Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

L- 0.33 m 0.21-22

 

Rozumiem, że to ceny w sklepach już na półce?

nie nie. Na półce leży mka 4,79 L- 5,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L- 0.33 m 0.21-22

 

Rozumiem, że to ceny w sklepach już na półce?

nie nie. Na półce leży mka 4,79 L- 5,50

 

To w drogich sklepach kupujesz. Większość kupuje taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajecznemy zawsze drogo. On najchętniej to by za darmo "kupował".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajecznemy zawsze drogo. On najchętniej to by za darmo "kupował".

Nie posądzaj go rozrzutność !!! Jak mu dopłacisz to towar weźmie

 

Aktualny cennik na poniedziałek:

M - 0,2

Ib - 0,22

L - 0,29

XL - 0,38

 

Mki nie ma a dzwonią, tendencja idzie na wzrost. Na koniec tygodnia może być:

 

0,22-0,24 M i 0,24-0,25 IB Będą w jednej sieci promocje więc... bedzie potrzeba tego sortu

L pewnie 0,28-0,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajecznemy zawsze drogo. On najchętniej to by za darmo "kupował".

Nie posądzaj go rozrzutność !!! Jak mu dopłacisz to towar weźmie

 

Jak istnieją "kwoty mleczne" to nic nie stoi na przeszkodzie by powstały "kwoty jajeczne". A wtedy to już nie będzie zabawne. Wówczas sobie pożartujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u jajecznego nie ma takich cen;

na czwartek i piątek 0,28 za 1a, i 0,16-0,19 za 2a/1b, ale przyszly tydzien- nie wiem.

Wiem jednak, że mogłoby coś ruszyć, bo poza przetwórstwem (głównie zagranicznym), które wyraża jeszcze jakieś zainteresowanie, to wszystko leży, jakby dalej wakacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie podobnie jak u jajecznego nie ma takich cen;

na czwartek i piątek 0,28 za 1a, i 0,16-0,19 za 2a/1b, ale przyszly tydzien- nie wiem.

Wiem jednak, że mogłoby coś ruszyć, bo poza przetwórstwem (głównie zagranicznym), które wyraża jeszcze jakieś zainteresowanie, to wszystko leży, jakby dalej wakacje...

 

Hmm wiesz, powiem Ci że sam bym M po 0,16-0,19 kupił Nawet na pakownie by nie wjechała tylko prosto na wybijalnie. Na czyściocha bym zarobił

 

O cenach co podaje Fryderyk też słyszałem na klasę A. Klasa B wiadomo sporo tańsza. Ale właśnie mniej więcej po tyle co Misio kupuje M by ona wychodziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co taka cisza 1b 24 czy 25 to jak pobstawia na przyszly tydzien. A tak poza tym telefony sie nie koncza za m powod jasny kazdy chce zakupic jeszcze przed podwyzszkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co taka cisza 1b 24 czy 25 to jak pobstawia na przyszly tydzien. A tak poza tym telefony sie nie koncza za m powod jasny kazdy chce zakupic jeszcze przed podwyzszkami

 

Nie wiem czy produkujesz czy sprzedajesz ale jedno jest pewno. Albo ciebie ktoś rżnie na kasę albo próbujesz znaleźć jelenia by go orżnąć. 1b 0,18-19, 1A 0,27-28. Podwyżki owszem są... Temperaturowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę co będzie to że niektórzy hodowcy nie potrafia liczyć i się nie martwią o swoje pieniądze to ich problem za to handlarz wykorzysta sytuację i bez problemu na wybijalni dostanie 3,6 a być może 3,8 za kg ma 2 -3 grosze na jajku więc cena m leci do góry a przyszły tydzień to juz inna bajka kontrakty lecą więc tylko wspomnialem dla czytających forum jaka jest prognoza i jak można łatwo przytulić trochę grosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z dużych sieci podpisuje właśnie kontrakt na M i L na święta.

Kolego Jajeczny proponuję skupować całą M, płacąc nawet po 19gr bo będzie się działo.

 

Normalnym jest, że wielu hodowców sprzedaje w takich cenach bo po prostu nie są zorientowani w tym co dzieje się poza nimi, w większych transakcjach. Pamiętajcie tylko kredyty trzeba z czegoś spłacać, ludziom zapłacić coraz większe pensje, państwu oddać coraz większy haracz, a na następne stado może zabraknąć i trzeba będzie sprzedać ukochanego Mercedesa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna z dużych sieci podpisuje właśnie kontrakt na M i L na święta.

Kolego Jajeczny proponuję skupować całą M, płacąc nawet po 19gr bo będzie się działo.

 

Normalnym jest, że wielu hodowców sprzedaje w takich cenach bo po prostu nie są zorientowani w tym co dzieje się poza nimi, w większych transakcjach. Pamiętajcie tylko kredyty trzeba z czegoś spłacać, ludziom zapłacić coraz większe pensje, państwu oddać coraz większy haracz, a na następne stado może zabraknąć i trzeba będzie sprzedać ukochanego Mercedesa...

 

Nie bardzo rozumiem, po co mam skupować? Żeby co tym udowodnić? Jeśli potrzebuję to zapłacę i 0,30gr. Swoje zarobię a zapasów nie potrzebuję. Nie jeden dzięki zapasom się przejechał i bardzo dobrze. Ja cen nie dyktuję. Transakcję przeprowadzam z tymi, którzy oferują najkorzystniejsze warunki tak samo po jednej jak i po drugiej stronie. A na szczęście w tym kraju w producentach jaj można przebierać a o klienta trzeba się postarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna z dużych sieci podpisuje właśnie kontrakt na M i L na święta.

Kolego Jajeczny proponuję skupować całą M, płacąc nawet po 19gr bo będzie się działo.

 

Normalnym jest, że wielu hodowców sprzedaje w takich cenach bo po prostu nie są zorientowani w tym co dzieje się poza nimi, w większych transakcjach. Pamiętajcie tylko kredyty trzeba z czegoś spłacać, ludziom zapłacić coraz większe pensje, państwu oddać coraz większy haracz, a na następne stado może zabraknąć i trzeba będzie sprzedać ukochanego Mercedesa...

 

Nie bardzo rozumiem, po co mam skupować? Żeby co tym udowodnić? Jeśli potrzebuję to zapłacę i 0,30gr. Swoje zarobię a zapasów nie potrzebuję. Nie jeden dzięki zapasom się przejechał i bardzo dobrze. Ja cen nie dyktuję. Transakcję przeprowadzam z tymi, którzy oferują najkorzystniejsze warunki tak samo po jednej jak i po drugiej stronie. A na szczęście w tym kraju w producentach jaj można przebierać a o klienta trzeba się postarać.

 

 

Rób jak uważasz. Na zachodzie cena na przemyśle idzie w górę w przyszłym bedzie powyżej 4 zł. Na kraju pewnie jak zwykle trochę taniej. Tak czy siak wybijalnie będą zachwile wyciągać L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od poniedziałku M- 0,24 gr bez problemu

 

Słyszałem, że jeszcze mniejszy problem kupić za 0,30 gr. A za 0,50gr to kupią i od razu sprzedadzą za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem, że jeszcze mniejszy problem kupić za 0,30 gr. A za 0,50gr to kupią i od razu sprzedadzą za ciebie.

Zapraszam. Z chęcią oddam wszystkie punkty za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Witam poszukuję producenta białego bądź brązowego jajka powyżej gramatury 75 g około 5 do 7 palet miesięcznie mniejsze jajko Emka Elka również wchodzi w rachubę Proszę o przesłanie oferty na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...