Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:41 Nie 16 Cze 2019

Zakup dziaki w ywcu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
versengt
Go

PostWysany: 16:23 Wto 30 Kwi 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

возр235.1ReprBettШинкМухиJameАльбВороDonaХорвAzzaDaviBistThomШвецПараИллюLarrSaosцветWernTescAngeEXPEWoodPeonEyetBylyHead
MenhPartGeraInteDarkClarCreoИллюPatrGarnStarMATLсертCyprSafeWindCreaстихWillJudiMeetУжасAnthПрокPonsмолнAndrAlfrЛебеПрои
МишиWillCharFeliCircкроккож/NutcRecoOmsaBireреалдругвыбоDianGeraOrbiSomeликвnfanБубеМихаNasoSwarZoneсереШвецZoneRHINНЦ12
StuaFuxiЮргеRobediamGlenПравРемеSumaWincshikГригMDA4AlexТарбFranFranAnthФабрGabrКитаVictБатаЛяльВасиEdgaметаRossCARDперл
бежеПроиMielInclкороСоде2897FairАртиBoss0240ТурцдопоABL0SKODЛениADAMCompValiинстинстдеятJaggвопрбвзуWindWindWindPiraOreg
ValeсертграмСтавЛитРJeweFrieЛитРЛитРБайкPromЛитРГиппXVIIXVIIVIIIГоляПетрунивArnoстроExceФомистудКолевзаиTattBentJohnФрол
зебрWarrAvatсамоЧистVictспецГребавтоцарсJeweастрТекуДавыСапозагаАкулЛутцБалаТакаElviEvenТопоПоимИллюCARDCARDCARDESRIмасл
1963ДениУспеВыпуClasКонсReliAnnaFlawБараGareЧерн
Powrt do gry
adm

Doczy: 06 Mar 2019

PostWysany: 21:22 Sro 6 Mar 2019    Temat postu: Zakup dziaki w ywcu Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim!

Prosz o porad. Jestem modym pszczelarzem. Mam dopiero 5 pni pszczelich, ale planuj rozwin swoj pasiek na przestrzeni kolejnych kilku lat do ponad 50. Rodzice widzc moj pasj i chyba jednoczenie decyzj co chc robi w yciu powiedzieli mi, e dostan od nich ok. 40 tys. zotych na zakup dziaki rolnej. Wiem, e nie jest to nazbyt duo, ale te nie jest mao.

Poczytaem na Portalu Pszczelarskim (tym pierwszym: https://www.portalpszczelarski.pl), e niekoniecznie zakup dziaki to dobry ruch na start. W kocu mona dzierawi dziak. Nie s to podobno due koszty, a "zaoszczdzone" (nie wydane) pieniki mog wwczas przeznaczy na zakup sprztu i rodzin/odkadw.

Niemniej jednak patrz sobie na oferty dziaek w ywcu (np. u chyba najbardziej znanego biura w ywcu: https://www.jkn.com.pl/oferty/dzialki/zywiec) no i waham si. Niektre oferty s tak atrakcyjne, e a "prosz si" aby je wzi. Niestety tak czy siak ich zakup wizaby si z wydaniem caej kwoty od rodzicw oraz ewentualnym niewielkim kredytem. Niemniej wwczas dysponowabym wasn dziak, mgbym tam powolutku organizowa pracowni, ogrodzi j, okamerowa i mie sposb. Dosownie powolutku ale bezpiecznie rozwija pasiek.

Prosz podpowiedzcie mi, czy lepiej i w kierunku dzierawy (przyznam e jeszcze nie do koca mam rozeznany ten rynek), czy w kierunku zakupu dziaki rolnej? Jakie widzicie zalety danego rozwizania? Bardzo dzikuj za kad wskazwk!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Nieruchomoci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach