Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:25 Czw 4 Cze 2020

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1257, 1258, 1259 ... 1380, 1381, 1382  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek310363

PostWysłany: 14:12 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno przewidzieć jakie będą ceny i ilu nas producentów jaj przetrzyma ten najdłuższy kryzys w historii naszego drobiarstwa, uważam że dalsza produkcja w większości zależy od kondycji wytwórni pasz, jeśli one zaprzestaną kredytować hodowców możemy się spodziewać tego najgorszego…. przedwczesne wycinanie młodych stad
(każda kura nioska produkująca jaja konsumpcyjne dała minimum 15zł – 20zł straty od marca 2010 do dnia dzisiejszego.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KocWaJAJA

PostWysłany: 08:41 Czw 17 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety smutne ale prawdziwe to co mowisz kolego Wielki Kogut odnośnie tego lobbingu i dobrostanu. Wielu hodowców powtarza mi, żę tak naprawdę nie rozumieją na czym ma polegać dobrostan kur skoro w nowych klatkach mają więcej upadków, kury jedzą więcej paszy i jest więcej słtuczek - produkcja jest po prostu droższa. Co do cen to:
Ia-0,20-0,21
Ib-0,18
IIa-0,16-0,17
Co do prognoz przed świętami to pewnie jeśli się coś zmieni to niewielkie ruchy będą. Każdy trzyma jak słyszę nawet 2- i 3-krotnie przepierzane kury aby tylko jeszcze cos przed świętami wyciągnąć, niektórym pewnie już nie starczy pieniędzy aby wstawić następne. Co do ruchów cenowych po świętach to nie jestem przekonany że jajka jakoś bardzo zdrożeją, kurników nowych jest dużo, kury słyszałem że też sporo wstawiają także taka sytuacja może się jeszcze do końca roku spokojnie utrzymać. Może to i lepiej będzie jak jajo zdrożeje bo jak to na tym rynku bywa - jak jajo drożeje robi się duży ruch.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:57 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy a wiecie dlaczego będzie taka zawierucha. Bo kilku bogaczy LOBBYSTÓW (producentów klatek) podpłaciło kilku przekupnych parlamentarzystów europejskich do forsowania nowych przepisów. Do tego trzeba dodać grupę rozwydrzonych ekologów skandujących poprawę życia zwierząt (część z nich - ta bardziej kumata pewnie też bierze za to gratyfikacje) i mamy efekt - duża grupa producentów zbankrutuje - lub mówiąc delikatnie - wycofa się z produkcji. Reszta (Ci pozostali) doliczą wielomilionowe nakłady do cen jaj - i jaja będą drogie i jeszcze droższe i dobrze tym Proekologicznym Ludziom - niech Płaczą i Płacą - głupota kosztuje.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:45 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym tyg. przyznał rację ,że się pośpieszył i policzył brutto 20 , 1b-18 , 2a-16.
Koledzy wydaje mi się ,że cena przed świętami już nie podskoczy. Jednakże , (tu nawiązuję do wpisu Hoovodyvipa) jestem przekonany ,że pod koniec czerwca /lipiec zdrożeje o 5 do 7 groszy , a kolejna transza październik, listopad dalsze 10 ,lub nawet naście groszy. Będziecie zadowoleni drodzy producenci , tylko cierpliwości.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:37 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. Kacper cena się ustabilizowała , ale w tym tyg. była korekta 1 gr. w dół
Jeden z moich hodowców ,który w ubiegłym tygodniu życzył sobie 21 za 1A
Powrót do góry
kacper

PostWysłany: 18:48 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie pisze o cenach bo ceny bez zmian
L 20 - 22
M 18
zejście dobre, pusty magazyn.
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 07:39 Sro 16 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
jakie rokowania panowie ?
czy ceny jakoś się zmienią do Świąt?
napiszcie jakie ceny i przede wszystkim czy ruch jest
poadrawiam
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 02:13 Wto 15 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaną tylko duzi hodowcy. Praktycznie wielkie firmy, Takie jak w moim regionie co budują hale na 1,75 mln sztuk. Rynek się kurczy też przez sieci handlowe. Lepiej robić dzisiaj 500 szt ekologicznie na wybiegu niż 80 tys w klatce. Globalizacja - z tym sierdzeniem i profesorami to prawda.

A co do utrudnień. Jeden Zenek ma koło mnie na działce inwestycyjnej parę uli i mi już rok inwestycję blokuje a w koło na kilometr nikt nie mieszka! A on w bloku na 3 pietrze w mieście kilka kilometrów dalej. Wszystkim śmierdzi i drogo! Ludziom od tego socjalu się w dupach poprzewracało.
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 23:38 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Os1t-xhbp3Y
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 23:37 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=Os1t-xhbp3Y
Powrót do góry
przeor

PostWysłany: 23:06 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorzy i urzędnicy nam wyprodukują!!!! Oni wiedzą najlepiej!!!! Dziś hodowca ratujący swojego gospodarstwa i rodziny stał się przestępcą, a bo to kur za dużo w klatce a to normy nie spełnia, a to mączki dosypał,kury wyleczył i dał trujący antybiotyk. Naraz gospodarstwa zaczeły śmierdzieć i przeszkadzać wszystkim nierobom.Wszyscy naraz stali się święci i tylko rolnik im przeszkadzać zaczoł.Część z nas ma kredyty na ładnych parę lat za klatki w których zabrania się produkcji.Co z biznes planem i poręczeniem agęcji na inwestycje z początku lat 2000??????KATASTROFA!!!
Powrót do góry
bonifacy66

PostWysłany: 22:45 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: to chyba bedzie koniec Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich i 'przeorów" Smile
a tak powaznie , wszyscy robią to samo, kazdy ciągnie dalej, bo jak tu ubic kure gdzie w odchow wsadzono potężne kwoty, sam mam super kontakt z hodowcami, troche handluję troche dostarczm komponenty, niewazne, tylko smuci mnie to ze dzis rozmaiwałem z szecioma "starymi" hodowcami, starymi stażem, i kazdy mi powiedział, ja do maja i pass, ja do czerwca i pass, ja do wrzesnia, to buł najdłuższy termin i pass. PASS. jak oni odpadna to mi sie rynek tez skurczy, jajko we wrzesniu tez bedzie droższe, wiec namawialem dzis aby zmieniali klatki, mocno namawiałem i co..., ??, jedna odpowiedz mi utkwiła w glowie," za ten milion kredytu na jedną halę to ja wolę świat pozwieac, w niedziele sie wyspać, z wnukami posiedziec lub im swiat pokazac niz za glowę sie łapac i produkowac, po co, jak bede chcial jajecznice na sniadanie to i po 2 zł za jajko zapłacę,,...., nie dziekuję nie bede produkował" to jest cytat słów hodowcy i uwierzcie mi ze to prawdziwy hodowca dla ktorego zmiana cen o 2 grosze nie robiła roznicy, on nie zawyzał raptownie cen tylko kazał zawsze mi kilijenta przygotowac, ale ja mu tez nie rwałem jak spadło., i tak juz 17 lat " ze sobą jesteśmy". do wrzesnia. pozdraiwm tych którzy wyrywają 2a po 12 na promocję , bo ci twoi hodowcy padną a ty"sierżancie" (wiadomo do kogo mowie), masz kilka samochodów na raty. ok, to moj ostatni wpis na tym forum, bo ze wzgleduu na sytuacje na rynku drobiarskim, przestawiam sie troche na inną branżę. moze mniej stresującą, a przynajmniej bezpieczną. p.s. jeden z hodowcow wynajął dzis hale po kurniku na skład brykietu. bez stresu jak mi powiedzial.
Powrót do góry
choodyvip

PostWysłany: 21:14 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak długo będzie stać hodowców dokładać do każdego sprzedanego jajka? Ja obecnie ograniczylem produkcje i wole dokupic towaru bo lepiej zarabiam na obcym jak swoim....
Powrót do góry
przeoor

PostWysłany: 19:23 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny na dzisiaj
s-0,25
1a-0,20
1b-0,29
2a-0,18
Powrót do góry
kacper

PostWysłany: 19:10 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak też można to tłumaczyć.
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 19:01 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy kto jest w temacie wie co sie dzieje na runku , a tamten wpis byl wlasnie z przed 3 tygodni
Wszyskim wszystko sie nie oplaca ale wszyscy wszysko robia dalej mi tez sie nie oplaca i tez dalej robie to samo
Powrót do góry
kacper

PostWysłany: 18:43 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za 3 tygodnie to nie będzie gdzie kupić,bo nikt nie będzie dokładał.
A jeżeli chodzi o ceny to:
1a -20
2a - 18
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 17:15 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajcarek napisał:
1A 16-17
1B 14-15
2A 13-14
Zobaczymy co bedzie za 3 tyg

Znowy przewidzailem przyszlosc Laughing
Powrót do góry
GREG100

PostWysłany: 15:59 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KUPIMY KAŻDĄ ILOŚĆ KURY ROSOŁOWEJ ( NIOSKI) DO UBOJU.

ubojnia drobiu
woj. Pomorskie
tel: 606 640 125
Powrót do góry
Egg

PostWysłany: 14:03 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy cena do dołu. Niestety, ale takie są realia. Pozdrawiam
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 08:48 Pon 14 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Przy obecnych cenach to nawet na koszty nie starcza a co dopiero myśleć o wymianie klatek. Skalę problemu jaki się pojawi opisał znajomy z firmy produkującej klatki - Polski nie zaleje tanie jajko z zachodu bo z krajów gdzie jest teraz importowane do nas też jest b dużo starych klatek i oni w zasadzie nic nie robią z tą wymianą, nie widzą perspektyw na taką produkcję więc gro pewnie zrezygnuje z niej w ogóle.
Co do jajka - pewnie że fajnie kupić M po 0,16 i później wysłać na Rumunię, Węgry, Słowację po 0,20 bo sam też tak pakowałem auto ale jak się produkuje to uśmiech schodzi z twarzy bo zarobek i tak zżera b droga pasza. Pewnie jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie zwinąć interes, wykorzystać kontakty i zająć się handlem bo produkować jeszcze długo jak sądzę się nie będzie opłacało.
Ia -0,20
Ib-0,18
IIa-0,17
Towaru nie ma, w okolicy też puste magazyny, poznańskie chyba jakiś ewenement na skalę Polski z tym jajkiem bo wszędzie słyszę że pośrednicy jajka szukają a tu - masz towaru w brud....
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:39 Nie 13 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się , z lekkim odwrotem tendencji , jeden z "moich" ,liczący w ubiegłym tygodniu 1A-21brutto skorygował na ten tydzień do 20 brutto.
Powrót do góry
kacper

PostWysłany: 22:08 Sob 12 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe komu przy obecnych cenach starczy na wymiane klatki,
ale będziecie importować z uni tylko za ile ?
Powrót do góry
Big Jajo

PostWysłany: 20:27 Sob 12 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie nie jest źle jeszcze tak ze dwa tygodnie niech hodowcy przetrzymają towar a będziemy znów M kupować po 0,12 Dziś byłem na Poznaniu odwiedziłem co poniektóre fermy towaru pod dostatkiem , ładowałem dwa auta po 900 skrz. bez problemu mogłem doładować jeszcze 3 po 900 , dlaczego robić sztuczny tłok przecież ceny nie uzyskacie wyższej wręcz odwrotnie

Ceny jakie płaciłem na koniec tygodnia
L-0,19
M-0,16
jeżeli zagranica nie podniesie to M - musi kosztować 0,15

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Egg

PostWysłany: 11:38 Sob 12 Mar 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam ten tydz jeśli chodzi o sprzedaż to tragedia. Zero zejścia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1257, 1258, 1259 ... 1380, 1381, 1382  Następny
Strona 1258 z 1382

Skocz do: