Skocz do zawartości
sana25

konsekwencje uszkodzenia kamienia granicznego

Rekomendowane odpowiedzi

5 lat temu miernik wkopał kamień graniczny. sąsiad przy granicy miał drogię i z tą drogą przesunął się na moje pole ,tym samym jeżdzi po kamieniu granicznym. co mam zrobić? jakie podjąś srodki i do kogo sie zwrócić aby wyprostować tą sprawę. dzięki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańszym rozwiązaniem i chyba najskuteczniejszym będzie zwrócenie się do sąsiada (uważam, iż nikt umyślnie nie przesuwa drogi) jeżeli jednak to nie poskutkuje to pozostaje droga sądowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyraziłeś zgode na drogr przy miedzy?? Z tego co wiem to nie można zrobić drogi przy miedzy bez wyrażenia zgody przez sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek sąsiad wzioł geodete a przy okzaji zmierzyli i moją działkę okazało się że cała moja działka była przesunięta o 1,5 m w bok w jednym końcu a droga przeszła ukosem właśnie na działke sąsiada, zmierzyć i sąsiad nie będzie miał nic do gadania, pozatym jak jest kamień graniczny to bym orał do kamienia granicznego choćby sobie sąsiad wybrukował tą drogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta działka i ten kamien graniczny leży na nieużytku przy lesie, tak że tam wogóle nie jest orane ani uprawiane.chciałam ten kawałek ok. 0,5ha zalesić zalesiła 2 lata temu ale sąsiad taki zczliwy i powyrywał mi. i chciała bym z tym zrobić pożadek , bo .... poprostu gra mi na nerwach.dzięki za wiadomośc o tej drodze przy granicy dowiem sie dokładnie, ale w geodezji powiedzą mi ?czy to prawnie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś jednemu proponowałwem żeby drogie zrobił przy miedzy a on mi na to że nie może być przy miedzy droga. może byćdroga - miedza (wspólna) lib jeśli sąsiad wyrazi zgode na tako droge. JA mam w jednym miejscu droge - miedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ale ta droga wychodzi z lasu i jak pamiętam tam zawsze była a miernik jak sprawdzał granice 5 lat temu to stwierdził ze jest w innym miejscu niz my przypuszczalismy i tak przybyło nam 0,5 ha i kamień na drodze, i niemożem y sasiada odzwyczajic , ale teraz sie za to zabiore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...