Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:34 Nie 24 Lut 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2155, 2156, 2157  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:32 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wy jesteście łośie zamało było wam 3 00 bo wy chcieliście 4 00 a teraz wielkie przetrzymywanie to wam nic nieda .kurczaka jest ful bo wszyscy piosali że niewstawiają a wszyscy wstawili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wacław

PostWysłany: 10:43 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
No i kicha (hodowcy nie wytrzymali 2 dni) wszyscy rzucili się do zdawania a ubojnie się cieszą,ja trzymam,myślę że jeśli ktoś może niech czeka,to jest zmowa ubojni,oni nas wykorzystuje,przeczekajmy jeżeli nerwy pozwolą
Mazowieckie 3.00 brutto pozdrawiam !

Dołączam się z poparciem miałem odstawiać w sobotę ale się wstrzymam na przyszły tydzień (chociaż wagę mam dziś 2,60kg.) za dużo ubojnie chcą zejść z ceną. Nie dajcie się wykorzystać, nie panikujcie, nie ma dużo kurczaka.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 10:09 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 2.9 netto , tuszka 4.4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
medox

PostWysłany: 07:47 Pią 12 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszka zaczyna schodzić poniżej 4zł,kurczak niesprzedawalny-śląsk, małopolska świętokrzyskie
Powrót do góry
Wacław

PostWysłany: 22:47 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara napisał:
Wacław napisał:
W Wielkopolsce na początku tego tygodnia płacili 3,00 .Miałem zaplanowany odbiór na sobotę .Dziś ubojnia twierdzi że rynek zbytu się załamał, że idzie import elementów z Holandii, nie ma zejścia, że cena tuszki spadła na dziś 4,20 i nie wiadomo czy w sobotę mi odbiorą, mówią że spadnie żywiec, nie wiadomo na ile.

''Wacław'', czy miałeś na myśli ZD''Langner", bo ''Rowex" koło Szamotuł ,
wczoraj płacił 3.30 netto. Arrow

Miałem na myśli Ubojnię Banasiewicz ze Szczytnik k.Kalisza.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 20:46 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, jak babcię kocham konkretnie się z tobą gada, ale ty jak nic pracujesz w dziale kontraktacji Drobimexu

Tasin napisał:
Drobimex od poniedziałku 2,55 netto. Pisklę 1,14 ze szczepieniem na IB. Pasza od 845 zl do 855 zl za grower i mniej wiecej to jest srednia wazona w zależności od wytwórni. Wszystkie płatności po zdanym żywcu. Praktycznie nikt gotówką nie płaci bo się nie opłaca. Pisklę coraz mocniejsze i osiągamy coraz lepsze wyniki hodowlane. Niektórzy hodowcy schodzą ze zużyciami poniżej 1,70 kg. Praktycznie wyeliminowano trzecią klasę. Wagi na ubojni się zgadzają z wagami średnimi ustalanymi przez hodowcę na fermie. Drobimex wprowadził też dwu fazowy tucz gdzie na 1m kw. powierzchni wstawia sie 23 szt. i przy wadze od 1,80 do 1,70 kg oddaje się 30% ptaków ,a pozostałe tuczy do wagi 2,30 kg. Ta propozycja jest skierowana do hodowców, którzy sami się zdecydują na takie rozwiązanie, ale powiem, że z 1 metra można wyprodukować więcej ton.

Czy ktoś wie jak w ubojni Hamroli jest rozwiązana kwestia wytwórni pasz?? Czy konieczne jest branie paszy z Koudijsa?? A może ktoś wie jakie są proponowane rozwiązania??
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 20:38 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
No i kicha (hodowcy nie wytrzymali 2 dni) wszyscy rzucili się do zdawania a ubojnie się cieszą,ja trzymam,myślę że jeśli ktoś może niech czeka,to jest zmowa ubojni,oni nas wykorzystuje,przeczekajmy jeżeli nerwy pozwolą
Popieram jarosław1. Też czekam ale sami nic nie zdziałamy. Ludzie trzymajcie towar sami sobie kręcicie pętle.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:38 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobimex od poniedziałku 2,55 netto. Pisklę 1,14 ze szczepieniem na IB. Pasza od 845 zl do 855 zl za grower i mniej wiecej to jest srednia wazona w zależności od wytwórni. Wszystkie płatności po zdanym żywcu. Praktycznie nikt gotówką nie płaci bo się nie opłaca. Pisklę coraz mocniejsze i osiągamy coraz lepsze wyniki hodowlane. Niektórzy hodowcy schodzą ze zużyciami poniżej 1,70 kg. Praktycznie wyeliminowano trzecią klasę. Wagi na ubojni się zgadzają z wagami średnimi ustalanymi przez hodowcę na fermie. Drobimex wprowadził też dwu fazowy tucz gdzie na 1m kw. powierzchni wstawia sie 23 szt. i przy wadze od 1,80 do 1,70 kg oddaje się 30% ptaków ,a pozostałe tuczy do wagi 2,30 kg. Ta propozycja jest skierowana do hodowców, którzy sami się zdecydują na takie rozwiązanie, ale powiem, że z 1 metra można wyprodukować więcej ton.

Czy ktoś wie jak w ubojni Hamroli jest rozwiązana kwestia wytwórni pasz?? Czy konieczne jest branie paszy z Koudijsa?? A może ktoś wie jakie są proponowane rozwiązania??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaroslaw1

PostWysłany: 18:02 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 17:18 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wacław napisał:
W Wielkopolsce na początku tego tygodnia płacili 3,00 .Miałem zaplanowany odbiór na sobotę .Dziś ubojnia twierdzi że rynek zbytu się załamał, że idzie import elementów z Holandii, nie ma zejścia, że cena tuszki spadła na dziś 4,20 i nie wiadomo czy w sobotę mi odbiorą, mówią że spadnie żywiec, nie wiadomo na ile.

''Wacław'', czy miałeś na myśli ZD''Langner", bo ''Rowex" koło Szamotuł ,
wczoraj płacił 3.30 netto. Arrow
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 16:45 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Kujawy kaszuby od 2,9 do 3,1 netto. Nie dzwoncie na sile do ubojni jesli nie musicice. Przyszly tydzien cena powinna byc lepsza bo dzwonia sie pytaja ale dolozyc do ceny nie chca. Ale w koncu cos musza ruszyc zeby kupic.Strzalka.
Trzymajcie ptaka i nic na siłę. Ciekawe komupierwszemu puści ciśnienie. Na rynku ptaka nadal mało.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 16:10 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD 2.6 netto, pisklę 1.00.

medox napisał:
Śląsk,Małopolska,Świętokrzyskie 2.80-2.90 maks 2.95brutto :shock: ponoć załamał się handel i będzie tanieć....
Powrót do góry
Wacław

PostWysłany: 15:48 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Adros" Dobrzyca (Wielkopolskie) proponują na dziś tylko 2,60 . Nigdy do nich nie odstawiałem. Czy ktoś mógłby napisać opinie o tej firmie i o Ubojni "AMI" z Mikstatu (Wielkopolskie) - o klasyfikacji, terminie płatności.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:29 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk,Małopolska,Świętokrzyskie 2.80-2.90 maks 2.95brutto :shock: ponoć załamał się handel i będzie tanieć....
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 12:47 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
Jak dziś płacą ubojnie? ktoś sprzedaje?
Kaszuby środa 3.6netto, czwartek 3.0netto-zdawałem w tej cenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Ray

PostWysłany: 12:37 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kujawy kaszuby od 2,9 do 3,1 netto. Nie dzwoncie na sile do ubojni jesli nie musicice. Przyszly tydzien cena powinna byc lepsza bo dzwonia sie pytaja ale dolozyc do ceny nie chca. Ale w koncu cos musza ruszyc zeby kupic.Strzalka.
Powrót do góry
Wacław

PostWysłany: 12:36 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 11:35 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dziś płacą ubojnie? ktoś sprzedaje?
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:35 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Nie ma żadnego importu.... bynajmniej gdyby tak było to pojawiałyby się oferty na NetBrokers a żadnych ofert tuszki nie ma! Myślę, że to trzymanie ceny jest wynikiem zmowy dużych ubojni! W jakim regionie ma powstać ta nowa ubojnia?

pod Poznaniem
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 10:35 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Nie ma żadnego importu.... bynajmniej gdyby tak było to pojawiałyby się oferty na NetBrokers a żadnych ofert tuszki nie ma! Myślę, że to trzymanie ceny jest wynikiem zmowy dużych ubojni! W jakim regionie ma powstać ta nowa ubojnia?
Okolice poznań stęszew miejscowośc kotowo
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 09:26 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:57 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: Re: swiatelko w tunelu Odpowiedz z cytatem

mobilo napisał:
omylkowo wczesniej nowy temat zalozylem, prosze o wybaczenie

od kwietnia startuje hamrol, na poczatek 60 000 szt/dziennie docelowo 300 000. kontraktacja glownie na rynek brytyjski (80%) i. probuja zachecic 14 dniowym terminem platnosci i brakiem klasyfikacji(chyba ze syf oddajesz).
zapewne beda musieli sie wysilic na lepsze warunki. natomiast tak czy inaczej zdejma spora czesc zywca z rynku a "siekierki" do 30 000 beda musialy sie zwinac. znajac realia z dofinansowaniem z ARMIR-u nie pociagna tego.
informacja niemal w 90% pewna dostalem zaproszenie na rozmowy
jedno jest pewne, ptaka zywego na rynku brak a ceny o ktorych czytam sa zalosne (ktos napisal wczesniej ze oddal ponizej 3 , tragedia)
texty tupu ze bedzie import mozemy miedzy bajki wlozyc, jak cena u nas spadla ponizej 2 PLN to jakos zwiekszonego exportu nie zanotowalem. polecam rowniez text ze strony http://www.kipdip.org.pl/index.html?job=3&n=1322&s=54
jasno z niego wynika ze w tym roku beda o wiele mniejsze kontyngenty kurczaka z brazylii
pozdrawiam i trzymajcie sie dzieci, ptaki nawet do 3 kilo
dopuki ubojnie nie beda swiadome tego ze od nas ich byt zalezy to my po dupie bedziemy dostawac
odezwa do ubojni:
robcie zapasy ida zle czasy, jajo wylegowe poszlo na export , wstawien na wolny rynek nie bedzie. a jak putin otworzy granice na miesko(konkrety 17-go) to juz sobie nie wyobrazam tego co sie stanie. ale wy to juz wiecie!!!!!
na koniec powiem ze holendryk domnie zadzwonil, w przeliczeniu na dzien dzisiejszy daje 2,7 gotowka na wadze

zobaczymy ale ja mam mieszane zdanie na temat tej ubojni obym sie mylil....
Powrót do góry
mobilo

PostWysłany: 04:46 Czw 11 Sty 2007    Temat postu: swiatelko w tunelu Odpowiedz z cytatem

omylkowo wczesniej nowy temat zalozylem, prosze o wybaczenie

od kwietnia startuje hamrol, na poczatek 60 000 szt/dziennie docelowo 300 000. kontraktacja glownie na rynek brytyjski (80%) i. probuja zachecic 14 dniowym terminem platnosci i brakiem klasyfikacji(chyba ze syf oddajesz).
zapewne beda musieli sie wysilic na lepsze warunki. natomiast tak czy inaczej zdejma spora czesc zywca z rynku a "siekierki" do 30 000 beda musialy sie zwinac. znajac realia z dofinansowaniem z ARMIR-u nie pociagna tego.
informacja niemal w 90% pewna dostalem zaproszenie na rozmowy
jedno jest pewne, ptaka zywego na rynku brak a ceny o ktorych czytam sa zalosne (ktos napisal wczesniej ze oddal ponizej 3 , tragedia)
texty tupu ze bedzie import mozemy miedzy bajki wlozyc, jak cena u nas spadla ponizej 2 PLN to jakos zwiekszonego exportu nie zanotowalem. polecam rowniez text ze strony http://www.kipdip.org.pl/index.html?job=3&n=1322&s=54
jasno z niego wynika ze w tym roku beda o wiele mniejsze kontyngenty kurczaka z brazylii
pozdrawiam i trzymajcie sie dzieci, ptaki nawet do 3 kilo
dopuki ubojnie nie beda swiadome tego ze od nas ich byt zalezy to my po dupie bedziemy dostawac
odezwa do ubojni:
robcie zapasy ida zle czasy, jajo wylegowe poszlo na export , wstawien na wolny rynek nie bedzie. a jak putin otworzy granice na miesko(konkrety 17-go) to juz sobie nie wyobrazam tego co sie stanie. ale wy to juz wiecie!!!!!
na koniec powiem ze holendryk domnie zadzwonil, w przeliczeniu na dzien dzisiejszy daje 2,7 gotowka na wadze
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:22 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD podniosły na 2.60 netto od poniedziałku w tym tygodniu. Pisklę 1.00 (bez szczepień). Tasin, po ile konkretnie masz ceny paszy (starter, gr, itd.) ?

Co do ceny na kontraktacji to mam w umowie 2.4 a płacą na dzisiaj trochę więcej i muszą jeszcze podnieść w tym tygodniu. Fakt, że przy dzisiejszej cenie paszy na minimalną cenę 2.5 nie podpiszę. Przy okazji jestem ciekawy jaka ci wyszła średnia cena za ten rok na wolnym rynku ?

żeldrob napisał:
Gigant napisał:
Witam
Na dzień dzisiejszy cena w Drosed Siedlce 2,50 netto :(
No i gdzie są teraz YON-y i Ci wszyscy , którzy mówili , że chociaż dostaną cenę 2,50 , a nie jak w mneijszych ubojniach 2,10 - 2,20 ! Pisaliśmy , że podpisywanie umów na cenę 2,50 to samobójstwo . Macie to koleżanki i koledzy drobiarze na własne życzenie .
[/quote]
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 22:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cos dla Was na temat drobiu z brazylii
http://www.kipdip.org.pl/index.html?job=3&n=1322&s=54
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2155, 2156, 2157  Następny
Strona 2098 z 2157

Skocz do: