Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:30 Czw 23 Maj 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1260, 1261, 1262 ... 1286, 1287, 1288  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rawak

PostWysłany: 12:47 Czw 19 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam takie pytamko ile trzeba teraz zapłacić za białe jajko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall

PostWysłany: 19:28 Sro 18 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie odnosnie 3 do Kolegi rolnikzwywiechowa08 jesli bedziesz pewien po ile chcesz za to jajko to odpisz bylbym zainteresowany monkwi@gmail.com Pozdrawiam
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 16:37 Sro 18 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muderman, my MAN !
czy nikt nie odważy się podpowiedzieć mi po ile 3 mam sprzedawać? wykazuję niezauważoną dla drobiarza88 chęć sprzedaży towaru nie po wygórowanej ale po rynkowej cenie, przez nas tu wszystkich uzgodnionej. Mniej więcej...
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 10:01 Sro 18 Mar 2009    Temat postu: Do Rydzek Odpowiedz z cytatem

Kolego Rydzek, wysłałem Tobie wiadomość na maila.
Powrót do góry
muderman

PostWysłany: 22:31 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: do Drobiarz88 Odpowiedz z cytatem

czy ty przypadkiem Drobiarzu88 nie podkładałeś sie pod przetargi wywalając innych i teraz dostajesz po d...??? jesli tak, choć sie nie przyznasz to moze pomidorem handluj, choć tez ostro w gore poszedł, jak cukier i banan. Powiedz mi tez dlaczego ten producent jaj zawsze musi sie pod handlarza podkładać, bo co? rzucisz tekst ze jak nie oddasz to zrywam współpracę? nie wal kichy innym pośrednikom, nie uogólniaj producentow, ale i nie wal kich nam, pośrednikom, handlarzu ....., a do producentow, hiszpanie i holendrzy chcą podpisywac umowy na dostawy juz nawet do konca czerwca. wiec nie ma co sie bać drobiarza88, trzymajcie cenę tak jak w europie, tam w hurcie L na dzis kosztuje 0,47 groszy, wiadomość z godziny 20.30. ale to wasza sprawa, ja jak mam mieś 3 czy 8 groszy na sztuce to po ile kupie nie robi roznicy, odbiorca koncowy tez to przeżyje. w dodatku ceny soi idą w gore bo usa musi zarobic na kryzys a wykupili calą z argentyny i brazyli.
Producenci jaj musza jeszcze klatki zmodernizować, a to kosztuje, drobiarzu88, i to pare ładnych groszy. wiec nie strasz nikogo ze bedzie kopał jajko, bo jak bedzie ktoś miał problem z twoimi odbiorami to z chęcią mu pomogę , nawet latem, nawet po świetach. pozdrawiam
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 21:14 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do drobiarza88: żal słuchać (czytać) człowieka tak pełnego złych emocji. Groźby jakieś nawet tam napisałeś. Człowieku, opanuj się. ceny ustala rynek czyli fermiarz i handlarz (przeważnie ten 2). Jak jakiś rolnik wali Tobie takie teksty, to pochyl czoło. Podziękujesz mu "po świętach" - kiedykolwiek to będzie - ale proszę, apeluję, nie uogólniaj, nie wrzucaj nas hodowców do 1 wora z jakimś ciulem, który jedzie po Tobie jak Dorn po burej suce.
ceny: 0 - 0,34
Ia - 0,32
Ib - 0,3
trójeczki nie wiem po ile mam sprzedawać; podpowiedzcie.
Pozdro
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 20:23 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

kolego gall odpisałem ci na poczte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gall

PostWysłany: 18:55 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm Kolego Rydzek jakie ceny Cie interesuja za 3/2B/2A bo akurta mam do tego dojscie i daleko nie mam do Ciebie Pozdrawiam a co do lidla chyba wszedzie jest ten sam problem czyli pierwsza siec sie zbuntowala czyli zostali na lodzie
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 17:41 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz cos na rozluznienie, wypowiedz z czerwca 2006r.:

Witam kolegów hodowców.Dziś tj.24czerwca sprzedawałem z fermy po cenach: 1A-16groszy 1B-14groszy 2A-12groszy wszystko w hurcie,po 5palet z kazdego sortu.
Słyszałem,ze juz mozna uzyskac 17gr za 1a ale nie wiem czy to prawda?

Trzymać ceny koledzy!!! Ma sie na lepsze

Prosze o ceny z innych regionow kraju.
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 17:37 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak komus zabraknie towaru a napewno tak bedzie to kurniki zamienią sie w domy aukcyjne...kto da więcej ten wygrywa i zabiera towar...

A co do zapasów to sam chetnie bym dokupił conieco 2a 2b 3
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 14:25 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s-0,38 1A -0,34 1B -0,32 2A-0,30 dzisiaj dostałem po łbie

jak konkurować z sieciówką???? Shocked
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 13:35 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: czy ktoś wie, czy ktoś zna..............? Odpowiedz z cytatem

O co chodzi do cholery z tą dyrektywą ostatnią,że fermy powyżej 350 kur będą mogły wprowadzać wyprodukowane przez siebie jaja do bezpośredniego obiegu jak to miały w przywileju małe gospodarstwa ponizej 350 ptaków?

W końcu pakownie miały zajmować się tym. To wszystko pogłoski czy prawda bo nigdzie odpowiedniego przepisu nie można odnaleźć a widziałem zalecenia z pieczątką Głównego Weterynarza.
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 13:28 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: cenki w terenie Odpowiedz z cytatem

Lidl nie ma czym handlować

Netto Mx10 3,99
Lx10 4,99

selgros 0,40 gr Lka

makro mam ich w d.....

na ryneczku od gospodarze 48 gr byle co jak leci byle bez napisów

biedronka jak netto

na kurnikach 1a 0,34 1b 0,32 itp
pokazały się małe jaja 2b i 3
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 13:24 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: już czas godziny X nadchodzi :)))) Odpowiedz z cytatem

Witam Mości Panowie jajcem drodzy stojący Smile)
Euro już leci. Święta zaraz będą a potem będzie po świętach bo w końcu to tylko 3 dni. Zleci jak z piczy trzasł. Czy po świętach też się usłyszy tekst " jak ktoś mi nie da 34 za 1a to niech spada na drzewo" ? Maybe yes, choć nie wydaje mi się. Obsady na kurnikach full. Młode już groszków nie niosą a ktoś to kupić musi. No chyba, że jeden z drugim lubi zadołować parę palet po jabłonką na skraju ruczaju od czasu do czasu.
Skoro jeden drugiego nie szanuje i nie liczy się z tym,że daje zbyt od lat przynosząc gotówkę z zębach to pewnie się stanie jak w fizyce. Akcja budzi reakcję! Nich nikt się nie zdziwi ani nie będzie zaskoczony jak potem handel będzie jeździł po produkcji jak na psie. Handel swoje zarobi, lub zarobi mniej a produkcja? Są osoby które używają zmyślnego określenia " kij im w oko" . Nie ma się co dziwić.
Koledzy. Większość ma już magazyny częściowo zapakowane na święta. Te święta są gorsze i ludzie jednak w marketach więcej kupią realizując bony. Żadko kto specjalnie po jajka pójdzie do Pani Krysi do warzywniaka, zresztą może jej na ostatnią chwilę zabraknąć bo dużo nie zgromadzi.Nawet nie ma miejsca. Zatem nie ma się co martwić. Luzik. Proponuję nie dawać satysfakcji rewolucjinistom, odbębnić swoje. Jeszcze trzy tygodnie............ carramba hehehehhe
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 12:12 Wto 17 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZANOWNI PRODUCENCI I HURTOWNICY chwila szczerości : Czy 1a może kosztować na dzień dzisiejszy 34 gr ? , czy standardowa cena dla swojego odbiorcy to 31-32gr. Piszcie prawdę lub wcale !!
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 22:24 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście te ponure czasy mamy już za sobą Very Happy
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 21:24 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheh....dobry żarcik
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 19:19 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maly zarcik -z przeszlosci Laughing Remik

Remik :

Wysłany: Pią Sie 4 18:16 GMT 2006 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Coś się jednak ruszyło w cenach. Na giełdzie w Katowicach zabrakło dziś jaj! Ciekawe po ile dostaną w poniedziałek?
Moje ceny na dziś: 0-24 S-21 1A-17-18 1B-15 2A-13
Piszcie ceny ze swoich regionów.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 19:12 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego odpowiedz jest bardzo prosta !! A mianowicie JAJO to towar spozywczy z okreslonym terminem waznosci . Jesli sie zaczyna zastoj to handlarz nie koniecznie jedzie i kupuje na innej fermie taniej tylko bierze na tak zwane przeczekanie az hodowca zmieknie a magazyny nie z gumy i Wy o tym dobrze wiecie a my te sztuczki znamy ale pod murem stoimy... Mam swoich dobrych odbiorcow jednak wielu tak wlasnie handluje nie fair.. a teraz wydzwaniaja po towar i oczywiscie slysza o 2gr wyzej od moich stalych !! Pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 14:26 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ferma07 napisał:
Wielokrotnie to sam handlarz sugeruje ze da wiecej aby dostal choc kilka palet i to samo bywalo w druga strone !!!! Nie producent opuszcza jak kol.CEZAREK96 napisal ...tylko jest do tego zmuszany !!! Bo jak nie to proste dziekuje za towar, na innej fermie kupie bo maja nizej i zaczyna sie podpuszczanie i dolowanie !!!

witam. i tu dochodzimy do sedna sprawy DLACZEGO handlarz może kupić na innej fermie TANIEJ???gdy brak jest zbytu , a gdy jest popyt jak dzisiaj to jakos wszyscy producenci trzymają cene i potrafia sie dogadać >dlaczego ta dzisiejsza solidarnosc skończy sie prawdopodobnie po swietach i znowu zacznie sie dołowanie , z którym znowu nie nadązymy
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 12:47 Pon 16 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !! Tak to juz jest ze wolny rynek potrafi zaskakiwac !! Oburzenie niektorych jest sluszne bo fakt ceny zwariowaly !!! Ale nie producent je winduje tylko wiele czynnikow np. ponoc mniejsze obsady ?? (ja mam ful) na pewno wysokie euro ( duzy export ) i cala masa telefonow !!! od ludzi z ktorymi nie handlowalo sie kilka lat. Samo to daje prod.do myslenia ze jest szal .Wielokrotnie to sam handlarz sugeruje ze da wiecej aby dostal choc kilka palet i to samo bywalo w druga strone !!!! Nie producent opuszcza jak kol.CEZAREK96 napisal ...tylko jest do tego zmuszany !!! Bo jak nie to proste dziekuje za towar, na innej fermie kupie bo maja nizej i zaczyna sie podpuszczanie i dolowanie !!! I zapewniam Was ma to miejsce znacznie czesciej niz obecne szalenstwo ktore nie ukrywam ociera sie o absurd !!! ale zawsze mozna sobie przypomniec ze ostatnie 10 lat max za srednie jajo przed swietami to bylo 26 gr... Pozdrawiam
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 22:39 Nie 15 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam podobno za kilogram placa 5zl choc napewno jest to 4,5 netto co do bialych jaj towar ciezko osiagalny pare ferm w polsce ogolnie tego towaru nie ma a cena ta sama co brazowe choc jesli ktos sie zabija bilae jajo to moze byc wyzsza o pare groszy.A co do cen sieciowych co dla Ciebie oznacza niska cena jesli mi przedstawisz ceny marketow przez ostanie polrocze a nie ostatie 2 miesiace mozemy to przeanalizowac czasami odlicz sobie 10% jakie narzucaja niektore markety rozumniem jesli chodzi o warunki sa troche przegiete jak chociazby termin platnosci przyklad biedronka 90dni i policzcie sobie 800 sklepow razy okolo 10szk to sa ogromne pieniadze i zarazem ogromny klient polo market 140sklepow bomi 30 stokrotka okolo 100 to tego lidl caflaund piotr@pawel tesco makro selgros real itp i na przyklad jesli bysmy sie zrzesyli czyli 10 osob z roznych 10 wojewodztw tez mozna by bylo usiacs i podpisac umowe lub ogloosic przetarg ale czy to jest sens i reszta osob zaryaykuje podpisujac umowe na pare miesiecy przed lub na pare miesiescy jej trwania i analizujac rynek przez ostanie lata mysle ze bys byl do tylu niz do przodu a co do cen zapamieyujemy zawsze te niskie ceny o wyskoich cenach lub promocjach 3 dniwoych napisanym drobnym maczkiem nic nie wiemy normlana zasada marketingu pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 22:08 Nie 15 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gall napisał:
Wiatm jak zwykle odpisze jak cos sie dzieje to biadolimy itd. nikt tobie nie zabrania podpisania umowy cenowej na towar powszenie jest to znane gdybys zrobil to na przelomie listopada i grudnia i dal 28 gr za 1a to by nie jedna ferma podpisala z toba umowe ale nie zrobisz tego bo wiesz jakie to jest ryzyko to tak jakbys mial podpisacv dzis umowe ze po swietach przez 3 miesiace bedziesz placil za 1a 33gr i czy bys to zrobil wiedzac ze w rtym okresie jajko jest najtansze a nie jest powiedzaine ze bedzie.

ale ja mówie o umowach na takich samych warunkach jak dostaja sieciówki ,--niskie ceny -promocje , zwrot przeterminowanego , zwrot uszkodzonego itd Very Happy przeciez jak producent podpisuje z sieciówka to jeszcze nie widziałem , zeby kiedykolwiek sieciówka miała wysoka cene

moze nie jestem BIEDRONKA , ale sporą ilosc towaru wypycham
Powrót do góry
jupik

PostWysłany: 21:21 Nie 15 Mar 2009    Temat postu: ceny jaj konsumpcyjnych Odpowiedz z cytatem

hej.jak tam ceny na kilogramy ,po ile płaca za białe jajo
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 18:11 Nie 15 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm jak zwykle odpisze jak cos sie dzieje to biadolimy itd. nikt tobie nie zabrania podpisania umowy cenowej na towar powszenie jest to znane gdybys zrobil to na przelomie listopada i grudnia i dal 28 gr za 1a to by nie jedna ferma podpisala z toba umowe ale nie zrobisz tego bo wiesz jakie to jest ryzyko to tak jakbys mial podpisacv dzis umowe ze po swietach przez 3 miesiace bedziesz placil za 1a 33gr i czy bys to zrobil wiedzac ze w rtym okresie jajko jest najtansze a nie jest powiedzaine ze bedzie.Mowisz ze daja taniej niz hurtownikowi ale przez pozostaly okres to oni zarabiaja wiecej niz na ten okres promocji i do tego jeszcze dochodzi niska marza marketow.Teraz dla zaintersowanych jesli mowimy o makro lub selgrosie aby kupic jeszcze taniej tam jajko to wyrobmy sobie zlota karte lub od kogos pozyczmy to jeszcze utniemy z tego 3,5% A co do cen to 2a 30 1b 31 1a 33 O 35 S 37 Pozdrawiam i zyczmy sobie stalowych nerwow podnoszac ceny klientom a to jest nie uniknione a z marketow sami wybierajmy towar przeciez tez zaopatrujemy cukiernie a tam to jajo wezma
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1260, 1261, 1262 ... 1286, 1287, 1288  Następny
Strona 1261 z 1288

Skocz do: