Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:22 Sro 20 Mar 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2103, 2104, 2105 ... 2160, 2161, 2162  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Belfer

PostWysłany: 16:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
Cześć wszystkim.Cena spada ale chyba sztucznie Exclamation
A może byśmy pare dni wstrzymali zdawania,jeżeli ktoś może,a może ubojniom wkońcu zabraknie.
Ja zdałem połowę obsady a z resztą poczekam na następny tydzień
trudno co trafi Exclamation
Dziś na mazowszu płacili 3.20 +vat ale straszą że będzie jeszcze taniej. Jutro nie biją wcale. Zgadzam się z Tobą i też wstrzymam się do poniedziałku. Tylko w grupie możemy coś osiągnąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 16:10 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem że ta sama ubojnia jednego dnia kupowała od hodowców 2,70 netto a u drugiego 3,20 netto A WIECZOREM 3,80 ,tam gdzie hodowca był zorientowany dostawał bez problemu więcej . DZWONCIE DO SWOICH ZNAJOMYCH I INFORMUJCIE ICH O SYTUACJI !! Wymiana danych to podstawa aby się nie dać robić w h...!! Różnica 0,20 zł jest do przyjęcia ale nie 1,00Zł!!!
Wykorzystywani są starsi hodowcy nie mający kontaktu z innymi , jak nazwać sytuację gdy oferuje się 2,50 za zywiec a tuszkę sprzedajac po 5,60? i to po WIELOLETNIEJ WSPÓŁPRACY!
UBOJNIE TEZ ZDZWANIAJĄ SIĘ I USTALAJĄ CENY !!
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 15:42 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że gdy wszysc odłożymy kury do sprzedania na następny tydzień to na rynku znowu będzie dla nas lepiej...Smile Kurczaki wytrzymają 5 dni... a my dostaniemy lepsze ceny... Ciekaw jestem tylko kto zdoła to zrobić oprócz mnie.... bo tylko duża większość nas jest w stanie podnieść cene... z poniedziałku....
Pozdrawiam

jaroslaw1 napisał:
A może byśmy pare dni wstrzymali zdawania,jeżeli ktoś może,a może ubojniom wkońcu zabraknie.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 15:21 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 13:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co slysze kilka ubojni (przynajmniej na Kaszubach) wstrzymalo uboje,zapewne w celu zduszenia ceny, zeby hodowcy powpadali w panike i zaczeli sami wpychac zeby jeszcze sie na jakas przyzwiota cene zalapac.Ubojnie kombinuja i zmieniaja zdanie z godziny na godzine zeby zamet wprowadzic.Ciekaw jestem jak wytrzymamy cisnienie, bo od tego zalezy co sie bedzie dzialo w przyszlym tygodniu.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:44 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zapasy "wielkich" po 2zł kupione poszły 2zł drożej na kilogramie i to się liczy!! :twisted:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:42 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I faktycznie bo mnie dziś też mówili ubojnicy że siadł całkiem zbyt i w przyszłym tygodniu będzie poniżej 3zł.Ależ to p.oje.b.an.e jest
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:40 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem,ale nie celowałem w nie specjalnie!!!!A o tym cały czas pisałem!Wychodziłem w momentach braku i szedłem za koleją co by znaczyło że na święta wysypu nie powinno być a był olbrzymi ,więc wielu ludzi celowo się tak ustawiło przyspieszając bądż opózniając wstawienia bądż w pewnym momencie nie wkładając,wszystko po to żeby wyjść na święta.Dziesiąty raz to pisze więc czytaj uważnie.Chodzi mi o specjalne celowanie w święta!I tacy niech teraz drą włosy z durnych łbów bo mogli nie wtopić kupę kasy a jeszcze zarobić.[/list]
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 12:04 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszeczkę magazyny się napełniły w wyniku czego nie zależy im tak bardzo na kupnie żywego kurczaka…. wynikiem tego ubojnie obniżają cenę by być konkurencyjni na rynku zagranicznym. Ale napiszę wam, że zapasy nie są wielkie i w przyszłym tygodniu np. w mojej okolicy ludzie nie mają kurczaków do sprzedania…. (nadmieniam, że musieliby w wstawienie robić od 4 do 14 grudnia… Sumując niska cena kurczaka + wysoka cena paszy + nadchodzące święta) Nikt tych wstawień nie robił bo były kiepskie prognozy cenowe…. Myślę, że przyszły tydzień będzie miał trend wzrostowy… a zobaczymy jak będzie….Smile A do Medoxa…TY TEŻ MIAŁEŚ WYSYP NA ŚWIĘTA WIĘC SAM SIĘ NIE OBRAŻAJ Wink Jeżeli przetrzymamy kurczaki które jeszcze mamy do przedania na przyszły tydzień… to w tym tygodniu już będzie można się spodziewać wzrostu cen….Pozdrawiam

ksiaze napisał:
Ray napisał:
Niestety musze oproznic jeden kurnik. 3,4 netto. Podzwonilem troche ale widac ze ubojnie sie probuja postawic z cena.Strasza dalszymi spadkami, na mnie to by nie dzialalo ale musze jeden zdjac przed weekendem.

niestety zmowa przedsiebiorcow troszke kurczaka jest wiecej to probuja zjechac z cena i to mocno na 3zl w tym tygodniu juz a co bedzie w przyszlym strasza ze jeszcze zjada:(( jak mnie w.kw.u.r.w.i.a to skakanie cen !! i ta z.a.j.e.b.a.n.a zmowa rynku przeciwko hodowcom Sad(
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:38 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Niestety musze oproznic jeden kurnik. 3,4 netto. Podzwonilem troche ale widac ze ubojnie sie probuja postawic z cena.Strasza dalszymi spadkami, na mnie to by nie dzialalo ale musze jeden zdjac przed weekendem.

niestety zmowa przedsiebiorcow troszke kurczaka jest wiecej to probuja zjechac z cena i to mocno na 3zl w tym tygodniu juz a co bedzie w przyszlym strasza ze jeszcze zjada:(( jak mnie w.kw.u.r.w.i.a to skakanie cen !! i ta z.a.j.e.b.a.n.a zmowa rynku przeciwko hodowcom Sad(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ray

PostWysłany: 11:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:58 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.

ludzie sie zdziwili po przyjsciu do sklepu ale zaraz piatek 10 , 15 wypłaty ruszy sie tylko nie pękac!! zamówienia są z dnia na dzień a jesli ktos ma mały zapas to się zaraz wychyla duże zaklady nie mają kurczaka bo muszą się wywiązać z umów eksportowych!! ceny w zakładach tuszki 5,80 6,10. Trzymac się!!
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 10:34 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drosed Siedlce daje pisklaka za 1,18 brutto, szczepiony, płatne po zdanym rzucie.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 10:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:18 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
My mamy dużo niższą cenę paszy. Średnio około 100-150 zł na tonie w porównaniu z "wolnorynkowcami". A cena na pisklę - no cóż fakt że mogłaby być niższa.////// Ja mam stabilizację. ...
Zamiast pisać ogólniki może łaskawie napiszesz po ile faktycznie macie paszę i pisklaka Mad Takie ble , ble , ble niczego nie wnosi. Nie do wszystkich trzeba jeździć z gorylami i wyszarpywać pieniądze tak jak i nie do wszystkich trzeba jeździć i prosić żeby łaskawie wzięli . Zapominasz , że my wolnorynkwcy jak nas nazywacie też planujemy produkcję minimum na rok i zbyt mamy zapewniony niezależnie od sytuacji . Nie mamy tylko zapewnionej ceny minimalnej . I taka jest między nami różnica . Czy Ty korzystniej wychodzisz w rocznym rozliczeniu? Jestem pewien , że nie!!! Po pierwsze to cena mojego pisklaka ze szczepieniami brutto 0.9-o.95 : cena paszy za gotówkę średnio około 840 netto : waga sprzedanego ptaka średnio 2,50-2,60 przy zużyciu paszy średnio ponizej 1,90 kg . Klasyfikacji brak , a straty transportowo-ubojowe około 1,6-1,7% . Co do aktualnej ceny żywca to przy lekko mniejszym zbycie na Kaszubach usiłują płacić poniżej 3,50 chociaż Gosz wczoraj 3,90 , Konkol 3,70 .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:11 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Medox i co ty na tą cene mówisz ? ja myśle że to troche potrwa .

Też tak myślę,a dokładniej do pierwszego większego importu który przy tej cenie jest pewny jak mało co na świecie.No ale cóż, niech się cieszą przynajmniej Ci którzy trafili bo należało im się choćby za to że nie poszli za pędem debili i np. nie przyspieszali rzutów w ciągu roku po to żeby wyjść na święta.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:06 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Yon za odpowiedź. Wychodzi na to że duże ubojnie trzymają jak na razie sztamę.ale szybko się to zmieni ponieważ już zrzeszenia hodowców przy ubojniach mocno naciskają na podwyżkę. My mamy dużo niższą cenę paszy. Średnio około 100-150 zł na tonie w porównaniu z "wolnorynkowcami". Wytwórni nikt nie narzuca, jest kilka do wyboru. A jak nie chcesz brać paszy z pakietu to sam się męcz z wytwórniami. Pisklęta są dobre, szczepione i wszystko jest ok. A cena na pisklę - no cóż fakt że mogłaby być niższa. Ja mam stabilizację. Przy dobrych wynikach hodowlanych (a ostatnio nie narzekam) wychodzę zawsze na +. I nie martwię się skąd wezmę kasę na to żeby zapłacić za pisklę i paszę. Owszem chciałabym mieć cenę teraz 3,80, bo tylko chory by nie chciał, ale wcale nie uśmiecha mi się wydzwaniać po ubojniach i błagać żeby zabrali mi kurczaczki po 1,90 czy 2 zł, a potem jeździć z duuużymi kolegami odbierać moje własne ciężko zarobione pieniążki. A ostatnio słyszałam o 2 ubojniach które mają poważne kłopoty finansowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:34 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox i co ty na tą cene mówisz ? ja myśle że to troche potrwa .
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 21:35 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolnośląskie 3,90 netto
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:27 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem,jeszcze dodać że Uniszki proponują tylko 3.20 ani grosza więcej
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 18:52 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zaczynam sprzedawać-Mazowieckie-ceny 3.40. do 3.60.
Gdzie te ceny 4.00 lub 4.10.Pieprzycie głupoty i stresujecie innych hodowców.Powinna obowiązywać zasada pisania prawdy,bo jeżeli nie to ta cała pisanina nie ma sensu-pozdrawiam Exclamation
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 18:45 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest normalnjavascript:emoticon('Evil or Very Mad')
Evil or Very Madie gra hazardowa
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
hodowca123

PostWysłany: 15:29 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam to co napisał R2... Jest dokładnie tak!! Dzisiaj sprzedaje nastepna partię po 3.80 netto. Pozdrawiam /Małopolska

R2 napisał:
Schodzi mały kurczak 5-5 i pół tygodnia hodowcy którzy nie mają rozeznania sprzedają po 3,2-3,5 netto dobrze poinformowani dostają 3,5 3,9 netto kurczaka nie będzie jeszcze długo dopiero teraz będą schodzic grudniowe wstawienia których było bardzo mało w moim regione tuszki od 5,50 do 5,80 netto najwyższa cena jaką słyszałem to 6,0 netto. Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:47 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś to wszystko nie uważacie dziwne ,że w czwartek przed Nowym Rokiem cena 2.10brutto a już w we wtorek srode po Nowym Roku 2.80 i natychmiast za 2 kolejne dni 3.20 i kolejne 2 dni i 3.60.Ubojnicy z którymi rozmawiałem twierdzą ,że to duże zkłady nagle podniosły z dnia na dzień cene na ubitym o złotówkę,nawet byli zdziwieni oddając towar na hurtownie ci ubojnicy co jest grane.No ale cóż jak się nakupiło towaru po 2zł i zakontraktowało po 2.60 to nie dziwota.
Oj ktoś tu chyba kasę na chłopkach-roztropkach trzaska niesamowitą
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:10 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schodzi mały kurczak 5-5 i pół tygodnia hodowcy którzy nie mają rozeznania sprzedają po 3,2-3,5 netto dobrze poinformowani dostają 3,5 3,9 netto kurczaka nie będzie jeszcze długo dopiero teraz będą schodzic grudniowe wstawienia których było bardzo mało w moim regione tuszki od 5,50 do 5,80 netto najwyższa cena jaką słyszałem to 6,0 netto. Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2103, 2104, 2105 ... 2160, 2161, 2162  Następny
Strona 2104 z 2162

Skocz do: