Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:10 Sob 19 Sty 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2103, 2104, 2105 ... 2141, 2142, 2143  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vitor1

PostWysłany: 12:18 Pią 17 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że ubojnia robi kasę to oczywiste - patrz mój poprzedni post. Kontraktacja nie koniecznie z dużymi zakładami, bo to zależy od skali produkcji którą masz. Ja mam 150 tyś szt i dlatego partnerem dla mnie jest ubojnia która w krótkim czasie odbierze taką ilość bez względu na koniunkturę na rynku. Może mam szczęście a może to wynik dobrej jakości żywca, dużej ilości, bliskiej odległości od ubojni a może negocjacji, a może wszystkiego po trochu, ale przez kilka lat jak z nimi współpracuję to najniższa cena jaką uzyskałem to 2,50 netto kiedy wolny rynek płacił poniżej 2 zł, a najwyższa 3,40 netto kiedy na rynku było w porywach do 3,70. Sami pomyślcie czy warto mi szukać czegoś lepszego i czy mam podstawy by tę sytuację chwalić. Muszę też powiedzić, że nie zawsze było tak pięknie. Dawniej też sprzedawałem do innych zakładów na zasadzie wpisania w zeszyt terminu odbioru, ale przeważnie kończyło się tym, że w okresie hossy ubojnia wyrywała mi kurczaki w 5 tygodniu, a jak był dołek to musiałem przetrzymywać drób do 8 tygodnia i jeszcze codzień dzwonić czy aby szanowna ubojnia nie zmieniła planów. A o terminowym spływie pieniędzy nie było mowy, nie wspomnę ile kasy utopiłem bo ubojnia padła. Podsumowując szanowni koledzy drobiarze, jesteśmy po tej samej stronie barykady. Ja przeszedłem swoje i nie życzę tego Wam dlatego przekazuję własne doświadczenia szczerze tak jak jest. Jeżeli ktoś ma inne zdanie to możemy dalej dyskutować bez wzajemnego obrażania się. Ważne, by dojść do konstruktywnych wniosków by żyło się nam lepiej. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 10:58 Pią 17 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vitor1 napisał:
Nie zmieniam zdania i nadal uważam, że tylko ścisła kontraktacja z ubojnią co terminów i cen może wyregulować rynek. Pewnie, że nie ma co się spodziewać od razu kokosów ale ja innej drogi nie widzę. Jeżeli ubojnia ma podpisany kontrakt z hodowcą na cenę minimalną np. 2,50 to choćby się zesrała to nie sprzeda tuszki poniżej kosztów produkcji uwzględniających żywiec po 2,50 ale żeby to zadziałało to ubojni pracujących w ten sposób musi być przeważająca ilość na rynku (najlepiej wszystkie ale to nierealne). Dopuki jest wolny rynek to zawsze będzie płacz i to płacz hodowców a nie ubojni, bo znam takie ubojnie które cenę żywca ustalają na podstawie ceny oferowanej przez hurtownię za tuszkę, a nie tak jak powinno być, że cena sprzedaży uzależniona jest od kosztów a w tym ceny zakupu żywca.
Przepraszam, że być może chaotyczna jest moja wypowiedż, ale szczerze mówiąc wk........ mnie te ciągłe narzekania hodowców którzy wstawiają na pałę bez konkretnej umowy i to oni psują rynek, bo ciągle polują na dobrą cenę. Pozdrawiam.

A ja uważam ,że rynek psuje podpisywanie przez hodowców umów na 2.50.Myślę,że gdyby jeden z drugim zobaczył jaką kasę zarabia na was zakład (cena żywca,ceny paszy i piskląt,waga,klasyfikacje itp,itd) to bym wam szczęki spadły na ziemie bo nawet do głowy wam nie przychodzi pewnie ile to jest!
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 10:35 Pią 17 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
tuszki 3,4-3,9 netto a jakie ceny zywca?

Jeszcze w srodę tuszka była po 3.3 netto.Podnoście ceny żywca bo nikt tego za was nie zrobi a jak tuszka zdrożała to są sprzyjajace warunki.Pozdrawiam.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:04 Pią 17 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuszki 3,4-3,9 netto a jakie ceny zywca?
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 22:59 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WItam jak wygladaja aktualnie ceny zywca? Warminsko MAzurskie jak rownierz i inne regiony kraju, jaka jest tendencjia... malejaca chyba juz nie moze byc Crying or Very sad Pozdr hodowcow
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 21:49 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vitor ile to już lat czekasz na kokosy?Ja mam pamięc jak słoń i nie przypomi-nam sobie żeby kiedykolwiek w krótkiej bo siedemnastoletniej historii wolnego rynku można było robić dobre interesy z dużymi zakładami.To jest konieczność dla ferm o obsadzie powyżej 100tyś,gdzie terminowość odbioru gra kluczowa rolę.Po co kontraktują hodowcy tacy jak Tasin (po weryfikacji kalkulacji pensja 700zł/miesiąc) to ja nie zrozumiem nigdy.Zakłady w krótkim okresie czasu Was przewłaszczą jeżli bedziecie podpisywać umowy z takimi cenami zywca przy tak wysokich cenach środków produkcji.Zakłady nie sprzedają tuszek poniżej kosztów produkcji?To jakiś żart chyba?To skąd się biorą ceny za tuszkę 3,1-3,2pln?To znaczy że na dzień dzisiejszy w zakładach możemy nabyć tuszkę w cenie minimalnej 4zł/kg?Chyba jednak nie.Vitor ty chyba razem z Tasin pracujecie w dziale kontraktacji duzych zakładów drobiarskich albo ich indoktrynacja jest tak wielka że odbiera wam cały zdrowy rozsądek.
Powrót do góry
vitor1

PostWysłany: 20:37 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zmieniam zdania i nadal uważam, że tylko ścisła kontraktacja z ubojnią co terminów i cen może wyregulować rynek. Pewnie, że nie ma co się spodziewać od razu kokosów ale ja innej drogi nie widzę. Jeżeli ubojnia ma podpisany kontrakt z hodowcą na cenę minimalną np. 2,50 to choćby się zesrała to nie sprzeda tuszki poniżej kosztów produkcji uwzględniających żywiec po 2,50 ale żeby to zadziałało to ubojni pracujących w ten sposób musi być przeważająca ilość na rynku (najlepiej wszystkie ale to nierealne). Dopuki jest wolny rynek to zawsze będzie płacz i to płacz hodowców a nie ubojni, bo znam takie ubojnie które cenę żywca ustalają na podstawie ceny oferowanej przez hurtownię za tuszkę, a nie tak jak powinno być, że cena sprzedaży uzależniona jest od kosztów a w tym ceny zakupu żywca.
Przepraszam, że być może chaotyczna jest moja wypowiedż, ale szczerze mówiąc wk........ mnie te ciągłe narzekania hodowców którzy wstawiają na pałę bez konkretnej umowy i to oni psują rynek, bo ciągle polują na dobrą cenę. Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:22 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Dziekuję Bogu, że podpisałam w zeszłym roku kontrakt z Drobimexem...

No,no oni tez są napewno zadowoleni...A jeszcze bardziej będą w przyszłym roku bo pewnie 2.40brutto powiedzą i tak ludziom wyliczą ,że znajdą wielu chętnych.A w jeszcze następnym roku to już będą ich kurniki...
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 16:28 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach koledzy, jeszcze jedno przed świętami wychodzi na rynek duuuuuuuużo indora ( w sierpniu brakowało piskląt), a to nie wróży nic dobrego wiec nie łudziłabym się wtedy ceną 4 złote. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 16:26 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Bogu, że podpisałam w zeszłym roku kontrakt z Drobimexem...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:44 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,tak ja odpadam.Jedyne co mi przychodzi do głowy to coś tak dziwnego jak dziwne są ceny teraz, czyli wysoka cena na święta.I jeszcze coś mi przychodzi, a mianowicie, jak na początku stycznia wsadzą ci wszyscy którzy sprzedadzą na święta to w lutym 1.50 brutto hodowca będzie musiał dopłacić do każdego kilograma żeby ubojnia zabrała towar z kurnika.
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 14:46 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Szkodo że Medoxa prognozy się nie sprawdziły . ale co teraz zrobic ja pszesunełam wstawienie o 2 tygodnie więc moja przerwa będzie 4 tygodnie wszyscy powinniśmy przesunąc wstawienia i wydłużyć przerwy. może to pozwoli wchłonąc te dwa statki które czekają w porcie

Witam.Przesuwanie terminów odbywa się masowo.Widać to po spadającej gwałtownie cenie pisklęcia.Nie wiadomo czy nie trafisz z deszczu pod rynnę.
Być może ci którzy wytrzymają ciśnienie i nie zmienią terminu będą wygrani.Tu może pomóc jedynie medox ale jemu chyba tranzystory się przegrzały co widać po jego ostatnich postach.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 14:24 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkodo że Medoxa prognozy się nie sprawdziły . ale co teraz zrobic ja pszesunełam wstawienie o 2 tygodnie więc moja przerwa będzie 4 tygodnie wszyscy powinniśmy przesunąc wstawienia i wydłużyć przerwy. może to pozwoli wchłonąc te dwa statki które czekają w porcie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:40 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I prawidłowo.Budować dalej nowe obiekty.A paszarnia nawet nie mówi o podwyżce tylko przychodzi po prostu wyższa faktura i cześć.Znowu 20zł w górę pasza.Propan drogi.Jest fajnie,coraz bardziej mi sie podoba
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 12:25 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tragedia kurczak po 2 zl.. trzoda ma spasc ponizej 3 zl do poziomu 2.60zl/kg to pociagnie drob jeszcze bardziej w dol:((((( ciezkie naprawde ciezkie czasy nastaly!!
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 11:52 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak medox...po 4 złote....ale chyba filet Smile Z tego co czytam to morały wróżbowe Ci opadły.... tylko nie popadnij w depresje przez to, że nie miałeś racji pisząc o tendencji wzrostowej w listopadzie...Smile Pozdrawiam wytrwałych Smile

medox napisał:
hybro2 napisał:
Generał napisał:
Bardzo ciekawa sprawa,od wczoraj rana jest około tysiąc wejść na forum ,a iformacji o cenach nie ma.Czyżby zmowa milczenia.Langner-2,20 netto

Witam.Tysiąc wejść bo wszyscy czekają na nowe wytyczne od medoxa.Rynek zgolił mnie po 2.2 brutto(taka jest cena na dzisiaj) więc zaliczam małą dokładkę.MEDOX- razem z kurką ponieśliśmy przez ciebie straty i teraz paulo będzie nas nazywał łosiami.Czy twoje sumienie to wytrzyma?Ty lepiej przesuń termin zwyżki bo widzisz ile ludzi czeka.Pozdrawiam.

To fakt teraz to ja już nawet zgłupiałem,jeśli od 20 cena nie pójdzie ,czyli od najbliższego poniedziałku to nic nie kumam.To może znaczyć ,że na święta będzie po 4zł!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:07 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro2 napisał:
Generał napisał:
Bardzo ciekawa sprawa,od wczoraj rana jest około tysiąc wejść na forum ,a iformacji o cenach nie ma.Czyżby zmowa milczenia.Langner-2,20 netto

Witam.Tysiąc wejść bo wszyscy czekają na nowe wytyczne od medoxa.Rynek zgolił mnie po 2.2 brutto(taka jest cena na dzisiaj) więc zaliczam małą dokładkę.MEDOX- razem z kurką ponieśliśmy przez ciebie straty i teraz paulo będzie nas nazywał łosiami.Czy twoje sumienie to wytrzyma?Ty lepiej przesuń termin zwyżki bo widzisz ile ludzi czeka.Pozdrawiam.

To fakt teraz to ja już nawet zgłupiałem,jeśli od 20 cena nie pójdzie ,czyli od najbliższego poniedziałku to nic nie kumam.To może znaczyć ,że na święta będzie po 4zł!!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:11 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Faktycznie sytuacja na rynku się nie zmienia, więc po co pisać jedne i te same dane? Paulo kolego. Widzę, że lubisz się czepiać, niech tam. Moje indywidualne wyniki produkcyjne czy ekonomiczne nic Ci nie dadzą. NIe jestem ani lepszym producentem od Ciebie czy innych, ani - mam nadzieję - gorszym. Parę ładnych latek w tym interesie siedzę i jeżeli masz konkretny problem z produkcją to napisz pytanie, więc ja lub inni Twoi koledzy po fachu postarają Ci pomóc. Odrzucam na dzień dobry pytanie o przyszłe ceny, gdyż nie jestem wróżką. Sam się martwię ceną bo za dwa tygodnie sprzedaję. Pozdrawiam. Sad [/b]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 23:32 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał napisał:

Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 22:46 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie ma informacji o cenach ? Ja podaję to co wiem.
Opolskie ZD 2.5 netto, pisklę 1.00, płatność 28 dni
Ktoś wie ile płaci Kępno ?

Generał napisał:
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 21:43 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolnośląskie,a dokładniej okolice Prochowic 2,20 netto.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:14 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy milczą bo sytuacja się wogóle nie zmienia.... tak już będzie przez kilka miesięcy......pozdrawiam

Generał napisał:
Powrót do góry
Generał

PostWysłany: 18:40 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 10:56 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego paulo nieczaruj zmień forum.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 20:49 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol ty lepiej zamiast kogoś bronic napisz jakie miałeś ostatnio wyniki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2103, 2104, 2105 ... 2141, 2142, 2143  Następny
Strona 2104 z 2143

Skocz do: