Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

...Ty jesteś naprawdę niereformowalny...

 

W jakim sensie niereformowalny? Czyżbyś wynalazł grabie, które grabią od siebie? Może faktycznie coś przeoczyłem. Podziel się z nami tym co rozdajesz od ust sobie odejmując. Ale i tak Owsiaka nie przebijesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że jest cenanienaceny i Mrok to ta sama osoba , jeden i ten sam post z dwóch nicków

 

 

 

O widzę, że jajeczny i jajczorek to ta sama osoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są dzisiaj Ci, którzy krzyczeli, że tylko ilość się liczy ?

Gdzie są Ci, którzy krzyczeli, że jak nie zwiększasz produkcji, to się nie rozwijasz ?

 

U mnie od ośmiu miesięcy prawie połowa klatek stoi pusta. I całe szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie są dzisiaj Ci, którzy krzyczeli, że tylko ilość się liczy ?

Gdzie są Ci, którzy krzyczeli, że jak nie zwiększasz produkcji, to się nie rozwijasz ?

 

U mnie od ośmiu miesięcy prawie połowa klatek stoi pusta. I całe szczęście.

U mnie też jedna hala pusta. Sezonuje się już od jesieni. A jak wiadomo jest to lepsza metoda dezynfekcji i dezynsekcji od środków chemicznych (szczególnie w miesiącach zimowych). Nie ma tego złego... Ci natomiast co nabrali kur mają pełne gacie teraz , szczególne jak cena jaja stoi a podwyżek nie ma końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie są dzisiaj Ci, którzy krzyczeli, że tylko ilość się liczy ?

Gdzie są Ci, którzy krzyczeli, że jak nie zwiększasz produkcji, to się nie rozwijasz ?

 

U mnie od ośmiu miesięcy prawie połowa klatek stoi pusta. I całe szczęście.

U mnie też jedna hala pusta. Sezonuje się już od jesieni. A jak wiadomo jest to lepsza metoda dezynfekcji i dezynsekcji od środków chemicznych (szczególnie w miesiącach zimowych). Nie ma tego złego... Ci natomiast co nabrali kur mają pełne gacie teraz , szczególne jak cena jaja stoi a podwyżek nie ma końca.

 

A jajeczny zaciera już ręce Gdzieś się dwóch bije, trzeci korzysta. Oferowane ceny:

L-0,22

M-0,18

Takie już mam. Czekam na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna, jak była taka sytuacja na rynku, co u niektórych większych cwaniaków biznesu, wychodziła salmonella. Przychodziła inspekcja, wyceniała kurki, wyceniała jaja na magazynie i jakoś to było....

 

Dzisiaj albo produkujesz i dokładasz do utrzymania stada, albo likwidujesz stado i masz kilka ładnych złotych w plecy. Innej opcji nie ma. Nikt tych strat nie pokryje.

 

Raz jeszcze się zapytam. Dalej uważacie, że jedynym kierunkiem rozwoju jest zwiększanie produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części zgadzam się w 100% salmonella byłam jakimś wyjściem z sytuacji. A co do drugiej części to rozwój jest jak najbardziej wskazany a właściwie celem samym w sobie, natomiast podstawą jest to że wszystko trzeba robić z głową, a nie że jakoś to będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do pierwszej części zgadzam się w 100% salmonella byłam jakimś wyjściem z sytuacji. A co do drugiej części to rozwój jest jak najbardziej wskazany a właściwie celem samym w sobie, natomiast podstawą jest to że wszystko trzeba robić z głową, a nie że jakoś to będzie

rozwój ≠ ilość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do pierwszej części zgadzam się w 100% salmonella byłam jakimś wyjściem z sytuacji. A co do drugiej części to rozwój jest jak najbardziej wskazany a właściwie celem samym w sobie, natomiast podstawą jest to że wszystko trzeba robić z głową, a nie że jakoś to będzie

Buduj, "rozwijaj się"....

Jeśli nie widzisz innych celów to się realizuj zwiększając produkcję.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu czy braki podstawowej wiedzy o biznesie?

Powiedz mi, jeżeli przez 8/10 miesięcy w roku mam niedobór towaru to, dlaczego mam nie zwiększać produkcji, pozyskiwanie nowych odbiorców też jest formą rozwoju, a jak już ich się zdobędzie to trzeba ich utrzymać.

 

Napisałem wyraźnie Z GŁOWĄ a nie na hura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu czy braki podstawowej wiedzy o biznesie?

Powiedz mi, jeżeli przez 8/10 miesięcy w roku mam niedobór towaru to, dlaczego mam nie zwiększać produkcji, pozyskiwanie nowych odbiorców też jest formą rozwoju, a jak już ich się zdobędzie to trzeba ich utrzymać.

 

Napisałem wyraźnie Z GŁOWĄ a nie na hura

Zwracam honor- coś mi umknęło.

Dobrze napisane i sam mogę się podpisać pod Tym co napisałeś.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie że robić się nie chce, nie jestem płaczkiem ale naprawde jest katastrofa, może niech każdy sprzedaje ile da rade, bo pisanie cen jest zbędne rozstrzał jest b. duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kol jajczorek czytaj posty całe i zrozumieniem a jak ktoś cię pisze o podzelenu się o tym co będzie w lutym to może byś odpowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie pasza DO GÓRY jedna podwyżka teraz a za 2 tygodnie następna . Oj będzie się działo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poco narzekać im gorzej tym lepiej cena na przemyśle stanowczo za wysoka jak by spadła do 2 zł to była szansa zarabiani na produkcji w drugiej połowie roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie 4 tydzień stycznia, ferie ruszyły pełną parą i ruch zanika...

 

Od stałych bez zmian:

0 - 0,28

1A - 0,24

1B - 0,21

2A - 0,19

Messa +1/2 gr.

Netto.

 

Na giełdzie można jeszcze taniej kupić, ale to wiadomo że towar gorszej jakości.

 

Prawdę mówiąc już się zaczęły podjazdy konkurencji z ofertami typu M - 0,22. No porażka na całej linii.

 

Jeżeli wszyscy jednocześnie kur nie wybijecie czy tam nie zaczniecie przepierzać to jakoś zmian na plus nie wróże, zwłaszcza że nie licząc tłustego czwartku to do Wielkiejnocy daleko i jakbym miał obstawiać to prędzej widziałbym jeszcze zjazd w dół. Niestety z kim nie rozmawiam to już kurnik wybity, kury przepierzone, odchów zamówiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...