Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:29 Pon 24 Cze 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1279, 1280, 1281 ... 1298, 1299, 1300  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gall

PostWysłany: 14:04 Wto 8 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam a co tu pisac u kogo mozna najtaniej kupic czy kto najdrozej sprzedaje a salmonnela moze i szaleje ale przy tych cenach jaj i przy w miare starej kurze tez bys chcial dostac ta cene za kure a kwota na ten cel ciagle maleje wiec......Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FRYGA

PostWysłany: 09:50 Pon 7 Lip 2008    Temat postu: pytanko Odpowiedz z cytatem

Słyszałem że w ciechanowskim salmonella cz to plotka może ktoś potwierdzić
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:20 Nie 6 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat "ceny jaj spożywczych" na forum PPR U_M_A_R_Ł ........????
Powrót do góry
jupik

PostWysłany: 21:17 Pon 30 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny jaj spadają! Przetwórstwo i pakownie słabo płacą i są zawalone jajem z importu(Rumunia,Niemcy,Litwa...)branża drobiarska ledwo piszczy i nie zanosi się na szybką poprawę.
Powrót do góry
karpa

PostWysłany: 10:09 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brown napisał:
Bardzo źle nie jest ale i dobrze też nie !! Sad Sad
Brak zbytu ruszyły pomidory i truskawyyyyyyy Confused Confused

Shocked widac ze nie masz pojecia o handlu pomidorem ....

choc w koncu moze dla ciebie pomidor jest substytutem jaj
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 07:14 Pon 23 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie , jasne , że cenę wyregulują prawa rynku. Po prostu ostatnio zbyt wiele ferm powiększyło produkcję - widocznie miały spore zyski. A co się dzieje się przy
nadprodukcji wszyscy wiedzą . Wydaje mi się , że przy braku exportu cena nie ruszy się wgórę prędzej niż we wrześniu. Kto ma oszczędności z "lepszych" czasów - przeżyje i znowu konto będzie mu rosło. Obecnie za 1b nie dostanie się
więcej niż 16gr. wyższe ceny ma tylko duże 0 -23 , XL- 28 gr.
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 16:31 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie że nie ma się co dziwić albo się sprzeda po takiej cenie albo się zostanie z towarem i już później to go nikt nie weźmie. Niestety cenę podnieść nie jest łatwo szczególnie, że hodowca hodowcy wilkiem i jak jeden podniesie cenę to drugi sprzeda taniej bo się będzie cieszył, że pozyskał klienta.
Wydaje mi się, że to rynek wyklaruje sytuację, niektórzy niestety odpadną bo nie będą w stanie dłużej produkować przy takich cenach i kosztach a jak się zrobi mniej hodowców to i cena pójdzie w górę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 19:38 Sro 18 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Sytuacja na rynku jest dosyć dziwna ponieważ jajek na fermach nie ma za wiele(co najwyżej trzydniowa produkcja) a dużego to jest w ogóle mało a mimo tego ceny stoją w miejscu. Koszty produkcji stale rosną, nie zanosi się nawet na przejściowy spadek cen pasz w okresie żniw a wręcz moze być jeszcze drożej wkrótce po zbiorach co wynika z ogólnej sytuacji na śwatowym rynku (info z dużej wytwórni, nie biore od nich paszy) i pomimo takiego stanu ceny jaj utrzymują sie poniżej kosztów wyprodukowania. W mojej opinii do miesiąca ceny muszą podskoczyć gdyż wielu zacznie w oczy zagladać perspektywa bankructwa. Już dziś znam przynajmniej kilka ferm które pożyczają na paszę od handlarzy Shocked Nie myślałem że doczekam takich czasów Sad No ale jak niektórzy oddają 1A za 0,18-0,19 to nie ma się co dziwić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Brown

PostWysłany: 15:35 Wto 10 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo źle nie jest ale i dobrze też nie !! Sad Sad
Brak zbytu ruszyły pomidory i truskawyyyyyyy Confused Confused
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 20:45 Pon 9 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALE CISZA , chyba nikt tu nie zagląda Wink Hmm.... chyba , że jest aż tak źle z ceną i zejściem ,że szkoda mówić....
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 22:47 Wto 27 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Przylacze sie do wypowiedzi Kolegi Wlk.Kogut choc jedno wiadomo ze hodowcy chca podniesc ceny ale poki co jest jeszcze nie ma problemu z dostanie towaru po 18gr. i tu uklony do Kolegi Scudotom bo zna P.Pytla i wie ile placi a co do malych jajek tak mlode kurki i juz maja 2a Smile a co do Kolegi/zanki jak mozecie(PaMiRa) podnosic cene jesli od Was na ten tydzien idzie po staremu nie bede pisal po ile bo sami wiecie i jeszcze mam pytanie slyszalem ze wyruszylim w teren weterynarze wsprawie serotypów Salmonelli zwiazku z dyrektywa unii.Zamieszcze male ogloszenie kupie O S 28/23 Pozdrawiam
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:59 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich cen chyba na ten moment nikt nie uzyska , skoro są oferty za świeżą 1a po 0,18 i to z niejednego szanującego się kurnika. Piszmy więc realia , żeby
nie trzeba było czytać info tu zawartych z "przymrużeniem oka".
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 12:00 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak panowie my podnosimy 1a na 0.21 koniec po 0.19 !! Przy tych cenach paszy to i tak wielkie G.... ale choc nie dokladac .A kto dawno nie liczyl kosztow produkcji to radze to zrobic !!!! 0.20 jak nic ...... Slyszy sie ze sporo ferm przepierza ( ja tez ) tak ze jak magazyny nie nabite to po co za marne grosze sprzedawac ??? Pozdrawiam
Powrót do góry
scudotom

PostWysłany: 09:34 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: cos sie dzieje... Odpowiedz z cytatem

na slasku fermy chca podnosic 1a na 22 1b na 19-20, ale gielda caly czas dostaje jajo za grosze i sklepy i handlarze prostestuje "bo na gieldzie bez zmian" - aha mam 2b i 2a so sprzedania.info na priv - oczywiscei swiezutkie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 07:17 Pon 26 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są jakieś nowinki cenowe koledzy ?
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 11:34 Sro 21 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to temat sprzedaż maszyn czy ceny jaj spożywczych bo się pogubiłem, a w jajku widać pierwsze symptomy ożywienia choć ceny na razie bez zmian
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 20:05 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam sortownicę dwurzędową MOBA 68 o wydajności 3000 szt/h rok prod. 1997. Bardzo mało używana w bardzo dobrym stanie.
Po więcej info proszę pisać na priva.
Powrót do góry
wielkikogut

PostWysłany: 19:31 Nie 18 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupię 16 do 20 palet świeżego jajka. Tylko Świeże !!! , oferty na tel.509 568 056
lub e-mail jajohurt@wp.pl
Powrót do góry
kaliszef

PostWysłany: 20:36 Wto 13 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja produkuje tak mało że nie dotyczy mnie aż tak każda recesja, ale cena rynkowa jest w sklepie, a u handlarza jest cena handlarza
Powrót do góry
handlowiec

PostWysłany: 17:15 Nie 11 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
Cena za 1a po 0,17 i co dwa grosze w dół to nic dziwnego sam po tyle kupuje i trafia się taniej ale tylko 1a i 1b. Jajko jest świeże za staroć płaci się około 3 gr.mniej polecam Pachure i Kurasia (SPECJALIŚCI OD PLEŚNI Very Happy ).
Kupuje w tygodniu około 90 palet jaja( tj. ok 800.000 tyś. sztuk) więc się doskonale orientuje po ile gdzie i od kogo można kupić. Fermiarze narazie mają duży problem ze sprzedażą jaj jest wielka nadprodukcja. Każdy chce sprzedać swój towar tak żeby się kolega fermiarz nie dowiedział że oddał po tak niskiej cenie i potem wypisywać na forum i na spotkaniach że on się ceni i tanio nie odda.Taki jest rynek więc trzeba to jakoś przetrzymać i żyć dalej.
Sam chętnie pomogę jeżeli ktoś ma ciśnienie z jajkiem ale duże mnie najbardziej interesuje i cena żeby była rynkowa a nie jakieś pobożne życzenia (1a-0,19).
Pozdrawiam
Powrót do góry
scudotom

PostWysłany: 14:14 Sob 10 Maj 2008    Temat postu: jak to kto>>>>>> Odpowiedz z cytatem

a no najwieksz "ferma" na sląski - czytaj CHH Obroki Katowice, jesli sprzedaje 1a po 0,175 to po 0,17 kupił, 1b sprzedaja po 0,155, rekordowa IIa po 0.12
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kaliszef

PostWysłany: 21:21 Pią 9 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie kto niby po tyle sprzedaje. Bo mi się trochę wierzyć nie chce. Jeżeli ktoś ma ciśnienie to może niech napisze, może jakoś pomożemy.
Powrót do góry
wielkikogut

PostWysłany: 03:17 Czw 8 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jest pytanie jak świeża jest ta 1a , po 15-17 groszy. Wg mnie normalna cena na świeży towar dla stałego klienta to 19 groszy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
jajo

PostWysłany: 18:19 Wto 6 Maj 2008    Temat postu: Kupie skrzynki plastikowe na jajka i skrzynki na żywy drób Odpowiedz z cytatem

Kupie skrzynki plastikowe na jajka oraz skrzynki na żywy drób oferty prosze kierowac pod nr 606782568 email luska22@op.pl kupie każdą ilość!!!!!
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 17:56 Wto 6 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kazdy z hodowcow na cos liczy moze przez te 3 miesiace bedziecie dokladac paru sie wykruszy i tak z roku na rok ale obszadzenia i tak sie zwieksza a kazdy kolejny rok jest dla Was coraz gorszy taki jest rynek a najsilniejsi zostana dla mnie dawac po 17 to juz jest chore ale moze ktos sie nauczy i poswietach wytnie 50 procent stada troche do kupi i bedzie mu sie lepiej zylo powiem ze rynek jest popierdzielony chyba wydzwonie jutro po calej polsce i bede oferowal po 10 groszy to znajda sie osoby ktore beda chcialy po 9 Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1279, 1280, 1281 ... 1298, 1299, 1300  Następny
Strona 1280 z 1300

Skocz do: