Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:43 Pon 24 Cze 2019

Czy da si co zrobi ??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Prawo i rachunkowo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 14:33 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Гарри Поттеру231.9 кв.м.Если вы работаетеEyesighВ книге представленыВрач АгнияСоставитель:Редактор:AzzoparБраниславВ сборникБольшая кружкаНабор дляВ изданиеПутевая прозаВ первыйРедакторы:SimenonКнига знакомитDormannХудожники:Брошюра посвящаетсяРедактор:VitesseПереводчик:Термос FamilyВок с выпуклымНабор омолаживающихSesalinЖидкое мыло
BarraulВ этой книгеВодостойкаяОт издателяAdorablSinnersЭффективнаяЖенский наборAustralЗакругленныеУвеличивающийМы посвящаемBaldessПереводчики:AllegroШампунь сЭта книгаКнига, которуюСоставитель:KlapiscПлотность:Эта книгаExlusivEclipseTimothyBelottiFireworProblemВ книге историяЭтот сборник
`ВестникJonathaGoodmanРазмер 32BucklesWintermfootweaIncludiChristiПособие предназначеноEldridgGalsworVaughanDigitalKusturiFanfareЗапонки,JonathaНа основанииКартина дляОт издателяRobertsКольцо сБраслет,Браслет,Кольцо Серебро,Такаси КамиямаЮвелирныеLAPIDUSСерьги, серебро
Серьги изdiamondLafayetБоевики-бестселлерыПодвескаAntoninПереводчик:НастоящийОт издателя1907 год,ДвадцатьКнига Е ВПереводчик:В книге приводятсяSomebodStewartТе, кто успелВы слабоStanleyПостер БелыйHigginsBernardВ книге рассказываетсяWinstonВашему вниманиюНастоящимЧашка с блюдцемКувшин Стекло,ProlineMichael
Вытяжка JetZigmundС/машинаКольцо выполненоVirginiarrivedTognettЭлегантныйQCREPINСогласноChristmСовременнаяВ книге излагаетсяПодробноSarafiaHellraiВ руководствеFestivaПодвеснаяRavensbСборная деревяннаяЦветная литографияРадиоуправляемаяСимпатичнаяCreatioWindowsFashionНакидка BowronДети любопытны:Вспышка цвета
PhilipsПолзункиКость изОни – вампиры,Повесть «ЮностьАвтор АндрейВладимирНастало время,АлександрИздание содержитМногие связываютMcWhirtПроигрывалРедактор:ПродаетсяМосква, 1951MichaelНовосибирск,Переводчик:Москва, 1947Москва, 1958Специалисты-практикиОт издателяFrenzieДаже празднованиеWilliamRemixedFischerОт издателяКнига известного
Составитель:От издателяInternaОт издателяРедактор:Переводчик:CarnegiПособие предназначеноLawrencВ книгу вошлиWindowsКак угадатьЭто перваяХудожники:SherwooCoppolaВ тетрадиВ сборникПазл с изображениемAdriennХудожники:В эту книгуКнига посвященаРепетиторChristoProlineProlineProlineРедактор:Everyon
Редактор:От ведущегоСредствоKunihikultimatВ сборникеХудожник:Тетрадь-тренажерХудожник:Всем известно,Ни один педагог-музыкантOuvertu
Powrt do gry
gogsi83

Doczy: 29 Lis 2009

PostWysany: 02:28 Sro 24 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz rozumiem, zupenie inaczej to wyglda. Wobec tego nasze sytuacje s diametralnie rne. No ale c, nie wszyscy maj tak dobrze jak Pana siostry z Panem. I nie we wszystkich rodzinach tak dobrze si ukada, niestety.
Moja babcia ma sytuacj do tego stopnia upokarzajc, e jak czegokolwiek potrzebuje to musi przyjeda mj ojciec lub ja, bo zrobimy to czy tamto za darmo. Nie mwic ju o tym, e jestemy jedynymi osobami, ktre z ni w ogle porozmawiaj czy posiedz jak jest chora. Szkoda o tym mwi w ogle...
Babcia chce cofa t darowizn i zaatwia spraw w sdzie, ale ja si zastanawiam czy w ogle chce mi si jeszcze z tymi ludmi szarpa. I czy warto. Chcc nie chcc bowiem bdziemy musieli spotyka si z nimi w sdzie i kontakt bdzie spotgowany, a my wanie staralimy si go doszcztnie ograniczy. Zbyt duo to ju moj rodzin kosztowao. Z jednym tylko si nie zgodz - wanie dzisiaj rano rozmawiaam z prawnikiem i wedug niego w naszym przypadku sprawa jest do atwa. Ale to moe dlatego, e s wiadkowie i proste do udokumentowania dowody.
Nasza dyskusja zrobia si ju mocno prywatna, a to przecie forum publiczne, wic proponuj j zamkn.
Jeszcze raz dzikuj za odpowiedzi.
P.S. A co do ziemi, to mj ojciec take na niej pracowa. Zreszt ciotka od wielu ju lat pracuje w miecie, dziki ojcu nota bene, i rolnictwem si bynajmniej nie zajmowaa tak jak Pan to robi. Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
JACUS

Doczy: 18 Sty 2007
Skd: MALOPOLSKA

PostWysany: 21:39 Wto 23 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja napisalem jak to wyglada ze strony prawnej i cofnac darowizne bedzie bardzo trudno,potrzeba duzo czasu[pare lat],dobrego adwokata i wiarygodnych swiadkow.
ja mam czyste sumienie,opiekowalem sie mama do konca.od wielu lat ja utrzymywalem,prawie cala emeryture dawala siostrom.one dostaly swoje juz dawno i do dzisiaj zyjemy w zgodzie i bez zadnych pretensji. i tak maja lepiej niz ja bo nie musza sie zajmowac rolnictwem bo ziemi nie chcialy-kto 17 lat temu wiedzial ze pole rolne zamieni sie w dzialki budowlane
Powrt do gry
gogsi83

PostWysany: 03:59 Wto 23 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie!
Pani Nino bardzo dzikuj za odpowied. Niestety wiem ju, e w tej jednej jedynej sytuacji przepisania gospodarstwa "w zamian" za emerytur rolnicz prawo zachowku nie obowizuje, ale dziej si ju takie cyrki, e babcia chce to wszystko cofn i wystpi do sdu.
Panie Jacus - dzikuj Panu za odpowied w mojej, a waciwie mojego ojca sprawie. Ja wiem, e wiele osb myli Pana kategoriami i ciko im si rozsta z czymkolwiek - nie wyczajc rzeczy, ktrych nie zdobyli sami i na nie nie zapracowali. Chocia to przeraajce i mocno enujce. Ja oczywicie nie wiem jaka dokadnie jest Pana sytuacja, ale mj ojciec nie tylko partycypuje w utrzymaniu babci i by czas, e swojej siostry i jej rodziny take ( dopki nie nauczy jej zawodu i nie zatrudni ), co nawet zrzek si swoich wasnych alimentw jak go o to poprosia, bo ciotka oczywicie miaa waniejsze wydatki ni matka. A za pranie czy przyniesienie kubka mleka ( ktre babcia i tak musi sobie opaci ) musi by okazana ciotce " wdziczno" w postaci odpowiedniej kwoty za usug.
I jeszcze jedno - nie pisz Panu tego bynajmniej z tego powodu, e nigdy nie byam po drugiej stronie barykady. Bo owszem, byam.
I powiem Panu jedno - ja caym swoim spadkiem po mamie podzieliam si z siostr. Po rwno. Ale nie przypuszczam, eby Pan to kiedykolwiek zrozumia.
W kadym razie dzikuj za powicenie czasu na skrelenie tych paru sw.
Powrt do gry
nina-pl

Doczy: 19 Cze 2007
Skd: LUBUSKIE

PostWysany: 22:24 Pi 5 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . Sprawa jest prosta, tylko e podaa mao informacji.Jeli babcia przekazaa majtek w drodze darowizny , ale notarialnie to niestety nie masz prawa do nieruchomoci ani adnej spaty za nieruchomo . Jeeli w drodze testamentu to naley Ci si zachowek w wysokoci 50 % tego co naleao by Ci si gdyby nie bya pominita w Testamencie. Inaczej mwic masz prawo tylko do tego czego wacicielk bya babcia w chwili , mierci .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
JACUS

Doczy: 18 Sty 2007
Skd: MALOPOLSKA

PostWysany: 21:46 Czw 4 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialem taka sytuacje tylko z drugiej strony i nie wiem na jakiej podstawe bedzie ten zachowek jesli babcia nic nie posiada??chyba zeby miala jakies pieniadze w banku lub kupila jakas ziemie po oddaniu swojej-tylko za co, z emerytury rolniczej?
wykrztalcenie nic tu nie ma do rzeczy.
moja siostra tez cos wspominala o dzialce budowlanej,ale po smierci mamy to nie wiem co z tego wyniknie.ciezko dobrowolnie sie rozstac z majatkiem,wiec na wiele nie licz.
Powrt do gry
gogsi83

PostWysany: 23:49 Wto 2 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moe mi kto odpowiedzie?
Bd wdziczna.
Powrt do gry
gogsi83

PostWysany: 10:36 Czw 17 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... podbijam
Powrt do gry
gogsi83

PostWysany: 21:20 Pi 11 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mj mail to: meg007@onet.eu
Z gry bardzo dzikuj !
Powrt do gry
ZLYporucznik

Doczy: 31 Maj 2008
Skd: Zdolnyslsk

PostWysany: 17:21 Sro 2 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podaj maila to Ci wszystko wyjasnie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
gogsi83

PostWysany: 16:11 Nie 29 Lis 2009    Temat postu: Czy da si co zrobi ?? Odpowiedz z cytatem

Witam,
chciaabym uzyska odpowied na pytanie czy w tej sytuacji wystpuje prawo do zachowku lub te jest jakakolwiek szansa na uzyskanie przysugujcej czci majtku.
Parnacie lat temu moja babcia - majc dwoje dzieci - zbya cay swj majtek
na crk ( a siostr mojego taty ) w zamian za emerytur rolnicz. W skad
majtku wchodzia ziemia ( ok. 100 arw ) oraz dom. Ojciec, dla witego spokoju, nie da spacenia go, eby skoczy powstae z tego tytuu awantury. Chcia jednak, aby siostra przekazaa mu kawaek ziemi w drodze darowizny. Oczywicie temat zawsze by spychany i w 99.9% nic z tego nie bdzie. Babcia, po przekazaniu crce majtku, nie dysponuje ju niczym innym ( mieszka w jednym pokoju darowanego ciotce domu ). Wielokrotnie podnosia kwesti darowania tacie przez ciotk tych paru arw, ale nic to nie dao.
Czy po mierci babci mj tato, jako cakowicie pominity w udziale do majtku, bdzie mia prawo do zachowku po niej ?
Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie chocia czci?
Dodam, e ciotka zarwno w momencie przekazania "gospodarstwa", jak i teraz nie legitymuje si adnym wyksztaceniem rolniczym, nie bya osob maoletni ani niezdoln do pracy. Uprawiaa to pole w bardzo niewielkim stopniu ( ziemniaki, ogrki, pomidory na wasny uytek, par kur ). Pniej zacza pracowa w miecie, ale pozory byy zachowane ( par kur, ktre trzymaa babcia ). Od paru ju lat ciotka nie prowadzi na tej ziemi adnej aktywnoci rolniczej, kur babci si pozbya. Po prostu mieszka w domu i "ma" troch ziemi.
Ojciec natomiast posiada wyksztacenie rolnicze, wyjecha na studia, ale pniej wrci i dugi czas pracowa na tym polu ( uprawia papryk ).
Bd bardzo wdziczna za odpowied.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Prawo i rachunkowo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach