Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:54 Czw 23 Maj 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1256, 1257, 1258 ... 1286, 1287, 1288  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megakura

PostWysłany: 20:43 Czw 14 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol. JANOSIK tak z ciekawosci zadzwonilem do znajomego producenta wlasnie w rejonie kartuz, okazalo sie ze sprzedaje dokladnie w tych samych cenach co ja. mam pewna pozycje na rynku, wylacznie stalych klientow, ktorzy wiedza ze ode mnie towar jest zawsze pierwsza klasa. takze specjalnie mnie glowa nie boli o to, ze ktos oddaje 1a po 20gr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
biedronka

PostWysłany: 19:03 Czw 14 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak cenki?, bo na Bieżuniu taniocha.
1A po 0,20 gr z obcej fermy to 2 gr taniej niż u swojego.
Wakacje nad morzem zasponsorował mi hodowca ,no cóż widać jest bogaty i nie planuje wyjazdu z rodziną latem.
Chciałbym zaznaczyć, że sam do mnie zadzwonił i zaproponował tą cenę .
Powód do radości u producentów??? W czerwcu sytuacja się odwróci na waszą korzyść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall

PostWysłany: 18:42 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
-co do Kolegi Megakury wierze mu ze sprzeadje po tyle a tym co mu gratuluja wysokich cen to przed swietami na kolanach by blagali zeby oddal 1a po 30gr bo tak sprzedawal
-co do cen ze sie nie zmieniaja i pozostaja od lat takie same to tez sie nie zgodze popatrzcie na pare ostatnich lat na tzw. dolki cenowe 1a-14,17,22 a wszystko jest uwarunkowane cenami pasz
-kolejna sprawa popyt uzalezniony jest o ceny i nikt mi nie powie ze kowalski ktory kupowal jajko po 25gr a bedzie musial zaplacic 20% wiecej kupi tyle samo bedzie sie zastanawial
-co nie ktorym uwierze jesli chodzi o cene bez przyczyny wybijalnie nie obnizaja cen
-kolejna sprawa pisalem wczesniej nie trzeba bylo patrzec na cene przed swietami i trzymac kur do konca tylko ja tydzien wczesniej wyciac i moze tak gwaltownie cena by nie padla a do tego po swietach cena kur na ubojniach spadla i jeszcze przekladali terminy odbioru kur z czym na swieta nie byloby problemu a jesli ktos sie bedzie tlumaczyl ze musial zaopatrzyc swojego odbiorce to niech mi ktos odpowie dlaczego w tamtym roku mozna bylo tak zrobic
- a na koniec juz nie dlugo cenki pojda z powrotem do gory poki euro bedzie wysoko to kolejnych paru hodowcow padnie w krajach uni przez polskie jajo zwiekszajac tym samych produkcje w Polsce przez co bedziemy bardziej uzaleznieni od popytu w unii i ceny euro co grozi wiekszymi wachaniami cen na rynku krajowym
Pozdrawiam
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 18:34 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: jaja Odpowiedz z cytatem

a gdzie jest ten wasz ukochany eksport-gdzie on sie podział?
chwilowa zadyszka czy juz sie odwrócił dupą...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
akacja

PostWysłany: 16:11 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy nie macie wrażenia że cos sie rusza? coraz więcej zapytan o jajko... a jak u was?
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 15:53 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy Wy koledzy w ogole kiedys sie zastanawialiscie nad tym, ze cena jajek sie od kilkudziesieciu lat z wahaniami w dol i w gore zbytnio sie nie zmienila??? A spojrzcie na wszystkie rzeczy w kolo: prad, woda, pracownicy, transport, komponenty paszowe - wszystko wzroslo
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 15:50 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co ukrywać że koszty produkcji przy zakupie paszy oscylują w granicach 0,20-0,21 zł /jajko jeśli by do tego doliczyć zakup kur to wychodzi żeby tylko wyjść na zero to jajko musiało by kosztować 0,25zł. Dla każdego hodowcy dużo lepiej by było gdyby cena była stała np na poziomie 0,26-,28 zł za średnie jajko, mógłby wtedy zaplanować produkcję i ewentualną modernizację kurnika, a tak musi się dostosowywać do tego co stawia mu rzeczywistość czyli raz górka a potem dołek tylko żeby jeszcze ta górka i dołek trwały jednakowo długo...
Powrót do góry
alikami

PostWysłany: 14:33 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cezarek przecież to śmieszne pytanie. Zawsze rynek rządził się swoimi prawami i tego nic nie zmieni. Jak jest towaru full to ceny spadają a jak brakuje to ceny rosną i nie ma tu znaczenia czy to jajko czy ziemniok! Ani czy się to komuś opłaca czy nie, ani czy to zmniejszy czy zwiększy sprzedaż!
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 13:33 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja włącze starą płyte i sie zapytam DLACZEGO cena spada ??????? Cool ? które wspólczynniki biorące udział w produkcji potaniały po świetach -prąd , paliwo ,pasza, podatki czy inna cholera ???????????????????????
Jeżeli ktos uważa , ze jak ja kupie teraz taniej o powiedzmy 5 gr . i sprzedam dalej towar o 5 gr. taniej -TO SPRZEDAM go wiecej -to jest W DUŻYM błędzie . Na dzień dzisiejszy czy bede sprzedawał 1A po 0,40 czy po 0,34 to i tak sprzedam tą sama ilosc -------------CHODZI o popyt -a tego na dzień dzisiejszy brak i cena cudów nie zdziała , a spadki cenowe spowoduja , ze znowu za niedługo producenci zechcą sobie odbic poniesione straty i wywinduja cene i tak wkolo Macieju.PARANOJA
a wystarczy trzymać okrągły rok stała opłacalna cene na jajko Smile-tylko trzeba troche pomysleć.

co mówią moi odbiorcy na sklepach ???? -są zdziwieni , ze jajko tanieje -bo wszystko inne drożeje , a najgorsze ,ze za dwa miesiace znowu bede musiał sie tłumaczyc dlaczego jajko drożeje Evil or Very Mad
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 12:16 Sro 13 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Janosik teraz troche przegiales !! 1A po 0.22 To chyba Twoje pobozne zyczenia lub kupujesz u jakiegos swira albo syf nie towar !!!! Na dzis u mnie na fermie na duzy hurt : 1A-0.26 1B-0.24 2A-0.22 2B-0.20/0.19 Ktos pytal o koszty produkcji na naszej fermie obecnie to 0.20 gr. i nie ma zmiluj sie wytlacz prad pracownik pozwol.zintegr drukarki itp.....a po roku z kawalkiem trzeba kase szykowac na mloda kurke taka prawda Sad( Jedno tylko mam spostrzezenie na przyszlosc.... Jak jest okazja to trzeba na maxa cene cisnac bo po gorce jest dolek i nawet staly klient nie zaplaci wiecej bo konkurencja mu bruzdzi co prowadzi do tego ze i on drogo nie sprzeda... Pozdrawiam
Powrót do góry
JANOSIK

PostWysłany: 20:09 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam tych co handlują i produkują:Dziwna sprawa z tymi cenami teraz producenci według mojej oceny troche tu lawirują tymi cenami 1A-26gr.gratuluje takich odbiorców co tyle płacą. Na ten tydzień rejon Kartuzy/Gdańsk 1A-22gr. na kurniku.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
biedronka

PostWysłany: 19:47 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to znaczy sianie paniki i przekłamywanie cen ?
Ceny, o których piszecie to chyba dla detalu.Doskonale wiecie jaka jest sytuacja cenowa w kraju i, że popyt dyktuje ceny , a obecnie sprzedaż jest na poziomie 70%, co oznacza zatory na rynku i ruchy cenowe.
Ceny jaj w sklepach zawsze były wysokie niezależnie po ile chodziło jajo w hurcie,
na dziś gdy cena jaj na święta wariowała każdego dnia , to i w sklepach ceny doszły do ok.50 gr i tak pozostało.
Dziś jest pora handlarzy, jak zresztą co roku o tej porze do lipca,fermy nie powinny narzekać na ceny MAJOWE jaj, osobiście pamiętam jak kupowałem w ubiegłych latach w maju 1A po 0,13-0,16gr.
Bardo proszę jeżeli to możliwe ,aby ktoś z hodowców napisał szczerą prawdę jaki jest koszt produkcji jajka przy dzisiejszych cenach produktów. Dziękuję
Powrót do góry
megakura

PostWysłany: 19:23 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S - 0,3
0 - 0,28
1a - 0,26
1b - 0,24
ceny netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
cezarek96

PostWysłany: 06:33 Wto 12 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie , komu zależy na sianiu paniki i przekłamywaniu cen - BO JEŻELI , ceny tak mocno poleciały na dół , TO DLACZEGO na sklepach widze spadki góra 3-4 gr a tu niektórzy piszą , ze 1A -22 gr Shocked

ceny na dzis po których kupiłem 2A -0,24 , 1B -0,26 itd-
nadal uważam ( tak jak przed świetami) , ze spadki cenowe nie porawią zbytu(teraz jest czas na badyla) tylko wprowadzą zamieszanie i bałagan na okres 2 miesięcy
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:15 Pon 11 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nic nie piszecie.Czyżby ceny jajka was przeraziły? Na pewno kupujecie taniej niż ja i dlatego się nie chwalicie .
1A po 0,22 to standart.Przetwórnie kupują po 3.3/kg. , to łatwo sobie przeliczyć cene na sorcie.
Jak chcecie kupić tanie jajko to firma OLDAR WAS uszczęśliwi.........
Powrót do góry
FRYGA

PostWysłany: 06:51 Nie 10 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę informacje o odchowie kur tetra sl jakie wagi w jakim okresie powinny mieć jakie zróżnicowanie wagowe może być między kurkami z góry dzięki
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 14:46 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm zastanawiam się i tak sobie myślę jaka jest różnica między handlarzem a pośrednikiem? przecież i handlarz pośredniczy i pośrednik handluje - nieprawdaż kolego Murdermann?!
Co do cen to są takie jakie chcą płacić klienci, nie wezmą u Ciebie, wezmą u innego bo jak pójdą do niego i powiedzą że Ty mu dałeś 20 groszy to on żeby sprzedać da im 19 groszy...
I tak można ceny zbijać aż znowu zrobi się mało towaru bo ludzie zaczną wycinać stada i cena jajka będzie się kształtowała jak sinusoida...
A jak ktoś ma trochę chęci i ruszy głową to puści jajka na export, tam bez problemu schodzi Ia po 0,27 i Ib po 0,25, tylko jak mówię trzeba trochę się postarać a nie podkopywać dołki na naszym polskim hodowlanym rynku...
Pozdrawiam kolegów hodowców
Powrót do góry
drozd

PostWysłany: 09:05 Sob 9 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuje dostwcy jaj 2PL od messy z dostawa woj podlaskie ,gg 8164950 lub rogacz82@wp.pl najlepiej z woj. mazowieckiego
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 19:40 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonały czas na zdjęcie starej kury .Ubojnia płaci 1zł 20gr. za kg.Dzisiaj zdejmuję połowę stada .Wolę zdjąć kurę niż cenę jaj. Jeśli wszyscy pójdą po rozum do głowy i zmniejszą obsady nie będzie problemu ze zbytem. Mam świeży towar więc nie widzę koniecznosci opuszczania cen . 1A-29, 1B-27, 2A-25, 2B-23 Do jesieni jeszcze 5 miesięcy można wiele stracić i nie odzyskać. Upały kiedyś się zaczną i nawet najlepszy odbiorca nie zagwarantuje nam zbytu niezależnie czy wystawialiśmy wysoką cenę na święta czy niską . Tylko my hodowcy mamy wpływ na podaż jajka i cenę. Nikt nie będzie się przejmował kosztami produkcji czy wymogami. Użalając się nad sobą stajemy się jedynie tematem do kpin. Biznes to biznes ciąć koledzy , przepierzać tak jak robią to farmerzy na zachodzie, a nie pracować za darmo albo na minus. Pozdrawiam. Laughing
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 19:37 Pią 8 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pośrednik nie jest handlarzem ? Oświeć mnie kolego Murdermann.
Koledzy pochwalcie się ile kosztuje jajo dla stałego odbiorcy hurtowego - że są rekordy cenowe jednorazowe przy "odkurzaniu" kurników wiem. Czy przewidujecie dalsze obniżki ?
Powrót do góry
muderman

PostWysłany: 07:23 Czw 7 Maj 2009    Temat postu: ????????????????? Odpowiedz z cytatem

Oooo... jakie narzekania. Panie i Panowie hodowcy. . . przecież to Wy ustalacie cenę. a handlarze chcą Was zniszczyć a widze ze idzie im bardzo dobrze , wręcz wyśmienicie. pojawiło się kilka palet na magazynie i już co??. panika?. Handlarze muszą odbić straty, straty przez to ze podpisali umowy na dostawy np. 1a po 23 gr. w szczycie musieli wozic nawet na minus 10 gr. a teraz? odbijemy:). co sie dzieje to sam zachodze w głowe. tiry opuszczają kraj z cenami dobrymi. dla mnie. i dla moich dostawców też. tak sami mowią. 2b wysyłam po 23 gr netto, 26 2a, 1b 28, 1a nie wysyłam, na miejscu sprzedaję po 30 paletami. ALE TO WASZA SPRAWA, ceny soi są super dla brazyli i argentyny, zboża juz wiadomo nie bedzie, ceny pasz bedą i idą w góre, klatki do wymiany, ukraina juz nie chce starych. tam juz nie ma kto kupic. jeszcze moze kilka ferm sie skusi na zakup uzywanych z polski ale to wszystko mało.
pytam sie jeszcze raz, hodowców, dlaczego przeskakujecie siebie z cenami, oczywiscie w dól. w sumie nic mnie to nie powinno obchodzic ale zal sie robi tych od ktorych odbieram towar. płaczą i nic nie mogą zrobic. ale zawsze mnie od malego mi mowili ze POLAK POLAKA uj...e. widze ze to prawda.
p.s. nie krzyczcie na mnie ze sam cene zbijam, ja musze miec w hurcie 2 grosze na sztuce i jade i mowie hodowcy ze kupie po tyle bo sprzedaję po tyle. dlatego od 9 lat odbieram od tych samych i nigdy nie miałem problemów z ceną z towarem....
pozdrawiam i olejcie handlarzy a dobrze wspołpracujcie z pośrednikami.
Powrót do góry
KO-KO

PostWysłany: 11:13 Sro 6 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
U nas w łódzkim ceny niskie:

L 0,25zł/szt
M 0,22zł/szt

Zainteresowanych kupnem tel. 0-42 291-35-17

Pozdrawiam.
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 22:14 Wto 5 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zejścia za dużego nie ma po świętach to i handlarzy przycisnelo wiec cene doluja, a pozniej sie dziwia ze na swieta znowu do gory podskoczy...
Powrót do góry
FRYGA

PostWysłany: 20:06 Wto 5 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEZŁA ZAŁAMKA OD TYGODNIA MNIE WIĘCEJ .........
CZY KTOŚ WIE GDZIE DOBRZE SPRZEDAĆ JAJA 2PL................................. PROSZĘ O JAKIEŚ NAMIARY
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 07:15 Wto 5 Maj 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o namiary to wam przywiozę
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1256, 1257, 1258 ... 1286, 1287, 1288  Następny
Strona 1257 z 1288

Skocz do: