Skocz do zawartości
leszek04061

co uprawiać na 20 hektarach

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak bym karmił: siano+śruta+ziemniaki i dawałbym tego "dużo"to chyba byłaby to hodowla intensywna.Pisze,że bez kiszonki z kukurydzy,bo to jest chyba raczej dla doświadczonych hodowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje byczki karmię tak:

-rano - siano, śruta

-popołudniu - siano,

- wieczór - kiszonka z kukurydzy, siano, śruta.

Kiszonki miałem trochę swojej, a cześc biorę od jednego gościa. Dodam, że moje byki ważą obecnie około 200 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem dziś z gościem co trzyma 5 byków i powiedział mi,że on ma na czysto z byka 1500 zł-kupuje odchowane już,trzyma je 2 lata,żeby miały 500kg i powiedział jeszcze,że byki są dla doświadczonych hodowców bydła gdyż są niebezpieczne i trzeba sie umiec z nimi obchodzić.Dzięki za wszystkie porady i odpowiedzi,ale cos mi się zdaje,że jednak zostane przy świniach .Wszyscy mi tak radzą.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ci radze kup sobie jednego cielaka do opasu i " trenuj" i zdobywaj doświadczenie na nim i w tedy zobaczysz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gadałem dziś z gościem co trzyma 5 byków i powiedział mi,że on ma na czysto z byka 1500 zł-kupuje odchowane już,trzyma je 2 lata,żeby miały 500kg i powiedział jeszcze,że byki są dla doświadczonych hodowców bydła gdyż są niebezpieczne i trzeba sie umiec z nimi obchodzić.
Z niego to naprawdę doświadczony hodowca, jak kupuje odchowane, trzyma 2 lata i mają wagę 500 kg.

Że trzeba się umieć obchodzić to prawda, bo pewnie najwięcej wypadków śmiertelnych na wsi jest z powodu byków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak zwany tucz extensywny czyli bydełko pasie sie na trawce do tego dostaje wode i siano no i może jakieś mikro czyli lizawki ale do tego nie wszystkie rasy sie nadają.w tuczu intensywnym byczek dobrej rasy w ciagu 1,5 roku dorasta do nawet 800kg ale i swoje zje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U wuja byłem i byka swojego mi pokazał.Otóż byczek roczny i 500kg osiągnął.Ale jaki agresywny,rzuca sie jak nie wiem.Wujek stosuje tucz intensywny: siano,ziemniaki i śruta-do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mu kolczyk do noska i będzie spokój .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20ha

I narazie produkcje mam nastawiona sezonowo

1ha truskawki - napoczatek(maj - czerwiec)

2ha wczesnych ziemianków (lipiec sierpień)

14ha pszenica tylko zimowa -- wszystko na sprzedaz

1ha sadu sliwkowego (sierpien- wrzesien)

3ha póznego ziemniaka pazdziernik

Jak narazie dobrze na tym wychodze nawet bardzo dobrze

ale juz za rok powiekszam uprawe truskawki do 5 ha sad tez do 5 ha ziemiak zostaje na 5 ha.A za tydzien kupuje 30ha ziemi i obsiewam zbozem całe 35 hektarów łacznie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to mi sie podoba wystarczy dobrze kombimowac i wyjdzie sie na swoje tylko zastanawia mnie jedno... z kąd kurde wezmiesz tyle kasy zeby kupic tyle ziemi!!

ja mam podobną ilosć ziemi i oprucz bydła i świn mam jeszcze ha truskawek i rocznie ok ha brokula i kalafiora a zimą kosze ha wiekliny i też nie narzekam (az tak mocno na brak kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahed ile kasy za tA ziemie dajesz która klasa i jakie ziemniaki sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pomysł to:

- hodowla koni (podobno dobre dopłaty do niektórych ras polskich)

- agroturystyka + wynajem koni na przejażdżki po okolicy z nauką jazdy

- usługi dla innych swoimi maszynami

- lub dodatkowa praca a rolnictwo jako dodatkowe źródło dochodu

 

Powiem na koniec tyle że sąsiad hoduje konie bo bierze na nie dopłaty (podobno jakieś rasowe) i wynajmuje je ludziom na wycieczki po okolicy, i całkiem dobra kase z tego rzepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odmiany ziemniaka sadze takie -- lord i velox wczesny a pózny tylko wineta i lord (niekiełkowany)

 

Za ziemie daje 20 tys za ha 3 i 4 klasa (pół sowje fundusze a pół pozyczka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle cena nawet w miare chociaż u nas grunty są około 30% tańsze ale klasy te same klimat macie nieco cieplejszy..

życze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...