Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:47 Pią 19 Kwi 2019

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2154, 2155, 2156 ... 2165, 2166, 2167  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 17:49 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin,wiesz tak naprawdę to ja bym to miał gdzieś ,że zbankrutuje połowe hodowcow na kontraktacji (w końcu mniejsza konkurencja)tylko boję się,że te kurniki przejmą duże zakłady i one będą mogły produkować pewnie tanio bo sami sobie ubiją a pisklaka wytargują sobie po 80gr a paszę po 700.
Ale naprawdę,nie chce się wymądrzać ani czynić komuś złośliwośći,ale naprawdę nie mogę uwierzyć w to ,że znajdują się tak naiwni ludzie ,którzy kupują np pisklaka po 1.10 jak normalna cena jest 0.90 bo ktoś z marketingu przyjechał ,ładnie zpaproponował jaki to super układ-zakład wszystko daje ,pasze ,kury,przyjedzie,zabierze,ubije ,zapłaci ,super żyć nie umierać tak fajnie ,że chyba aż hodowcy głupio że ktoś tyle dla niego robi.
A może zresztą ja się mylę, może da się zarobić przy pisklaku po 1.10 i paszy ponad 800 i cenie 2.60 i jeszcze klasyfikacji odrzutach itp.Ja bym nie potrafił w każdym razie, więc chylę czoła przed ludżmi którym ta sztuka się udaje.Oby tylko mieli wszystko dobrze policzone i byli pewni,że rzeczywiście zarabiają[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 13:19 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca się z Tobą zgadzam . Umowy z mniejszymi ubojniami , ale tymi konkretnymi , również mozna podpisać dość ścisłe . Mankamentem jest oczywiście brak ceny , ale co do terminu odbioru to jeżeli ktoś na stałe współpracuje i hoduje dobre ptaki poslizgi w odbiorze 3-4 dni są do przyjęcia . 9 tygodni? Może tak , ale pewnie w odniesieniu do hodowców , którzy dopiero po wstawieniu zgłaszają do ubojni, że za 3-4 tygodnie bedą mieć żywiec . Od takich wcale bym nie odebrał! Zresztą duże też przesuwają . Klasyfikacja 4 % dwójki - co to znaczy? Co mieści się w tej dwójce? Ja wiem jedno , że zarówno mały jak i duży ptak mają swojego kupca. I w sklepach to widać . A czemu nie piszesz ile WIS-owcy odrzucają na taśmie? Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność współpracować z Golpaszem w Sławnie . To co wypisywała młoda pani lek. wet . robiąc odrzuty z taśmy wołało o pomstę do nieba! Robili co chcieli , odrzucali ile chcieli . Jak jeszcze byłem na uboju jakoś to było , ale jak mnie nie było tragedia . Golpasz nie jest odosobnionym przypadkiem . Tak jest wszędzie! A może kiedyś przeważ gdzieś kontrolnie swoje ptaki , które jkdą do ubojni. Zobaczysz jakie wyjdą różnice!!! Evil or Very Mad Może lepiej nie waż bo walniesz na serce Confused W jednym masz bardzo dużo racji - płatności . Są ubojnie , które za punkt honoru stawiają sobie platność za żywiec a termninach ustalonych z hodowcą - do 30 dni , ale są też i takie , które mają to w nosie! Na Kaszubach taki najbardziej dobitnym przypadkiem jest pan R.Pranczk . Długi wobec hodowców idą w miliony!!! I pewnie nie do odzyskania bo wydzierżawił ubojnię kuzynowi i sam nie bije . Lindrob Kwasowo - nastepny kwiatek . Zalewo też ma ogony . Nawet te ubonie z najnowszego rankingu / np. Piórkowscy / też są dla hodowców bandytami finansowymi . Jak to zmienić? Nie wiem . Może Sasza by pomógł , bo polskie przepisy i sądy mają to gdzieś!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 12:07 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówiłam każdy wybiera sam, dla kogo ma hodować. Czy ma być to duża ubojnia z ciężką polityką klasyfikacyjną, ale z gwarancją odbioru żywca. Czy "wolny rynek", gdzie nie odbiera się żywca na czas i kurczak stoi na fermie zamiast 6 tyg- 9 tyg, przez które trzeba go nadal żywić i koszt paszy nie wynosi wtedy niestety 70 000 zł tylko grubo ponad 100 000 przy 20 000 szt. A po za tym jeśli potrafi się wychodować ładnego kurczaka, bez odleżyn, siniaków i połamanych skrzydeł, to 2 klasy jest bardzo mało max. 4 %. Aha i jeszcze jedno. Owszem na wolnym rynku można wychodować dużego kurczaka, mieć tonaż, często wyższą cenę i hodowca skacze pod niebo że zarobi, a po 3 latach wysyła komornika po SWOJE pieniądze bo sam ich ściągnąć nie może. I co fajnie?? Nie sądzę, a każdy kto hoduje od lat doskonale wie jak to jest prosić się o swoje ciężko zarobione pieniążki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 11:59 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 grosze mówisz!!! No to powiedz jeszcze po ile pisklak i pasza? Jak jest różnica na korzyść wolnego rynku bo jest spora! Napisz jeszcze o klasyfikacjach , odrzutach i innych cudach , które zawsze się dzieją jak cena niska , a jakoś się nie dzieją jak cena wysoka!!! W małych ubojniach też nas walą , ale to co robią w dużych jest i niebo gorsze . Reasumując : cena pisklaka z wolnego rynku przy niskiej cenie żywca wynosiła około 75-80 gr netto bez szczepień - brutto poniżej 90 gr. , cena paszy brutto ok. 750 . Prąd i inne koszty takie same . Nic dodać , nic ująć!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 11:44 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Kontraktacja Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A pasza 2tyg. temu 10zł do góry a od wczoraj kolejne 15zł.
Chciałem jeszcze na chwile powrócić do kontraktacji,otóż chyba powinniście sprawdzić wasze saldo w ubojni bo przy cenie 1.10 za pisklaka i growerze po ponad 800 a cenie 2.60 to za chwilę się okaże ,że musicie oddać ubojni kurniki a i tak nie wystarczy na spłatę zadłużenia.I to nie jest złośliwość z mojej strony naprawdę!!!!!!
Taką kontraktację to niech sobie wsadzą głęboooko ,bardzo głębooooko

Co do Kontraktacji, to każdy wybiera co lubi. Jedni lubią toto-lotka, a inni grę w brydża. Kwestia wyboru i każdy wybór ma dwie strony te dobre i te złe. Ale tak szczerze mówiąc, to należałoby prześledzić średnią cenę kurczaka przez 3 kolejne lata na tzw. wolnym rynku i w ścisłej kontraktacji. Okazuje się że duże ubojnie i ich średnia cena była wyższa od rynkowej o 2 gr. Może to nie wiele, ale jeżeli ktoś produkuje dużo, i policzy sobie te 3 lata, no to wychodzi całkiem nie zła sumka. A oprócz pieniędzy ma się gwarancję odbioru żywca na czas i kurczak nie stoi na fermie do 8 czy 9 tyg, bo i takie przypadki na wolnym rynku się zdarzają. Dzięki temu można spać spokojnie, a nie martwić się że ptaki przejadły i nikt nie chce wziąć potworów które ważą po 3-3,5 kg.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:43 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Chciałem jeszcze na chwile powrócić do kontraktacji,otóż chyba powinniście sprawdzić wasze saldo w ubojni bo przy cenie 1.10 za pisklaka i growerze po ponad 800 a cenie 2.60 to za chwilę się okaże ,że musicie oddać ubojni kurniki a i tak nie wystarczy na spłatę zadłużenia.I to nie jest złośliwość z mojej strony naprawdę!!!!!!
Medox - bracie jesteś jednym z niewielu , którzy potrafią liczyć!!! Ile ja się narozpisywałem o kosztach produkcyjnych bezpośrednich i tych pośrednich Confused Również o tej nie liczonej przez nas amortyzacji obiektow i sprzętu . Dlaczego wszyscy inni liczą sobie wszystko , a my mamy nie liczyc? Bo tak pozwoliliśmy , że duże ubojnie do kosztów bezpośrednich doliczą nam 10 gr. i uważają , że robią nam łaskę! Tylko jak czytają , że hodowca sprzedał po 2,20 i zarobił 5tys. to jakoś nie dziwię im się , że tak z nami jadą! Na tym portalu jestem od samego początku i pierwszy post jest mój więc wiem co piszę i co napisali inni. Masz 100% racji! Przy takich cenach kontraktacji kurniki już w dużej mierze są własnością ubojni - tylko hodowcy jeszcze o tym nie wiedzą Crying or Very sad Zrobią Shocked takie oczy jak ubojnia powie , że mają natychmiast rozliczyć się z paszy i pisklaka . A tu ups... Brakuje kilkadziesiąt tysięcy . W trakcie produkcji płatność popycha płatność , ale gdyby zrobić postój i chciceć się wyzerować to 6-=7- % drobiarzy jest BANKRUTAMI!!!!
Na własne życzenie- więcej umów po 2,50 i duże ubojnie nie muszą budować swoich kurnikow . Za rok przejmą te zadłużone od hodowców!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:43 Czw 1 Cze 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:48 Sro 31 Maj 2006    Temat postu: Cena Drobimexu Odpowiedz z cytatem

W Drobimexie 2,55 zł lub 2,60 zł jeśli bierzesz paszę z pakietu w 100%. Ale to chyba wszyscy wiedzą. Aha i spadła cena pisklaka w Drobimexie o 5 gr. W tej chwili w pakiecie jest Felpasz i Merka. Prowadzone są rozmowy z Golpaszem i pewnie z innymi firmami ale nie wiem jakimi. Jesli ktos wie proszę o info.
Powrót do góry
pesan

PostWysłany: 10:22 Sro 31 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie cen wiem od pracownika drosedu. My nie hodujemy drobiu. Obsługujemy hodowców i mamy z nimi bardzo dobry kontakt. Często mówią po ile zdają żywiec stąd też nasze informacje. Wolny rynek proponował dziś mojej klientce 2,45zł netto. (lubelskie) Pozdrawiam

Yon napisał:
Masz na myśli DROSED ... ? Średnia krajowa z dużych zakładów pewnie jest tak jak mówisz - 2,40-2,50 netto. A po ile kupujesz pisklę i paszę z Drosedu. U mnie (Opolskie Z. Drob.) - żywiec 2.45 netto, pisklę 0.94

pesan napisał:
Na dziś zakłady siedlce płacą 2,5 netto, pdobno średnia krajowa z zakładów ( bez wolnego rynku) 2,45 netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:10 Sro 31 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="STAF58"]
medox napisał:
STAF58 napisał:
jak warm -mazurskie na jutro mam zdanie,mają ptaki ? trzymać czy sprzedać

Trzymać,trzymać wszyscy przytrzymają to w przyszłym tygodniu spadnie
Sory ale przyszły tydzień mnie nie interesuje jak sie ruszy to i tak na dwa trzy dni, do końca tygodnia co się będzie działo! to mnie interesuje

no to sprzedawaj
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 21:45 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]
STAF58 napisał:

Sory ale przyszły tydzień mnie nie interesuje jak sie ruszy to i tak na dwa trzy dni, do końca tygodnia co się będzie działo! to mnie interesuje
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 21:04 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli DROSED ... ? Średnia krajowa z dużych zakładów pewnie jest tak jak mówisz - 2,40-2,50 netto. A po ile kupujesz pisklę i paszę z Drosedu. U mnie (Opolskie Z. Drob.) - żywiec 2.45 netto, pisklę 0.94

pesan napisał:
Na dziś zakłady siedlce płacą 2,5 netto, pdobno średnia krajowa z zakładów ( bez wolnego rynku) 2,45 netto
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:01 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STAF58 napisał:

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:30 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez slyszalem ze brak zywca a po 1 wyplaty i wiekszy ruch czas podnosic ceny!!
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 19:23 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
DM

PostWysłany: 14:51 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska, dzisiaj zdaje po 2.65 i bardzo szukają kury jutro pewnie po 2.7 .Z tego co wiem to w piątek 02.06.2006 cena może dojść do 3 zł,nara.
Powrót do góry
pesan

PostWysłany: 11:48 Wto 30 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 11:49 Pon 29 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krab1 napisał:
cena powoli w gore. zywiec na dzis 2,5 netto z tendencja lekko wzrostowa. w-mazury

KTO DZIŚ PŁACI 2.5ZŁ MOŻE WIECIE JAKA CENA U KONDRATOWICZA
Powrót do góry
krab1

PostWysłany: 10:55 Pon 29 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena powoli w gore. zywiec na dzis 2,5 netto z tendencja lekko wzrostowa. w-mazury
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 08:49 Pon 29 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie ja, to żeldrob.
Ale zgadzam się - dobrze by było jakby byla jakaś regulacja rynku (zgrana podaż z popytem).

paweł mac napisał:
gośc Yon ma racje niemażna w nieskonczonośc budowac kurników
Powrót do góry
DM

PostWysłany: 21:24 Nie 28 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska - 2,6 brutto jutro zdaje
Powrót do góry
dziadzia

PostWysłany: 20:06 Nie 28 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO DZISIAJ LUB JUTRO SPRZEDAJE, DOKĄD I PO ILE?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:14 Sob 27 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gufi83 napisał:
kurna wszyscy mają ciężko a fermiaże to tylko nażekają , to ludzie ludza zgotowali ten los, po ch.. tyle kurników buduja to inaczej nie mozna wytłumaczyć poprostu pazernośc i jeszcze jedno podszywanie sie fermiaży pod rolników ktorzy w polu godziny nie przepracowali to mnie najbardziej wkur...... a jak płaczą jak było głośno o ptasiej grypie ile to oni stracili a rolnika ktoś sie pytał po ogłoszenu BSE albo o pryszczycy
A wiesz co mnie wkurza??? Podszywanie się pod rolników taryfiarzy , sklepikarzy i tych wszystkich cwaniaków , którzy pokupowali po kilka hektarów i biorą dopłaty oraz płacą KRUs!!! Drobiarz w większości przypadkow nie ma własnej ziemi , ale wierz mi , że nie jest to lekki kawałek chleba . Bardzo kosztowna inwestycja w sensie technicznym i bardzo ryzykowna w sensie finansowym . I nie mówię tu o samych problemach produkcyjnych tylko o złodziejskich praktykach ubojni , hurtowni i sklepikarzy . Nie ma chyba w Polsce takiej drugiej grupy branżowej , która by tak mocno została okradziona . Tysiące hodowców w Polsce utopiło w ubojnich miliony / nowych / złotych , a co najgorsze to ci ktorzy hodowców okradli mają nowe firmy i śmieją się w nos. Polska to dziwny kraj!!!
Powrót do góry
gufi83

PostWysłany: 20:52 Sob 27 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurna wszyscy mają ciężko a fermiaże to tylko nażekają , to ludzie ludza zgotowali ten los, po ch.. tyle kurników buduja to inaczej nie mozna wytłumaczyć poprostu pazernośc i jeszcze jedno podszywanie sie fermiaży pod rolników ktorzy w polu godziny nie przepracowali to mnie najbardziej wkur...... a jak płaczą jak było głośno o ptasiej grypie ile to oni stracili a rolnika ktoś sie pytał po ogłoszenu BSE albo o pryszczycy
Powrót do góry
paweł mac

PostWysłany: 20:24 Sob 27 Maj 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gośc Yon ma racje niemażna w nieskonczonośc budowac kurników
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2154, 2155, 2156 ... 2165, 2166, 2167  Następny
Strona 2155 z 2167

Skocz do: