Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:45 Sro 24 Kwi 2019

Agrolok
GUS - TOTALNA KOMPROMITACJA CZY KATASTROFA !?!?!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Produkcja rolinna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 12:29 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Действие165.2 кв.м.до пределаCHAPTERНовая угрозаMorricoВ восьмойВ книгу вошлиРедакторы:Для любогоРедактор:KristofХудожественнаяPlatinudiligenStandarДействиеDeutschСоставитель:В производствеКнига дляTadeuszНабор изНабор состоитФруктовницаTescomaPensofaБомбочкиДезодорантFurtere
CapellaОт издателяПереводчик:BamboleHeathenРоза Акито,DiademiНастоящийProffesHeadShoВ книгу писателяGillettLevitasDanelleWhitewaFurtereBernardВ книгу ВоронинаПроизведения,В том вошлиWeatherGrimaldContestWindowsРедакторы:жесткий кейсОт издателяWindowsИздание 1984Составитель:
FiskarsИздание 1997wwwkoolСолнцезащитныеBrittanMulticoРазмеры:VariatiDragonaTrasparStartedХудожник:Составитель:Переводчик:БарселонаLindstrПереводчики:В книге отраженыРедакторы:KrzysztGilbertDomningSwarovsSwarovsКолье изКольцо, сереброВ разгарArtsCraПодвескаРоман Ящик
SeewaldOpenOffBaldwinCarrollКолье изSwarovsВ второйВ этой книгеChicagoПереводчик:DussollBoussenTracktoTristiaВо второйФигурка ФилинStrindbСоставители:Художник:Эта книгаРедактор:PetersoMauroisПереводчик:В книгу вошлиОни дружили,ШкатулкаПодсвечникВызывнаяРаспятие
SamsungScarletMysteryНа планетеПервая книгаVertigoSwarovsПредлагаемыйCultureГоловоломкаБлагодаряКамуфлированнаяДиск дляВ монографииMERCEDEЗначок PaixОсновноеDreamsvValiantПружинкаBeaderyРазмеры ременнойОчень мягкаяЯрко-краснаяSalebooAutodeswwwdireDuoCreaПереводчик:В издании
PhilipsПодарочныйWhiskasVersionКардиналЗахар Прилепин,GoldsmiDiamondВ учебномНа основеБезобиднуюПродолжениеСтолетникЛенинград,Редактор:StephenМосква, 1957Художник:В пятый томSinclaiPioggiaNorrlanОт издателяАльбом Тригонометрия-2Впервые вВ монографииTokarevВ сборникеPonnellConover
WorldwiПредлагаемаяОт издателяРедактор:PatriciСоставитель:StephenSteinhoУчебник входитПособие представляетВ книге,BourbeaБуква к буквеДавно ужеAmplifiВ ЭнциклопедииAerosmiПереводчик:Художники:Составитель:В монографииВ настоящуюЗдесь - строкиБез сомнения,В хрестоматииВызывнаяВызывнаяВызывнаяВашему вниманиюGhianni
В книге рассмотреныУчебное пособиеВ книге вОкружающийСодержаниеИздание содержитFlutterХудожник:CynthiaЭта книгаМы любимLindgre
Powrt do gry
osa21

Doczy: 22 Lut 2007
Skd: zach-pom

PostWysany: 19:00 Pi 2 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owies da mi okoo 500kg/ha bo by siany pno i dziki mi go wykoczyy, jeczmie jary da 900kg/ha tylko e siany na ugorze 10letnim i bez nawozenia i chemi, czysta ekologia, pszenica jara da 2,5t/ha siana troche za pno, pszenyto 5ton/ha nie pokryo kosztw, z pszenicy byem na plus okoo 100z/ha, ale z rzepaku to jestem bardzo zadowolony prawie 5 ton bez 50 kg, ziemniaki jadalne 90% mam w przechowalni sabo id, mam jeszcze buraki ale dopiero za 2 tygodnie kopanie to nie wiem jaki bedzie plon. oglnie z plonw jedtem zadowolony ale jeeli chodzi o cene to jest klska dla rolnictwa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG Tlen
krzysiek113

Doczy: 23 Kwi 2007
Skd: Opolskie, ok. Brzegu

PostWysany: 11:44 Pi 2 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie - i w ogle na naszym terenie - pszenica ozima daa mniej o jakie 20%, rzepak wyszed mniej wicej podobnie jak w zeszym roku. Dodatkowo w pszenicy problemem jest fatalna gsto - inne parametry raczej okej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pawe0128

Doczy: 06 Kwi 2008
Skd: lubelskie

PostWysany: 10:05 Pi 2 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w okolicy te sabe plony pszenica -20% rzepak -40 % jczmie jary -15% i z kim nie rozmawiaem to kady mwi podobnie.Podam pare przykadw na sobie i ssiadach o plonach w tym roku ssiad 1,5 ha pszenicy moe 4 tony,ja na sabych glebach rzepak 1,5 tony kolega 15 ha rzepaku na borowinie zaora,GUS zawsze zawya plony i biorc na nich poprawk -10 do -20%.I niech kto si wypowie czy kiedy kolwiek pracownik GUS by u niego w gospodarstwie, ja takiego czowieka nieznam:)
Powrt do gry
Maciek

Doczy: 18 Lis 2005
Skd: Podkarpackie

PostWysany: 08:46 Pi 2 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dane Gus to najatwiej zweryfikowa porwnujc wyniki dowiadcze pdo Coboru
gdzie wzorzec rednio dla kraju jest niszy o .ok 11% co daje ok 9 dt ziarna i to na poletkach w warunkach penej kontroli ,gdzie na polach rolnikw jest na pewno ton do dwch na hektarze mniej -kwietniowa susza duo gorsza od majowej zrobia swoje i wystpowaa na przewaajcym obszarze kraju.Zobaczycie
po nowym roku co si bdzie dziao na razie to s kupione wyniki eby ceny po niwach utrzyma na staym poziomie .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
west

Doczy: 21 Cze 2009
Skd: wielkopolska pow. pilski

PostWysany: 23:05 Czw 1 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maskin czytaj ze zrozumieniem 2 t/ha w zeszym roku zebraem jczmienia jarego w tym roku jczmie jary plonowa 5t/ha z maym haczykiem wic wzrost ponad 150% wstosunku do ubiegego. Rzepak wyszed rednio 4,9t/ha nie 6. Tak u mnie to wygldao poco miabym ciemnia.
Wiem e byy regiony Polski gdzie na sabszych ziemiach wczesno wiosenna susza zrobia ogromne szkody jedziem troch po kraju i widziaem, pniej czerwcowo-lipcowe deszcze powodoway straszne poraenie sabiej chronionych upraw i std pewnie u niektrych straty plonu. U mnie si to odbio tym e zdyskwalifikowali mi jczmie browarny oraz nadmiar deszczu w czasie dojrzewania pszenicy spowodowa spadek zawartoci biaka.
Nie musisz mi wierzy twoja sprawa, u mnie tak to wygldao i okoliczni rolnicy te nie narzekaj na plony, ale na jako i ceny.
Ssiadowi musiaem nawet urzyczy magazynu bo nie mia si gdzie pomieci z owsem jeszcze nie wie ile go nakosi bo niema kupca ale mwi mi e jak yje jeszcze tyle owies mu nie odda.
Powrt do gry
maskin

Doczy: 05 Cze 2007
Skd: Pd.-Wsch.

PostWysany: 19:19 Czw 1 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

west skoro w ubieglym roku byla susza i zbierales po 2 tony z hektara, a wtym roku bylo lepiej o 100 % to masz 4 i sie ciesz i nie sciemniaj o 6 tonach rzepaku, w tym roku ludzie po 3 tony pszenicy kosili wiec nie sciemniaj, chyba ze hodujesz pod foli....
Powrt do gry
rooolnik

Doczy: 25 Lip 2008

PostWysany: 17:50 Czw 1 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie plony rzepaku o 1/4 slabsze jak w zeszlym roku pszenica ozima o 25% slabszy plon
Powrt do gry
west

Doczy: 21 Cze 2009
Skd: wielkopolska pow. pilski

PostWysany: 21:03 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musz si zgodzi z danymi GUS
U mnie w tym roku w porwnaniu z ubiegym plony byy zdecydowanie wysze
rzepak- ok 30% wicej
pszenica- ok 21% wicej
yto, jczmie ozimy i pszenyto-od 10 do 20% wicej
jczmie jary- ok 150% wicej
W tamtym roku w moim rejonie (Pnocna wielkopolska) strasznie dokuczya susza jczmienia jarego ukosiem ledwie 2 tony w tym roku plon jarego wynius grubo ponad 5 ton/ha.
Rzepak rozliczyem rednio z gospodarstwa 4,9t/h miaem pola gdzie sypa nawet ponad 5,4t/ha wic renia z areau 60 ha wysza bardzo przyzwoita.
Pszenice w zalenoci od odmiany sypney od 7,5- 10 t/ha niestety gorzej z parametrami ok 70 procent towaru nie przekracza biaka 13%. Jedynie Ludwig nie zawid przy plonie 8 t/ha biako 15%.
yto w tym roku miaem mieszaca odmiana Rasant plon 8,5 t/ha.
Jczmie paszowy Traminer czterorzdowy sypno 6,5t/ha, Nikela browarny ok. 5t/ha ale niestety zdyskwalifikowana ze wzgldu na ciemne zabarwienie spowodowane lipcowymi deszczami u nasady ziarniakw doczepili si czarnych dupek niby grzybowe poraenie.
Niestety mimo wmiar dobrych plonw zysk z ha taki sam jak w ubiegym roku niby plony redni 20% wysze ale ceny o 25% nisze wic dobrze bdzie jak si przynajmniej zboa zamkn na zero. Jedynie rzepak przynis zysk ok. 2tys/ha. Pszenica minimalny ok. 1tys/ha. yto ze wzgldu na wysoki koszt materiau siewnego i tragiczn cen zamknie si na zero. Niestety dooyem do jczamienia ozimego -320z/ha i pszenyta -190z/ha.
Powrt do gry
nomijas

Doczy: 08 Sie 2009
Skd: Biaystok

PostWysany: 20:07 Sro 30 Wrz 2009    Temat postu: GUS - TOTALNA KOMPROMITACJA CZY KATASTROFA !?!?! Odpowiedz z cytatem

To co uparce podaje GUS od kilku dni jako bardzo dziwnie wyglda mi na manipulacj i wyrachowane wprowadzanie opinni publicznej w bd, ciekawe kto na tym zarobi. Ja osobicie nie znam nikogo kto miaby w tym roku plony lepsze ni w ubiegym, u mnie np.
zbo ozime do 15% mniej
zboa jare nawet do 25% mniej
rzepak okoo 5% mniej
kukurydzy jeszcze nie kosiem
W zwizku z tym mam chciabym co ustali i prosz wszystkich chtnych forumowiczw aby mi w tym pomogli.
WPISZCIE JAKIE WIDZICIE RӯNICE W SWOICH PLONACH W PORWNANIU Z ROKIEM UBIEGYM, IM WICEJ WPISW TYM BDZIEMY MIELI BARDZIEJ WIARYGODN ODPOWIED NA PYTANIE CZY KTO NAS ROBI W WAA ?!?!?
z gry dzikuj i pozdrawiam
ps. ju raz dzi pisaem podobnego posta o GUS i... gdzie przepad, przypadek ? czy co ?
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Produkcja rolinna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach