Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:45 Sob 21 Wrz 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2200, 2201, 2202  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kokoszka

PostWysłany: 16:56 Pią 19 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie jakieś mądre wypowiedzi.W pełni popieram opinie Zeldroba,2R,Michała24,Yona i Ana.Może jest nas więcej podobnie myślących?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 16:08 Pią 19 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma opcji , że paszy sobie gdzieś tam uszczkną itd. Jest konkretna umowa z zakładem na odbiór jaj i to wszystko na temat . Mają sobie tyle jaj zakontraktować ile są w stanie odebrać . Jak nie odbiorą - kara wynikająca z zapisów w umowie . Nie będą w planie to nigdzie nie kupią paszy i nikt im nie ubije! Prezentujesz typowo polski , cwaniacki sposób myślenia! Hodowcy z dużych ubojni podpisują umowy na 2,50 , a później jak cena wolnego rynku jest znacznie wyższa kombinują jak mogą , żeby coś oddać na wolny rynek w wyższej cenie . Z reguły jest to NIBY zwiększona upadkowość!!! Jak wszystko będzie kontraktowane w 100% to nie będzie tzw. wolnego rynku . Widzę , że ciężko sobie uzmysłowić , że możemy być w swojej produkcji uzależnieni całkowicie od innych tzn. ubojni , wylęgarni i paszarni . Nie raz słyszałem jak ubojnia chciała ustawić hodowców , żeby się nie dublowali ze wstawieniami . I wiesz co usłysząłem? Cyt:"Ty mi nie będziesz k.u.r.w.a. mówić kiedy i ile mam wstawić! " . Dlatego musi być wprowadzony zamordyzm produkcyjny w sensie pewnych NAKAZÓW pod rygorem zakazu produkcji .
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 13:27 Pią 19 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob, wszystko to bardzo mądre i w pełni się z Tobą zgadzam że takie działania być może ustabilizowały by rynek drobiu, ale...
Ja obracam się w środowisku hodowców, którzy produkują żywiec pod konkretną ubojnie- dużą ubojnie. Wszystko jest z góry ustalane. Wiem jaką cenę paszy będę miała przez cały rzut, jaka cena piskląt, ile zakład towaru może przyjąć i wogóle jest wszystko tak jak sobie to wyobrażasz. Z jednym wyjątkiem. Są tacy hodowcy w tym zakładzie ubojowym, którzy produkują nie tylko brojlera, ale też nioskę wylęgową. To są hodowcy którzy mają po 10- 20 kurników takich po 1000 m albo i większe. Jeśli np zakład nie odbierze im jaj wylęgowych, to oni te jaja nie sprzedają na konsumpcję, tylko oddają do innego zakładu wylęgowego (usługowo) i lęgną pisklęta. Te pisklęta wstawiają na jakiś obiekt sobie, bo zawsze im się trafi jakiś nie zasiedlony. A potem sprzedają żywca na wolny rynek. A paszy zawsze gdzieś uszczkną, to tu to tam, albo sami sobie zrobią, bo to żadna sztuka. Takich hodowców jest sporo i twierdzą oni w dodatku, że z tych kurników mają największy zysk.A więc mogą też sprzedać taniej. I teraz w takim przypadku cały misterny plan żeldroba pada na twarz. Bo ja znam kilku takich co tak robią a założe się, że w całej Polsce jest ich cała masa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 12:33 Pią 19 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och jak miło poczytać , że są hodowcy , którzy zaczynają rozsądnie i z sensem mysleć!!! Od wielu już lat przedstawiam swoje zdanie na temat sposobów produkcji drobiarskiej , która powinna być w 100% planowana, a co ważne także w pewnym stopniu NAKAZOWA !!!! Kiedyś mnie opluwano , że nie rozumiem co to jest gospodarka wolnorynkowa , a ja tłumaczyłem , że wolny rynek to nie produkcja ponad wszelką normę i za wszelką cenę . Nigdzie na świecie w normalnej , dobrej gospodarce nie ma tzw. partyzantki . Wszystko jest zaplanowane od A do Z . Tymczasem polscy producenci zachłysnęli się wolnością gospodarczą i mamy to co mamy . Wolny rynek to produkcja taka jaką chcesz , kupno np. paszy i piskląt od kogo chcesz , ale to wszystko zgdonie z pewnymi zasadami . To wstawienia nie pod moje widzimisię , ale pod konkretnego odbiorcę w JEGO terminach i ilościach . Do tej całej syfiastej sytuacji wszyscy dokładamy cegiełkę: hodowca bo produkuje za wszelką ceną nawet dużo ponizej kosztów bo wszystko może kupić na termin niezależnie od sytuacji , wytwórnie pasz bo sprzedają paszę na terminy wiedząc , że hodowca po sprzedaży żywca nawet na koszt tej paszy nie zarobi i ubojnie , które mając za dużo żywca zgłoszonego do uboju są w bardzo komfortowej sytuacji ponieważ mając dużo ptaka zawsze udaje im się zbijać ceny . Wszyscy zarabiają za wyjątkiem hodowców!
Moim skromnym zdaniem to Min.Rol. powinno ustalić pewne ogóle zasady produkcji drobiarskiej . Jak rzecz podstawową i absolutnie wymaganą ścisłe umowy pomiędzy ubojniami i hodowcami . Każda ubojnia powinna określić swoje moce sprzedaży produktu po uboju i pod te moce podpisać umowy z hodowcami .Ubojnia określa terminy i ilości wstawień . To dokładnie tak jak robią duże zakłady . tylko nie zgadza się cena minimalna , która powinna być uśredniona i zawierać wszystkie dodatkowe koszty hodowcy łącznie z amortyzacją obieków i sprzetu . Mając umowę z ubojnią DOPIERO WTEDY MOŻEMY PODPISAĆ UMOWĘ Z ZAKŁADEM PASZOWYM!!!!!!!!!! Czyli nie masz możliwości sprzedania nie dostaniesz paszy . To samo dotyczy zakupu piskląt. Unikamy sytuacji kiedy produkujemy wbrew wszelkim zasadom ekonomii . Kolejna bardzo ważna sprawa to przestrzeganie zawartych umów . Rezcz dotyczy i ubojni , i hodowców . Kary , kary i jeszcze raz dotkliwe kary za łamanie postanowień umowy . To wszyatko wydaje się takie proste , ale faktycznie jest potrzebny silny związek , który doprowadzi do tego , że resort rolnictwa odpowiedzialny za produkcję mięsną w Polsce w końcu zacznie robić to co do niego należy i ustawowo w formie nakazowej weźmie to wszystko za mordę i poukłada . To jedyna droga do stabilizacji . Oj chciałbym w swojej karierze drobiarza jeszcze tej stabilizacji doświadczyć!
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 11:48 Pią 19 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym rozwiązaniem aby niezależni hodowcy mieli coś do powiedzenia jest zwiazek zawodowy prężnie działający i mający "coś do powiedzenia" w rozmowach z zakładami drob i ubojniami wszelkiego kalibru, spójrzcie na producentów trzody , tam razem z ubojniami i zakładami ubojowymi i przetwórczymi ( przynajmniej niektórymi) starają sie coś załatwić dla swojej branży w tym bardzo złym dla nich okresie, u nas tydzień dobrej ceny i już każdy zapomina o złych okresach .
A niestety jak mawial pewien Zyd jak jest bardzo dobrze to trzeba zacząć się martwić! No ale w związku trzeba płacić składki i jeździć na zebrania. Zresztą może by ktoś napisał prace doktorską pt "Przyszłość drobiarstwa zaściankowego w Polsce" Jak sobie sami nie pomożemy to nikt nam nie pomoże a napewno nie duże zakłady drobiarskie ani małe lub srednie ubojnie nie mające nic do zaoferowania poza ceną dnia i informacjami że" jest nadprodukcja a jak cena zbyt szybko wzrośnie to ja sobie kure z Czech ściągnę" Planowana w skali całego kraju produkcja pozwoli na ustabilizowanie rynku i spokojniejszą pracę . Wiem zaraz powiecie że skoczkowie i tak rozwalą tę stabilizację ale są na to sposoby i od czegoś trzeba zacząć najlepiej od siebie.

Moim zdaniem żywca coraz mniej ceny idą znów w górę proszę o informacje ,poprzedni tydzień dzięki wymianie danych pozwolił niektórym zaczerpnąć powietrza , jedziemy na jednym wózku. Pzdr.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 22:24 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co pisze An to prawda - w gospodarce rynkowej nikt nie zabroni ubojniom budować kurniki - np. Konspol ma 60% własnych kurników, a niedługo pewnie dojdzie do 100%, plus do tego wylęgarnia i paszarnia. Podobnie Drobex (Solec Kujawski) czy Drobimex, który niedawno podziękował dostawcom jaj wylęgowych bo sam zbudował fermy reprodukcyjne w okolicach Szczecina. Więc nie liczę, że rząd coś zabroni i cena pójdzie w górę. Ale z jednym się nie zgadzam - import z Brazylii - to powinni ograniczyć - bo jak można z nimi konkurować jeśli oni tuczą na mączkach, a w EU się zabrania, a potem pozwala mięso na mączkach importować. Brak logiki.

Michał 24 napisał:
Nawiązując do wcześniejszych postów nie wiem czy ograniczenie wstawien coś da bo jak kurczaka będzie mało to przywiozą z zagranicy i nic to nie da a po za tym coraz więcej biznesmenów kupuje kurniki po to żeby przeprać pieniądze i robią nam nad produkcje.Wiec nie ma złotego środka żeby polepszyć nasz interes póki rząd coś z tym nie zrobi.
Powrót do góry
vitor1

PostWysłany: 17:33 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu coś konkretnego, tak trzymaj An Very Happy
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 16:28 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do wcześniejszych postów nie wiem czy ograniczenie wstawien coś da bo jak kurczaka będzie mało to przywiozą z zagranicy i nic to nie da a po za tym coraz więcej biznesmenów kupuje kurniki po to żeby przeprać pieniądze i robią nam nad produkcje.Wiec nie ma złotego środka żeby polepszyć nasz interes póki rząd coś z tym nie zrobi.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 14:38 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje sobie z tego sprawe An, ze jest to niestety niemozliwe:( Ale moze choc jakis zapis ze przykladowo 60% produkcji musi byc kupowane od podmiotow nie zwiazanych z zakladem. Pachnie troche socjalizmem ale dzieki temu ubojnie takze liczylyby sie z tym ze hodowca musi funkcjonowac. Nie bylo by to glupie co?
Powrót do góry
An

PostWysłany: 13:51 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray, myślę,że Twoje rozumowanie się nie obroni. W gospodarce rynkowej nie ma bowiem żadnej możliwości blokowania, czy oddzielenia hodowli od przetwórstwa. Istnieje bowiem wolność gospodarcza i żadnemu podmiotowi nie można zakazać działalności , jeżeli tylko spełnia kryteria wyznaczone przez prawo ( np. uprawnienia rolnicze, stosowne zezwolenia weterynaryjne, ochrony środowiska, gminy i inne). Istnieje natomiast moim zdaniem możliwość podjęcia działań zmierzających do objęcia całej produkcji drobiu kontraktacją w pełnym (prawnym) tego słowa znaczeniu. Mam tu na myśli przede wszystkim konieczność oznaczania w umowie ilości , terminu i ceny minimalnej skupu zakontraktowanego surowca ( żywca, jaj wylęgowych itd.). Wolny rynek z wyraźnie zaznaczoną ceną skupu nie mógłby schodzić poniżej opłacalności z prostego powodu - wolnorynkowe ubojnie nigdy , ale to nigdy nie dołożą do produkcji nawet 1 złotego, tym samym hamowana byłaby spirala wzajemnego napędzania spadku cen. Co więcej , ubojnie zostałyby zmuszone do podjęcia działań zmierzających do:
1. określenia swoich potrzeb w różnych porach roku ( uniknięcie czasowych nadprodukcji)
2. skupu ewentualnych nadwyżek rynkowych i ich magazynowania na swój koszt ( wymuszenie efektywności w szukaniu nowych rynków zbytu)
3. szanowania dostawcy w okresach nadprodukcji, z uwagi na podzielony i objęty umowami rynek producentów
Konkludując, wreszcie brałyby pieniądze za coś więcej niż obcięcie kurczakowi łba. Kaszuby - 2,90 netto
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 10:02 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem ograniczenie wstawień może by cos dało ale trzeba sobie zdać sprawe, że duże zakłady (a także małe ubojnie) w coraz większym stopniu zabezpieczają swoją produkcje własnym kurczakiem. I tu jest zagrożenie chyba najwieksze. I jesli jest taka możliwość to tutaj prawnie bym próbował coś zablokować. Żeby nie mogło być powiązania produkcji z hodowlą.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:50 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, a możesz podać konkretnie jaki zakład ile płaci? Opole ma najwyższą cenę żywca, sprzedaje pisklę za 1 zł, a średnia ważona cena paszy za ostatni rzut 895. Na styczeń ma być podwyżka.

kol napisał:
Tasin napisał:
Średnia z 10 największych zakładó w Polsce 2,53 zł netto. Najwięcej płaci Opole 2,60 zł. Najmniej Kutno 2,40 zł. Reszta gdzieś po środku ciągle. Pasza średnio w dużych zakładach 904 zł. Pisklę 1,08 zł. Wszystkie ceny netto.

Zgadzam się. Molochy robią z kontraktowiczami co chcą, bo mają wasze podpisy na umowach, a my wolnorynkowi teraz możemy troszeczkę sobie odbić, ale tylko troszeczkę (koszty produkcji się zwiększyły, dobrze że jest jesień a nie zima, chociaż nie wiem co będzie ze zbożami i co za tym idzie paszami w tym roku). Po żniwach pszenicę kupowałem po 400-410 a teraz 680. Duża różnica.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 08:29 Czw 18 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co z żywcem podobno jest bardzo mało sląśk 0,10 zł. w góre, ruch na hurtowniach mały ale zywca brak .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:40 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Średnia z 10 największych zakładó w Polsce 2,53 zł netto. Najwięcej płaci Opole 2,60 zł. Najmniej Kutno 2,40 zł. Reszta gdzieś po środku ciągle. Pasza średnio w dużych zakładach 904 zł. Pisklę 1,08 zł. Wszystkie ceny netto.

Zgadzam się. Molochy robią z kontraktowiczami co chcą, bo mają wasze podpisy na umowach, a my wolnorynkowi teraz możemy troszeczkę sobie odbić, ale tylko troszeczkę (koszty produkcji się zwiększyły, dobrze że jest jesień a nie zima, chociaż nie wiem co będzie ze zbożami i co za tym idzie paszami w tym roku). Po żniwach pszenicę kupowałem po 400-410 a teraz 680. Duża różnica.
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 22:01 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.irrt.pl polecam gorąco polecam portal ogolnopolski gielda rolna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
tomala1

PostWysłany: 21:20 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam Łódzkie 2,80-2,90. Nie zniżać bo słyszę że paszka do góry....
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:18 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:09 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm.maz. cena 2,9 netto
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 16:48 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Witam i co wam dało te przetrzymywanie cena jest2 60 2 70 netto wszystkie kurniki w moim terenie pełne. nikt nieodmówił wstawienia.

"kurka" sprzedaj swoje złote piórka to trochę zarobisz a nick zmień na ''kurka bez piórka".
Wielkoposka , wolny rynek ,potwierdzam 2.80 netto , tak jak pisze "Kogut"
Pozdrawiam wytrwałych w negocjajach , za tanio nie sprzedawać Exclamation Exclamation Exclamation , walczyć o cenę do końca.
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 16:27 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K6 napisał:
cena dalej spada lubuskie,dolnośląskie wielkopolskie 2,60 brutto

K6 - 2.60 brutto to cena proponowana przez ubojnie dla ''skoczków''
a dla stałych i dobrych dostawców dzisiaj 2.80 netto - wielkopolska i lubuskie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ksiaze

PostWysłany: 16:26 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Matko litości!! KURKA ZAŁAMUJESZ mnie swoimi pouczeniami i mądrością. O ile MEDOX pisze co według niego może się stac na rynku i ma do tego pełne prawo i nie wiem po co się go czepiać o tyle takich pouczających i wymądrzających się jakos trudno znosze.Nic nie zyskałem (może oprócz tego ze zdawalem w wadze 2,7 a nie 2,4 co lepiej wychodzi) i jest okey. Jeżeli jest szansa na podwyższenie ceny to czemu tego nie zrobić. A że czasem nie wychodzi, to tak juz jest. TO według Ciebie na kolanach mamy chodzić do ubojni i godzić się na wszystko?BO chyba do tego Twoje rozumowanie zmierza.

dobrze napisane trzeba walczyc...i pokazac kto rozdaje karty!! do tej pory wstawiane bylo wszystko na maxa ZWIEKSZYC PRZERWY MIEDZY WSTAWIENIAMI i ZMNIEJSZYC ILOSC WSTAWOW a zobaczycie jak beda sie bic o kure bo co bede bic swinie na swoich liniach ubojowych...hedynie stac a tego nie moga zrobic jak hoowcy nie pozwola to sa zbyt duze koszty zacznijcie w koncu w ten sposob myslec a nie budowac i budowac i wstawiac ile wejdzie jak rynek sie taak zachowuje ze popyt decyduje to dajmy im taki popyt zeby sami dzwonili proste a wiecej czasu dla rodziny kolegow jakies wakacje a nie tylko charu charu ni TOWARU NI PIENIEDZY!! pozdrawiam hodowcow
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 15:42 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko litości!! KURKA ZAŁAMUJESZ mnie swoimi pouczeniami i mądrością. O ile MEDOX pisze co według niego może się stac na rynku i ma do tego pełne prawo i nie wiem po co się go czepiać o tyle takich pouczających i wymądrzających się jakos trudno znosze.Nic nie zyskałem (może oprócz tego ze zdawalem w wadze 2,7 a nie 2,4 co lepiej wychodzi) i jest okey. Jeżeli jest szansa na podwyższenie ceny to czemu tego nie zrobić. A że czasem nie wychodzi, to tak juz jest. TO według Ciebie na kolanach mamy chodzić do ubojni i godzić się na wszystko?BO chyba do tego Twoje rozumowanie zmierza.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 15:12 Sro 17 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i co wam dało te przetrzymywanie cena jest2 60 2 70 netto wszystkie kurniki w moim terenie pełne. nikt nieodmówił wstawienia.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 22:05 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Debica 2.55 netto, pisklę 0.9

K6 napisał:
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 18:48 Wto 16 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2200, 2201, 2202  Następny
Strona 2140 z 2202

Skocz do: