Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie hodowcy bardzo trudny kwartał przed nami który większości skończymy na minusie. A co będzie na jesieni tego nikt nie przewidzi

 

jak to co? dalej nic- teraz wszyscy będą dokładać i tłuc na potęgę do wakacji, w wakacje odbicie, a po wakacjach znowu wszyscy na hura obstawienia, bo cena będzie ! przecież to mentalność polaka. dla odmiany kremowego znowu będzie brakowało, za to białego będzie dużo więcej.

jeśli nie będzie większych afer i wypadnięć z rynku i dalej będzie można brać kredyty na kury na które się ni ma forsy to nic się nie zmieni.

co do detalu to na pewno nie ruszy o ile i tutaj nie będzie jakichś przetasowań (mam na myśli sieci).

 

nie trzeba być jasnowidzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sortują, sortują...

Na niektórych fermach to wciąż normalne sorty.

 

I coraz bardziej takiego sortu się oczekuje. Unijne sorty zostawcie sobie na eksport.

 

Jak przesortujesz w ZP jaja na 1A1B 2A 1B i będziesz miał kontrolę to kara murowana takich norm wielkościowo-wagowych w PL nie ma usłyszysz

 

No to mnie rozbawiłeś

Widać, że osoba nie czytała żadnego rozporządzenia a tylko ślepo słucha co inspekcja mu naopowiada. Lektura na dzisiejszy wieczór polecam na początek rozp. 589/2008 (WE). Ażeby było szybciej i na temat to polecam artykuł 4 ust.2 i 3. Ot i unijne wagi poszły się je....ć razem z twoimi wyimaginowanymi kontrolami.

 

chyba, że zapomnisz i wypiszesz 2A, 1B, 1A, 0, bo jeśli już to powinno być

M2A, M1B, L1A, L0. Ogólnie sortowanie na stare wagi to bzdura, która miesza na rynku i utrudnia uczciwą konkurencję.

Np. składasz ofertę na L, a klient się z Ciebie śmieje, że on Tobie może sprzedać, po czym ważysz jego jajko, a ono ma 62-63 i jest to 1B czasami tańsza o 5gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie hodowcy bardzo trudny kwartał przed nami który większości skończymy na minusie. A co będzie na jesieni tego nikt nie przewidzi

 

jak to co? dalej nic- teraz wszyscy będą dokładać i tłuc na potęgę do wakacji, w wakacje odbicie, a po wakacjach znowu wszyscy na hura obstawienia, bo cena będzie ! przecież to mentalność polaka. dla odmiany kremowego znowu będzie brakowało, za to białego będzie dużo więcej.

jeśli nie będzie większych afer i wypadnięć z rynku i dalej będzie można brać kredyty na kury na które się ni ma forsy to nic się nie zmieni.

co do detalu to na pewno nie ruszy o ile i tutaj nie będzie jakichś przetasowań (mam na myśli sieci).

 

nie trzeba być jasnowidzem

Niestety, warunki się zmieniły. Tłukli na potęgę, jak wiedzieli, że odszkodowanie będzie. Dwa lata temu, w obecnych warunkach rynkowych, u połowy na Żurominie już dawno bylaby salmonella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Ogólnie sortowanie na stare wagi to bzdura, która miesza na rynku i utrudnia uczciwą konkurencję.

Np. składasz ofertę na L, a klient się z Ciebie śmieje, że on Tobie może sprzedać, po czym ważysz jego jajko, a ono ma 62-63 i jest to 1B czasami tańsza o 5gr

 

Bzdura totalna to jest operowanie w hurcie wagami unijnymi. Cena jajka u producenta zmienia się co 2 gramy. Jeśli zamawiasz L-kę czyli jajko w wadze 63-73 to spróbuj znaleźć w tej L-ce jajko o wadze np 72 gramy, bo przecież to też L-ka. Znajdziesz? Jeśli decydujesz się na 1B to na 99% nie znajdziesz tam L-ki dla tego mamy jeszcze wagę 1A, która gwarantuje, że otrzymasz pewną L-kę bo waga powinna zaczynać się od 65g. Wagi unijne mają tylko sens na opakowaniach jednostkowych, które wychodzą już z zakładów pakowania, które też już coraz częściej odchodzą od wag unijnych stosując własne oznaczenia wagi a szczególnie w drogich jajach ekologicznych lub innych tworach. I wszystko przecież zgodnie z rozporządzeniem unijnym. Widzę, że wielu forumowiczów jest zdziwiona tym faktem, bo zapewne czerpią wiedzę, że jedna baba drugiej babie... Albo, że pani z weterynarii powiedziała. A pytanie, czy podpisała się pod tym co powiedziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co. Można sortować na różne klasy (nie koniecznie unijne) podając np. "Jaja rożnej wielkości, jednak nie mniejsze niż 65 a nie większe niż 70 gram" (odpowiednik 1A) ? ;D Jak tak to super. Żaden urzędnik mnie nie najedzie w takim razie jak powiem mu że klasy wagowe kołchoźniane to tylko zalecenie i można sortować w inny sposób.

 

Klasy wagowe są tylko jedne, czyli: XL-bardzo duże, L-duże, M-średnie, S-małe więc ich nazewnictwo jest zastrzeżone i współzależne z określoną wagą. Natomiast jaja możesz sortować według swojego widzi mi się pod warunkiem, że je odpowiednio opiszesz zakresem wag. Nie muszą mieć jakiejś określonej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co. Można sortować na różne klasy (nie koniecznie unijne) podając np. "Jaja rożnej wielkości, jednak nie mniejsze niż 65 a nie większe niż 70 gram" (odpowiednik 1A) ? ;D Jak tak to super. Żaden urzędnik mnie nie najedzie w takim razie jak powiem mu że klasy wagowe kołchoźniane to tylko zalecenie i można sortować w inny sposób.

 

Klasy wagowe są tylko jedne, czyli: XL-bardzo duże, L-duże, M-średnie, S-małe więc ich nazewnictwo jest zastrzeżone i współzależne z określoną wagą. Natomiast jaja możesz sortować według swojego widzi mi się pod warunkiem, że je odpowiednio opiszesz zakresem wag. Nie muszą mieć jakiejś określonej nazwy.

 

ZP nie może sortować jak mu się widzi, bo ma to wszystko określone w procedurach a one mówią jasno jaka jest klasyfikacja jaj wielkościowa lub wagowa XL, L, M, S możesz je sobie nazwać jak chcesz ale wielkość określają uregulowania inaczej jest kara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ZP nie może sortować jak mu się widzi, bo ma to wszystko określone w procedurach a one mówią jasno jaka jest klasyfikacja jaj wielkościowa lub wagowa XL, L, M, S możesz je sobie nazwać jak chcesz ale wielkość określają uregulowania inaczej jest kara

 

A kto tworzy i określa procedury w zakładzie pakowania? Kosmici? Ja nie wnikam jakie są procedury w Twoim zakładzie, bo to Twoja sprawa. Jakie wprowadziłeś, takich się trzymaj. Poczytaj proszę zanim coś napiszesz w 589/2008. Naprawdę powinieneś mi być wdzięczny, że bezinteresownie próbuję wyprowadzić Ciebie z błędu. Może w rzeczywistości tylko sobie zaszkodzę. Ale jeśli jedziemy na tym samym wózku to warto sobie czasami pomóc w walce z bez mózgowymi inspektorkami. Procedury możesz zmieniać chociażby co godzinę ale muszą się pojawić takie wpisy o zmianach w protokole zmian. Czyli tradycyjnie więcej pisania niż roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ZP nie może sortować jak mu się widzi, bo ma to wszystko określone w procedurach a one mówią jasno jaka jest klasyfikacja jaj wielkościowa lub wagowa XL, L, M, S możesz je sobie nazwać jak chcesz ale wielkość określają uregulowania inaczej jest kara

 

A kto tworzy i określa procedury w zakładzie pakowania? Kosmici? Ja nie wnikam jakie są procedury w Twoim zakładzie, bo to Twoja sprawa. Jakie wprowadziłeś, takich się trzymaj. Poczytaj proszę zanim coś napiszesz w 589/2008. Naprawdę powinieneś mi być wdzięczny, że bezinteresownie próbuję wyprowadzić Ciebie z błędu. Może w rzeczywistości tylko sobie zaszkodzę. Ale jeśli jedziemy na tym samym wózku to warto sobie czasami pomóc w walce z bez mózgowymi inspektorkami. Procedury możesz zmieniać chociażby co godzinę ale muszą się pojawić takie wpisy o zmianach w protokole zmian. Czyli tradycyjnie więcej pisania niż roboty.

 

 

Ale twoje zmiany procedur musi zatwierdzić osoba ciebie nadzorująca , ale jeżeli uważasz za masz racje to wysortuj jaj F waga 43-73 i wprowadź na rynek

Po drugie klasyfikacja wagowa jest jedna dla wszystkich krajów UE i nie możesz jej zmieniać nawet jak sobie zmienisz procedury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ZP nie może sortować jak mu się widzi, bo ma to wszystko określone w procedurach a one mówią jasno jaka jest klasyfikacja jaj wielkościowa lub wagowa XL, L, M, S możesz je sobie nazwać jak chcesz ale wielkość określają uregulowania inaczej jest kara

 

A kto tworzy i określa procedury w zakładzie pakowania? Kosmici? Ja nie wnikam jakie są procedury w Twoim zakładzie, bo to Twoja sprawa. Jakie wprowadziłeś, takich się trzymaj. Poczytaj proszę zanim coś napiszesz w 589/2008. Naprawdę powinieneś mi być wdzięczny, że bezinteresownie próbuję wyprowadzić Ciebie z błędu. Może w rzeczywistości tylko sobie zaszkodzę. Ale jeśli jedziemy na tym samym wózku to warto sobie czasami pomóc w walce z bez mózgowymi inspektorkami. Procedury możesz zmieniać chociażby co godzinę ale muszą się pojawić takie wpisy o zmianach w protokole zmian. Czyli tradycyjnie więcej pisania niż roboty.

 

 

Ale twoje zmiany procedur musi zatwierdzić osoba ciebie nadzorująca , ale jeżeli uważasz za masz racje to wysortuj jaj F waga 43-73 i wprowadź na rynek

Po drugie klasyfikacja wagowa jest jedna dla wszystkich krajów UE i nie możesz jej zmieniać nawet jak sobie zmienisz procedury

 

Oj jest cenanienaceny nie chce mi się już z Tobą pisać... Nie chcesz czytać rozporządzeń to Twój problem. Rób tak jak osoba "nadzorująca" Tobie każe. Jak będziesz już po lekturze (WE) to wówczas popiszemy. Aż zastanawiam się kim jest ta "osoba nadzorująca", że tak pokornie jej słuchasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać jajeczny że ty jesteś jednym z tych handlarzy typu zgnity sprinter i kawał wiaty na jaja , to tak zwana partyzantka handlarska bo się jeszcze udaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz mi krótko na pytanie czy ZP może wysortować jaja L o innych przedziałach wagowych innych niz 63-73 i wypuścić je na rynek

 

Nazwa L - duże o wadze 63-73 jest oznaczona w rozporządzeniu więc nie wiem w czym problem. Ja informowałem o możliwościach wprowadzania na rynek własnych, innych wag a nie zmiany zapisów w rozporządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać jajeczny że ty jesteś jednym z tych handlarzy typu zgnity sprinter i kawał wiaty na jaja , to tak zwana partyzantka handlarska bo się jeszcze udaje .

 

Następny analfabeta czytelnik się odnalazł. Nie chciało się do szkoły dłużej chodzić i skończyło się w kurniku. Dokształć się troszkę a potem obrażaj, bo te drugie doskonale Tobie wychodzi ale z taaaaką wiedzą to i w partyzantce sobie nie poradzisz a "zgnity" (cokolwiek to znaczy) sprinter będzie luksusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz mi krótko na pytanie czy ZP może wysortować jaja L o innych przedziałach wagowych innych niz 63-73 i wypuścić je na rynek

 

Nazwa L - duże o wadze 63-73 jest oznaczona w rozporządzeniu więc nie wiem w czym problem. Ja informowałem o możliwościach wprowadzania na rynek własnych, innych wag a nie zmiany zapisów w rozporządzeniach.

 

A możesz odpowiedzieć krótko i konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedz mi krótko na pytanie czy ZP może wysortować jaja L o innych przedziałach wagowych innych niz 63-73 i wypuścić je na rynek

 

Nazwa L - duże o wadze 63-73 jest oznaczona w rozporządzeniu więc nie wiem w czym problem. Ja informowałem o możliwościach wprowadzania na rynek własnych, innych wag a nie zmiany zapisów w rozporządzeniach.

 

A możesz odpowiedzieć krótko i konkretnie

 

Yoyo poniżej odpowiedział. A jeśli masz trudności ze zrozumieniem słowa pisanego to i tak dalsza konwersacja nie ma sensu. Rób najlepiej tak jak uważasz. Tak jak pisałem wcześniej... Nie mam interesu w tym by tu kogokolwiek uświadamiać a potem jeszcze w podziękowaniu być obrzucony błotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ bełkot ,to forum powinno zmienić nazwę na PISkówka o niczym bo takie same lanie wody i wyzwiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ależ bełkot ,to forum powinno zmienić nazwę na PISkówka o niczym bo takie same lanie wody i wyzwiska

 

A nie uczyli tata z mamą, że jak się nie ma co do powiedzenia to się nie wychyla? A w najlepszym przypadku można zawsze czytać wybiórczo... Ewentualnie zmienić kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

 

Magazyny średnio u wszystkich. Braki w Mce.

Ceny bez zmian, niektórzy odpuścili nawet. Białe jajko min drożej.

Co po świętach to pisałem już- będzie dramat i dla producentów i handlu.

Założę się o flaszkę ze po świętach M-15, L-18 za świeże i kto wie co za kat 2.

Wstawienia- większość szuka pieniędzy żeby cokolwiek wstawić. Odchowalnie tez ostrożnie podchodzą bo gotowkowiczow brakuje a nikt nie chce szukac forsy w polu.

Do wakacji nic się nie zmieni. Na wakacje będzie polowanie na duże jajko, a małego w brud, ale czy cena drgnie? Może troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

 

Magazyny średnio u wszystkich. Braki w Mce.

Ceny bez zmian, niektórzy odpuścili nawet. Białe jajko min drożej.

Co po świętach to pisałem już- będzie dramat i dla producentów i handlu.

Założę się o flaszkę ze po świętach M-15, L-18 za świeże i kto wie co za kat 2.

Wstawienia- większość szuka pieniędzy żeby cokolwiek wstawić. Odchowalnie tez ostrożnie podchodzą bo gotowkowiczow brakuje a nikt nie chce szukac forsy w polu.

Do wakacji nic się nie zmieni. Na wakacje będzie polowanie na duże jajko, a małego w brud, ale czy cena drgnie? Może troszkę.

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Dodaj że w detalu bo po tyle już wożą po sklepach .... to jest dopiero dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...