Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:53 Sob 14 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2147, 2148, 2149 ... 2230, 2231, 2232  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2R

PostWysłany: 17:57 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca
Gość

Ostrzeżeń: 0/5

Wysłany: Śro 12:47, 28 Mar 2007 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

świętokrzyskie 3,4 zł, ale hodowcy mówią że to jakaś zmowa ubojni bo kurczaka brak ceny na ubojniach wcale nie spadają a jak chce sprzedawać to Ci mówią jak masz gdzieś drożej to sobie sprzedaj. Podejżewam że cena zacznie piąć się w góre i to ostro bo na święta wcale nie ma kurczaka.

Powrót do góry

To z innego forum Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
2R

PostWysłany: 17:51 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę polemizował ale tej " kichy " o której mówią niektórzy nie widzę zejscie na hurtowniach może nie rewelacyjne ale na bierząco i to pozostawia im czas na prowadzenie walki o cenę i opowieści że nie idzie ,ubojnie zabiegają o kurczaka starając się obniżyć cenę a hodowcy sie na to godzą wystraszeni perspektywą "a jak zostanę z towaremto co ? przecież przy 3,20 terz zarabiam lepiej odpuszczę!!"
Należy stwierdzić jedno bywają czasy gdzie w Polsce za dużo jest obsadzonych kurników ale są czasy gdzie za dużo jest pracujących ubojni które chcą pokryć koszty własne i cos zarobić i są czasy gdzie zbyt dużo jest hurtowni które chcą rozprowadzać towar z zyskiem dla siebie, kto to wszystko zgra dostnie medal!!
Dla mnie każde 0,10 zł jest istotne i nie mam zamiaru oddawać ich bez walki Laughing Laughing
To tylko moje zdanie. Grosz do grosza....
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 16:31 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem, jeżeli chodzi o cenę za dwa dni, za miesiąc itdl.....
nikt nie jest w stanie przewidzieć, to czysta ruletka.
A co do ceny 3,20 czy 3,40 to oczywiście się zgadzam, że coś zostaje, ale kto nam zapewni taką cały rok, no chyba że Pan Medox nam ustawi wstawienia, oczewiście po konsultacjach z wylęgarniami.

Mazowieckie od 3,10 3,20

Pozdrawiam Confused
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:38 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I z tym co powiedziałeś na końcu się z Tobą zgodzę
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 13:46 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie narzekajcie drodzy Państwo cena 3,2 do 3,3 zł którą dzisiaj płacą ubojnie na wolnym rynku,jest przecież dobrą ceną,życzyłbym sobie taką cene przez cały rok.Oczywiście że chciałbym żeby teraz była cena 3,8zł bo jestem kilka dni przed zdawaniem ale na Boga nie dajmy się zwariować i niech nikt nie pisze że przy takiej cenie jest do tyłu lub że jest stratny bo to poprostu nieprawda.Cieszmy się, że jest tak jak jest bo może być gorzej,wystarczy przeczytać na nowo scenariusz 2006 roku,kiedy cena 3,8zł pojawiła się na jakieś 3 tygodnie a tak cały rok kicha,2,5zł do 2,8zł lub 2,2zł a i tak większość była zadowolona, że może pracować i nie tracić.Moim zdaniem każda cena powyrzej 3zł powinna być satysfakcjonująca i powinniśmy zrobić wszystko żeby niżej nie spadła,TYLKO CO Question Bądźmy dobrej myśli,cena żywca wieprzowego idzie pomału ale systematycznie w góre, to i cena drobiu też po świętach zacznie zwyżkować lub utrzyma się na obecnym poziomie.Nie chce prognozować tak jak Pan Medox ale wszystko wskazuje na to że opłacalną ceną sprzedaży będziemy się cieszyć do połowy sierpnia a potem będzie jak co roku KICHA.Pozdrawiam wszystkich Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:07 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baju baju będziem w raju.Co to ?Towarzystwo wzajemnej adoracji?Pomyliłem się co do początku stycznia i przyznałem się.Pomyliłem się raz i dotąd nie wiem co to było.ALe raz każdy może się przecież pomylić kolego Metan :wink: Spójrz rok czy dwa co pisałem do tyłu-sprawdzało się,nawet ktoś mi wyliczał jaką średnią cenę osiągnąłem
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 08:59 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega metan ma rację, zaklady chcą pokazać "kto tu rządzi" żywca w sam raz ( zkłady mają po 2,9-3,0 netto i jeszcze klasyfikacja )w niektórych regionach więcej w niektórych mniej.
Dziwne że hurtownie patronackie np sadrob miały tydzień temu cenę 5,90 netto za tuszkę a dziś promują po 4,90 netto , tuszka w niektórych regionach mała dużej na lekarstwo.
Jest dziś 29 dzień miesiąca ludzie przed wypłatami i przed zakupami świątecznymi, mniejszy ruch całkowicie usprawiedliwiony wiedzą o tym ubojnie i chcą zrobić tańsze zapasy na przyszły przedswiąteczny tydzień, uboje prawie normalne tylko zbijanie ceny .
Z informacji w mieszalni żywca schodzącego mało.
Kurczak w Polsce nadal najtańszym kurczakiem w UE.
Pisać pisać pisać jak najwięcej informacji na forum tym bardziej w tak newralgicznych momentach jak teraz przed swiętami.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 08:58 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ciułacz,mogę ci podać tylko najbliższy termin, na więcej nie zasłużyłeś.Wstaw tak żeby wyjść po 10 maja czyli po wszystkich świętach weekendach itp.Wszyscy kretyni którzy ustawili się na święta zmoczą i będą moczyć zawsze bo taki już los kretynów.Ktoś musi stracić ,żeby ktoś mógł zarobić.
Wybaczcie ale naprawdę szlag mnie trafia z tymi świętami.Za każdym razem kanał a oni jak bezrozumne osły święta i święta i w plecy i święta.

zupełnie niechcący wstawiam tak , że będą mi zchodziły 3-30 maj , ale nie z planowania tylko z przesunięć wstawień przez wylęgarnie
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 08:41 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Cenka spada?Z całym szacunkiem ale to trzeba być zdrowo p.ie.r.d.o.l.ln.i.e.t.y.m żeby na święta się tak ustawiać.Co wy k.u.r.w.a macie z tymi świętami?Na święta jest zawsze masę importu plus zawsze dużo naszego kurczaka. Na wczasy lepiej jakie se jedzcie albo co.A pisałem, że mówili znajomemu hodowcy kierowcy z paszarni że jeżdzili jak wściekli ze starterem do wyjścia na święta to nie wierzył nikt.

Medox- trzeba być "zdrowo pie......tym" żeby pisać takie rzeczy
w Twoich przepowiedniach widzę skłonność do czarnowidztwa/ chyba , ze w twoim interesie jest tworzenie panikarskich nastrojów wśród chodowców/
już przepraszałeś za swoją prognozę na styczeń - luty
gdyby słuchać Ciebie , to przez cały rok patrzyłbym na puste kurniki , bo na Święta nie , a po tym bardzej
zawsze będą jakieś Święta , imieniny , Komunie ,długie weekendy itp.
myślę , że nie ma teraz za dużo żywca/informacje z paszarni o małych wywozach finiszeru/
myślę , że tak jak w lutym duże ubojnie/ Cedrob , Drosed/ próbują "udupić" małe przez obniżanie ceny tuszki z dnia na dzień , wymuszając w ten sposób obniżanie ceny żywca na wolnym rynku
zachecają tym samym chodowców do podjęcia współpracy z nimi , bo gwarantują " stabilną ?????" cenę
najlepiej , niech każdy pdzwoni do kolegów chodowców z danego rejonu i wspólnie ustalą wstawienia , tak aby nie było spiętrzeń w podaży
życzę udanych rozmów i współpracy , do której tak ciężko nam się przełamać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:22 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciułacz,mogę ci podać tylko najbliższy termin, na więcej nie zasłużyłeś.Wstaw tak żeby wyjść po 10 maja czyli po wszystkich świętach weekendach itp.Wszyscy kretyni którzy ustawili się na święta zmoczą i będą moczyć zawsze bo taki już los kretynów.Ktoś musi stracić ,żeby ktoś mógł zarobić.
Wybaczcie ale naprawdę szlag mnie trafia z tymi świętami.Za każdym razem kanał a oni jak bezrozumne osły święta i święta i w plecy i święta.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:46 Czw 29 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox może wulgarnie , ale napisał bardzo trafnie! Ciul-aczu może jak ładnie Medoxa poprosisz to podpowie Ci jak masz wstawiać i takie tam inne Very Happy A Tobie Hybro udzieliła się atmosfera wczorajszego marszu tego radia co ma-ryja??? Nikt się nie cieszy ze spadku cen , ale miej świadomość tego ,. że jest to konsekwencją złej polityki drobiarskiej jaką my , hodowcy uprawiamy . Napiszę to po raz trzeci: rewolucji nie było i NIC się w naszej branży nie zmieniło . Hodowcy nie zmądrzeli ani o jote wię c jak podaż lekko wzrośnie to i cena dalej poleci! Oczywiste jest , że ja także tego nie chcę , ale bądźmy realistami .
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 23:00 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Cenka spada?Z całym szacunkiem ale to trzeba być zdrowo p.ie.r.d.o.l.ln.i.e.t.y.m żeby na święta się tak ustawiać.Co wy k.u.r.w.a macie z tymi świętami?Na święta jest zawsze masę importu plus zawsze dużo naszego kurczaka. Na wczasy lepiej jakie se jedzcie albo co.A pisałem, że mówili znajomemu hodowcy kierowcy z paszarni że jeżdzili jak wściekli ze starterem do wyjścia na święta to nie wierzył nikt.

I z czego tu się cieszyć?Jak cenka spadnie to juz sie tak łatwo nie podniesie.A terminy do końca roku obstawione.Więc zamiast raczyć nas tu swoją wiejską filozofią to raczej kup sobie paciorek i zmów zdrowaśkę w wiadomej intencji.
Świętokrzyskie 3,4 brutto.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 22:14 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox mam prosbę. podaj mi terminy wstawien do konca roku zeby trafic w cenę . Ty masz taką wiedzę i koledzy Twoi tez duzo wiedzą. Zarobię duuuzo kasy to chętnie sie podzielę Wink .
pozdrawiam.
warm maz - 3,2 - 3.4 netto
kurczaka nie za duzo ,drogi w sklepach czyli na swieta nie bedzie tak zle .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:47 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 19:09 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamber napisał:
podaj prosze ubojnie ktora placi 3,40 netto
K6 napisał:
Nie siej paniki lubuskie 3,30-3,40zł
Ubojnia langner niektórym chodowcą płaci 3 40 netto
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 09:40 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te które są w okolicy.
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 09:34 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podaj prosze ubojnie ktora placi 3,40 netto
K6 napisał:
Niesiej paniki lubuskie 3,30-3,40zł
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 08:51 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesiej paniki lubuskie 3,30-3,40zł
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 08:38 Sro 28 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD gdzie tyle placa , u nas Lubuskie 3,10 , 3,20 netto i ma spadac
MD napisał:
3,45zł do,3,55zł.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 23:40 Wto 27 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,45zł do,3,55zł.
Powrót do góry
Daniel Wilk

PostWysłany: 11:10 Wto 27 Mar 2007    Temat postu: Projekt ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwości zapachowej. Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,
w imieniu Prezesa Andrzeja Danielaka - Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu informuję, iż na stronie Związku www.drobiarstwo.org (dokładny link http://www.drobiarstwo.org/aktualnosci.html) znajduje się projekt ustawy określającej zasady postępowania w przypadku występowania uciążliwości zapachowej. W przypadku uwag merytorycznych i propozycji odnośnie wspomnianego projektu proszę o wysyłanie ich na adres e-mail pzzhipd@wp.pl a zostaną one na pewno uwzględnione w rozmowach z rządem.
Pozdrawiam,
Daniel Wilk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
2R

PostWysłany: 23:20 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj długi tekst ale ostatnie zdanie o cenach drobiu dotyczy zakładów drobiarskich , czyli i te mamuty dorastają do podwyżek cen żywca ,już sie nażarły swieżej trawy a teraz kreują rynek!! spadek cen w ostatnim tygodniu jest przygrywką do wzrostu w nadchodzącym, oczywiście moje zdanie!!!

Komentarze i analizy - Rynek zboża

2007-03-27
Ponownie tanieje pszenica, drożeje trzoda chlewna

Po tygodniowym wzroście spadła cena pszenicy konsumpcyjnej w skupie. Trzeci tydzień utrzymuje się wzrost cen skupu trzody chlewnej - wynika z raportu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW).

Według danych MRiRW, w dniach 12-18 marca 2007 roku za pszenicę konsumpcyjną w skupie płacono średnio w kraju 649 zł/t, tj.áo 2 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu. Był to poziom cen niższy od notowanego przed miesiącem o 0,4 proc., ale wyższy niż przed rokiem o ok. 61 proc.

Ponownie obniżyły się w ciągu tygodnia (oá1,8 proc.) ceny skupu żyta konsumpcyjnego, kształtując się na średnim poziomie 594 zł/t. Ziarno to było również tańsze niż miesiąc wcześniej o 4,4 proc., ale droższe niż przed rokiem o prawie ok. 57 proc.

Podrożał natomiast jęczmień paszowy. Jego cena w skupie wynosiła 588 zł/t, tj. o 1,2 proc. więcej niż przed tygodniem. W ciągu miesiąca cena tego zboża wzrosła o prawie 4 proc., a wáodniesieniu do notowań sprzed roku jęczmień był droższy o 63 proc.

"Na rynku krajowym notowana jest duża podaż zboża. Związane jest to z importem (głównie z Węgier) znacznej ilości pszenicy konsumpcyjnej i kukurydzy" - napisano w komentarzu tygodniowym.

Trzeci tydzień utrzymuje się natomiast wzrost cen skupu trzody chlewnej. Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w dniach 12-18 marca 2007 roku przeciętnie w kraju wyniosły one 3,37ázł/kg, tj. o 1,2 proc. i o 2 proc. wyższym niż odpowiednio tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku wieprzowina jest tańsza o ponad 2 proc.

Obniżyła się o 0,8 proc. w ciągu tygodnia średnia cena skupu bydła i według informacji MRiRW w analizowanym okresie wyniosła ona 4,31 zł/kg. Był to poziom cen nieznacznie (oá0,4 proc.) wyższy niż w poprzednim miesiącu. Wáciągu roku żywiec wołowy podrożał o ponad 1 proc.

Kolejny tydzień rosną ceny skupu drobiu. Za kurczęta w omawianym tygodniu płacono średnio 3,10 zł/kg, tj. o 1,3 proc. więcej niż tydzień wcześniej, o 6,6 proc. więcej niż przed miesiącem iáoáponad 30 proc. więcej niż przed rokiem. Przeciętna cena indyków wyniosła 4,38 zł/kg, tj. o 1 gr/kg więcej niż przed tygodniem, o 3,5 proc. więcej niż miesiąc wcześniej iáo prawie 36 proc. więcej niż przed rokiem.

Źródło: PAP
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 22:12 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie im zwiała ? chyba nie do Drosedu Siedlce? Słysze że Eko-Grill w Sokółce szuka hodowców w tamtym rejonie. Ktoś wie ile płacą ?

ciulacz napisał:
Moj teren?????? O zgrozo cale szczescie nie jestem skazany na Suwalki. Nie wiem dokladnie ile placa pewnie jakies 3 zyle. Wiem tylko ze lataja po terenie i szukaja hodowcow bo im prawie cala kontraktacja zwiala Laughing
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:02 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że macie rację. Cena musi zwyżkować przy pierwszych nieco większych zamówieniach. Na dzisiaj podaż na Kaszubach odpowiada dokładnie bardzo kiepskiemu popytowi. Lekkie ożywienie handlu w końcówce tygodnia poskutkuje zwyżką ceny. Mój optymizm wynika z prostego wyliczenia - od połowy stycznia wylęgarnie nie nadążają z realizacją zamówień. Nie ma więc mowy,o gromadzeniu jaj z myślą o nakładach wielkanocnych. Podaż żywca będzie równie mała, jak obecnie. Poprzednie lata pokazały,że popyt na Wielkanoc wzrasta nawet trzykrotnie. Wnioski są oczywiste. Ci z nas, którzy mają wyjście planowane na przedświąteczny tydzień - nie pękać,w razie oporu w podnoszeniu ceny opóźnić ubój o dzień, czy dwa.
Kaszuby dzisiaj - 3,40 zł netto. (ponoć B & A próbowali 3,30 zł ?. Nie wiem, czy skutecznie.). Trzymajmy się.
Powrót do góry
Daro6

PostWysłany: 21:32 Pon 26 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na tym forum.Jestem tu nowicjuszem. Faktycznie cena się skepściła Ilczak 3,10-3,20 Górny3,20
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2147, 2148, 2149 ... 2230, 2231, 2232  Następny
Strona 2148 z 2232

Skocz do: