Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:12 Czw 20 Cze 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2174, 2175, 2176  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 12:23 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulo301. Ten łoś to chyba Ty. Ja nikomu nie ubliżam., a mam prawo do swojego zdania. Jeżeli chcesz ubliżać to popatrz w lustro i wtedy wyrzywaj się do woli, a nie na tym forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulo301

PostWysłany: 09:06 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Ludzie. Dajcie spokój Medoxowi. Człowiek nie chce źle. Bądźmy optymistami, bo w drugą stronę nie da się długo pracować. Medox--- tak maj.
drogi KOL ty jesteś łośiem a co takiego my robimy temy medoxowi?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 00:51 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie. Dajcie spokój Medoxowi. Człowiek nie chce źle. Bądźmy optymistami, bo w drugą stronę nie da się długo pracować. Medox--- tak trzymaj.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:11 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro2 napisał:
paulo301 napisał:
w tym roku powstało więcej nowych kurników niż w ubiegłym a na przyszły rok też słyszałem o budowie kilku dzieśięciu nowych obiektów na moim terenie ludzie powariowali. tylko silniejsi wytrzymają albo ci co wstrzymią produkcje. pozdrawiam z rynsztoku :(

Witam.Tak paulo racja,będziemy żreć tą żabę jeszcze kilka lat.Koniunktura z 2005 roku rozpędziła inwestycje w sposób niespotykany.Pod tym względem
podobny był jedynie rok 1997 a może mnie się jedynie wydaje i 97 to był mały pikuś w porównaniu z 05?Tak czy inaczej czekają nas trudne czasy.Ten rok czyli 2006 wyszedł mi na wolnym rynku 2.55 brutto.Kontraktacja miała lepiej!!!!!!!Luz, blues, żadnych stresów i sianko jest na koncie jak pisze nasza kochana Tasin(tu:pozdrowienia).Koszty produkcji znacząco wzrosły a jak znam siebie i swoich kolegów i kolegów moich kolegów to nikt nie odpusci najwyżej przesunie termin o tydzień.Tak że moi drodzy przyjaciele i szanowna konkurencjo zapnijcie pasy bo rok 2007 to będzie jazda bez trzymanki.I na koniec tradycyjnie apel do Medexa-nie zaczynaj postów od "ponoć" zwłaszcza jeżeli piszesz o cenach.Świetokrzyskie 2.3-2.4brutto.Pozdrawiam.

W 100%się zgadzam z Hybro a szczególnie z tym ,że nikt nie odpuści wstawienia ,najwyżej przesunie o tydzień.Wstawienie odpuszczą dopiero wtedy jak już nie będzie wyjścia bo kasy braknie i paszarnia nie da paszy.
Dawno dawno jak pisałem,że rozmawiałem z monterami urządzeń,paszarniami i wszyscy potwierdzali ,że masę obiektów się buduje wtedy nikt mi nie wierzył.Powtarzam po raz setny-NIE DA SIE BUDOWAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ BO KTOŚ TO MUSI ZJEŚĆ A CAŁY SWIAT BORYKA SIĘ Z NADPRODUKCJĄ ŻYWNOŚĆI KAŻDEGO RODZAJU PRAWIE.TO NIE JEST BRANŻA W KTÓREJ MOŻNA ROZWIJAĆ SIE W NIESKOŃCZONOŚĆ BO JESCZE RAZ POWTARZAM JEDNA GŁUPIA HALA NA 20TYS SZTUK TO JEDZENIE DLA 20 TYSIĘCZNEGO MIASTA NA 3-4DNI Z ZUPĄ!![/list]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 14:09 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulo301 napisał:
w tym roku powstało więcej nowych kurników niż w ubiegłym a na przyszły rok też słyszałem o budowie kilku dzieśięciu nowych obiektów na moim terenie ludzie powariowali. tylko silniejsi wytrzymają albo ci co wstrzymią produkcje. pozdrawiam z rynsztoku Sad

Witam.Tak paulo racja,będziemy żreć tą żabę jeszcze kilka lat.Koniunktura z 2005 roku rozpędziła inwestycje w sposób niespotykany.Pod tym względem
podobny był jedynie rok 1997 a może mnie się jedynie wydaje i 97 to był mały pikuś w porównaniu z 05?Tak czy inaczej czekają nas trudne czasy.Ten rok czyli 2006 wyszedł mi na wolnym rynku 2.55 brutto.Kontraktacja miała lepiej!!!!!!!Luz, blues, żadnych stresów i sianko jest na koncie jak pisze nasza kochana Tasin(tu:pozdrowienia).Koszty produkcji znacząco wzrosły a jak znam siebie i swoich kolegów i kolegów moich kolegów to nikt nie odpusci najwyżej przesunie termin o tydzień.Tak że moi drodzy przyjaciele i szanowna konkurencjo zapnijcie pasy bo rok 2007 to będzie jazda bez trzymanki.I na koniec tradycyjnie apel do Medexa-nie zaczynaj postów od "ponoć" zwłaszcza jeżeli piszesz o cenach.Świetokrzyskie 2.3-2.4brutto.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:03 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiele może mieć wspólnego-poprzednia ekipa może chcieć jeszcze zarobić,wziąść łapówkę tak na pożegnanie za załatwienie czegoś,nowa ekipa może też chcieć zarobić bo wybory to droga zabawa itp przyczyny mogą być różne,fakt że zawsze jak wybory to kurczak po 1.80 [/code]
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 09:45 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierozumie co mają wspulnego wybory samorządowe do ceny drobiu . Natym naszym rynku żle zaczyna się dziac tak samo jest z wieprzowiną spada popyt na pułtusze . Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:03 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba masz rację Agro,rzeczywiście samorządowych jakoś srednio brałem pod uwagę a przecież kasa i tu jest potrzebna
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 18:53 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska 2,25 - 2,4 brutto
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 18:49 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox - nie przewidziałeś chłopie że w połowie listopada w tym roku są wybory a jak spojrzysz w stecz w każdym roku wyborczym niezależnie od rodzaju czy to parlamentarne, prezdenckie czy samorządowe zawsze ale to ZAWSZE nie ma ceny. Tak to już w tym kraju jest że zawsze na wybory stoi statek w porcie i zgadnij co ma na pokładzie? Pytanie jest tylko skąd ten statek jest Brazylia? czy inny kraj. Jeśli ktoś chce przewidywać rynek ceny brojlera i nie bierze faktu wyborów pod uwagę to kiepski z niego prognostyk.To tyle na temat jasnowidztwa Medoxa
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 17:25 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tym roku powstało więcej nowych kurników niż w ubiegłym a na przyszły rok też słyszałem o budowie kilku dzieśięciu nowych obiektów na moim terenie ludzie powariowali. tylko silniejsi wytrzymają albo ci co wstrzymią produkcje. pozdrawiam z rynsztoku Sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:37 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ocenie bieżącej sytuacji mówi się o nadprodukcji i tym razem ja im wierze.Mówi się też o dużym imporcie i tanim euro i to tez prawda.Zapowiada się bardzo cięzkich najbliszych kilka miesięcy,i może to i dobrze pisałem parę miesięcy temu ,że masę ludzi buduje kurniki to powiedzieliście żebym głupot nie pisał.I co mamy?Kilkunastoprocentowy wzrost produkcji w tym roku do tego import tanie Euro i jest 2zł.I prawidłowo.I będzie tak ladnych parę miechów a zobaczymy zimę.Propan coraz droższy pasza ma podrożeć a kurki zimą po 1.80 brutto.I jeszcze raz mówię prawidłowo.Nauczta się do k.u.r.w.y nedzy że ludzie nie mają brzuchów z gumy a głupia jedna hala na 20 tys sztuk to wyżywienie dla 20 tysięcznego miasteczka na 3- 4 dni!!Z zupką!!(każdemu po kurczaku)Popatrzył ktoś kiedyś na to w ten sposób??
Na przyszły tydzeń ponoć hurtownie wymuszają obniżki i bitego po 3.20-3.30 nie chcą.
D.u.pa ze mnie nie prorok bo byłem przekonany ,że od 15 najpózniej będzie rosnąć.A jak do tej pory wszystko mi sialnie sprawdzało :wink:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:24 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno cena spada czy to prawda?Na śląsku znowu 2.10 2.15 bruttio
Powrót do góry
falanus

PostWysłany: 14:24 Pią 10 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak dziś wyglądają kaszuby?
jakaś zwyżka, spadek?
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 21:19 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin,
Konkretna z Ciebie dziewczyna, bo dajesz rzeczowe informacje. I o to tu właśnie chodzi.
Martwi mnie jedna rzecz - ZD Opole też twierdzą, że ustalają cenę na bazie tego ile płacą duże zakłady. Jeśli duże zakłady się dogadują to w efekcie mogą zaniżac cenę. Nie rozumiem po co Drobimex ma dopłaty z tytułu wysokiej ceny pisklęcia - niech obniżą cenę pisklęcia i nie robią dopłaty to na to samo wyjdzie - ZD Opole pisklę 1.00 zł. Czy Drobimex też robi potrącenia za obite skrzydła, przekrwienia, kolor skóry itp. ?

Tasin napisał:
W Drobimexie od niedawna jest coś takiego jak "cena tygodnia", czyli średnia cena 10 najwiekszych zakładów drobiarskich w polsce. Plus do tego 0,03 zł netto za to że mają pisklaka trochę drożdzego od średniej ceny piskląt w 10 najwiekszych zakładach ubojowych w polsce + 0,01 zł za zgodność zadeklarowanych sztuk do uboju ze stanem faktycznym, a w przyszłości niedalekiej prawdopodobnie bedzie jeszcze więcej dodatków do ceny. Ceny pasz pakietowych w tej chwili kształtują się na poziomie około 810 zł / 1 tonę
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 20:53 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w świętokrzyskim stanęło było 2,4 ale już tyle nie płacą
dajcie jakąś inną stronę internetową ze średnią ceną żywca
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 18:14 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie.To jakas grubsza historia nie związana z naszym rynkiem,tak myślę.W/g mnie najpóżniej od 15 listopada powinno rosnąć jak nie urośnie to nic już nie wiem
Powrót do góry
falanus

PostWysłany: 15:46 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i niestety prognozy medoxa sią nie bardzo sprawdzają. cena spada i brakuje odbiorców. Nostradamus to z ciebie nie bradzo. Na kaszuba spadło do 2,30 i nie wiadomo co dalej
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:20 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Drobimexie od niedawna jest coś takiego jak "cena tygodnia", czyli średnia cena 10 najwiekszych zakładów drobiarskich w polsce. Plus do tego 0,03 zł netto za to że mają pisklaka trochę drożdzego od średniej ceny piskląt w 10 najwiekszych zakładach ubojowych w polsce + 0,01 zł za zgodność zadeklarowanych sztuk do uboju ze stanem faktycznym, a w przyszłości niedalekiej prawdopodobnie bedzie jeszcze więcej dodatków do ceny. Ceny pasz pakietowych w tej chwili kształtują się na poziomie około 810 zł / 1 tonę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zbig

PostWysłany: 13:52 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam drogi MEDOX gdzie ty masz tą zwyszkujacą cene chyba ty masz do sprzedania ptaki i podpuszczasz nas cenami .bo w wielkopolsce nic się nie ruszyło
Kurka bo ona ma ŻWYŻKOWAĆ , a nie ZWYSZKOWAĆ Very Happy Shocked
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 13:26 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam drogi MEDOX gdzie ty masz tą zwyszkujacą cene chyba ty masz do sprzedania ptaki i podpuszczasz nas cenami .bo w wielkopolsce nic się nie ruszyło
Powrót do góry
DM

PostWysłany: 12:12 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska 2.2 Crying or Very sad
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 12:08 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubuskie nadal 2.30 totalny rynsztok. ja przechodze na indyka odmówiłem wstawienie piskląt . pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:57 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest cos nienormalnego,cos sie dzieje bo to nie jest mozliwe zeby takie ceny tak dlugo byly,tylko nie wiem co.Jedyne wytlumaczenie to jakis potezny import
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 09:41 Czw 9 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podliczyłem właśnie ostatni rzut kurczaków- Dokładka- przy cenie 2,3 netto. Mad A więc klamka zapadła i odmawiam dalszych wstawień Evil or Very Mad Muszę przeczekać i przyjrzeć się sytuacji.Jeszcze mnie stać na piwo po obiedzie ,na na dokładki do interesu juz nie,tym bardziej ,ze znowu podwyżka cen paszy od tego tygodnia Mad Mad Trzymam za was kciuki koledzy w walce z tym p...nym rynkiem Exclamation
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2174, 2175, 2176  Następny
Strona 2140 z 2176

Skocz do: