Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

 

Walka z wiatrakami... Nawet sam inspektor twierdzi, że zdobycie potrzebnych dokumentów nie wymaga wielkiego wysiłku. Więc jaki problem sprzedawać takie jajka legalnie jako rzeczywiście "wiejskie". Kto sprawdzi ile ich sprzedał, nawet gdy w rzeczywistości miałby tylko 50 kur. Artykuł krzywdzący tych, którzy chcą faktycznie sprzedać uczciwie. Typowe dla tego kraju, że z góry zakładamy iż sprzedający jest nieuczciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pracownik inspekcji weterynaryjnej wątpi i ostrzega: - Jeżeli jajko nie ma pieczątki, to nie znaczy, że jest ekologiczne, zdrowe i wiejskie. Równie dobrze może to być najgorszy sort jajek klatkowych albo odpad produkcyjny z wielkiej fermy - komentuje rozmówca WP." W drugą stronę też to działa- to że ma certyfikaty i numerek jak w obozie to nie znaczy, że to da się zjeść i jest zdrowe , termin też można sfałszować. I w jednym i w drugim przypadku będzie patologia, a inspektor zapomina że nie wszystko jest regulowane tak jakby tego najpewniej pragnął. A "odpad produkcyjny w wielkich ferm" też ląduje w legalnym obrocie na co Pan inspektor pewnie zezwala (przetwórnie, proszkownie, itp.). Pan inspektor "równie dobrze" może się znać lub się nie znać na tym co robi- od tego są wytyczne i procedury, aby nie musieć myśleć . Artykuł tendencyjny i żenujący, byle tylko następną aferę ukręcić. Dopóki prawo będzie można interpretować dopóty będą się działy cuda na kiju tylko po to aby uciec od odpowiedzialności i nawet jak zamknie się drogę tej Pani do handlu/hodowli to na jej miejsce wyroście 2 czy 3 następnych jeszcze gorszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam i proszę uważać na firmę handlującą jajkiem z Katowic ( Obroki Hale Targowe )

Przejechałam sie powaznie i straciłam duzo kupców...

Jajko w exstra cenie ale to odpad z duzych ferm , trzeci gatunek , jajko klekocze jak sie nim potrzesie , żółtko sie rozlewa, kolor pomaranczowy ostry...

Dzwoniłam w sprawie reklamacji to jeszcze zostałam wysmiana

I do tego żenująco pisze NASZA WIZYTÓWKA TO WYSOKIEJ JAKOSCI JAJA...

 

przepraszam jak kogos uraziłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za przemiła odpowiedź pracownika weterynarii ''najgorsze jaja z klatki'' to jeśli ja robię od 20 lat sama paszę ,nigdy nie leczyłam przez ten czas kur więc nie używam antybiotyków, robię wszystkie badania regularnie ,utrzymuję czystość na fermie i dbam o bio asekurację .Robię wszystkie zalecane wymazy z paszarni sortowni pakowalni i wszystkich urządzeń, dbam aby jajko opuszczało fermę do trzech dni od zniesienia to produkuję najgorsze jajka ? To chyba jest coś nie tak mam wrażenie że wszystkim bez wyjątku poprzewracało się już w głowach nawet tym, którzy o drobiarstwie powinni mieć pojęcie . To po co te kontrole, audyty ,przepisy, badania nie można wszystkich hodowców wrzucać do jednego worka .

Są dobre i złe hodowle zarówno fermowe jak i przyzagrodowe i zależy to tylko od uczciwości producenta a gloryfikowanie jednych kosztem drugich jest zwykłym oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam i proszę uważać na firmę handlującą jajkiem z Katowic ( Obroki Hale Targowe )

Przejechałam sie powaznie i straciłam duzo kupców...

Jajko w exstra cenie ale to odpad z duzych ferm , trzeci gatunek , jajko klekocze jak sie nim potrzesie , żółtko sie rozlewa, kolor pomaranczowy ostry...

Dzwoniłam w sprawie reklamacji to jeszcze zostałam wysmiana

I do tego żenująco pisze NASZA WIZYTÓWKA TO WYSOKIEJ JAKOSCI JAJA...

 

przepraszam jak kogos uraziłam

 

Przejechała się Pani na chęci zarobienia dodatkowych kilku groszy na szt. Jak się szuka okazji w takim towarze jak jajka to bywa różnie. I jeszcze pretensje do sprzedającego, że pisze o wysokiej jakości..., a co ma napisać, że sprzedaje leżaki magazynowe sprzed 2 miesięcy. Handel to w dużej mierze sztuka mówienia tego co klient CHCE usłyszeć. Tylko, że w 99% okazje to zwykła ściema, nie ma darmowych obiadów. I dotyczy to tak samo promocji w markecie jak i super ceny w budzie z jajkiem na giełdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwały się na forum jak sądzę dwie zbulwersowane panie. Prawda jest taka niema złych PRODUCENTÓW ani SPRZEDAWCÓW jest tylko za niska cena i za słabe zejście towaru . I wtedy zaczyna się cięcie kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za gotówkę , kupisz u mnie za 0,18

 

a u mnie za 0,17

130 palet z dowozem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za gotówkę , kupisz u mnie za 0,18

 

a u mnie za 0,17

130 palet z dowozem

 

Nie dowiowioze bo nie mam czym, z miejsca za 0,16 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za gotówkę , kupisz u mnie za 0,18

 

a u mnie za 0,17

130 palet z dowozem

 

Nie dowiowioze bo nie mam czym, z miejsca za 0,16 brutto

 

Drogo chcesz...

 

 

Dobry Trolingl Panowie.

 

PS. Ib po 0,22; M 0,21 NETTO

L B/Z 0,24-0,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Salka na jajach w biedrze pochodzących od W.

który to już raz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestrzegam i proszę uważać na firmę handlującą jajkiem z Katowic ( Obroki Hale Targowe )

Przejechałam sie powaznie i straciłam duzo kupców...

Jajko w exstra cenie ale to odpad z duzych ferm , trzeci gatunek , jajko klekocze jak sie nim potrzesie , żółtko sie rozlewa, kolor pomaranczowy ostry...

Dzwoniłam w sprawie reklamacji to jeszcze zostałam wysmiana

I do tego żenująco pisze NASZA WIZYTÓWKA TO WYSOKIEJ JAKOSCI JAJA...

 

przepraszam jak kogos uraziłam

 

Przejechała się Pani na chęci zarobienia dodatkowych kilku groszy na szt. Jak się szuka okazji w takim towarze jak jajka to bywa różnie. I jeszcze pretensje do sprzedającego, że pisze o wysokiej jakości..., a co ma napisać, że sprzedaje leżaki magazynowe sprzed 2 miesięcy. Handel to w dużej mierze sztuka mówienia tego co klient CHCE usłyszeć. Tylko, że w 99% okazje to zwykła ściema, nie ma darmowych obiadów. I dotyczy to tak samo promocji w markecie jak i super ceny w budzie z jajkiem na giełdzie.

 

 

w pewnym sensie ma cie racje.. nie ma dobvrego świeżego jajka w dobrej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poproszę o kontakt telefoniczny ..

726234560..

Kupujących, sprzedających, chcących poznać swoją przyszłość ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię jajka klasy M ze wszelką dokumentacją, sortowane, ilości paletowe

Proszę o kontakt pod numer 609269617

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla wszystkich (słowo zostało usunięte)ów za ceny na mini detal 18-20 za 2a.

Jeśli ktokolwiek z czytających to forum tak się zachowuje to niech pamięta ze to jest właśnie początek jego końca, bo na tym nie polega handel.

 

Jakie aktualne ceny koledzy i koleżanki za białe jajeczko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo dla wszystkich (słowo zostało usunięte)ów za ceny na mini detal 18-20 za 2a.

Jeśli ktokolwiek z czytających to forum tak się zachowuje to niech pamięta ze to jest właśnie początek jego końca, bo na tym nie polega handel.

 

Jakie aktualne ceny koledzy i koleżanki za białe jajeczko ?

 

Hehehe u nas takie jaja są od 1,5 miecha jakoś... cena 0,19 za M w kartonie :D:D na punkty oferty wrzucali co biorą 1 karton na 10 dni...

 

Rewelacja po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...