Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:18 Pią 7 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2402, 2403, 2404  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bywka

PostWysłany: 14:27 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie jasną sprawą jest fakt, brak kurczaka nastąpił z powodu zwiekszonej kontroli lek. wet wpuszczając udka z kurczaka i mięsa mniej wartościowego, odkostnionego dla potrzeb przetwórstwa. Również pomogła moim zdaniem większa integracja hodowców nie sprzedając żywca ubojni po cenach poniżej kosztów. Jeżeli będzie tak dalej , żądając umów kontraktacyjnych z terminem odbioru i ceną uzgodnioną - to myślę, że nastąpi normalizacja. Świeży kurczak będzie potrzebny, ponieważ ubojnie powstały po to by ubijać. Jesteśmy najważniejszym ogniwem w całym łańcuchu żywieniowym a jednak najbardziej narażeni na spadki cenowe, ponieważ ubojnie ulegają hurtowniom bo mają komu zaniżyć cenę. Mówią że nie mogą więcej dać, niech nie dają tylko płacą. Każdy z nas musi płacić zobowiązania wszelkie, żyć godnie a nie być wyśmiewanym, że jesteśmy nieudacznikami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 10:56 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, to ile teraz płacisz za paszę, po tej obniżce ? Gigant, i jaka cena paszy w Indykpolu ?

Drobimex 3,06 zł podstawa+0,02 dodatki netto. Tendencja w górę. Widać i w dużych ubojniach zaczęło brakować.
Obniżyli nam cenę paszy o 30 zł/ tonę.
Gigant, Yon jak tam w waszych zakładach :?:[/quote]
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:55 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tamtym tygodniu gieldy pochlanialy kazda ilosc drobiu , a zaklady ubojowe nie mialy problemu z pozyskaniem towaru , wiadomosci rolne , to kosument tylko przez tamten tydzien kupowal kurczaka.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:49 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt jest taki , ze kury nie ma duzo do uboju , a rynek jest nieprzewidywalny z dnia na dzien , a ludzie jak jedli tak jedza , a jak byla ptasia grypa to kupowali i robili zapasy , bo taki byl kurczak tani , a wszyscy pisali i mowili , ze zejscia nie ma, to co jest grane, tylko wrzuty importu tak moga destabilizowac rynek.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:34 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ubojnie widzą , jak niektórym z nas trzęsą się gacie i starają się je ściągnąć , żebyśmy pokazali gołą d...ę /tzn. sprzedali tanio/
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 10:27 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zahir napisał:
no to w takim razie solidarnosc mamy jak jasna (słowo zostało usunięte).kto skorzystal to ok a reszta niech sie martwi.ciekawe czy utrzyma sie cena na zywiec

utrzyma sie bez problemu , lubuskie kompletny brak kurczaka przez 3-4 tygodnie,dzwonili dzisiaj i rezerwowali na piatek po 3,8 netto.Raczej nie sprzedam bo przyszly tydzien zapowiada sie duzo lepszy.
Powrót do góry
zahir

PostWysłany: 10:07 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to w takim razie solidarnosc mamy jak jasna (słowo zostało usunięte).kto skorzystal to ok a reszta niech sie martwi.ciekawe czy utrzyma sie cena na zywiec
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:03 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to uwierzcie imporcik do wedlinek z drobiu mrozony , a swierzy na rynek ludka pomieszane odmrozone ze swiezymi.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:02 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zahir napisał:
ja tam nie wierze w statki chyba ze na niebie Laughing ale jak znowu ceny poleca w dol to okaze sie ze 3 dni bylo przyzwoicie i dalej lipa.juz byl w ogorodeczku juz wital sie z gąską(kurczakiem) i co i znowu nedza.podobno ceny miesa sspadaly juz o kilkadzisiat groszy i ci najwieksi sprzedaja po okolo 5 zł i wcale na braki nie narzekaja bo jak widac schodza z ceny a nie wierze ze nagla gdzies super tanio zywiec kupili bo go nie ma

Tasin, Gigant i inni kontraktowicze im sprzedali po 3,05. I tu jest problem.
Powrót do góry
zahir

PostWysłany: 09:34 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie wierze w statki chyba ze na niebie Laughing ale jak znowu ceny poleca w dol to okaze sie ze 3 dni bylo przyzwoicie i dalej lipa.juz byl w ogorodeczku juz wital sie z gąską(kurczakiem) i co i znowu nedza.podobno ceny miesa sspadaly juz o kilkadzisiat groszy i ci najwieksi sprzedaja po okolo 5 zł i wcale na braki nie narzekaja bo jak widac schodza z ceny a nie wierze ze nagla gdzies super tanio zywiec kupili bo go nie ma
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 09:29 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewniam , że dawał więcej
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 09:24 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metan ja nie ''SŁYSZAŁEM'' tylko mi po tyle dawał na serio!!!!!!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 09:19 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ,tak,--znowu dwa statki
kiedy my zmądrzejemy i nie damy się podpuszczać
przecież oni nie biją tyle ile by chcieli - BO NIE MAJĄ CO BIĆ !!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 09:04 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imporciki ,to pewne
Powrót do góry
zahir

PostWysłany: 08:55 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
passa super cen juz sie skonczyla bo najwieksze molochy z zagraniczna kasa zbijaja cene ile sie da w dol.ubojnie podobno juz nie moga sprzedac i nie chca placic i wycofuja sie z zakupow gdzie wkoncu mozna bylo jakis grosz na tym zywcu zlapac.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 01:26 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emek napisał:
WIECIE ŻE'ILCZAK' WCZORAJ PROPONOWAŁ 3,8 A DZISIAJ KRZYKNĄŁ 3,6 ZMÓWILI SIĘ WIECIE PO ILE PŁACI ;KUJAWSKI ALBO SOKÓŁKA. MYŚLĘ ŻE MUSIMY SIĘ INFORMOWAC I NIEDAC SIĘ OSKUBAC.??????

a ja słyszałem , że gotów dać 20-30gr więcej , bo nie ma co bić/płn.mazowsze-absolutny brak kurczaka/ chyba , że was wykołuje i opuścicie mu na te 200km w jedną stronę
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 00:41 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Świetokrzyskie 3.8 brutto.Prosze się nie podpuszczać bo naród przetrzyma kurczaka i w poniedziałek spotka się przerosnięty z normalnym z wiadomym skutkiem.Sprzedawać nie czekać.Pozdrawiam.

no i oczywiscie nie wsawiać bez pojecia !!! na potęgę bo ,wylęgarnie namawiają !!! wylegarnie namawiają m, bo pół roku ostatnie mimo spadków na żywcu są zarobione !!! i w perspektywie też jeszcze jakieś 0,7 roku ,a później będą gazoawać ( bredzę ale zapiszę to bredzenie w kominie ) Ludzie !!!pasze nie stanieją przez ok 10 lat!!!!! koszty trzeba liczyć od 3,70 netto w górę , jeśli ktoś liczy inaczej To jest debil!!!

Ludzie ta branża przez najbliższe ( licząc budowane obiekty hodowlane przez zakłady ubojowe na własne potrzeby)10 lat to jest ugór!! bez perspektywy!! !! i niech część hodowców szykuje sie na emeryturkę!!! ci co maja dobrą lokalizację (blisko miast czekać na cenę ziemi !!) bo zamiast inwestycji to może lepiej jakiś pensjonacik wybudować za 600.000 i spoko życie .. lub salon kosmetyczny.?

Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 00:07 Sro 20 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Świetokrzyskie 3.8 brutto.Prosze się nie podpuszczać bo naród przetrzyma kurczaka i w poniedziałek spotka się przerosnięty z normalnym z wiadomym skutkiem.Sprzedawać nie czekać.Pozdrawiam.
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 22:27 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIECIE ŻE'ILCZAK' WCZORAJ PROPONOWAŁ 3,8 A DZISIAJ KRZYKNĄŁ 3,6 ZMÓWILI SIĘ WIECIE PO ILE PŁACI ;KUJAWSKI ALBO SOKÓŁKA. MYŚLĘ ŻE MUSIMY SIĘ INFORMOWAC I NIEDAC SIĘ OSKUBAC.??????
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 22:11 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOKTORKU KTO NA MAZOWSZU PŁACI PO4,0 PODAJ JA JESTEM PO SĄSIECKU-PODLASKIE.
Powrót do góry
emek

PostWysłany: 22:01 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAKMOŻESZ TO PODAJ MI NAMIARY TAKIEJ UBOJNI CO PŁACI GOTÓWĄ CHĘTNIE IM SPRZEDAM JESTEM Z PODLASIA PZDR.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 20:32 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD 3.20 netto, pasza z ich własnej wytwórni w kredycie
mam pytanie do Giganta - paszę Indykpol kredytuje ?

Gigant napisał:
Tasin napisał:
Barbara napisał:
brawo hodowcy , nie oddajac do ubojni po cenach zanizonych , a jednak umiemy sie dogadac dobry poczatek i oby to byl dobry poczatek walki z wyzyskiem.

Ja tam z zyskiem nie będę walczyła, ja mu sie poddam całkowicie i z przyjemnością :lol:
Drobimex 3,06 zł podstawa+0,02 dodatki netto. Tendencja w górę. Widać i w dużych ubojniach zaczęło brakować.
Obniżyli nam cenę paszy o 30 zł/ tonę.
Gigant, Yon jak tam w waszych zakładach :?:

Indykpol Lublin 3,05 + 5 gr za paszę przez nich braną.

Drosed siedlce 3,10 podstawowa + to co się wytarguje, postawową mają na dniach podnosić.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:32 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio napisał:
medox szacuneczek ale skad ty jestes ze masz takie rwanie kurczaka i telefony i zaliczki ja rozmawialem dzis z 8 ubojniami jedni nie bija jutro bo maja w pierony na magazynach a cena tuszki na jutro 5,1 - 5,2 nawet trzciana wczoraj szukala i proponowala 4,1 a dzis - 0,3 zl

po prostu wiedzą jak zerwać nam nerwy , żebyśmy odpuścili cenę i usilnie się starają
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:29 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ktoś wie ile płaci Stępień i inni z tamtych okolic
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:23 Wto 19 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox szacuneczek ale skad ty jestes ze masz takie rwanie kurczaka i telefony i zaliczki ja rozmawialem dzis z 8 ubojniami jedni nie bija jutro bo maja w pierony na magazynach a cena tuszki na jutro 5,1 - 5,2 nawet trzciana wczoraj szukala i proponowala 4,1 a dzis - 0,3 zl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2139, 2140, 2141 ... 2402, 2403, 2404  Następny
Strona 2140 z 2404

Skocz do: