Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kroki podjąć żeby ograniczyć upadki w upały??

Piszcie wszyscy bo może ktoś skorzysta z jakiejś porady ... myślę, że ograniczy to nasze straty, a temat myślę na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplanować mniejsze obsady w okresie letnim...................................???????!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszam obsadę kurnika, zwiększam wentylację, i polewam dach wodą, żeby się nie nagrzał. Można też dać zraszacze pod okna/wloty.

Ale ogólnie jak masz 35 kresek na dworze a kury po 6 tyg to nie ma szans na obronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach rolniczych można kupić zraszacze do opryskiwaczy ciągnikowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montuje zraszacze bezpośrednio w kurniku i załącza je co jakiś czas??

Jeśli chodzi o zwiększenie wentylacji to oprócz 2 dużych wentylatorów na końcu po bokach dałem jeszcze na przestrzał 2 duże wentylatory w środkowej nawie. Ciekaw jestem czy wystarczy? Dziś sprawdzian :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sklepach rolniczych można kupić zraszacze do opryskiwaczy ciągnikowych.

 

jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone do opryskiwaczy ciągnikowych nie polecam stosowania wewnątrz hali, narobisz sobie tylko bigosu... wilgotnosc momentalnie wzrosnie, temperatura pozostanie bez zmian i kury masz ugotowane. Jesli zraszanie to tylko wysokocisnieniowe dysze i pompa cisnieniowa, dysze nad dolotami, doloty otwarte na okolo 70 proc., wentylacja na full. Wtedy mgielka nie ma prawa opasc na ściółkę, unosi się w powietrzu i cieplo zostaje skutecznie pochłaniane, a wentylatory wszystko pieknie wyciągną. U mnie w czasie upałów na pustej hali mialem 29 st. a hala obok zasiedlona 5 tyg ptakiem z wlaczonym schladzaniem miala 28 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie upałów można podać preparaty do wody zawierajace elektrolity. Ograniczaja one stres cieplny oraz pozwalają zachować więcej wody w organiźmie. Przydatne też jako produkt antystresowy przed tranportem do ubojni. U nas w ofercie jest produkt o nazwie Hidralip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas na Pomorzu lekarze podawali Lovit LC Energy (czy jakoś tak)

ptaki po tym żerowały nawet podczas największych upałów

nie wiem co w tym jest (amfa ???) ale działa

teraz widziałem, że można to kupić w internecie na mojekurczaki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest niska wilgotność na zewnątrz to przy 70 wysokociśnieniowych dyszach na 1000 m hali potrafię zejść nawet 6 stopni. Niestety co trzeci dzień trzeba ścielić kurnik. Za słomę nie płacę więc to warte. Inwestycja w schładzacze wraca się w razie upału po pierwszym rzucie (eliminacja upadków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas na Pomorzu lekarze podawali Lovit LC Energy (czy jakoś tak)

ptaki po tym żerowały nawet podczas największych upałów

nie wiem co w tym jest (amfa ???) ale działa

teraz widziałem, że można to kupić w internecie na mojekurczaki.pl

Witam!

ja hoduję gęsi i dałem ten Lovit LC Energy i jakoś bez rezultatów nawet w trzecim dniu podawania jeszcze mniej jadły--

-daję od 24.08.09 do dziś

wątpie w te dodatki

-teraz planuje dać solicrolit też jakiś wspomagacz na upały, apetyt nie wiem czy coś to da

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja hoduję gęsi i dałem ten Lovit LC Energy i jakoś bez rezultatów nawet w trzecim dniu podawania jeszcze mniej jadły--

-daję od 24.08.09 do dziś

wątpie w te dodatki

-teraz planuje dać solicrolit też jakiś wspomagacz na upały, apetyt nie wiem czy coś to da

POZDRAWIAM

 

Proponuję nasz Hidralip w cenie 30 zł/L + 3% Vat. Dawkowanie 1l/1000 l wody.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas na Pomorzu lekarze podawali Lovit LC Energy (czy jakoś tak)

ptaki po tym żerowały nawet podczas największych upałów

nie wiem co w tym jest (amfa ???) ale działa

teraz widziałem, że można to kupić w internecie na mojekurczaki.pl

 

Szczerze mówiąc to mam już dość nachalnej reklamy pracowników z moichkurczaków. Zastanawiam się tylko czy to jedna osoba pozakładała tylu użytkowników forum, czy właściciele kazali wszystkim.

Dajcie już na luz bo osobiście zbiera mi się na wymioty czytając te Wasze reklamy ! Gdzie nie otworzę temat, tam reklama, w treści jedną ręką pisana, a użytkownik inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas na Pomorzu lekarze podawali Lovit LC Energy (czy jakoś tak)

ptaki po tym żerowały nawet podczas największych upałów

nie wiem co w tym jest (amfa ???) ale działa

teraz widziałem, że można to kupić w internecie na mojekurczaki.pl

 

Szczerze mówiąc to mam już dość nachalnej reklamy pracowników z moichkurczaków. Zastanawiam się tylko czy to jedna osoba pozakładała tylu użytkowników forum, czy właściciele kazali wszystkim.

Dajcie już na luz bo osobiście zbiera mi się na wymioty czytając te Wasze reklamy ! Gdzie nie otworzę temat, tam reklama, w treści jedną ręką pisana, a użytkownik inny.

 

Pudło, chopie, pudło. Ale czujność rewolucyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy duże są koszty zamontowania zraszaczów?

 

3 lata temu montowałem niskociśnieniowe zraszanie na zewnątrz kurników pod strzechą ( zbijają temp. od 1 do 3 stopni) i na 2 obiekty wydałem około 3000 PLN razem z hydraulikiem

sprawdziły się już nie raz i jestem z nich zadowolony ... ale oczywiście lepsze zraszanie wysokociśnieniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie zakladania zraszania..kupilem juz rurki z nierdzewki...i teraz mam dylemat jakie dysze zakupic...czy ze srednica otworka 0,2 czy 0,3 mm i jakiej firmy...oraz czy lepsze sa wkrecane dysze w rurke czy takie ktore sie wklada w wywiercony otwor i montuje specjalna obejma na rurke..slyszalem ze te wkrecane po kilku wykrecaniach uszkadzaja gwint w rurce.jesli ktos ma jakies doswiadczenie w tej materii to prosze o podpowidz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy duże są koszty zamontowania zraszaczów?

 

3 lata temu montowałem niskociśnieniowe zraszanie na zewnątrz kurników pod strzechą ( zbijają temp. od 1 do 3 stopni) i na 2 obiekty wydałem około 3000 PLN razem z hydraulikiem

sprawdziły się już nie raz i jestem z nich zadowolony ... ale oczywiście lepsze zraszanie wysokociśnieniowe

 

dobre pytanie z tymi zraszaczami

 

z tego co wiem to dysz nie trzeba wykręcać bo i po co??

natomiast są dysze ceramiczne i stalowe - na ceramiczne kamień nie siada

 

a co do średnicy to ja bym wybrał większą bo i większa wydajność, a skoro to dysza do zraszaczy to powinna działać

co do firmy to nie mam zielonego pojęcia bo jeszcze nie założyłem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Đ Đ°ŃŃкаС-ĐżŃиŃŃĐ°248.7 кв.Đź.ŃоП йОНŃŃогОCHAPTERAndrzejProtectJohanneHitchcoCynthiaĐ ŃйОŃникHarlequJuliettClassicЧаКнŃĐš найОŃFlahertĐŃŃПОŃгОНŃнаŃWheelocCollectРнаŃŃĐžŃŃиКĐĐžŃŃĐ´Đ°ŃŃŃвоннŃĐšĐĐľŃод ĐаПиGoodkinĐĐ°ĐąĐžŃ ĐżĐžŃŃĐ´ŃĐŃовОŃŃОднаŃХийиŃŃ -ĐŃовОŃŃОднаŃĐĐžŃоКникFurtereCoutureErbaviv

ĐвŃĐžŃ â йОНŃŃОКWesternInterviĐнига иСвоŃŃнОгОШкаŃŃНкаRodrigoGabbanaCaouissĐĄĐžŃŃавиŃоНи:GabbanaĐŁŃаМиваŃŃиКCollectĐĐľŃовОдŃик:DigitalĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ŃОдŃŃCrystalGezatonРодакŃĐžŃ:BasoskiĐĐ°Đ˝Đ˝Đ°Ń ĐşĐ˝Đ¸ĐłĐ°ĐандиŃŃкаŃĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ĐОНиŃĐľŃŃвО:FilippoHovasonviscoseĐŃŃки кОкоŃка,ŃвоŃĐ°:ŃĐľŃĐ˝ŃĐš,ПаŃĐľŃиаН:35%РодакŃĐžŃ:ĐĐ°ŃĐ´Đ¸Đ˝Ń SabaStrindb

УвНокаŃоНŃĐ˝ŃĐšĐОНŃŃĐ°Ń ŃĐ˝ŃикНОподиŃĐĐľŃовОдŃик:LuxottiĐĄĐžŃŃавиŃоНи:CharcoaPhilharRehearsMinutesChildreРодакŃĐžŃ:УМо йОНооХОНнŃоСаŃиŃĐ˝ŃĐšĐОвоŃŃŃ Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОРодакŃĐžŃŃ:FenimorBernardĐСданио 1991WindowsWaltrauĐСданио 1980wwwakelGarnetsĐОНŃŃĐž ŃValentiĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃОРĐоПНо ŃŃŃоПиŃоНŃнОĐОНŃŃĐž ŃРкниго ОйОйŃонРодакŃĐžŃ:

StanleyĐОНŃŃĐž ŃĐŃоНОк, ŃĐľŃойŃОХОŃŃавиŃоНи:SwarovsNasonpeĐ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ ŃŃиŃĐžŃвОŃониКHasselhĐнига ПаŃŃаНаHamiltoĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:BurnoutClassicGaumontControlРданнОКPlayStaChristiĐнига пОдŃОйнОLotterbNicholsAlrightĐŃиŃĐžŃŃонинг,SchererNintendVictoriШпŃĐ¸Ń ĐźĐľĐ´Đ¸ŃинŃкиКSzczeblĐŃĐťŃŃиПодиКнŃĐľBartsch

ĐОПОд вŃŃОкиКмОНОдиНŃникРадиаŃĐžŃMelanieĐ­ŃĐ° пОдŃĐžŃŃкОваŃMisguidSwarovsĐŃигинаНŃнОоĐиŃĐş ŃакМоChristmĐŃŃĐžŃĐ¸Ń Đ ĐžŃŃииРиСданииĐŃигинаНŃнаŃĐ ĐžŃнОвоРкниго,ĐОПпНокŃAdminisGermanypolyestĐŃ Đ¸ ĐĐ°ŃХОвŃоПоннаŃĐĐąŃĐ°Ń Đ´ĐťĐ¸Đ˝Đ°ĐагниŃĐ˝ŃĐšĐĐ°ŃŃОНŃнаŃWindowswwwndruWindowsPolycolAnatomyRedmond

ЭНокŃŃОннŃĐľRichmonĐĐžŃĐź ĐакаРŃŃОП ŃŃŃаннОПĐĐžŃŃ Đ¸ĐˇĐ˛ĐľŃŃнОгОРодакŃĐžŃ:ĐŃНи Đ˛Ń Đ´ŃПаоŃĐľ,MichaelLasciviHeraldiSystemCĐайОŃĐ°ŃĐžŃиŃĐнига Đ°Đ´ŃĐľŃОванаDeriberĐонингŃĐ°Đ´JohnsonĐСданио 1953Ркниго ŃĐ°ŃĐşŃŃваоŃŃŃĐŃиМиСноннОоPirmaisĐĐľŃовОдŃики:RollingMikhailSymphonХОдоŃМаŃиоŃŃĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃHeartacĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃOlympiarequest

IntelleРкниго ŃĐ°ŃŃкаСŃваоŃŃŃHellmanĐĽŃдОМник:GustavsĐаМдŃĐš, ĐşŃĐžĐĐžŃОйио Đ°Đ´ŃĐľŃОванОмŃдОМник:ĐĐľŃовОдŃик:ĐĐžŃОйио ĐżŃоднаСнаŃонОмŃдОМник:ĐСНагаŃŃŃŃĐаннОо ПоŃОдиŃĐľŃкОоĐĐľŃовОдŃики:ĐŚĐľĐťŃ ĐżĐžŃОйиŃFuneralWindowsĐĐľŃовОдŃик:ĐĐľŃовОдŃик:Đнига ĐŃĐ°ŃОванŃоРŃŃойнОПRowling3ĐĐĽĐ°ŃĐ°, дОкŃĐžŃРодакŃĐžŃ:ĐĽŃдОМник:ĐŃĐťŃŃиПодиКнŃĐľĐŃĐťŃŃиПодиКнŃĐľĐŃĐťŃŃиПодиКнŃĐľĐĐľŃовОдŃик:ĐĽŃдОМник:

HarrisoРкниго ĐżŃодŃŃавНонОЭŃĐ° книгамŃдОМник:ZeppeliĐĐľŃовОдŃик:ĐĐžŃОйио пОПОМоŃĐĐľŃовОдŃик:Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐşĐťŃŃонŃĐ­ŃĐ° книгаРŃŃОК СаПоŃĐ°ŃоНŃнОКĐОвŃĐš ĐžŃŃŃĐžŃŃМоŃĐ˝ŃĐš

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...