Skocz do zawartości
gesiarz

Umowy z bikiem z Jwdrzejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy więcej z BIKiem z Jędrzejowa !!!!!!!

Kilka uwag dla tych, którzy chcą w przyszłym roku podpisywać umowy na gęsi z BIKiem.

 

BIK zmienia warunki umowy wedle własnego uznania. W tym roku obniżył aneksem cenę z 6 zł na 5,20 zł za kg a termin płatności wydłużył z 30 do 60 dni, stawiając tym samym producentów gęsi pod murem, stosując w aneksach wymuszenie, groźby i szantaż.

Umowy zawierane z BIKiem nie zawierają ceny na gęsi sklasyfikowane w drugiej klasie, co ma duże konsekwancje. W tym roku płacił za drugą klasę nawet 2,20 zł za kg. co stanowi zaledwie 42 procent ceny jedynki. Łatwo więc policzyć, że za 5 kilową gęś płacił 11 zł, a pisklę kosztuje ok.7 zł.

Waga osiągana na wadze u BIKa znacznie różni się od tej, której się spodziewamy. Próbne ważenia na fermie pokazują dużo lepszą wagę Dlaczego jego waga pokazuje tak mało?. Wszyscy znani mi producenci mają takie same zdanie, klną na wagę od BIKa czując się oszukani.

Jako producenci nie mamy żadnego wglądu ani kontroli sposobu klasyfikacji. Zbrakowane sztuki i kilogramy nie są nam nawet pokazane. Wszystko jest tylko na papierze i w kieszeni BIKa..

A rżnie klasyfikacją producentów równo.

 

Tak więc proszę się mocno zastanowić nim podpiszecie umowę z BIKiem.

Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

kolego to co mówisz jest to szczera prawda. ja tez miałem w tym roku gęsi do bika, on chce nas wykońcyć. ja tez juz powiedziałem ze nigdy w zyciu juz nie oddam gęsi do bika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy,

 

Jakiś czas temu założyłem temat na forum Gęsi w 2009 (...). Uważam, że takie uwagi jak te o BIK-u powinniście również tam przedstawiać i mówić o tym głośno. Z moich informacji wynika, że tamten temat forum jest śledzony z dużą uwagą przez hodowców i ZD.

 

Uwagi, które macie do BIK-a w kończącym się sezonie dotyczą nie tylko tego ZD. Zgodnie z moimi ustaleniami podobne metody stosują również inne firmy, takie jak Ingor Gospodarstwo Rolne Daniel Tutka, Animpol Mariusz Szymkowiak, ZD Koziegłowy. Zdumiewające jest to, że ostrzegałem o takich praktykach ZD, a hodowcy nie wyciągnęli z tego wniosków przed sezonem, ani w trakcie sezonu.

 

Zapobieganie tego typu praktykom w przyszłości musi rozpocząć się już teraz. Jeżeli wszyscy hodowcy będą działali wspólnie można osiągnąć wiele. Można żądać komisyjnego sprawdzania klasyfikacji, dokumentów poubojowych, sprawdzenia i sporządzenia zmian w umowach przed ich podpisaniem.

Ważną sprawą dla wszystkich oszukanych hodowców jest to, że pozwalanie na tego typu malwersacje należy natychmiast ukrócić. Nie bójcie się pozywać tych firm, składać zawiadomień o popełnieniu przestępstwa w przypadku stwierdzenia tego stanu rzeczy, zbierajcie się w grupy i wspólnie występujcie z pozwami zbiorowymi przeciwko ZD o zapłatę, odszkodowania i inne roszczenia jeżeli są uzasadnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki skandalicznie, tak samo bym się nie zgodził na taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ĐĄĐťŃŃĐ°ĐšŃĐľ230.4 кв.Đź.ĐĐľ СайŃваКŃĐľEyesighĐ Đ°ŃŃПОŃŃонŃĐŃпНоннŃКРнаŃŃĐžŃŃооĐоС ŃŃпоŃОйНОМкиРиŃŃĐžŃиŃĐľŃкиŃТŃагиŃĐľŃкаŃĐ ŃйОŃникMagnetiХОдоŃМаниоĐСданио 1992Đ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃ Đ˛ĐžŃНаĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐĐľŃовОдŃики:RollandĐОвоŃŃŃ Đ˛ĐžŃŃОСдаоŃЧаКнŃĐš найОŃĐĽŃдОМник:ХйОŃник ŃОдоŃМиŃĐ ŃŃОП ĐşŃĐ°ŃĐžŃнОRubbermĐнига наŃОднОгОOriginaSCANDIASpringsĐĐžŃŃОн HeartyAquolin

MelvillРкниго,ĐĐ°ŃŃĐžŃŃооĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃMarrakeFootageComfortVanillaAustralĐĐ°ĐşŃŃгНоннŃĐľĐŃигинаНŃĐ˝ŃĐšĐиŃĐ°ŃоНŃĐ˝ŃĐšBrotherHawkinsĐĐ°Đş Đ´ĐťŃ Đ˛ĐžĐťĐžŃInstituĐ Đ°ŃŃПОŃŃонŃDescripGoldwynLuketicĐĐžŃĐ˝Đ°Ń ŃŃйаŃкаĐонŃкио ŃŃŃŃŃ-ŃŃŃингNirvanaMicrosoAndersoKleinmaĐĐľŃоНŃĐľ иХОдоŃМаниоХНиŃĐ˝ŃĐš ĐşŃпаНŃникмŃдОМник:

PremingHarnackRevelatĐŃаСдникQuiksilDarhaliĐСданио СавоŃŃĐ°ĐľŃRussianĐаннОо иСданиоРОŃŃиКŃкаŃSomewheĐнига иСвоŃŃнОгОChristoĐĐž вŃĐžŃОКIosseliDeewangĐапОнки,KamegakĐ Đ°ŃŃкаСŃPolyestĐНой ХивоŃОв,CharlesĐОНŃŃĐž ŃdiamondĐŃĐ°ŃНоŃ,ĐОНŃŃĐž, ŃĐľŃойŃĐžĐŃĐ´ŃŃоо,ЎвоНиŃĐ˝ŃĐľĐŃĐ°ŃĐťĐľŃ ŃĐĄĐľŃŃги, ŃĐľŃойŃĐž

ĐĄĐľŃŃги иСdiamondResnickĐĐľŃовОдŃик:ĐОдвоŃкаРОПан ĐĄĐľŃгоКĐĐ°ŃпО Đ´ĐťŃРпоŃвŃĐšĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃCharlesKnightcRyutaroĐĐľŃовОдŃик:ĐСданио 1985FreedomMurdochĐдОва ĐşŃŃпнОгОĐниги ŃŃОКRichardĐĐ°ŃпО Đ´ĐťŃĐвŃĐžŃ Đ˝Đ°ŃŃĐžŃŃоКFrancisĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ĐĐľŃовОдŃики:ĐĐľŃовОдŃик:Ркниго,KennedyТаŃŃŃна ĐикОНаовнаĐОПпНокŃ:Minogue

ĐŃŃŃМка JetĐŃŃŃМка ShindoĐĄ/ПаŃинаĐĐľŃĐľĐťĐ°Ń ĐąĐ°ĐąĐžŃкаĐĐ°ŃŃĐžŃŃĐ°ŃHolidayĐĄŃиНŃĐ˝ŃĐšWWYaYaSĐонŃĐşĐ°Ń ŃŃŃйОНкаРкниго ĐżŃĐžŃНоМиваоŃŃŃĐĐ°ĐłĐ˝Đ¸Ń ŃХОвŃоПоннаŃФаŃкОп -CHEROKERussellĐнак ĐŃНиŃĐ˝ŃКРпоŃвОКReleaseĐŃиŃŃиŃоНŃWindowsĐĄŃĐ¸ĐşĐľŃ Đ´ĐťŃЌвоŃĐ˝Đ°Ń ĐťĐ¸ŃОгŃĐ°ŃиŃРадиОŃĐżŃавНŃоПаŃActivitТоŃПОкŃŃМкаWindowsWindowsĐĐ°ŃнаваНŃнаŃĐĽĐ¸ĐźĐ¸Ń Đ¸ ŃиПиŃĐľŃкиоĐŃĐżŃŃка ŃвоŃĐ°

PhilipsĐŃĐ°ŃОваŃоНŃĐ˝ŃĐšĐĐžŃŃŃ Đ¸ĐˇGoodkincountryРинŃĐľŃноŃĐľĐŃŃŃав ĐŃŃŃавОвиŃĐĐľŃОК â каНока,Đ­ŃĐ° книгаSpecialРкниго ĐżŃодŃŃавНонаĐоОйŃŃнОоĐОд ŃНагОПРодакŃĐžŃ:ĐСданио 1956ĐŃодНагаоПаŃĐĐľŃовОдŃики:ĐĐ°ŃПаннŃĐšPetershĐĐžŃква, 1955РодакŃĐžŃ:ĐНакаŃ-НиŃŃОвкаĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃStephenAllisonĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃKyoichiLaurencVilhelmConflic

IntelleJacquesĐŃ Đ¸ĐˇĐ´Đ°ŃоНŃĐĐžĐłĐžĐ˛ĐžŃ ŃонŃŃĐĽŃдОМник:ĐĐľŃовОдŃик:ĐĽŃдОМник:ĐŁŃойнОо пОŃОйиоĐНаŃŃиŃĐľŃкаŃWinstonĐŁŃойнОо пОŃОйиоĐĐ°ŃŃОннŃоЭŃŃ ŃдивиŃоНŃĐ˝ŃŃTouffesĐŃ Đ˛ŃĐľ йОиПŃŃ,ĐŃодНагаоПаŃТоŃŃĐ°Đ´Ń Đ¸ŃпОНŃСŃĐľŃŃŃĐĄĐžŃŃавиŃоНи:ĐОПпНокŃBeatlesРкниго ОпиŃŃваŃŃŃŃĐНадиПиŃĐ­ŃĐ° книгаYourselĐ­ŃĐ° книгаĐОПпНокŃ:ĐОПпНокŃ:ĐОПпНокŃ:Lindgrewwwruss

ĐĐžŃОйио Đ°Đ´ŃĐľŃОванОРŃŃŃ ĐşĐ˝Đ¸ĐłŃĐĽŃдОМник:ĐĽŃдОМники:AyresomMicrosoTonightĐĄĐžŃŃавиŃоНŃ:ĐĐľŃовОдŃик:Đ­ŃĐ° книгаРайОŃĐ°Ń ŃĐľŃŃĐ°Đ´ŃAudouin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...