Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

 

Zapas się systematycznie obniża ale jest średni i do świat raczej taki będzie przy tym zejściu.

Ceny są identyczne w detalu i w hurcie u mnie jak po podwyżce.

Prognozy takie, że zbyt się raczej nie zmieni w stosunku do dzisiejszego dnia- czyli będzie nieciekawy, ale jakiś tam będzie.

Wstawienia w tym roku będą takie same jak w poprzednich latach tylko troszeczkę zmienione terminy (+ około 1mies).

 

Apropo ostatniej gazetki z marketu (na K) całe 2 strony a4 poświęcone jajom, do wyboru do koloru z ceną, wagą, kolorem i producentem- markety zaczynają święta (*choć u mnich ostatnio to cały rok trwa), no ale muszę przyznać że cenki są identyczne z moimi w detalu (nie licząc promocji). Aha są też jaje bez klasy wagowej, a więc chyba można sprzedać bez klasyfikacji (co prawda od kur "wyzwolonych" żrących certyfikaty eko, ale zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Dodaj że w detalu bo po tyle już wożą po sklepach .... to jest dopiero dramat.

 

Niech wożą, więcej będzie dla mnie i jajecznego do podziału z tego co po nich zostanie 😁 nota bene głupie zajęcie sobie znaleźli 🙂 meczy to oczywiście i walczymy z tym, ale tak to jest jak się nie potrafi robić interesów tylko szuka rozrywki i kredytów. Ja najtaniej oddaje M10 po 0,35 przy min 3 kartonach i chyba zacznę podnosić, bo klienci robią mniejszy obrót i nie płaca w terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

 

Zapas się systematycznie obniża ale jest średni i do świat raczej taki będzie przy tym zejściu.

Ceny są identyczne w detalu i w hurcie u mnie jak po podwyżce.

Prognozy takie, że zbyt się raczej nie zmieni w stosunku do dzisiejszego dnia- czyli będzie nieciekawy, ale jakiś tam będzie.

Wstawienia w tym roku będą takie same jak w poprzednich latach tylko troszeczkę zmienione terminy (+ około 1mies).

 

Apropo ostatniej gazetki z marketu (na K) całe 2 strony a4 poświęcone jajom, do wyboru do koloru z ceną, wagą, kolorem i producentem- markety zaczynają święta (*choć u mnich ostatnio to cały rok trwa), no ale muszę przyznać że cenki są identyczne z moimi w detalu (nie licząc promocji). Aha są też jaje bez klasy wagowej, a więc chyba można sprzedać bez klasyfikacji (co prawda od kur "wyzwolonych" żrących certyfikaty eko, ale zawsze).

 

 

Niestety, albo i stety nie będzie takich samych wstawień, bo mali do 10000 raczej nie zrobią wolnego ani ściółki przy tej cenie, inni nie maja pieniędzy na kury, jeszcze inni już są ścigani przez sady i wierzycieli. Poleci w tym roku sporo handlarzy i producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Dodaj że w detalu bo po tyle już wożą po sklepach .... to jest dopiero dramat.

 

Niech wożą, więcej będzie dla mnie i jajecznego do podziału z tego co po nich zostanie 😁 nota bene głupie zajęcie sobie znaleźli 🙂 meczy to oczywiście i walczymy z tym, ale tak to jest jak się nie potrafi robić interesów tylko szuka rozrywki i kredytów. Ja najtaniej oddaje M10 po 0,35 przy min 3 kartonach i chyba zacznę podnosić, bo klienci robią mniejszy obrót i nie płaca w terminie.

 

No ale ja zabiorę tę większą część bo M10 sprzedaję za 0,46. Bo nie rozwija się ten co sprzedaje, ale ten co zarabia. No i zgodzę się, że niektórzy faktycznie głupie zajęcie znaleźli. A potem protesty, strajki i lament jak to go skrzywdzili... Skąd my to znamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Dodaj że w detalu bo po tyle już wożą po sklepach .... to jest dopiero dramat.

 

Niech wożą, więcej będzie dla mnie i jajecznego do podziału z tego co po nich zostanie 😁 nota bene głupie zajęcie sobie znaleźli 🙂 meczy to oczywiście i walczymy z tym, ale tak to jest jak się nie potrafi robić interesów tylko szuka rozrywki i kredytów. Ja najtaniej oddaje M10 po 0,35 przy min 3 kartonach i chyba zacznę podnosić, bo klienci robią mniejszy obrót i nie płaca w terminie.

 

No ale ja zabiorę tę większą część bo M10 sprzedaję za 0,46. Bo nie rozwija się ten co sprzedaje, ale ten co zarabia. No i zgodzę się, że niektórzy faktycznie głupie zajęcie znaleźli. A potem protesty, strajki i lament jak to go skrzywdzili... Skąd my to znamy?

 

widać masz ciekawszy rejon, bo u nas ciężko utrzymać taką cenę przy takiej nawałnicy idiotów, choć do 40 chyba dobiję w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorty sortami, ale nie o tym jest to forum.

 

Jak tam Wasze stany magazynowe ?

Jak tam ceny przed świętami ?

Jakie prognozy na po świętach ?

Jak tam u Was wstawienia ?

 

Zapas się systematycznie obniża ale jest średni i do świat raczej taki będzie przy tym zejściu.

Ceny są identyczne w detalu i w hurcie u mnie jak po podwyżce.

Prognozy takie, że zbyt się raczej nie zmieni w stosunku do dzisiejszego dnia- czyli będzie nieciekawy, ale jakiś tam będzie.

Wstawienia w tym roku będą takie same jak w poprzednich latach tylko troszeczkę zmienione terminy (+ około 1mies).

 

Apropo ostatniej gazetki z marketu (na K) całe 2 strony a4 poświęcone jajom, do wyboru do koloru z ceną, wagą, kolorem i producentem- markety zaczynają święta (*choć u mnich ostatnio to cały rok trwa), no ale muszę przyznać że cenki są identyczne z moimi w detalu (nie licząc promocji). Aha są też jaje bez klasy wagowej, a więc chyba można sprzedać bez klasyfikacji (co prawda od kur "wyzwolonych" żrących certyfikaty eko, ale zawsze).

 

 

Niestety, albo i stety nie będzie takich samych wstawień, bo mali do 10000 raczej nie zrobią wolnego ani ściółki przy tej cenie, inni nie maja pieniędzy na kury, jeszcze inni już są ścigani przez sady i wierzycieli. Poleci w tym roku sporo handlarzy i producentów.

ofc mówiłem wyłącznie o sobie, czyt. wstawienie u mnie , ja tam robię tak jak co roku, ale po 20 groszy nigdy nie sprzedałem (nawet do proszkowni odstawiając miałem to 0,3zł minimum- za mniej nie odstawiam bo mi się nie kalkuluje, wolę wypuścić na rynek, pójdzie, naprawdę jakby był kryzys straszliwy, ale na to narazie się nie zanosi); omsiad mnie nie obchodzi, może i miliony wstawić jak mu się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj są 3 ceny za np L już od 23, przez 25 do 27

Dodaj że w detalu bo po tyle już wożą po sklepach .... to jest dopiero dramat.

 

Niech wożą, więcej będzie dla mnie i jajecznego do podziału z tego co po nich zostanie 😁 nota bene głupie zajęcie sobie znaleźli 🙂 meczy to oczywiście i walczymy z tym, ale tak to jest jak się nie potrafi robić interesów tylko szuka rozrywki i kredytów. Ja najtaniej oddaje M10 po 0,35 przy min 3 kartonach i chyba zacznę podnosić, bo klienci robią mniejszy obrót i nie płaca w terminie.

 

No ale ja zabiorę tę większą część bo M10 sprzedaję za 0,46. Bo nie rozwija się ten co sprzedaje, ale ten co zarabia. No i zgodzę się, że niektórzy faktycznie głupie zajęcie znaleźli. A potem protesty, strajki i lament jak to go skrzywdzili... Skąd my to znamy?

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam ... Co Wy tam wiecie.

Liczy się tylko ilość. Żeby się rozwijać, trzeba mieć więcej i więcej. Cena sprzedaży nie gra roli. Zresztą każdy wie, że jak ma się dużo, to można rozdawać za darmo, bo wtedy koszty się nie liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam ... Co Wy tam wiecie.

Liczy się tylko ilość. Żeby się rozwijać, trzeba mieć więcej i więcej. Cena sprzedaży nie gra roli. Zresztą każdy wie, że jak ma się dużo, to można rozdawać za darmo, bo wtedy koszty się nie liczą.

 

😁😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam ... Co Wy tam wiecie.

Liczy się tylko ilość. Żeby się rozwijać, trzeba mieć więcej i więcej. Cena sprzedaży nie gra roli. Zresztą każdy wie, że jak ma się dużo, to można rozdawać za darmo, bo wtedy koszty się nie liczą.

 

😁😁😁😁

 

 

E tam, są tacy co budynki stawiają... Inni znowu planują sobie wakacje w produkcji. Wesoło oj wesoło się zaczyna robić w branży:)

 

Misiu i jajeczny, nie wiem z jakiego regionu jesteście, ale w moim idzie na ostro M karton idą oferty po 0,19 Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widać masz ciekawszy rejon, bo u nas ciężko utrzymać taką cenę przy takiej nawałnicy idiotów, choć do 40 chyba dobiję w przyszłym tygodniu

 

Ten rejon to prawie cała Polska, więc tu chyba nie o region chodzi. Ja raczej stawiam na wieloletnie relacje z klientem i rzetelną obsługę, a to kosztuje. Zaznaczę tylko, że markety wielkopowierzchniowe to nie jest mój klient. Tego zostawiam innym osiołkom. A są naprawdę w tym dobrzy... Wystarczy popatrzeć na ceny Licytują kto da taniej. A mi się wydawało, że licytacja to zawsze w górę. A może to jest na zasadzie przetargu? Co by to nie było to nie jestem zainteresowany rozdawnictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu i jajeczny, nie wiem z jakiego regionu jesteście, ale w moim idzie na ostro M karton idą oferty po 0,19 Oo

U mnie M-ka w dziesiątkach od 0.30 do 0.36 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widać masz ciekawszy rejon, bo u nas ciężko utrzymać taką cenę przy takiej nawałnicy idiotów, choć do 40 chyba dobiję w przyszłym tygodniu

 

Ten rejon to prawie cała Polska, więc tu chyba nie o region chodzi. Ja raczej stawiam na wieloletnie relacje z klientem i rzetelną obsługę, a to kosztuje. Zaznaczę tylko, że markety wielkopowierzchniowe to nie jest mój klient. Tego zostawiam innym osiołkom. A są naprawdę w tym dobrzy... Wystarczy popatrzeć na ceny Licytują kto da taniej. A mi się wydawało, że licytacja to zawsze w górę. A może to jest na zasadzie przetargu? Co by to nie było to nie jestem zainteresowany rozdawnictwem.

 

jajeczny, rzadko, bo rzadko, ale zdarzy mi się zgodzić z Twoim postem w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumowując... Drodzy producenci (niektórzy) jeśli nadal wierzycie, że to handlarze (pośrednicy) zbijają wam ceny sprzedaży to tak samo możecie nie wierzyć w siłę grawitacji a efekt będzie taki sam. Do góry się nie uniesiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc podsumowując... Drodzy producenci (niektórzy) jeśli nadal wierzycie, że to handlarze (pośrednicy) zbijają wam ceny sprzedaży to tak samo możecie nie wierzyć w siłę grawitacji a efekt będzie taki sam. Do góry się nie uniesiecie.

No akurat żeś trafił kulą w płot.

Na moje punkty podjeżdżają handlarze i proponują m-ke po bzdurnych cenach. To właśnie przez nich musiałem opuścić pakowaną m-ke na niektórych punktach na 0.30 gr.

Żeby bylo ciekawiej- wielu niemałych handlarzy ma na opakowaniach napisane "producent" lub coś podobnego (patrz firma z Sokołowa, która "reklamowała się" w TVN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem producentem i od zawsze powtarzam: Handlarz podnosi cenę a producent opuszcza.

 

Skąd handlarz ma tak tani towar ? bo producent opuścił bo się dusi.

Dlaczego cena idzie w górę ? bo handlarz podnosi bo nie ma czym handlować i daje więcej.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jestem producentem i od zawsze powtarzam: Handlarz podnosi cenę a producent opuszcza.

 

Skąd handlarz ma tak tani towar ? bo producent opuścił bo się dusi.

Dlaczego cena idzie w górę ? bo handlarz podnosi bo nie ma czym handlować i daje więcej.

 

pzdr

Nie do końca tak jest, ale nie o tym teraz.

Nawet jeśli handlarz ma dostęp do taniego towaru, nie oznacza wcale, że musi się wpychać z tym towarem nie na swoje punkty z bzdurnymi cenami.

Niech korzysta i zarabia na swoich dotychczasowych punktach. Przez takie praktyki cena na rynku leci w dół. A jak cena zaczyna rosnąć, to wielki lament, że na fermach drożej, niż wstawiają na sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

jestem producentem i od zawsze powtarzam: Handlarz podnosi cenę a producent opuszcza.

 

Skąd handlarz ma tak tani towar ? bo producent opuścił bo się dusi.

Dlaczego cena idzie w górę ? bo handlarz podnosi bo nie ma czym handlować i daje więcej.

 

pzdr

 

 

100% racji, a ciebie yoyo nie kumam, ktoś ma możliwość rozwoju zdobycia nowych kanałów zbytu i ma tego nie wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...], a ciebie yoyo nie kumam, ktoś ma możliwość rozwoju zdobycia nowych kanałów zbytu i ma tego nie wykorzystać

Jest cenanienaceny, czyli potwierdzasz, że handlarze mając dostęp do taniego towaru jeżdżą i zbijają ceny na rynku "zdobywając nowe kanały zbytu" ?

 

Ciesze się, że się zgadzamy co do faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...], a ciebie yoyo nie kumam, ktoś ma możliwość rozwoju zdobycia nowych kanałów zbytu i ma tego nie wykorzystać

Jest cenanienaceny, czyli potwierdzasz, że handlarze mając dostęp do taniego towaru jeżdżą i zbijają ceny na rynku "zdobywając nowe kanały zbytu" ?

 

Ciesze się, że się zgadzamy co do faktów.

 

 

Piszesz bzdury jajo tanieje najpierw na fermie a potem u handlarzy także drugie wynika z pierwszego no chyba ze według ciebie handlarz najpierw taniej sprzedaje niż kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz o czym jest dyskusja.

 

W 100% potwierdzasz to, co mowię od dawna.

Za zjazd cenowy na rynku odpowiedzialne są fermy nastawione na handlarzy (oraz handlarze), a nie Ci producenci, którzy swoją sprzedaż opierają o własne punkty.

 

 

Dalszą dyskusję na ten temat możesz poprowadzić sobie z jajecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże nie mogę z tobą a jak producent sprzedający po punktach ma za dużo towaru to co robi albo te do których wozi np. pozamykały się to jak szuka nowych

Człowieku to jest wolny rynek handel biznes konkurencja ty byś chciał mieć swoje 100 punktów i wozić na nie do końca życia z niezmienna ceną jak bedziesz miał dwóch synów i tez uruchomią fermy to jak maja zdobyć rynek musza komuś zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moment dla producenta na zdobywanie nowych punktów jest wtedy, gdy cena w hurcie rośnie a nie spada.

Jak mam chwilowy nadmiar towaru, to nie szukam nowych punktów, tylko oddaje transport na przemysł.

 

Raz jeszcze powtórzę, że za zjazd cenowy na rynku odpowiedzialne są fermy nastawione na handlarzy oraz handlarze, a nie Ci producenci, którzy swoją sprzedaż opierają o własne punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...