Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.ppr.pl/wiadomosci/w-kuwejcie-brakuje-jaj-konsumpcyjnych

 

 

 

 

a tak na poważnie to s i m poszukiwane (ok 17gr s )

za 17 gr to spokojnie m kupisz... s - 8-9gr

 

Patrz a mi płacą 15gr. za S i nikt nie marudzi. Takie sztuczne zaniżanie ceny, nie służy stabilizacji na rynku jajczarskim. A pamiętaj kolego, że nikt za darmo tyrać nie będzie. Tobie to widziała by się cena 8-9gr. cały rok co? Postaw kurnik, będziesz miał za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostrożnie z tym wyzywaniem innych od cwaniaczków. Jak masz własne punkty, to taka salmonella to wielki kłopot a nie świetny interes. I to nawet wtedy, gdy płacili.

A teraz, jak nie płacą i Ci wyskoczy np. w 20-tym tygodniu- to jest bankructwo. Dziwne, że Ty się nie martwisz (w tym miejscu aż mi si ciśnie na klawiaturę złośliwość o cwaniaczkach, ktorzy stemplują jajka nie swoimi numerami, ale się jakoś powstrzymam).

 

Co do reszty, to nawet nie chce mi się tych bzdur komentować. Rozpisałeś si, że ho ho.. a niewiele z tego wynika.

Tak- Norwegia czy Szwajcaria mają dostęp do rynku UE, ale za jaką cenę.

Płacą za ten dostęp bardzo duże składki, muszą się podporządkować wszystkim przepisom obowiązującym na rynku UE, a nie mają żadnego wpływu na politykę, która ten rynek tworzy. Z Twoich wywodów zrozumialem, że Ty też byś tak chciał ?

A my mamy jakikolwiek wpływ na tą politykę ? :D:D Rozbawiłeś mnie. Jeszcze w systemie Nicejskim jako tako coś znaczyliśmy teraz to tylko pozór współrządzenia. To nie jest tak że oni z automatu muszą przyjmować wszystko co parlament UE "wysra". To też jest mit. Np. nie mają wspólnej polityki klimatycznej = ich gospodarka nie musi dopłacać do emisji CO2 - co odczułeś już zapewne w tym roku pierwszą fakturę do dostawcy pewnie już opłacałeś. A to jeden z wielu przykładów gdzie biurokratyzm uniemożliwia nam konkurowanie z produkcją innych krajów w UE nie zrzeszonych.

 

Uważaj ja Ciebie cwaniaczkiem nie nazwałem - dziwne że tak Cię to obruszyło poczułeś się dotknięty czy co...

 

Mnie Salka nie martwi na XX lat jak prowadzona jest ferma Salka była 1 słownie jeden raz. Tymaczesem znam takie fermy u których każde praktycznie stado jak wchodziło w 3 etap nieśności Salki cudownie dostawało... zwykle zaraz przed końcem protekcji szczepionkowej - odszkodowanie zawsze im pokrywało +/- 30-50% wartości stada młodego jak analizujesz to taki % jak dostaniesz to wychodzisz świetnie na + bo najrentowniejszy okres zwierzaka masz za sobą. Oni jajka dokupowali. Co do cwaniactwa z nabijaniem nr. to nie ze mną te numery.

 

 

potwierdzam to co napisał kogut apropo S - też mi jeden kolega z branży taką cenę potwierdził, że dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłbym zapomniał owym fermom już się Salka nie zdarza w aktualnie prowadzonych stadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostrożnie z tym wyzywaniem innych od cwaniaczków. Jak masz własne punkty, to taka salmonella to wielki kłopot a nie świetny interes. I to nawet wtedy, gdy płacili.

A teraz, jak nie płacą i Ci wyskoczy np. w 20-tym tygodniu- to jest bankructwo. Dziwne, że Ty się nie martwisz (w tym miejscu aż mi si ciśnie na klawiaturę złośliwość o cwaniaczkach, ktorzy stemplują jajka nie swoimi numerami, ale się jakoś powstrzymam).

 

Co do reszty, to nawet nie chce mi się tych bzdur komentować. Rozpisałeś si, że ho ho.. a niewiele z tego wynika.

Tak- Norwegia czy Szwajcaria mają dostęp do rynku UE, ale za jaką cenę.

Płacą za ten dostęp bardzo duże składki, muszą się podporządkować wszystkim przepisom obowiązującym na rynku UE, a nie mają żadnego wpływu na politykę, która ten rynek tworzy. Z Twoich wywodów zrozumialem, że Ty też byś tak chciał ?

A my mamy jakikolwiek wpływ na tą politykę ? :D:D Rozbawiłeś mnie. Jeszcze w systemie Nicejskim jako tako coś znaczyliśmy teraz to tylko pozór współrządzenia. To nie jest tak że oni z automatu muszą przyjmować wszystko co parlament UE "wysra". To też jest mit. Np. nie mają wspólnej polityki klimatycznej = ich gospodarka nie musi dopłacać do emisji CO2 - co odczułeś już zapewne w tym roku pierwszą fakturę do dostawcy pewnie już opłacałeś. A to jeden z wielu przykładów gdzie biurokratyzm uniemożliwia nam konkurowanie z produkcją innych krajów w UE nie zrzeszonych.

 

Uważaj ja Ciebie cwaniaczkiem nie nazwałem - dziwne że tak Cię to obruszyło poczułeś się dotknięty czy co...

 

Mnie Salka nie martwi na XX lat jak prowadzona jest ferma Salka była 1 słownie jeden raz. Tymaczesem znam takie fermy u których każde praktycznie stado jak wchodziło w 3 etap nieśności Salki cudownie dostawało... zwykle zaraz przed końcem protekcji szczepionkowej - odszkodowanie zawsze im pokrywało +/- 30-50% wartości stada młodego jak analizujesz to taki % jak dostaniesz to wychodzisz świetnie na + bo najrentowniejszy okres zwierzaka masz za sobą. Oni jajka dokupowali. Co do cwaniactwa z nabijaniem nr. to nie ze mną te numery.

 

 

potwierdzam to co napisał kogut apropo S - też mi jeden kolega z branży taką cenę potwierdził, że dostaje.

WOW ? Masz już fermę XX lat ?

No to nie bardzo jest się czym chwalić. Krótko trochę.

No to żeś dał przykład. Następnym razem sprawdź ceny energii w Norwegii i dopiero dyskutuj.

 

Co do nazywania cwaniaczkiem to jak to rozumieć ? : "Co do twojego płaczu o Salke to coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ty z wykrywania Salki to miałeś świetny interes u Siebie na fermie. Pewnie jak większość cwaniaczków około 50-60 tygodnia życia ? "

 

Przez 40 lat funkcjonowania fermy salmonella wystąpiła u mnie 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "Utwierdzać się w przekonaniu" wygoogluj może albo poszukaj w słowniku PWN

 

albo nie, ułatwię Ci to mniej więcej to: "sprawiać wrażenie" -czyli istnieje subtelna, dyplomatyczna różnica min. taka, iż konstrukt tego typu zawiera element hipotezy oraz subiektywnego odczucia niekoniecznie posiadającego walory prawdy w ujęciu filozoficznym jak i merytorycznym.

 

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie Ci problemu wystarczy. Jeśli nie to cóż, zawsze możesz napisać do prof. Miodka, on potrafi na pewno lepiej od mnie profana Ci tą zawiłość wytłumaczyć.

 

Napisałem XX dlatego, że nie uważam za celowe chwalić się ile istnieje ferma (być może dłużej od twojej) mało znaczący i małostkowy to element. Pragnąłem tylko zaznaczyć, że istnieje napewno dekadę czyli w branży nowicjuszem nie jestem.

 

Po za tym uszy do góry. Do świąt gorzej już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW ? Masz już fermę XX lat ?

No to nie bardzo jest się czym chwalić. Krótko trochę.

No to żeś dał przykład. Następnym razem sprawdź ceny energii w Norwegii i dopiero dyskutuj.

 

Co do nazywania cwaniaczkiem to jak to rozumieć ? : "Co do twojego płaczu o Salke to coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ty z wykrywania Salki to miałeś świetny interes u Siebie na fermie. Pewnie jak większość cwaniaczków około 50-60 tygodnia życia ? "

 

Przez 40 lat funkcjonowania fermy salmonella wystąpiła u mnie 2 razy.

Miarą zdrowotności nie jest długość prowadzenia hodowli, a odpowiednie nią zarządzanie. U mnie na 35 lat nie było salci wogóle, ale u hodowcy co prowadzi hodowlę kilkadziesiąt km ode mnie od 3 lat salcia była już 2x. Ten sam lekarz prowadzący. Moje kury co roku muszą nieść ponad 70 tygodni, a i dopiero od 10 lat szczepię na salcię, wcześniej tego nie robiłem i jakoś salci brak mimo warunków ściółkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ssanie na M i S , S-0,16-17 a M- 0,20-21 .

 

 

W połowie stycznia piałeś że na początku lutego wszyscy się zdziwą, jakie to ceny będą i co i jest cena, gów... no nie cena

 

Ty masz ssanie chyba na chlanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jest cenanienaceny przestań się czepiać że nie możesz pić , spokojnie jakoś z tego wyjdziesz będzie dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ex-0,32

0 -0,26

1A-0,24

1B-0,22

2A-0,21

 

 

Z jakiego regionu PL kolega pisze ? Bo powiem szczerze takich rewelacji jeszcze nie słyszałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ex-0,32

0 -0,26

1A-0,24

1B-0,22

2A-0,21

 

 

Z jakiego regionu PL kolega pisze ? Bo powiem szczerze takich rewelacji jeszcze nie słyszałem.

 

Pozdrawiam.

 

Demi a jak u Ciebie ?

Zachodnia PL

 

Xxl-0,34

Zerówka- 0,29

L- 0,26

1B- 0,22

2A-0,19-0,20

 

Ale można tez wyciągnąć:

Xxl-0,30

Zero- 0,26

L-0,23

1B-0,20

2a-0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do wakacji nic się nie zmieni, ewentualnie wyrównanie do tych wyższych cen. Pełno wstawień, pełno przepierzeń, kremowego chyba nigdy tyle nie było.. Jeśli producenci będą próbować kosić na swieta to po świętach już w ogóle 0,20 za L max, bo hurt się obrazi.

Nic się nie dzieje ani na detalu, ani na sieciach, za dużo promocji, za dużo sklepów, za duzo firm krzaków co to ma pół garażu i seicento jajka wozi. Kto ma układy na przetwórstwie i potrafi wyciągnąć M za 0,18 teraz może niezle zarobic bo sa przetwórnie które dają 3.6kg a na zachodzie nawet można trafić 3,9 jeśli ktoś handluje od dawna i jest szanowany- info z pierwszych raczek i widziałem fakturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hodowcy teraz nie dadzą rady podciągnąc cen to po świętach czyli maj będzie L po 18 gr bo hiena nie będzie miała litości i powtórka z rozrywki. A co do wstawień co coś nie widzę ich bo ciągle M brakuje a L pod dostakiem więc stada powoli się starzeją lub klienci i społeczeństwo przerzuciło się na M Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli hodowcy teraz nie dadzą rady podciągnąc cen to po świętach czyli maj będzie L po 18 gr bo hiena nie będzie miała litości i powtórka z rozrywki. A co do wstawień co coś nie widzę ich bo ciągle M brakuje a L pod dostakiem więc stada powoli się starzeją lub klienci i społeczeństwo przerzuciło się na M Pozdrawiam

 

Dlatego z hienami sie nie pracuje. Ja płace swoim stałym dostawcom te wyższe ceny, a mógłbym wyciągać od innych sporo taniej. Na osławionego na forum Bentleya dosyc szybko bym nazbierał 😉

Nie mówię ze teraz wstawiają, bo może byłem mało precyzyjny, ale dwa miesiace temu dużo osób wstawialo.

Co do M nie zauważyłem żeby było jakiekolwiek większe zapotrzebowanie, ale to może kwestia mojego podwórka.

Jeśli brakuje to uważam ze głównie dlatego ze na wybrane sieci poszły kontrakty na bzdurne ceny, a oprócz tego idioci jeżdżą z M po 0,18 na cukiernie. Jednym słowem byle taniej żeby zaistnieć, myśleć ze się jest kimś, a za chwile „wyszło jak zwykle” czyli szukanie kasy u klienta który i tak podziękuje na rzecz innego jelenia co da 0,17. Tak samo jak sytuacja z kremem. Nie było to wszyscy na hura bo będę zarabiał miliony jako jeden z niewielu co ma krem. Mentalność Polaka rodem z amber gold. Zamiast mózgu kibel. Zarobił Pan D. a mądrale dokładają bo wszyscy wiemy jak to z produkcja kremowego i nie trzeba być producentem.

 

Co do hodowców to chyba nie o nich mowa, bo nie sadze ze hodują kury na sprzedaż a jajka sprzedają przy okazji taka mała dygresja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety do wakacji nic się nie zmieni, ewentualnie wyrównanie do tych wyższych cen. Pełno wstawień, pełno przepierzeń, kremowego chyba nigdy tyle nie było.. Jeśli producenci będą próbować kosić na swieta to po świętach już w ogóle 0,20 za L max, bo hurt się obrazi.

Nic się nie dzieje ani na detalu, ani na sieciach, za dużo promocji, za dużo sklepów, za duzo firm krzaków co to ma pół garażu i seicento jajka wozi. Kto ma układy na przetwórstwie i potrafi wyciągnąć M za 0,18 teraz może niezle zarobic bo sa przetwórnie które dają 3.6kg a na zachodzie nawet można trafić 3,9 jeśli ktoś handluje od dawna i jest szanowany- info z pierwszych raczek i widziałem fakturki

 

 

Misiu tu nie chodzi o "żydzenie". Pewne firmy latają po punktach z jajem w kartonie w cenach które obowiązują w dużym hurcie. Tak jak napisałeś firmy zwykle dziwnie nowe, albo krzaki. Problem polega na tym że My - hodowcy musimy ceny podnieść. W innym wypadku takie hieny dalej będą latać z towarem za półdarmo. Obecnie ceny uniemożliwiają odbudowę stad, po prostu inwestycja w kurę się nie spłaca. Ja Ciebie rozumiem i innych w miarę uczciwych pośredników że macie ciężko, musicie jednak zrozumieć iż my nie mamy lepiej. Wręcz przeciwnie mamy gorzej.

 

Co do cen po świętach to ja myślę, że może być bardzo nie ciekawie.

 

 

U mnie M - 0,19 - 0,20; Ib - 0,21; L 0,25

PS. Na ten tydzień jeszcze cen nie ruszałem.

S i M mocno poszukiwana ==> EXPORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety do wakacji nic się nie zmieni, ewentualnie wyrównanie do tych wyższych cen. Pełno wstawień, pełno przepierzeń, kremowego chyba nigdy tyle nie było.. Jeśli producenci będą próbować kosić na swieta to po świętach już w ogóle 0,20 za L max, bo hurt się obrazi.

Nic się nie dzieje ani na detalu, ani na sieciach, za dużo promocji, za dużo sklepów, za duzo firm krzaków co to ma pół garażu i seicento jajka wozi. Kto ma układy na przetwórstwie i potrafi wyciągnąć M za 0,18 teraz może niezle zarobic bo sa przetwórnie które dają 3.6kg a na zachodzie nawet można trafić 3,9 jeśli ktoś handluje od dawna i jest szanowany- info z pierwszych raczek i widziałem fakturki

 

 

Misiu tu nie chodzi o "żydzenie". Pewne firmy latają po punktach z jajem w kartonie w cenach które obowiązują w dużym hurcie. Tak jak napisałeś firmy zwykle dziwnie nowe, albo krzaki. Problem polega na tym że My - hodowcy musimy ceny podnieść. W innym wypadku takie hieny dalej będą latać z towarem za półdarmo. Obecnie ceny uniemożliwiają odbudowę stad, po prostu inwestycja w kurę się nie spłaca. Ja Ciebie rozumiem i innych w miarę uczciwych pośredników że macie ciężko, musicie jednak zrozumieć iż my nie mamy lepiej. Wręcz przeciwnie mamy gorzej.

 

Co do cen po świętach to ja myślę, że może być bardzo nie ciekawie.

 

 

U mnie M - 0,19 - 0,20; Ib - 0,21; L 0,25

PS. Na ten tydzień jeszcze cen nie ruszałem.

S i M mocno poszukiwana ==> EXPORT

 

 

 

nie nie ja absolutnie nie mówię, że mam ciężko, ewentualnie poza tym, że irytuje mnie to co dzieje się z handlem, w sensie, że kompletnie leży... nic się nie dzieje, zupełnie jakby były wakacje... perspektywy na wzmożony handel raczej nie ma, bo święta zazębiają się praktycznie z majówką i to co każdy z nas zarobi przed świętami (o ile w ogóle, bo oczywiście promocje itp. itd.) odda na weekend majowy, kiedy będzie totalna klapa...

kiedyś maj wiązał się z komuniami, zawsze był to niezły miesiąc, a od przynajmniej 3 lat- coraz gorzej.

 

co do tej Mki to, aż jutro posprawdzam, żebym czegoś nie przegapił, bo za dużo osób mówi o tym intensywnym zainteresowaniu

P.S.

uczciwe masz ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, uważasz, że to są uczciwe ceny???

 

„U mnie M - 0,19 - 0,20; Ib - 0,21; L 0,25”

 

Ale dla kogo? Bo chyba nie dla producenta..... jak dla mnie te ceny, to totalne dno. Nie starcza na rachunki, kredyty, a o odbudowie stada nie mówię. Wszystko, przez lata poszło w górę, oprócz ceny jaja niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu, uważasz, że to są uczciwe ceny???

 

„U mnie M - 0,19 - 0,20; Ib - 0,21; L 0,25”

 

Ale dla kogo? Bo chyba nie dla producenta..... jak dla mnie te ceny, to totalne dno. Nie starcza na rachunki, kredyty, a o odbudowie stada nie mówię. Wszystko, przez lata poszło w górę, oprócz ceny jaja niestety.

 

 

chodziło mi, że w stosunku do tych bzdurnych, które niektórzy proponują typu 18 czy nawet już 17 za 2A i żeby nie obniżać...

nic nie pisałem o opłacalności i zyskowności przy takich cenach,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu, uważasz, że to są uczciwe ceny???

 

„U mnie M - 0,19 - 0,20; Ib - 0,21; L 0,25”

 

Ale dla kogo? Bo chyba nie dla producenta..... jak dla mnie te ceny, to totalne dno. Nie starcza na rachunki, kredyty, a o odbudowie stada nie mówię. Wszystko, przez lata poszło w górę, oprócz ceny jaja niestety.

 

 

Cena dno to jedno, a jeszcze gorsze jest to, że dawno nie było opłacalnej ceny na jajo i jakoś świtała w tunelu nie widać, a jak ktoś chce ceny na jajo takiej jak teraz całym rokiem to niech poszuka alternatywy bo nikt w tej cenie produkować nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trzeba stracić żeby z modrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coraz ciekawszy handel, coraz ciekawszy... jak tak dalej pójdzie to marzec będzie rekordowy odkąd sa jajka na rynku... oczywiscie rekordowo kiepski... niestety to ze export nieco większe zapotrzebowanie nie przełożył się na wzrost ceny Mki ani na jakiekolwiek drgniecie w detalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...