Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:47 Sro 26 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2175, 2176, 2177  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 08:33 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wpadajcie w euforię bo nie ma powodu . Za wyjątkiem małej podaży piskląt co się zmieniło w naszej produkcji???? NIC!!! Jak nie było poukładanej produkcji tzw . wolnorynkowej / czyt.współ. z małymi ubojniami / tak nie ma . Jak nie było rozsądnej i logicznej ceny oraz współpracy z dużymi ubojniami tak nie ma. Dla sredniorozgarniętego hodowcy powinno być oczywistym , że w momencie większej podaży żywca przy nawet nie duzym imporcie z ceny 3,80 pozostanie tylko wspomnienie! Nie opowiadajcie , że dobra cena utrzyma się przez cały rok bo to są tylko Nasze pobozne życzenia . Za długo produkuję żeby być aż takim optymistą tym bardziej , że jak napisałem wyżej rewolucji produkcyjnej nie było .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokoszka

PostWysłany: 07:51 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Medox,że po ubiegłym roku dadzą nam trochę odetchnąć.A bankructwa boi się chyba każdy z nas a przynajmniej większość.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 07:43 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ciułacza!
Przepraszam,ale nie czytając wszystkich wypowiedzi odpowiedzialam Medoxowi,a widzę.że użyłam podobnych argumentów a nawet slów(ale naprawdę nie ściągałam od Ciebie).
Pozdrowionka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:40 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra przekonaliśta mnie,może faktycznie będzie jeszcze 5zł- Bułgaria Rumunia jeśli jest tak jak mówicie to może być duży plus.Nie wiedziałem,że tam mało produkują tylko importują.Dodatkowo cały czas coraz więcej eksportujemy,są braki piskląt-to fakt są to argumenty.No to łokej,nic już nie gadam i z optymizmem patrzę w dal.
W zasadzie należy się wszystkim,do kur.w.y nędzy ile w końcu można prowadzić interes bez przerwy myśląc żeby przypadkiem nie zbankrutować.
Tylko tak mi ta cena się zbiegła z kontrolami Ukraińców i teraz Rosjan-jedni i drudzy kontrolowali również granice bo zarzucali Polsce brak kontroli w imporcie mięsa(i słusznie!!) oby znowu nie wszedł syf jak skończą się kontrole.
I oby nie rzucili się do budowy kurników bo następne dwa lata znowu kanał.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 07:22 Wto 13 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox!Czemu Ty tak kraczesz?Czy masz w tym jakiś cel?Wydaje mi się że właśnie zdałeś ptaki i koniecznie chcesz popsuć nastroje innym a może masz nadzieję sterować "rynkiem"???.Na podstawie jakich WIARYGODNYCH informacji twierdzisz,że "walnie"?(że ktoś komuś coś powiedział).Ludzie mówią różne rzeczy.A ja słyszałam,że ten rok będizie dobry,może teraz być lekka korekta bo pokazało się trochę kurczaka ale nie będzie ona duża.Poza tym wieprzowina idzie w górę,więc różnice cenowe między drobiem będą większe(mam na myśli sklepy).
Pozdrowienia.
Powrót do góry
Wypas

PostWysłany: 23:00 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
An,Walnie aż zagrzmi,zobaczysz góra parę dni

Medox pewnie ma ubojnie i nie wsmak mu płacić tyle za żywiec Razz
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 21:30 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie przeczucie że dobra passa potrwa do końca roku a minimum
do połowy września.
Koledzy głowy do góry,na razie będzie dobrze, a latem życze Wszystkim 5 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Agro

PostWysłany: 21:23 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TAK DLA USPOKOJENIA - to co niektórzy tu mówią woła o pomstę do nieba!!!
Popatrzcie sami co sie dzieje do okoła i co sami tu wypisujecie od kilku miesiecy. Jeśli sami będziemy siać panikę w swoich szeregach to napewno nikomu nie wyjdzie to na dobre.
Jest wiele przesłanek które świadczą o tym, że 7 chudych lat mamy już za sobą ale czy tłustych lat będzie 7 ? tego nie wiem ani ja ani nikt z nas zaglądających na to forum.
Patrząc obiektywnie można zauważyć że dobrymi rzeczami które sie ostatnio wydarzyły to otwarcie się UE na nowe kraje tzn Bułgarię i Rumunię oraz otwarcie rynku Ukrainy dla naszego mięsa. Co do Ukrainy nie muszę nikomu tłumaczyć że to pozytyw - jesli chodzi o nowe kraje w Unii to powiem wam że to kraje które dotąd brały towar ( drób) prawie w 100% z USA a po wejściu do wspólnoty nie mogą tego robić i muszą brać tylko ilości kontyngentowe unii. Jeśli więc ktoś twierdzi że przyjdzie zaraz kontyngent z Brazylii albo Argentyny to niech weźmie pod uwagę że od 01. stycznia w uni jest o wiele więcej gęb do wyżywienia. Znam osobiście wiele ubojni które zaczynają dostarczać na te rynki nasze kurczaki pomimo że płacą za żywiec 3,8 zł/kg i wszystkim się opłaca ten busines. Gadanie że jak będzie wysoka cena żywca to zaraz sprowadzą albo spadnie bo nikt nie kupi to tylko "pieprzenie".
Dodatkowo na wysoką cenę ma wpływ totalny brak piskląt i to w całąej Unii, zaczyna sie podkupywanie przez zakłady wylęgowe jaj do wylęgu. Cena piskląt oczywiście zaczyna gwałtownie rosnąć -ale lepiej płacić drogo za pisklę i brać cenę za żywiec 4 zł. Przewiduje sie że do jesieni ten brak będzie głównym powodem wysokiej ceny żywca - sami zobaczcie ilu hodowców nie dostało w terminie piskląt lub wcale nie produkuje bo wiele piskląt wyjeżdża na Ukrainę do Niemiec lub sprzedawane są jaja.
Czytałem tu o nowuch ubojniach - wyciągnijcie wnioski - po co ktoś budowałby ubojnie kiedy lepiej zarabia sie na handlu i nie potrzba wtedy inwestycji. Wystarczy chłodnia i już jest hutrownia. Jednak ktoś myśli inaczej, koniec z pośrednikami w handlu i zaczną handlować same ubojnie wreszcie pozbędziemy sie pośredników. Ubojnia Hamrol ma bić ponad 100 tyś sztuk/dzień i tyle samo sprzedawać i to nie w Polsce tylko do Anglii. Wiecie co się stanie? Połowa Wielkopolski nie bedzie miała co bić. I ta połowa będzie musiała zapłacić cenę rynkową.
Zauważmy że wszystkie te czynniki pojawiły się w tym roku od pierwszego stycznia i patrzcie jako zbieg okoliczności? do końca roku cena 2,1 - 2,3 a od nowego roku 3,3 - 4 zł/kg.
To tyle z moich obserwacji - zauważcie że nie obrażam nikogo i w odpowiedzi tego też oczekuję.
Małopolska 3,95 - 4,10 zł brutto.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 19:30 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Medoxa. Stary po co siejesz panikę?????? Czy wiesz dokladnie kiedy walnie i z jakiej przyczyny czy tylko "kraczesz"? Znawcy tacy jak Ty juz od dwoch miesięcy przewidują spadek ceny. Jeśli swoją opinie opierasz na tym ,że ktoś komus powiedzial - to zachowaj ja dla siebie. Takie nieodpowiedzialne gadanie na forum ( czyta to rowniez "ubojnia")nie przyczyni sie napewno do stabilizacji ceny - chyba że zalezy Ci na destabilizacji??????????.
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 19:05 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba Ciebie...Smile

medox napisał:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:47 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 15:59 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby-3.85-3.95netto
Sprzedaje całe stado w cenie 3.85netto
Wyrażny brak żywca, wielkie poszukiwania
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
An

PostWysłany: 15:37 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Chyba zaczyna spadać,brak zainteresowania ze strony ubojni.Tak zeznają znajomi

Medox, znowu wieszczysz. Tym razem "zeznają" znajomi. Myślę, że kiedy dojdziemy do zeznań Babci, Dziadka i gumisiów, to wtedy naprawdę cena zacznie spadać. Na razie jest OK. Mogą się zdarzyć chwilowe zahamowania popytu np. związane z dniem tygodnia (poniedziałek) i zwiększone zainteresowanie związane z weekendem.A propos wieszczenia, tydzień minął i gdzie jest te 100 % więcej w podaży żywca, gdzie się podziała ta zwiększona masa wstawionych kurcząt Twoich znajomych?
Mówiłem Ci chłopie, uśmiechnij się i nie wróż więcej spadków. Zależy Ci na nich czy co?
Czasami odnoszę wrażenie, że siedzisz tak sobie i nucisz : co by tu jeszcze, co by tu jeszcze....
Powrót do góry
falanus

PostWysłany: 14:57 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spadku chyba tak szybko nie będzie.
Ja dzisiaj odebrałem kilka telefonów z Kaszub z zapytaniem o kurczaka.
Cenę proponowali 3,8 i płatne w ciągu 3 dni.

Ja właśnie dziś zdaję ostatnie.

życzę wszystkim równie dobrej ceny
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:18 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba zaczyna spadać,brak zainteresowania ze strony ubojni.Tak zeznają znajomi
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 13:27 Pon 12 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex OZD 3.05 netto, pisklę 1,10 (dla hodowców na kontrakcie transport piskląt na koszt zakładu). Mają pisklęta (tylko Ross), ale szukają hodowców na wstawienia.

Tasin napisał:
Od jutra Drobimex 2,90 zł, nie wiem jak reszta płaci.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:01 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jutra Drobimex 2,90 zł, nie wiem jak reszta płaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sahara

PostWysłany: 15:11 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w TESCO widziałem kurczaki na tackach - CEDROB -6,69, DROBIMEX- 6,69 a ,, Wyrób własny TESCO" (????) Shocked 5,49 zł.
Czy ktoś mi wytłumaczy,gdzie Tesco produkuje kurczaki?
Jak się czują hodowcy DROBIMEX-u,gdy widzą taką cenę swojego kurczaka
w sklepie? Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 10:31 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Witam Wszystkich na forum.
Zrobiłem sobie małą przerwę ......ha,ha,ha ...ale nie w produkcji .... i za całe 1450 zł ( noclegi + wyżywienie) spędziłem fajne ferie na sniegu... słowackim i w tym wspaniałym kraju gdzie piwo w knajpie (normalnej) kosztuje 2,50 zł a slivovica leje sie strumieniami na zboczach wielkiej fatry (lub małej , lub niskich tatr, lub tatr wysokich) obsługa jest z sosialismu ale można kucharzowi w morde dać ..i może odda jak jest większy.
I zobaczyłem na tej Słowacji zjawiska następujace : filet brazylijski w supermarkecie hypernova mrozony pakowany po 2kg z oryginalnym oznaczeniem że jest z brazylii i z zawartoscia 1,2-1,6 %soli w cenie 300 ksk. czyli 18 zł za kg (mrożonego z solą ),
normalny filet mrożony( słovacki lub polski) kosztuje ok. 200 ksk. czyli ok. 24 zł.
Jest też drób z francji (mrożony 1,2 kg tuszka) i węgier ( gęś, kaczka)
I widziałem ok 200 km od granicy polskie samochody z żywcem pędzące do słowackiej ubojni !!!!
Czyli o co chodzi? ... w całej UE sprzedaje się drób z brazylii tylko wszystko zależy od nadzoru weterynaryjnego!!! robią wielkie wały na granicach a nadzór w danym kraju milczy ... dlaczego u nas w marketach nie ma oryginalnie zapakowanych w brazylijskie opakowania tylko"swieży" na stołach lodowych?
U nas dopuszcza się sprzedaż drobiu z pojemnika, u innych jest wszystko na tackach lub mrożone !!!
W ten to (zobroniony przepisami UE ) sposób wprowadza sie klienta w błąd a hodowcę w długi!!
I aby takie sytuacje nagłaśniać potrzebny jest związek .
Bardzo bogaty związek jest w stanie kontrolować napływ drobiu z brazylii do UE lub nawet kupić sobie częsć ładunku celem udowodnienia nieprawidłowości .
Bardzo mnie cieszy że przypomnieliśmy sobie o cenach z okolic 4 zł za kg żywca a byo tylu sceptyków .....
Tuszka 5,4 5,6 netto. Pzdr.

Miło powitać
Kaszuby 3.8 netto
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 08:31 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich na forum.
Zrobiłem sobie małą przerwę ......ha,ha,ha ...ale nie w produkcji .... i za całe 1450 zł ( noclegi + wyżywienie) spędziłem fajne ferie na sniegu... słowackim i w tym wspaniałym kraju gdzie piwo w knajpie (normalnej) kosztuje 2,50 zł a slivovica leje sie strumieniami na zboczach wielkiej fatry (lub małej , lub niskich tatr, lub tatr wysokich) obsługa jest z sosialismu ale można kucharzowi w morde dać ..i może odda jak jest większy.
I zobaczyłem na tej Słowacji zjawiska następujace : filet brazylijski w supermarkecie hypernova mrozony pakowany po 2kg z oryginalnym oznaczeniem że jest z brazylii i z zawartoscia 1,2-1,6 %soli w cenie 300 ksk. czyli 18 zł za kg (mrożonego z solą ),
normalny filet mrożony( słovacki lub polski) kosztuje ok. 200 ksk. czyli ok. 24 zł.
Jest też drób z francji (mrożony 1,2 kg tuszka) i węgier ( gęś, kaczka)
I widziałem ok 200 km od granicy polskie samochody z żywcem pędzące do słowackiej ubojni !!!!
Czyli o co chodzi? ... w całej UE sprzedaje się drób z brazylii tylko wszystko zależy od nadzoru weterynaryjnego!!! robią wielkie wały na granicach a nadzór w danym kraju milczy ... dlaczego u nas w marketach nie ma oryginalnie zapakowanych w brazylijskie opakowania tylko"swieży" na stołach lodowych?
U nas dopuszcza się sprzedaż drobiu z pojemnika, u innych jest wszystko na tackach lub mrożone !!!
W ten to (zobroniony przepisami UE ) sposób wprowadza sie klienta w błąd a hodowcę w długi!!
I aby takie sytuacje nagłaśniać potrzebny jest związek .
Bardzo bogaty związek jest w stanie kontrolować napływ drobiu z brazylii do UE lub nawet kupić sobie częsć ładunku celem udowodnienia nieprawidłowości .
Bardzo mnie cieszy że przypomnieliśmy sobie o cenach z okolic 4 zł za kg żywca a byo tylu sceptyków .....
Tuszka 5,4 5,6 netto. Pzdr.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:38 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Agri-Max poco te podniecenia zapomnieliście co przychodzi po dobrej cenie kanał .
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 21:26 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krystyna napisał:
Witam!Jaka cena brojlera jest obecnie w Malopolsce?Pozdrawiam!

Ile sobie zazyczysz , tyle zaplaca ...Smile Ehh ...Co za czasy Smile
Powrót do góry
krystyna

PostWysłany: 20:03 Sob 10 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Jaka cena brojlera jest obecnie w Malopolsce?Pozdrawiam!
Powrót do góry
aneczka

PostWysłany: 23:01 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno coś się ruszyło w Polskim Związku Hodowców, i mają nareszcie swoją stronę internetową www.drobiarstwo.org Oby tak dalej, czekamy na efekty.... Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadek

PostWysłany: 20:02 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farmer napisał:
Witam .. Jaka cena żywca na Kaszubach ..... Pozdrawiam

Kaszuby 3.8-3.9netto
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2175, 2176, 2177  Następny
Strona 2098 z 2177

Skocz do: