Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:02 Sro 13 Lis 2019

NAWOZY
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarki

PostWysłany: 21:29 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noto police mają promocje i obniżki a po ile sól wie ktoś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarki

PostWysłany: 07:32 Pon 23 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,tak jest zawsze !
Powrót do góry
Stasiek_10

PostWysłany: 22:14 Nie 22 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że ani Samoobrona ani PSL nie próbowały coś zrobić aby było Nam dobrze. To że związki próbują się dostać się do władzy to dobrze, ale tą władzę trzeba umieć wykorzystać. Lepper miał dobre pomysły tylko że zbyt ambitne i nierealne do wykonania.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 21:41 Nie 22 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władzę ma masa pokazała to SOLIDARNIŚĆ a po niej SAMOOBRONA jako związki ale jak raczeły rządzić to miało być dobrze a wyszło jak zawsze!
Powrót do góry
Stasiek_10

PostWysłany: 20:43 Nie 22 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby kogoś bronić trzeba mieć jakąś władzę. Związek powinien jednoczyć rolników, mieć jakieś cele i założenia które będzie konsekwentnie wprowadzał w życie. Niestety nie ma w Polsce takiego związku, stowarzyszenia. Po drugie sami nie potrafimy jeszcze czegoś takiego stworzyć(nasza mentalność, rozdrobnienie). Dopóki nie nauczymy się działać wspólnie i nie przestaniemy narzekać to tak będzie cały czas. Jednym słowem wszystko jest w naszych rękach.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 18:16 Nie 22 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo niemamy związku z prawdziwego zdarzenia a jak zię pojawi to pcha się do wladzy. Związek ma bronić ROLNIKA , ROBOTNIKA tak ma w statucie a nie rządzić !!!
Powrót do góry
Stasiek_10

PostWysłany: 17:58 Nie 22 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dlaczego my nie możemy się zmówić? Przecież to my produkujemy produkty dla przemysłu rolno-spożywczego, to od nas zależy jakie mogą być zbiory w następnym sezonie. Tylko że my tego jakoś nie umiemy wykorzystać.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 22:33 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta przekłęta globalizacja!piszesz o wstrzymyraniu produkcii a zobacz jaką mamy teraz cenę wyklętych tuczników nawet duda 6zł podstawa za E. Ja tesz bym wolał się nie ścigać ale Wisły kijem nie zawrócimy, wiesz napewno że kto stoi ten się cofie . zmowa jest zakładów ! Pozdrawiam !
Powrót do góry
gargamel

Skąd: z rejonu gdzie krowy nie uświadczysz , a świnki to morskie jedynie

PostWysłany: 22:07 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Producenci we wszystkich gałęziach gospodarki w których brak zbytu lub opłacalności ,obniżają,wstrzymują lub w inny sposób zmniejszają podaż swoich towarów.Rolnicy niestety robią inaczej ,na spadek cen reaguja zwiększaniem podaży, myśląc że jak spada cena to zwiększona ilość nadrobi straty.Nędza w portfelu a życie pokazuje jak prześcigamy sie w tym kto ma lepszą odmiane,szybciej dal nawóz,więcej ukosił,kupił droższe srodki.Czy uważasz Jarki że to słuszna droga?
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 21:37 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NO TO MAMY MORAŁ nie świnki,nie zboże to do dia.ła co ten rolnik ma produkować białe myszki czy morskie świnti??
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 21:27 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toż własnie staram się powiedzieć że lepiej kupować jak produkowac.I to tym co ziarno skarmiają ,jak i tym co produkują.Co do pamieci,to niedawne świniki po 2,8 zł jeszcze sie czkawką odbijają,a ta niska dzisiejsza cena zboza ,szybko tą czkawkę przywróci.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 20:31 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widać jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Ty ziarno sprzedajesz a ja paszowe kupuje a mieszkam w zagłebiu świn wielkopolsko-kujawsko-pomorskim i nie zapomne jak było po 900zł.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 20:20 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że ta zwyżka jest zniżką.Przelicz cenę na aktualny kurs w eur a zobaczysz czy zwyżkuje.Jest to ważne, bo np.części do mojego pługa zdrożaly o ok.30% ,podobnie zachowują się ceny innych importowanych produktów.Robią nas w przysłowiowe" bambuko" ,ale przykro to mówic-za naszym przyzwoleniem.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 18:36 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ziarno paszowe kupuje cały rok {naokrągło} i wiem po ile bylo po zbiorach cena spadala a najgorsza była jak kuku młócili ale od około nowego roku zwyszkuje . A co do skakania cen to myślałem o kilku latach bo ja tak mtśle o rolnictwie nie w skali 1 roku , zmianowanie mam 3 letnie i pod nie układam NPK....
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 17:16 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarki ,wlasnie chodzi o to że to da sie przeliczyc i to bardzo dokładnie.Skoczek tobie zaś przyznam rację i jeśli w jęczmieniu metoda taka przynosi wieksze zyski to co się dzieje w uprawie żyta,pszenżyta ,owsa i mieszanek strach pomyśleć.Zyto dzisiaj na przednówku kosztuje ok 30 zł więc sens stosowania nawozu jest żaden.Jeszcze jedna sprawa,Jarki ceny nie skaczą -ceny spadają.Pamiętaj że po żniwach pszenica kosztowala ok 620-650 zł,a pszenżyto ok.600 co stanowiło równowartość 180-200 Eur/t.Dzisiaj trudno o 500 zł za tą samą pszenicę ,a 400 za pszenżyto.W przeliczeniu na walutę daje to od 80-110 Eur/t.Warto to brac pod uwagę.
Powrót do góry
skoczek

PostWysłany: 12:39 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem ostatnio kalkulacje uprawy jęczmienia jarego metodą ekstensywną i intensywną, okazało sie metoda ekstensywna dała lepszy efekt finansowy bodajze o 600zł.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 10:38 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

macz rację tego się nieda przewidzieć ceny skaczą , gdybym umiał przewidywać to bym skreśnił 6 w TOTKA ,a to co robię byłoby drogim HOBBY.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 09:54 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem sie zastanawiam czy warto stosować nawozy.2 q polifoski + 2 q saletry to niezbędne minimum.Koszt takiej mieszanki to ok 700-750 zł.Za równowartość tej kwoty spokojnie możemy kupić ok 2 ton pszenżyta lub innego zboza paszowego.Pamietać należy że nie ponosimy kosztów rozsiewu oraz innych związanych ze stosowaniem nawozu.Kupione zboże jest pewne i nie ma żadnego ryzyka suszy,gradu i innych klęsk żywiołowych.Owszem siejąc nawóz liczymy na to że ceny na nowe zboże będą lepsze i nam się to opłaci.Tylko zboże leżące na strychu w wypadku podwyżek zachowa się tak samo.Dodatkowym atutem jest spadek produkcji gdyż plony znaczaco maleją.Oczywiście takie zachowanie ma uzasadnienie przy karygodnie niskiej cenie zboża.Sam uprawiam ok 35 ha zboża i w moim przypadku zaoszczędzona kwota na nawozach był by nie mniejsza jak 25000 zł.Nie sadze by nawozy przyniosly takie zyski.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 07:32 Pią 20 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie dobrej ziemi szkoda a żeby stał to problem,na słabej jak niema deszczu to schnie a ja popada to się robi zielono i też plewy w zbiorniku.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 23:25 Czw 19 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owies to dobry przedplon,ale na dużym areale strach uprawiać.Tani i trudno zbywalny.Owszem można przechować "na lepsze czasy",ale ta objętość i lekkość wymaga sporych magazynów.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 22:59 Czw 19 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale ja mam owsik i nieda się siać owsa a to dobry przedplon nawet dla pszenicy kiedyś ciałem.
Powrót do góry
gargamel

PostWysłany: 22:32 Czw 19 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupiłem właśnie nasiona owsa celem uprawy na cele opałowe.Przy cenie miału węglowego w moich stronach 590 zl/t rozważam zakup palnika na owies i opalanie nim domu.Podobno zużycie owsa w dobrze izolowanym budynku o pow ok.150m2 sięga max 6 ton.Drugą zaletą spalenia tego zboża jest poczucie że nikt mnie na nim nie okrada,a trzecia ,ostatnia zaleta to to że w jakiś sposób sciągam nadwyżke z rynku.
Powrót do góry
jarki

PostWysłany: 08:00 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEMEK 21 myślę że do pazdziernika bo to jusz było , najpierw palili a za rok paszowe po 900zł. ale takie drogie to nie szybko.
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 00:09 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarki napisał:
bardzo ważna jest ilość trzody , jak było fool to zboże drogie to się ustabilizuje świnie będą tańsze a ziarno droższe.tak nie bedzie wciąrz że ziarno do pieca bo niema ceny, podkrećlam żywiec ztanieje i cała opłacalność się odmieni na troche lepszą.

dopisz że troszkę to zajmie narodowi rolników - dość zniechęconych hodowlą conajmniej 1 rok
Powrót do góry
gramotny

PostWysłany: 20:39 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po ile u was saletra amonowa kędziezyska-32% -bo u nas po 1240 z vat
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja roślinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: