Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurencja pomiędzy producentami (w tej chwili to już chyba czekanie na to kto pierwszy padnie) to woda na młyn marketów.
ciekawa konkurencja, jak pomiędzy monopolistą co ma 50% rynku i kontrakty ze wszystkimi sieciami a średnimi producentami jest połową ceny dodatkowych kosztów nie do przeskoczenia ze względu na skalę... a pomiędzy panem W. a małymi jest co najmniej 100% różnicy w kosztach i jak taki ma z nim konkurować...

 

U Pana W. kury jedzą 2x mniej paszy ?

 

Trochę żeś przesadził z tymi swoimi obliczeniami. Koszty nie spadają cały czas wraz ze wzrostem produkcji. Mało tego- w pewnym momencie, wraz z dalszym wzrostem ilości produkcji, zaczynają rosnąć.

Ten, co ma 50-100 tys. kur ma cenę paszy na bardzo podobnym poziomie do tego, co ma tych kur 1 mln.

Ceny energii również są na podobnym poziomie.

 

A gdzie wzrost kosztów ? Ten, co ma 50 tys. kur nie musi utrzymywać np. tira i jego kierowcy itp. itd.

przecież napisałem że liczby z d..., koszt jaja sam w sobie jest podobny (pasza, kurczaki, woda), dochodzą inne koszty i tutaj można optymalizować ale nie zawsze można. Inaczej też będzie wyglądało jeeżeli Pan W. robi swoje pasze i ma swoje odchowalnie a inaczej jak ktoś kupuje odchowane i gotową paszę (a to już duże róznice w kosztach). Przykładowo odchowana kura 16-18zł a ta co się samemu odchowa to do 12-13 ze wszystkimi szczepieniami. Rożnica na 10000 kur to około 40-50tys zł, a to jest jakieś 2,5mln jaj aby mieć takie zysk (licząc 2 grosze z jaja co i teraz jest trudne do zdobycia w hurcie). Obliczenia na szybko i proszę sobie nie wmawiać że zaniżam lub zawyżam bo nie o to mi chodzi, a o pokazanie przykładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jajeczny widać zes pisior. Sorry, tolerowałem twoje wcześniejsze bzdury, ale dluzej się nie da. ...

 

...Może w takim razie dlatego wszystko stoi skoro nasz rząd jest super i jego działania są super...

 

misio8 widać żeś LEWAK, ale wbrew takim jak ty jestem tolerancyjny i ze zrozumieniem i współczuciem podchodzę do ułomności innych. Tacy też muszą być bo dają nieźle zarobić. I bardzo takich szanuję. A odnośnie twojej osoby to już wiemy, że umiesz czytać tylko niekoniecznie właściwe rzeczy, może stąd bierze się twój marazm (stan wyniszczenia organizmu). Pamiętaj, że słońce świeci zawsze, tylko nie wszędzie i nie dla wszystkich jednocześnie. A tak na marginesie to nigdy nie stwierdziłem, że nasz Rząd jest, był czy też będzie super. Rząd, który ja widzę to ten, który widzę w lustrze i tylko na nim polegam. On rządzi moim życiem i taki sam polecam Tobie. Nie szukaj winnych...

 

 

oczywiście, a to zdanie " A odnośnie twojej osoby to już wiemy, że umiesz czytać tylko niekoniecznie właściwe rzeczy, może stąd bierze się twój marazm (stan wyniszczenia organizmu)"- no cóż, znowu brawo Ty

 

przeczytaj jeszcze raz swój post- jasno napisałeś w poście o który się burzę, chyba, że jakieś ukryte treści chciałeś przemycić.

co do szukania winnych- to samo słyszano za komuny, ale ludzie dorośli- jak widać na chwilę, bo znowu popełniają te same błędy.

 

jeśli przyczyną nie jest np. wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to dlaczego pisiory chcą się z tego nagle wycofać o czym dzisiaj już można poczytać?

oczywiście poza zagrywką na rzecz kampanii ? hmm ?

przynajmniej do poprzedniego wariantu czyli 2 handlowe już myślą, żeby wrócić.

gwarantuję Ci, że wtedy ruch odzyskamy w jakimś stopniu.

jest coś takiego jak analizy sprzedaży w każdym sensownym programie i one jasno wskazują, że po wprowadzeniu dwóch niedzieli handlowych zamówienia spadły o 10-kilkanaście %, a po całkowitym kolejne tyle, więc proszę nie dyskutuj z faktami. mowa oczywiście o detalu

cieszę się chociaż z tego, że potrafisz sprzedawać, a nie wozić i w tym temacie mamy jedno wspólne stanowisko, którym będziemy dzielić rynek po baranach którzy lubią wyrzucać piniądze. szkoda, że jak chciałbym, żeby mi kupił taki bentleya to popatrzy jak na idiotę, a przeto większej różnicy nie ma

 

brać kredyty, żeby komuś dokładać to ich stać, na bentleya dla sąsiada absolutnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkurencja pomiędzy producentami (w tej chwili to już chyba czekanie na to kto pierwszy padnie) to woda na młyn marketów.
ciekawa konkurencja, jak pomiędzy monopolistą co ma 50% rynku i kontrakty ze wszystkimi sieciami a średnimi producentami jest połową ceny dodatkowych kosztów nie do przeskoczenia ze względu na skalę... a pomiędzy panem W. a małymi jest co najmniej 100% różnicy w kosztach i jak taki ma z nim konkurować...

 

U Pana W. kury jedzą 2x mniej paszy ?

 

Trochę żeś przesadził z tymi swoimi obliczeniami. Koszty nie spadają cały czas wraz ze wzrostem produkcji. Mało tego- w pewnym momencie, wraz z dalszym wzrostem ilości produkcji, zaczynają rosnąć.

Ten, co ma 50-100 tys. kur ma cenę paszy na bardzo podobnym poziomie do tego, co ma tych kur 1 mln.

Ceny energii również są na podobnym poziomie.

 

A gdzie wzrost kosztów ? Ten, co ma 50 tys. kur nie musi utrzymywać np. tira i jego kierowcy itp. itd.

przecież napisałem że liczby z d..., koszt jaja sam w sobie jest podobny (pasza, kurczaki, woda), dochodzą inne koszty i tutaj można optymalizować ale nie zawsze można. Inaczej też będzie wyglądało jeeżeli Pan W. robi swoje pasze i ma swoje odchowalnie a inaczej jak ktoś kupuje odchowane i gotową paszę (a to już duże róznice w kosztach). Przykładowo odchowana kura 16-18zł a ta co się samemu odchowa to do 12-13 ze wszystkimi szczepieniami. Rożnica na 10000 kur to około 40-50tys zł, a to jest jakieś 2,5mln jaj aby mieć takie zysk (licząc 2 grosze z jaja co i teraz jest trudne do zdobycia w hurcie). Obliczenia na szybko i proszę sobie nie wmawiać że zaniżam lub zawyżam bo nie o to mi chodzi, a o pokazanie przykładu.

 

ja np. słyszałem, że im większe przedsiębiorstwo to większe i trudniejsze koszty, ale może się mylę myślę, że Pan W. nie przejmuje się kwestią tego czy kosztuje go produkcja 2gr więcej czy mniej niż innych tylko tym kogo by tutaj sobie wybrać na klienta, bo niestety każdy duży odbiorca w europie czy była salcia nawet 20x czy też nie- musi się z Panem W. liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież napisałem że liczby z d..., koszt jaja sam w sobie jest podobny (pasza, kurczaki, woda), dochodzą inne koszty i tutaj można optymalizować ale nie zawsze można. Inaczej też będzie wyglądało jeeżeli Pan W. robi swoje pasze i ma swoje odchowalnie a inaczej jak ktoś kupuje odchowane i gotową paszę (a to już duże róznice w kosztach). Przykładowo odchowana kura 16-18zł a ta co się samemu odchowa to do 12-13 ze wszystkimi szczepieniami. Rożnica na 10000 kur to około 40-50tys zł, a to jest jakieś 2,5mln jaj aby mieć takie zysk (licząc 2 grosze z jaja co i teraz jest trudne do zdobycia w hurcie). Obliczenia na szybko i proszę sobie nie wmawiać że zaniżam lub zawyżam bo nie o to mi chodzi, a o pokazanie przykładu.

Racja. Z tym akurat trudno się nie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja np. słyszałem, że im większe przedsiębiorstwo to większe i trudniejsze koszty, ale może się mylę myślę, że Pan W. nie przejmuje się kwestią tego czy kosztuje go produkcja 2gr więcej czy mniej niż innych tylko tym kogo by tutaj sobie wybrać na klienta, bo niestety każdy duży odbiorca w europie czy była salcia nawet 20x czy też nie- musi się z Panem W. liczyć.

może nie tyle większe koszty co występuje inny ich rodzaj. Co do wyboru rynku, to jest taki sam luksus jak po odsunięciu szuflady i możliwości wyboru skarpetek jakie to dzisiaj założę- luksus na który mało kogo stać (bo jeden ma tylko dziurawe, a drugi ma dużo ale jednakowych... ofc skarpetek), a im bardziej rozwinięte przedsiębiorstwo (niekoniecznie największe) tym jest z tym lepiej. To nie jest ważne kto i co robi i jak myśli. Jeżeli to działa w jego wykonaniu to znaczy że nie jest głupie- no czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, będzie po świętach rzeź.

Ci, co się "rozwijali" bez namysłu będą się teraz zwijali.

Niektórzy dopiero teraz przekonają się na własnej skórze, co to naprawdę znaczy "efekt skali", który działa w obydwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, będzie po świętach rzeź.

Ci, co się "rozwijali" bez namysłu będą się teraz zwijali.

Niektórzy dopiero teraz przekonają się na własnej skórze, co to naprawdę znaczy "efekt skali", który działa w obydwie strony.

 

Spokojnie, będą brać kredyty, nawet chwilówki. Ta agonia jeszcze potrwa długo. Właśnie obserwujemy początek przetasowania - takie przynajmniej mam wrażenie. Zamiast wybijać kury na potęgę to nie, woleli trzymać o w lato może się los odwróci.... szanse są choć mikroskopijne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będą brać kredyty, nawet chwilówki. Ta agonia jeszcze potrwa długo. Właśnie obserwujemy początek przetasowania - takie przynajmniej mam wrażenie. Zamiast wybijać kury na potęgę to nie, woleli trzymać o w lato może się los odwróci.... szanse są choć mikroskopijne.

 

Jeżeli agonia jak napisałeś potrwa długo, to największy gracz na rynku mając dobre kontakty i kontrakty z sieciami może wykorzystać sytuację do zwiększania udziału w rynku bez zwiększania własnej produkcji. Zamiast tego zorganizują system produkcji kontraktowej w oparciu o fermy tych, którzy nie będą mieli innego wyjścia jak "skorzystać" z oferty nie do odrzucenia. Oczywiście jedynym wygranym w tym biznesie będzie W. zarabiający na paszy jajkach i czym tam jeszcze się da, a hodowca będzie sprowadzony do roli "niewolnika na swoim". I poza marna wypłatą pozostanie mu obornik, będący "wartością dodaną" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli agonia jak napisałeś potrwa długo, to największy gracz na rynku mając dobre kontakty i kontrakty z sieciami może wykorzystać sytuację do zwiększania udziału w rynku bez zwiększania własnej produkcji. Zamiast tego zorganizują system produkcji kontraktowej w oparciu o fermy tych, którzy nie będą mieli innego wyjścia jak "skorzystać" z oferty nie do odrzucenia. Oczywiście jedynym wygranym w tym biznesie będzie W. zarabiający na paszy jajkach i czym tam jeszcze się da, a hodowca będzie sprowadzony do roli "niewolnika na swoim". I poza marna wypłatą pozostanie mu obornik, będący "wartością dodaną" .

Był już taki jeden największy gracz na rynku ze swoimi kontaktami i kontraktami ... Pan B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanio to już było. Teraz tylko do góry. M-0.21 L 0.24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupie tanio jaja 3PL -klasa Ex,0,1A,1B,2A,2B -ilości paletowe.

kontakt: inordnung@wp.pl

 

Ktoś tak jeszcze sortuje ?

zdaje się że jeszcze jakieś resztki przemysłu, aby jak najmniej zapłacić dostawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.wprost.pl/kraj/10203150/rok-po-zakazie-handlu-w-niedziele-dyskonty-i-stacje-benzynowe-najwiekszymi-beneficjentami.html

no ale to rząd nie maczał paluchów i nic nie zawinił przecież jak wielu tutaj myśli[/i]

Rząd spełnił postulaty i oczekiwania obywateli. Jeśli to nie zagra, to zapewne z tego się wycofa. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził. A z powodu wolnych niedziel od handlu to wiemy, że np w Niemczech gospodarka nie upadła. Więc wprowadzenie tego zakazu nie było jakimś wielkim wyżej nieokreślonym ryzykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

 

Jak przesortujesz w ZP jaja na 1A1B 2A 1B i będziesz miał kontrolę to kara murowana takich norm wielkościowo-wagowych w PL nie ma usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie pomysły na przyszłość bo święta mogą skończyć się po majówce a patrząc na cenę to nie ma z czego uciekać, może będziemy dopłacać

 

PS. I odrazu do tych co ostrzą noże, żebyście mieli gdzie kupić na jesieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

 

Jak przesortujesz w ZP jaja na 1A1B 2A 1B i będziesz miał kontrolę to kara murowana takich norm wielkościowo-wagowych w PL nie ma usłyszysz

znaczy się lepiej posortować poza ZP (tylko w ZP przecież sortują na klasy wagowe wg. norm EU) i najlepiej nie rozprowadzać tego w przybytkach handlowych posiadający fundament trwale złączony z gruntem (znaczy się sklep/ market/ jadłodalnię) to wtedy wg. sanepidów, weterynarii i innych urzędników nie ma problemu, mało tego oni też kupią byle było z wiadomego źródła choć bez stempelka ;P na kartoniku że niby klasyfikowane po unijnemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a jakie pomysły na przyszłość bo święta mogą skończyć się po majówce a patrząc na cenę to nie ma z czego uciekać, może będziemy dopłacać

 

PS. I odrazu do tych co ostrzą noże, żebyście mieli gdzie kupić na jesieni

ja tam działam po staremu nawet nie zmniejszając wiele (ale i nie zwiększając) planowanego wstawu piskląt względem ubiegłych lat; ceny też nie planuję drastycznie zmienić

Spokojnie zawsze się znajdzie ktoś kto sprzeda towar, jak nie w PL to markety sprowadzą sobie z zachodu a pakownie ze wschodu i nabiją polską pieczątkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie hodowcy bardzo trudny kwartał przed nami który większości skończymy na minusie. A co będzie na jesieni tego nikt nie przewidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

 

Jak przesortujesz w ZP jaja na 1A1B 2A 1B i będziesz miał kontrolę to kara murowana takich norm wielkościowo-wagowych w PL nie ma usłyszysz

 

No to mnie rozbawiłeś

Widać, że osoba nie czytała żadnego rozporządzenia a tylko ślepo słucha co inspekcja mu naopowiada. Lektura na dzisiejszy wieczór polecam na początek rozp. 589/2008 (WE). Ażeby było szybciej i na temat to polecam artykuł 4 ust.2 i 3. Ot i unijne wagi poszły się je....ć razem z twoimi wyimaginowanymi kontrolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

 

Jak przesortujesz w ZP jaja na 1A1B 2A 1B i będziesz miał kontrolę to kara murowana takich norm wielkościowo-wagowych w PL nie ma usłyszysz

 

No to mnie rozbawiłeś

Widać, że osoba nie czytała żadnego rozporządzenia a tylko ślepo słucha co inspekcja mu naopowiada. Lektura na dzisiejszy wieczór polecam na początek rozp. 589/2008 (WE). Ażeby było szybciej i na temat to polecam artykuł 4 ust.2 i 3. Ot i unijne wagi poszły się je....ć razem z twoimi wyimaginowanymi kontrolami.

czyli co. Można sortować na różne klasy (nie koniecznie unijne) podając np. "Jaja rożnej wielkości, jednak nie mniejsze niż 65 a nie większe niż 70 gram" (odpowiednik 1A) ? ;D Jak tak to super. Żaden urzędnik mnie nie najedzie w takim razie jak powiem mu że klasy wagowe kołchoźniane to tylko zalecenie i można sortować w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...