Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:45 Nie 17 Lut 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2154, 2155, 2156  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agro

PostWysłany: 20:57 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jutro w małopolsce połowa ubojni nie robi uboju bo wyczekują ile hodowca zmięknie i opuści cenę. Dzisiaj 3,3 - 3,7 brutto i spada!!!! Niektóre ubojnie biją kurczaka słowackiego lub czeskiego w cenie 3,0 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belfer

PostWysłany: 20:28 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubojnia napisał:
Belfer napisał:
ODEZWA DO UBOJNI.
Jeżeli My hodowcy padniemy Wy pójdziecie z Nami na dno.

KOLUMBIE!!! gratuluję odkrycia!!! i przenikliwości umysłu Sherlock'a Holmesa!
Czasami się zastanawiam czy faktycznie o tym wiedzą. Czyny mówią same za siebie
Powrót do góry
ubojnia

PostWysłany: 20:26 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
ODEZWA DO UBOJNI.

KOLUMBIE!!! gratuluję odkrycia!!! i przenikliwości umysłu Sherlock'a Holmesa!
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 19:42 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ODEZWA DO UBOJNI.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 18:40 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Książe dobrze gada,dać mu wódki.Policzcie ile zarobili jak nakupili kurczaka po 2zł bo głupi hodowcy nawstawiali a zaraz po Nowym Roku walneli go złotówkę drożej.Mało tego te niskie ceny w końcówce roku spowodowały że sami hodowcy pewnie pobiegli podpisać 2.50.
I tak się robi kasę osły,na garbie i cięzkiej pracy chlopków-wielkich nieraz biznesmenów-hodowców.Ej...szkoda gadać
A tak a propos moje przewidywania się prawie sprawdziły cena istotnie była wyższa w listopadzie(nie było 3zł ale i tak była wyższa niż potem) i zaczęła spadać po 10 grudnia.
Jest jeszcze coś-te ceny po 2zł i kurczaki w sklepach po 3.60-3.80 powodują coś b.niebezpiecznego - przyzwyczajenie konsumentów do niskiej ceny!!!I potem zdziwienie jak nagle drożeje,a kto im wytłumaczy ,że nie może być kurczak na sklepie po np 3.80 bo pasza 1000zł,pisklak 1zł itp,itd.I to jest niebezpieczne nie tylko dla hodowców ale i ubojników i handlowców(czego akurat oni pewnie nie rozumieją)
Można drobiu w polsce nie produkować ale jak myślicie handlowcy i ubojnicy,że jak nie będzie krajowej produkcji to import będzie po 3zł za bitego?Wtedy dowalą wam takie ceny że g.ów.no zarobicie.Powinniście to zrozumieć,że jedziemy na jednym wózku i takie dymanie hodowców w konsekwencji może i dla was żle się skończyć!![/url][/list]

taak trudno bedzie konsumenta przyzwyczaic do drozszego kurczaka...zarobki jakie sa takie sa... tym bardziej ze swinia w skupie tez cienka 2.8-3.0 oj tragedia wisi w powietrzu bija nas nie samowicie koszty paszowe.. w dodatku ten kurczak sie taak nie chowa jak w roku 2005 kiedy zboza bylo pelno i jakosci ssuper..Sad((
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 18:30 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książe dobrze gada,dać mu wódki.Policzcie ile zarobili jak nakupili kurczaka po 2zł bo głupi hodowcy nawstawiali a zaraz po Nowym Roku walneli go złotówkę drożej.Mało tego te niskie ceny w końcówce roku spowodowały że sami hodowcy pewnie pobiegli podpisać 2.50.
I tak się robi kasę osły,na garbie i cięzkiej pracy chlopków-wielkich nieraz biznesmenów-hodowców.Ej...szkoda gadać
A tak a propos moje przewidywania się prawie sprawdziły cena istotnie była wyższa w listopadzie(nie było 3zł ale i tak była wyższa niż potem) i zaczęła spadać po 10 grudnia.
Jest jeszcze coś-te ceny po 2zł i kurczaki w sklepach po 3.60-3.80 powodują coś b.niebezpiecznego - przyzwyczajenie konsumentów do niskiej ceny!!!I potem zdziwienie jak nagle drożeje,a kto im wytłumaczy ,że nie może być kurczak na sklepie po np 3.80 bo pasza 1000zł,pisklak 1zł itp,itd.I to jest niebezpieczne nie tylko dla hodowców ale i ubojników i handlowców(czego akurat oni pewnie nie rozumieją)
Można drobiu w polsce nie produkować ale jak myślicie handlowcy i ubojnicy,że jak nie będzie krajowej produkcji to import będzie po 3zł za bitego?Wtedy dowalą wam takie ceny że g.ów.no zarobicie.Powinniście to zrozumieć,że jedziemy na jednym wózku i takie dymanie hodowców w konsekwencji może i dla was żle się skończyć!![/url][/list]
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 18:26 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena spada, dolnośląskie 2,70 netto
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:41 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co teraz sie dzieje wola o pomstwe do nieba!! jak mozna bylo podpisywac w pazdzierniku i pozniejszych miesiacach umowy z gwarantowana cena 2,50!! cena gwarantowana to koszty paszy pisklaka weterynaria prad gaz itp zsumujac to i od TEJ calosci 10-15% TO zysk!! Duze Ubojnie DROSED itp maja gdzies hodowcow sami przyszli i jeszcze sie zgodzili na cene 2,50 to trzeba sie j.e.b.n.a.c w czolo..kazdy widzial jakie byly zniwa i jakiej jakosci i ile tego zboza jest wiec majac co bic beda przetrzymywac tuszke i raz w miesiacu robic cene tuszki na 5.50-6 zl i potem sprzedajac tszke po 4 bo przeciez maja surowiec za 2,50 ...PASZA W KWIETNIU BEDZIE KOLO 1200 ZA TONE..I TEJ SYTUACJI NIE POPSUL WOLNY RYNEK ALE WLASNIE ODWROTNIE TYLKO KONTRAKTACJA!!
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 17:35 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarosław ma racje to że nie kontaktujemy się ze sobą obraca sie przeciw nam ale co zrobić, taka mentalność polaka jak jest zle to biadoli na wszystko i wszystkich a jak jest lepiej to trzeba mieć lepszą cenę niż sąsiad ,lepsze przyrosty ogólnie trzeba być lepszym od reszty .Takie zaściankowe myślenie to woda na młyn dla ubojni które rżną hodowców jak mogą .Ja teraz nie mam ptaków ale trzymajcie panowie 5 dni to długo oni też mają zobowiązania, umowy, rynki które musieli zdobyć nie mówiąc już o pieniądzach które tracą nie bijąc.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 17:16 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajmy się razem bo w wielu jest siła!
Może odrobimy te straty z 2006r.
Szkoda że tak mało z nas kontaktuje się z innymi,każdy pracuje na swoje konto a przecież to nasza wspólna sprawa.

Do KOLA
Przecież wszyscy nie wstrzymają sprzedaży, bo jeżeli ktoś ma kurczaka 2,80 lub 3,00kg(problemy weterynaryjne)to logiczne, że musi go sprzedać,ale reszta?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:01 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
jaroslaw1 napisał:
Cześć wszystkim.Cena spada ale chyba sztucznie Exclamation
A może byśmy pare dni wstrzymali zdawania,jeżeli ktoś może,a może ubojniom wkońcu zabraknie.
Ja zdałem połowę obsady a z resztą poczekam na następny tydzień
trudno co trafi Exclamation
Dziś na mazowszu płacili 3.20 +vat ale straszą że będzie jeszcze taniej. Jutro nie biją wcale. Zgadzam się z Tobą i też wstrzymam się do poniedziałku. Tylko w grupie możemy coś osiągnąć.

Ja w tej chwili nie mam, ale tak sobie myślę, że jeżeli wszyscy zatrzymacie dostawy do przyszłego tygodnia to znów się zrobi dużo i kicha. Dłużej jak tydzień nie da rady przetrzymać, a oni po prostu wstrzymają ubój i znowu "głupi" hodowca będzie prosił. Zresztą ja juz nic nie wiem co się dzieje.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 16:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
A może byśmy pare dni wstrzymali zdawania,jeżeli ktoś może,a może ubojniom wkońcu zabraknie.
Dziś na mazowszu płacili 3.20 +vat ale straszą że będzie jeszcze taniej. Jutro nie biją wcale. Zgadzam się z Tobą i też wstrzymam się do poniedziałku. Tylko w grupie możemy coś osiągnąć.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:10 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem że ta sama ubojnia jednego dnia kupowała od hodowców 2,70 netto a u drugiego 3,20 netto A WIECZOREM 3,80 ,tam gdzie hodowca był zorientowany dostawał bez problemu więcej . DZWONCIE DO SWOICH ZNAJOMYCH I INFORMUJCIE ICH O SYTUACJI !! Wymiana danych to podstawa aby się nie dać robić w h...!! Różnica 0,20 zł jest do przyjęcia ale nie 1,00Zł!!!
Wykorzystywani są starsi hodowcy nie mający kontaktu z innymi , jak nazwać sytuację gdy oferuje się 2,50 za zywiec a tuszkę sprzedajac po 5,60? i to po WIELOLETNIEJ WSPÓŁPRACY!
UBOJNIE TEZ ZDZWANIAJĄ SIĘ I USTALAJĄ CENY !!
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 15:42 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że gdy wszysc odłożymy kury do sprzedania na następny tydzień to na rynku znowu będzie dla nas lepiej...Smile Kurczaki wytrzymają 5 dni... a my dostaniemy lepsze ceny... Ciekaw jestem tylko kto zdoła to zrobić oprócz mnie.... bo tylko duża większość nas jest w stanie podnieść cene... z poniedziałku....
Pozdrawiam

jaroslaw1 napisał:
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 15:21 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 13:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co slysze kilka ubojni (przynajmniej na Kaszubach) wstrzymalo uboje,zapewne w celu zduszenia ceny, zeby hodowcy powpadali w panike i zaczeli sami wpychac zeby jeszcze sie na jakas przyzwiota cene zalapac.Ubojnie kombinuja i zmieniaja zdanie z godziny na godzine zeby zamet wprowadzic.Ciekaw jestem jak wytrzymamy cisnienie, bo od tego zalezy co sie bedzie dzialo w przyszlym tygodniu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zapasy "wielkich" po 2zł kupione poszły 2zł drożej na kilogramie i to się liczy!! :twisted:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:42 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I faktycznie bo mnie dziś też mówili ubojnicy że siadł całkiem zbyt i w przyszłym tygodniu będzie poniżej 3zł.Ależ to p.oje.b.an.e jest
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:40 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem,ale nie celowałem w nie specjalnie!!!!A o tym cały czas pisałem!Wychodziłem w momentach braku i szedłem za koleją co by znaczyło że na święta wysypu nie powinno być a był olbrzymi ,więc wielu ludzi celowo się tak ustawiło przyspieszając bądż opózniając wstawienia bądż w pewnym momencie nie wkładając,wszystko po to żeby wyjść na święta.Dziesiąty raz to pisze więc czytaj uważnie.Chodzi mi o specjalne celowanie w święta!I tacy niech teraz drą włosy z durnych łbów bo mogli nie wtopić kupę kasy a jeszcze zarobić.[/list]
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 12:04 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszeczkę magazyny się napełniły w wyniku czego nie zależy im tak bardzo na kupnie żywego kurczaka…. wynikiem tego ubojnie obniżają cenę by być konkurencyjni na rynku zagranicznym. Ale napiszę wam, że zapasy nie są wielkie i w przyszłym tygodniu np. w mojej okolicy ludzie nie mają kurczaków do sprzedania…. (nadmieniam, że musieliby w wstawienie robić od 4 do 14 grudnia… Sumując niska cena kurczaka + wysoka cena paszy + nadchodzące święta) Nikt tych wstawień nie robił bo były kiepskie prognozy cenowe…. Myślę, że przyszły tydzień będzie miał trend wzrostowy… a zobaczymy jak będzie….Smile A do Medoxa…TY TEŻ MIAŁEŚ WYSYP NA ŚWIĘTA WIĘC SAM SIĘ NIE OBRAŻAJ Wink Jeżeli przetrzymamy kurczaki które jeszcze mamy do przedania na przyszły tydzień… to w tym tygodniu już będzie można się spodziewać wzrostu cen….Pozdrawiam

ksiaze napisał:
Ray napisał:
Niestety musze oproznic jeden kurnik. 3,4 netto. Podzwonilem troche ale widac ze ubojnie sie probuja postawic z cena.Strasza dalszymi spadkami, na mnie to by nie dzialalo ale musze jeden zdjac przed weekendem.

niestety zmowa przedsiebiorcow troszke kurczaka jest wiecej to probuja zjechac z cena i to mocno na 3zl w tym tygodniu juz a co bedzie w przyszlym strasza ze jeszcze zjada:(( jak mnie w.kw.u.r.w.i.a to skakanie cen !! i ta z.a.j.e.b.a.n.a zmowa rynku przeciwko hodowcom Sad(
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:38 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Niestety musze oproznic jeden kurnik. 3,4 netto. Podzwonilem troche ale widac ze ubojnie sie probuja postawic z cena.Strasza dalszymi spadkami, na mnie to by nie dzialalo ale musze jeden zdjac przed weekendem.

niestety zmowa przedsiebiorcow troszke kurczaka jest wiecej to probuja zjechac z cena i to mocno na 3zl w tym tygodniu juz a co bedzie w przyszlym strasza ze jeszcze zjada:(( jak mnie w.kw.u.r.w.i.a to skakanie cen !! i ta z.a.j.e.b.a.n.a zmowa rynku przeciwko hodowcom Sad(
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 11:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:58 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.

ludzie sie zdziwili po przyjsciu do sklepu ale zaraz piatek 10 , 15 wypłaty ruszy sie tylko nie pękac!! zamówienia są z dnia na dzień a jesli ktos ma mały zapas to się zaraz wychyla duże zaklady nie mają kurczaka bo muszą się wywiązać z umów eksportowych!! ceny w zakładach tuszki 5,80 6,10. Trzymac się!!
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 10:34 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drosed Siedlce daje pisklaka za 1,18 brutto, szczepiony, płatne po zdanym rzucie.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 10:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2097, 2098, 2099 ... 2154, 2155, 2156  Następny
Strona 2098 z 2156

Skocz do: