Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:59 Sro 20 Lis 2019

ekolodzy zwolnieni z podatku rolnego???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Rolnictwo ekologiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 13:06 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Общее время192.1 кв.м.увидеть вCHAPTERAndersoUjaravaУчебное пособиеCanon BCI-24Переводчик:Книга посвященаИздание 2002Муляж ЛимонСалфеткаFashionИздание 1976НастенныеПереводчик:AlexandНародныйTescomaМонографияФотоальбомTescomaЧайник KenyaПодставкаСовременныйMecasanЛегкое воздушноеБрелок MyTherapy
DigiPacDeejaysХудожник:AllegroJohansoОт издателяCaudaliProvocaColgateКраска-восстановительПривычка,Лосьон послеОчищающееВ книге рассказываетсяDiscreeFurtereМанхэттенскийВ предлагаемойСоставитель:SarandoТрусы-бразилианаПереводчики:VariablHamiltoStevensfootweaРита - обычныйMishimaРепринтноеОт издателя
Составитель:Роман АлександраМозаика открываетFELICITGracefuHideawaРазмеры:PlacidoParanoiStereolClassicИмя ТэффиПереводчик:MidnighPascaleРедактор:От издателяprogresCambridФонарь MiniПереводчик:Издание 1992Винный наборСерьги Материал:Браслет,Кольцо, сереброEvangelПодвескаКольцо выполненоЦепь, серебро
PatriciСерьги Материал:Переводчик:BarbaraЮвелирныеВ шестойArmstroГерои романаJackmanPoquitoManfredИздание 1977DigitalВ руководствеСоставитель:CollectПереводчик:В романеLevinsoSalingeSeptembЭта книгаВ однотомникУ героевВ 1999 годуChristoШкатулкаГоршочекОсобенности:В книге делается
ХолодильникDichroiDimplexFreedomMaureenВсем известныйНеобычныйSpangleЛетняя сумкаРассмотреныЧто такоеСережа; СолдатскийNordicaTechnolPresentКупюра 20Это толькоMusicalНабор дляEditionЗнаменитаяОфорт АвторОчаровательнаяИгрушка-трансформерМягкая говорящаяWindowsWindowsYourselПереводчик:Visioco
Пылесос BoschПеснь (Браток);ТекстильнаяВ монографииНастоящаяВ учебникеРобин ДжорджОбещанияThunderОчищениеMagazinRaphaelМассаж являетсяЛенинград,Ленинград,ПрижизненноеВашему вниманиюАвтор воспоминанийЛенинград,Редакторы:Редактор:СодержаниеDeborraСодержаниеВ логическойHerbertСодержаниеОт издателяОт издателяlinking
Итак, передKnockinОт издателяВ книгу вошлиТроллейбус;Профессор,EmanuelУчебник дляХудожники:AbrahamУчебное пособиеВ учебномВ этой красочноВашему вниманиюС помощьюКнига содержитВ справочникеУчебно-методическоеПереводчик:КНИГИ ДЕТСКИЙИзданиемCollodiРедакторы:Главная цельПереводчик:Особенности:Особенности:Особенности:В книгу вошлиСан Диего
Пособие содержитultimatPampersРедактор:Учебное пособиеКнига петербургскогоВ ТаганскомХудожники:С древнихКнига представляетВыучить буквыМонстры Они
Powrt do gry
Rysiek B.

Doczy: 22 Sty 2007
Skd: Mawa

PostWysany: 17:59 Czw 5 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... napisa:
nie poznaem praktyka po pierwszych postach;] przepraszam najmocniej, sprawdz jaki ksztat miaa ustawa przed 2008 roku, by moe nastpia jaka niekorzystna dla ekologw zmiana

Witam,ja te swego czasu kiedy natrafiem na t ustaw zaczem docieka czy nie naley mi si zwolnienie z podatku gruntowego(certyfikat od 5-ciu lat),w UG w dziale podatkw wybauszyli na mnie oczy jak na raroga,okazao si e nic nie syszeli o tej ustawie i nie maj w tej sprawie adnych wytycznych.Zasignem wic opinii w ODR i telefonicznie w Ministerstwie Rolnictwa i wyjaniono mi o jakie obszary ekologiczne chodzi,myl e do tej pory nic si nie zmienio w tej materii,tam uwaaj e skoro dostajemy dopaty rolnorodowiskowe to i tak jest zbytek aski.Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 13:03 Sob 31 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie poznaem praktyka po pierwszych postach;] przepraszam najmocniej, sprawdz jaki ksztat miaa ustawa przed 2008 roku, by moe nastpia jaka niekorzystna dla ekologw zmiana
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
farma-mu

Doczy: 16 Sty 2008

PostWysany: 22:27 Pi 30 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kissmy - ja te nie mam pojcia, na jakiej podstawie tak sdzie Wink

Ja rwnie jestem rolnikiem ekologicznym. Certyfikat posiadam od 6-ciu lat. Mam wielu kolegw rwnie z certyfikowanymi gospodarstwami - wszyscy pacimy podatek rolny i nie ma tu adnych ulg - a przynajmniej nie z powodu posiadania certyfikatu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
kissmy...

PostWysany: 16:35 Pi 30 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, czy inaczej moje wtpliwoci budzi zwolnienie z podatku rolnego nieuytkw (czyli wspomnianych uytkw ekologicznych), nie mam pojcia dlaczego zawsze sdziem, i tyczy si to gruntw, na ktrych prowadzona jest uprawa metodami ekologicznymi, std prosz ktrego z praktykw o zabranie gosu
Powrt do gry
farma-mu

PostWysany: 09:58 Pi 30 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywicie nie ma rzeczy niemoliwych - z dalszych internetowych peregrynacji wynika, e nawet szary obywatel moe wystpi z wnioskiem o ustalenie uytku ekologicznego , tylko trzeba poprze taki wniosek opini ekspertw. Tutaj stosowny artyku :

http://przyroda.osiedle.net.pl/teksty/uzytki.htm
Powrt do gry
farma-mu

PostWysany: 09:39 Pi 30 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, koledzy, ale wydaje mi si, e jest to zbyt pikne , eby mogo by prawdziwe Sad

Tutaj jest odpowiednia ustawa sejmowa, w ktrej okrela si, kto podlega zwolnieniom :

http://odr.zetobi.com.pl/ekonom/ekon016.htm

Poniewa wiadomo bardzo...mhm...elektryzujca bya, to w te pdy zadzwoniam do autorki artykuu, rwnie do jednostki certyfikujcej i wreszcie do mojego odr-u . I wszyscy zgodnie owiadczyli, e UYTEK EKOLOGICZNY to niestety nie jest ziemia z certyfikatem ekologicznym, ale szczeglnie cenne pod wzgldem ekologicznym miejsca - jak na przykad unikalne turzycowiska, miejsca gniazdowania rzadkich gatunkw ptakw . Ustanawia je gmina ( do niedawna wojewoda) . To taki may rezerwat, ale o niszej randze. Szkoda... Sad
Powrt do gry
krzysztofer56

Doczy: 29 Mar 2009

PostWysany: 18:00 Sob 24 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzikuje za odpowied ,jak bede w UG to postaram sie co dowiedzie. Ja otrzymalem ju certyfikat gospodarstwa ekologicznego wiec moe uda sie zaoszczdzi troszke grosza Smile w tych cikich czasach.
Powrt do gry
kissmy...

PostWysany: 17:34 Sob 24 Pa 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodnie z ustaw o podatku rolnym - zwolnione z podatku rolnego s uytki ekologiczne, zatem jak najbardziej jest to prawda, pytanie brzmi jak definiuje si uytek ekologiczny (szczegy zapewne zna UG, w ktrym taki przypadek wystpuje) gospodarstwo z certyfikatem, w okresie przejciowym bd stosujce tylko ekologiczne metody uprawy
Powrt do gry
krzysztofer56

Doczy: 29 Mar 2009

PostWysany: 23:16 Pi 23 Pa 2009    Temat postu: ekolodzy zwolnieni z podatku rolnego??? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam takie pytanie : ostatnio obio mi si o uszy e gospodarstwa ekologiczne powinny by zwolnione z podatku rolnego czy kto o tym sysza ??
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Rolnictwo ekologiczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach