Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:13 Czw 27 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 1299, 1300, 1301  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferma1

PostWysłany: 21:22 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
Demiurg napisał:
Co za zwierzaki z was wyłażą... Wink Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali Very Happy
Misiu lepsze źródła powiadasz ? Very Happy Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne. Smile
Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.
Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk. Razz

Pozdrawiam

Zakopiec, zakopcem. Ale musi być coś na rzeczy skoro zaczęli się czepiać producentów z mojego regionu o badania jaj dot. substancji niepożądanych (tj. antybiotyki, mączki, etc). Był spokój, teraz dostali z tym sraczki (tak jak przed wypływem każdej jednej afery z tego co można zaobserwować). Teraz jest jeszcze cicho, ale jak to wypłynie szerzej to będzie mała masakra i powtórka z rozrywki sprzed 2 lat....

Masz rację dostali sraczkę u nas również. Niedawno pobierali nam próby na substancje niedozwolone w jajach i salmonellę na jajach. To wszystko po tych ostatnich akcjach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jest cenanienaceny

PostWysłany: 21:21 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie ceny ceny ceny do góry a wy piep.... o Zakopanem
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 20:44 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Co za zwierzaki z was wyłażą... Wink Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali Very Happy
Misiu lepsze źródła powiadasz ? Very Happy Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne. Smile
Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.
Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk. Razz

Pozdrawiam

Zakopiec, zakopcem. Ale musi być coś na rzeczy skoro zaczęli się czepiać producentów z mojego regionu o badania jaj dot. substancji niepożądanych (tj. antybiotyki, mączki, etc). Był spokój, teraz dostali z tym sraczki (tak jak przed wypływem każdej jednej afery z tego co można zaobserwować). Teraz jest jeszcze cicho, ale jak to wypłynie szerzej to będzie mała masakra i powtórka z rozrywki sprzed 2 lat....
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:54 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 15:04 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Fajne to forum Rolling Eyes

Lepsze niż facebook. Brakuje tylko like'ów i edycji postów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jest cenanienaceny

PostWysłany: 10:50 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne to forum Rolling Eyes
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:11 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajczorek napisał:
misio wszystko wie pan W dzieli się z nim informacjami Rolling Eyes ba jeszcze swoimi planami Laughing Laughing Laughing …………………..
Co do Zakopca tam już nie jeżdzą hodowcy tam są sami handlarze i przedstawiciele .

Taaak ? Ciekawe. Byłeś w weekend ?
Ja znam przynajmniej kilku prod. do 100tys którzy byli, więc Twoja teoria chyba jest błędna.
Czyżby następny "podobno", "słyszałem" ?

Co do W. - mam lepsze źródła w wielu kwestiach niż prezes, który wszystkim nie może się zajmować. Taka mała dygresja.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 09:05 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
misio8 napisał:
Coś pięknego- słyszałem ze inni słyszeli. A ja słyszałem, ze tam gdzie wielka kasa to ludzi tylko krew zalewa i chcieliby jak kolega pisze wyzej i jeszcze słyszałem, ze jak wielka kasa to krew zalewa ze można więcej załatwić niż jak jej brak.

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

To ja może przypomnę, żeby nikt na forum nie zapomniał- misio obraca się tylko i wyłącznie w towarzystwie "najważniejszych graczy" na rynku, a wiadomości, które nam tu przekazuje zawsze pochodzą z "pierwszej ręki" lub z "samej góry" (cokolwiek by to nie znaczyło).

Oj widać syndrom zazdrości.
Nie, nie obracam się tylko wśród największych, ale nie opieram swojej wiedzy i informacji o teorie wyssane z palca pt. "słyszałem", "ktoś powiedział" a już na pewno nie wyciągam wniosków o informacje przekazane przez producenta co ma 6 tys kur i myśli, że zjadł zęby na produkcji i wie co się dzieje na rynku.
Prawda jest jednak brutalna- g. wie, g. widział, słyszy to co mu powie jeden czy drugi odbiorca, albo Pani na cukierni, albo sąsiad co ma 20 tys., ewentualnie pojedzie do Zakopca się podbudować w podobnym sobie kręgu zjadaczy zębów i pasz i wreszcie będzie mógł pisać mądrości na forum.

Poza tym, ktoś wcześniej pisał, że u W. wszystko w porządku i nie ma problemu bo byłoby 0,34 za L Very Happy

Tacy się teraz mądrzą i oddają L po 0,22 gdzie na zachodzie bez problemu 0,25 + transport. Ciekawe yoyo do których należysz ?

P.S.
Może 5% czytających lub piszących na forum to są znaczący gracze obojętnie czy pośrednicy czy producenci. Reszta- no cóż Very Happy
Powrót do góry
Jajczorek

PostWysłany: 07:51 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio wszystko wie pan W dzieli się z nim informacjami Rolling Eyes ba jeszcze swoimi planami Laughing Laughing Laughing …………………..
Co do Zakopca tam już nie jeżdzą hodowcy tam są sami handlarze i przedstawiciele .
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 06:49 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Coś pięknego- słyszałem ze inni słyszeli. A ja słyszałem, ze tam gdzie wielka kasa to ludzi tylko krew zalewa i chcieliby jak kolega pisze wyzej i jeszcze słyszałem, ze jak wielka kasa to krew zalewa ze można więcej załatwić niż jak jej brak.

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

To ja może przypomnę, żeby nikt na forum nie zapomniał- misio obraca się tylko i wyłącznie w towarzystwie "najważniejszych graczy" na rynku, a wiadomości, które nam tu przekazuje zawsze pochodzą z "pierwszej ręki" lub z "samej góry" (cokolwiek by to nie znaczyło).
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 05:35 Wto 4 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Ależ odpowiedź jest oczywista... Laughing Laughing Laughing . Sam sielanka tego kraju. Wzór przedsiębiorczości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misio8

PostWysłany: 19:29 Pon 3 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fRYDERYK napisał:
Z tego cłyszałem w Zakopcu to jest duza zmiana nastawienia weterynarii do W. Kiedys różne problemy dawało sie rozwiazac. Teraz nie głównie dlatego, ze mimo że W. dostal w 2017 ogromne pieniadze od SP za Salke to wniosl sprawe do sądu o jeszcze wieksza kaske . I wyglada na to, ze Warszawka sie wkurzyła i wprowadzila program ZERO TOLERANCJI. No i sie zaczęło szukanie dziury w całym.

Powrót do góry
fRYDERYK

PostWysłany: 05:00 Pon 3 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego cłyszałem w Zakopcu to jest duza zmiana nastawienia weterynarii do W. Kiedys różne problemy dawało sie rozwiazac. Teraz nie głównie dlatego, ze mimo że W. dostal w 2017 ogromne pieniadze od SP za Salke to wniosl sprawe do sądu o jeszcze wieksza kaske . I wyglada na to, ze Warszawka sie wkurzyła i wprowadzila program ZERO TOLERANCJI. No i sie zaczęło szukanie dziury w całym.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:46 Nie 2 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Problemy Pana W. były do przewidzenia, bo prędzej czy później u KAŻDEGO hodowcy znajdą salmonellę- jak nie w gó.nach, to w wymazach z podłogi. A mówimy tu o nim tylko dlatego, że jest największym producentem na naszym rynku.
https://kipdip.org.pl/pl/monitoring-w-stadach-drobiu

Natomiast przy mączce w paszy nie ma "dużych argumentów na stole". Jest za to nakaz natychmiastowej utylizacji stada i towaru. I bardzo dobrze.

Nie jestem przeciwnikiem mączki w paszy, ale jestem ZDECYDOWANYM przeciwnikiem nierównej konkurencji. Jeśli nie wolno jej stosować- to nie wolno tego robić NIKOMU.
Koszty produkcji jajka przy stosowaniu mączki są nieporównywalnie niższe niż przy stosowaniu białka sojowego. Nie może być na rynku równych i równiejszych.

👍👍👍
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 20:24 Nie 2 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemy Pana W. były do przewidzenia, bo prędzej czy później u KAŻDEGO hodowcy znajdą salmonellę- jak nie w gó.nach, to w wymazach z podłogi. A mówimy tu o nim tylko dlatego, że jest największym producentem na naszym rynku.
https://kipdip.org.pl/pl/monitoring-w-stadach-drobiu

Natomiast przy mączce w paszy nie ma "dużych argumentów na stole". Jest za to nakaz natychmiastowej utylizacji stada i towaru. I bardzo dobrze.

Nie jestem przeciwnikiem mączki w paszy, ale jestem ZDECYDOWANYM przeciwnikiem nierównej konkurencji. Jeśli nie wolno jej stosować- to nie wolno tego robić NIKOMU.
Koszty produkcji jajka przy stosowaniu mączki są nieporównywalnie niższe niż przy stosowaniu białka sojowego. Nie może być na rynku równych i równiejszych.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 11:36 Nie 2 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoyo napisał:
Pogadaliście sobie już ?
Tego, co będzie nie wie nikt. Misio miesiąc temu trąbił, że za 2 tygodnie M-ka będzie po 10 groszy. Dzisiaj mówi, że będzie jednak po 54 grosze.
A ja mówię- poczekamy, zobaczymy.

Gdyby nie problemy Pana W (których akurat nie da się przewidzieć) który przestał dostarczać towar min na sieci i pakownie rzuciły sie na zakupy dla tych właśnie sieci to już by było 10gr.
Teraz pisze tak jak ty- poczekamy zobaczymy bo głupio byłoby się mądrzyć skoro podobno u Pana W nie wiedza jeszcze co się wydarzy a kilka mln niosek zmienia na rynku krajowym i UE bardzo wiele.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 09:26 Nie 2 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myśle ze jeżeli jajo nie stanieje przez następne 2/3 tygodnie to utrzyma cenę do jesieni i taniej już nie będzie
Powrót do góry
Yoyo

PostWysłany: 08:24 Nie 2 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogadaliście sobie już ?
Tego, co będzie nie wie nikt. Misio miesiąc temu trąbił, że za 2 tygodnie M-ka będzie po 10 groszy. Dzisiaj mówi, że będzie jednak po 54 grosze.
A ja mówię- poczekamy, zobaczymy.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 20:26 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenaniemaceny napisał:
Aaaaaa to stąd na Wielkopolsce trąbią o cenie M-ki na przyszły tydzień 0,25 Cool

Ten jak zwykle pisze jakieś baje Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 20:17 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Aaaaaa to stąd na Wielkopolsce trąbią o cenie M-ki na przyszły tydzień 0,25 Cool

Nie no jak przecież nic się nie dzieje 😁😁😁
Przecież Pan W pełna para leci 😁😁😁

Wy to kur.a w Matrixie chyba żyjecie. Jak ktoś zawoła 0,25 za M to osobiście potrafię ściągnąć jajo z Reichu taniej... Wink i żeby nie było, ja nie handluje, no może czasami. Nasz rynek krajowy nie ma, aż takiego wpływu na rynek UE... Rolling Eyes
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 19:28 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:

Ciężko wyczuć co będzie się teraz działo i jaka będzie cena.
Handel stanął, przetwórstwo hamuje, ale jest akcja i nie wiadomo jak się skończy.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 19:27 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 18:30 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 18:09 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio8 napisał:
Demiurg napisał:
misio8 napisał:
fermajaj m napisał:
Jak by mistrz W. był by zablokowany to cena za L była by 0.34g a nie 0.24

No i właśnie tak to jest jak piszą na tym forum producenci którzy nie wiedza o konkurencji i tym co się dzieje na rynku.

Demi co do Twojego wpisu- myśle ze się wykręci i będzie robił proszek.

Informacje mam z pierwszej ręki, potwierdzona przez cztery inne osoby z branży, które wiedziały już przede mną. Tez pośrednicy. Pożyjemy zobaczymy

Po rozmowie z lepiej zorientowanym kolegą, to myślę że jego na mączce mogli złapać całkowicie "przypadkiem" z powodu tego iż miał Salke… Laughing Laughing Laughing

Misiek właśnie z robieniem proszku tu jest ujnia… bo zgodnie z przepisami to bezwzględny zakaz jest przeznaczenia tego na konsumpcję a stado należy zutylizować... może zamiast 4M, ubiją mu jedną fermę... albo jeden kurnik żeby sprawę "załagodzić" chociaż z tego co mi się wydaje to chyba nie... bo na pewno się znajdzie życzliwy co doniesie na ten bezmiar bezprawia do "niezależnych" mediów dokonywany podczas rządów PIS... Very HappyVery HappyVery Happy a wiadomo do wyborów coraz bliżej Razz

Nie jestem Misiek 😁 ale ok w sumie moja wina 😉 tez takie info przeleciało w międzyczasie ze przez Biedre i Salcie, ale tego nikt się nie dowie. Dlatego właśnie pisałem ze może skończyć się na proszku jak zgodni na salcie. Tak czy siak chwilowo kilka mln zwierzaków grzecznie czeka co z nimi dalej. Troszeczkę to spowodowało większe zainteresowanie towarem bo pakownie odpaliły na biedre. Nawet te które nigdy wcześniej nie pracowały bo jelenie zawsze się znajda. Każdy chce z nimi pracować kto nie umie liczyć pieniędzy. Ciekawe co zrobią jak większość będzie miała na nich wyrąbane. Pewnie otworzą pakownie pod własnym szyldem i będą szukac jeleni w Europie a tam już nie takie chop siup. Dlatego min Lidl ma K. choć wcześniej jajka miały pieczęć NL. Pan K i M wszystkich nie zadowolą i o zgrozo dla Yoyo znowu się pojawia jacyś mądrzy co nabuduja bo będą się podnieca ze będą handlowali z Biedra 😁😁😁

Aaaaa i skala może być inna niż się wszystkim wydaje bo już słyszałem 2,później 3(pierwsza reka), a dzisiaj tez tak jak pisałeś 4mln. Zaraz się okaze ze wszystko stoi a cena 0,34 jak wcześniej było pisane to śmiech. Chyba 0,54 mimo wakacji.
Powrót do góry
misio8

PostWysłany: 18:06 Sob 1 Cze 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
misio8 napisał:
fermajaj m napisał:
Jak by mistrz W. był by zablokowany to cena za L była by 0.34g a nie 0.24

No i właśnie tak to jest jak piszą na tym forum producenci którzy nie wiedza o konkurencji i tym co się dzieje na rynku.

Demi co do Twojego wpisu- myśle ze się wykręci i będzie robił proszek.

Informacje mam z pierwszej ręki, potwierdzona przez cztery inne osoby z branży, które wiedziały już przede mną. Tez pośrednicy. Pożyjemy zobaczymy

Po rozmowie z lepiej zorientowanym kolegą, to myślę że jego na mączce mogli złapać całkowicie "przypadkiem" z powodu tego iż miał Salke… Laughing Laughing Laughing

Misiek właśnie z robieniem proszku tu jest ujnia… bo zgodnie z przepisami to bezwzględny zakaz jest przeznaczenia tego na konsumpcję a stado należy zutylizować... może zamiast 4M, ubiją mu jedną fermę... albo jeden kurnik żeby sprawę "załagodzić" chociaż z tego co mi się wydaje to chyba nie... bo na pewno się znajdzie życzliwy co doniesie na ten bezmiar bezprawia do "niezależnych" mediów dokonywany podczas rządów PIS... Very HappyVery HappyVery Happy a wiadomo do wyborów coraz bliżej Razz

Nie jestem Misiek 😁 ale ok w sumie moja wina 😉 tez takie info przeleciało w międzyczasie ze przez Biedre i Salcie, ale tego nikt się nie dowie. Dlatego właśnie pisałem ze może skończyć się na proszku jak zgodni na salcie. Tak czy siak chwilowo kilka mln zwierzaków grzecznie czeka co z nimi dalej. Troszeczkę to spowodowało większe zainteresowanie towarem bo pakownie odpaliły na biedre. Nawet te które nigdy wcześniej nie pracowały bo jelenie zawsze się znajda. Każdy chce z nimi pracować kto nie umie liczyć pieniędzy. Ciekawe co zrobią jak większość będzie miała na nich wyrąbane. Pewnie otworzą pakownie pod własnym szyldem i będą szukac jeleni w Europie a tam już nie takie chop siup. Dlatego min Lidl ma K. choć wcześniej jajka miały pieczęć NL. Pan K i M wszystkich nie zadowolą i o zgrozo dla Yoyo znowu się pojawia jacyś mądrzy co nabuduja bo będą się podnieca ze będą handlowali z Biedra 😁😁😁
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 1299, 1300, 1301  Następny
Strona 11 z 1301

Skocz do: