcze słów kilka do Metana:mam nadzieję,że pisząc o minimalnych cenach gwarantowanych miałeś na mysli ceny OPŁACALE dla hodowcy.A tak w ogole to piszesz mądrze,rzeczowo i ...dowcipnie.
Pozdrowienia .
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:09 Sro 7 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An - proszę , przelicz dokładnie ofertę na brazylię , którą podałem/ wzięta z Netbrokers/ oferta była autentyczna , możliwość realizacji w ciągu trzech dni,załadunek w Rotterdamie
uważaj , bo po przeliczeniu włosy nie tylko stają dęba , ale mogą wypaść
nasuwa się pytanie: KTO DO TEGO DOPŁACA I PO CO
ile takich tirów mogą załadować i wysłać do Polski
opakowania po tym "towarku" zaobserwowano w kilku większych ubojniach /z przetwórstwem i bez/
każdy przejazd takiego ładunku powinien być odnotowany przez służby graniczne w tym weterynaryjne z powiadomieniem Powiatowego Lek.Wet.w miejscu docelowym ładunku/niestety, brak reakcji z ich strony/
teraz wożą wieprzowinę taką , że bez maski nie podchodż , ale w kiełbasce nie poczujesz
trzy lata temu taki towar można było kupić w niektórych hurtowniach Diecezji Krakowskiej po1zl/kg + 10gr na Kościół/oczywiście w nocy i bez rachunku/ ilość dowolna po uprzednim zamówieniu/a miała być pomoc dla Kazachstanu/
organizacjom charytatywnym też są potrzebne pieniądze / na tacę/
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 19:24 Sro 7 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby propon. 3.8netto
Jutro może wzrosnąć.
Wyrażne braki żywca.
Pozdrawiam
Powrót do góry
An

PostWysłany: 15:55 Sro 7 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo, to wspomniany Hudson Foods przetrzymuje w chłodniach Dalmoru kurczaka z przeznaczeniem na kraje WNP ( Rosja, Kazachstan, Mołdawia). Towar oficjalnie podlega odprawie celnej i każdorazowy załadunek na TIR-a powinien podlegać odprawie celnej i ma chyba 48 godzin na opuszczenie naszego kraju przez określone przejście graniczne. Czasami TIR-y się psują Evil or Very Mad . Nie mam wiedzy, czy można nabyć (i od kogo) legalnie mrożony drób np. z Brazylii.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2174, 2175, 2176  Następny
Strona 2098 z 2176

Skocz do: