Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

 

przeor jaka dobra ja się pytam 😁 najlepsza ever!!!

 

Nie chce mi się tego nawet czytać, bo ich całokształt mnie osłabia, ale czy napisali ile sklepów, cukierni i innych zamknęli ?

 

Kupiłem właśnie L10-0,20+moja paka na piątek od stałego- jego propozycja, nie moja. Zaczyna się impreza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... po świętach będzie rzeź- kur, albo hodowców (lub jedno i drugie).

 

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.

Są inne sposoby rozwoju w produkcji jaj konsumpcyjnych.

 

 

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.

Kremowe jajka to już w ogóle poleciały i słyszałem propozycje po 16 za L hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... po świętach będzie rzeź- kur, albo hodowców (lub jedno i drugie).

 

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.

Są inne sposoby rozwoju w produkcji jaj konsumpcyjnych.

 

 

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.

Kremowe jajka to już w ogóle poleciały i słyszałem propozycje po 16 za L hahaha

 

Generalnie raczej się nie pomyliłem w swoich wróżbach zatem powiadam Wam:

Po majowce M-0,10-0,12 L-0,16-0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... po świętach będzie rzeź- kur, albo hodowców (lub jedno i drugie).

 

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.

Są inne sposoby rozwoju w produkcji jaj konsumpcyjnych.

 

 

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.

Kremowe jajka to już w ogóle poleciały i słyszałem propozycje po 16 za L hahaha

 

Generalnie raczej się nie pomyliłem w swoich wróżbach zatem powiadam Wam:

Po majowce M-0,10-0,12 L-0,16-0,18

 

 

Na jesieni towar tylko dla lokalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi lojalnych

 

Wątpliwe.

Braknie na wakacjach, ale co z tego jak detal będzie dalej marny.

Na jesieni znowu będzie jajka od groma, a detal dalej będzie stał- już się nie odbuduje i to co mogę polecić wielu osobom, które myślą ze coś z tego jeszcze będzie- zmienić branże, bo nie będzie. Jedyne co bedzie to coraz więcej kredytów i coraz więcej upadłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... po świętach będzie rzeź- kur, albo hodowców (lub jedno i drugie).

 

Stało się to, o czym pisałem od dawna. Bezmyślne zwiększanie produkcji to nie rozwój- to głupota.

Są inne sposoby rozwoju w produkcji jaj konsumpcyjnych.

 

 

Yoyo rzeź absolutna będzie. Jakże ja się z Toba zgadza z ta produkcja. Wszyscy Ci co naje.... po dach obsad powinni teraz ogłosić upadłość i dostać zawiasy jako nauczkę stricte biznesowa, żeby normalnym przedsiębiorcom nie smrodzic, bo ja mam osobiście dosyc tłumaczeń klientowi czemu ma zapłacić 15gr więcej niż innym. W zasadzie to skończyłem dyskusje nawet z największymi klientami- nie pasuje to szukaj frajera co da wolny wybieg L 10gr taniej niż ja klatkę M, bo takich jest w tej chwili od groma.

Kremowe jajka to już w ogóle poleciały i słyszałem propozycje po 16 za L hahaha

 

Generalnie raczej się nie pomyliłem w swoich wróżbach zatem powiadam Wam:

Po majowce M-0,10-0,12 L-0,16-0,18

a niech będzie, na zdrowie, przestałem się już przejmać tym wszystkim. Ja sprzedam (stali zawsze przyjdą i dla nich jest) inni niech się martwią. Już 2 handlarzy z mojej okolicy odpadło na te święta, zobaczymy dalej (znaczy się nie widać, żeby handlowali, oczywiście ode mnie nie brali bo za drogo ). No ale i tak niektórzy wyznają i będą wyznawać zasadę, że liczy się tylko ilość i jajo to jajo, każde jest takie samo (nie chodzi o kolor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panie i Panowie hodowcy ostatnia prosta przed świętami ? Jakie stany magazynowe ? Jakie prognozy na najbliższe 2 tygodnie ?

Przypominam, że niedługo majówka. Oj będzie się działo.

 

Widzę że na forum została tylko garstka osób. A gdzie się podziali Ci, którzy jeszcze niedawno głośno krzyczeli, że tylko ilość się liczy ? Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

 

Jestem i nadal tak twierdzę. Ktoś kto zajmuje się wszystkim to niczym nie zajmuje się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

 

Jestem i nadal tak twierdzę. Ktoś kto zajmuje się wszystkim to niczym nie zajmuje się dobrze.

dobrze czyli jak? Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie te spiny prawda jest tak za jak masz w chu..j kury a cena jest zajebista to jest super a jak cena jest (słowo zostało usunięte)..wa to tu i tu jest do dupy, oczywiście przy małym zabezpieczeniu finansowym można wtedy stracić płynność a zatem wszystko, ale do odważnych świat należy, a dzisiaj cena jest taka że czasami tira zapłacisz drożej jak 1 skrzynkę

 

A co do cen to naprawdę chciałbym zobaczyć po świętach cenę jednocyfrową (na chwilkę) może tego potrzeba żeby coś się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie przestańcie te spiny prawda jest tak za jak masz w chu..j kury a cena jest zajebista to jest super a jak cena jest (słowo zostało usunięte)..wa to tu i tu jest do dupy, oczywiście przy małym zabezpieczeniu finansowym można wtedy stracić płynność a zatem wszystko, ale do odważnych świat należy, a dzisiaj cena jest taka że czasami tira zapłacisz drożej jak 1 skrzynkę

 

A co do cen to naprawdę chciałbym zobaczyć po świętach cenę jednocyfrową (na chwilkę) może tego potrzeba żeby coś się zmieniło

oj, byłby bul dupy , ale ofc taka cenka jednocyfrowa te 2 tygodnie powinna się utrzymać dla zdrowotności jak to mówią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Gdzie się podziali Ci, którzy krzyczeli, że hodowca nie jest od tego, żeby się handlem zajmować ?

 

Jestem i nadal tak twierdzę. Ktoś kto zajmuje się wszystkim to niczym nie zajmuje się dobrze.

dobrze czyli jak? Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.

Jeżeli oddaje bez zysku tzn, że to nie jest to czym powinien się zajmować. No chyba, że lubi pracować charytatywnie. A te przetrwanie, o którym piszesz to jest to jajko np w Kauflandzie po 2,99 za 10 szt? To teraz odda dla handlarza za 0,16gr. Zamiast podnieść cenę bo na Wielkanoc każdy jajko kupi i zje to toczy się wyścig kto sprzeda taniej. Śmiech na sali... Prawdziwy handlarz w tym nie będzie uczestniczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodować miliony i odstawiać handlarzom bez zysku? Obecnie producent może przetrwać bo sprzedaje nie tylko w hurcie. Co innego jakby hurt gwarantował ceny powyżej kosztów, ale na to są coraz mniejsze szanse.
Nic dodać, nic ująć.

 

 

No i jajeczny sam sobie odpowiedziałeś. Skoro sama produkcja nie przynosi zysku, to znaczy, że czas na jakieś zmiany:

Jeżeli oddaje bez zysku tzn, że to nie jest to czym powinien się zajmować. No chyba, że lubi pracować charytatywnie. [...]

Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cenanienaceny ma racje i skończmy licytacje. Biedak jest biedakiem niezależnie czy produkuje czy jest handlarzem. Ja znam takich producentów, którzy na słowo detal tarzają się ze smiechu i mogliby kupić niejednego wielkiego handlarza. Grunt to potrafić pracować, a nie zajmować się interesami nie majac o nich pojęcia.

Jajeczny znowu się zgodzę z Twoja teoria. U mnie promo na swieta +0,05 ale nie wszyscy docenili wiec zapytałem czy chcą +0,10 😉

Jest to dokładnie kolejna bzdura żeby w okresie przedświątecznym kiedy staje się na głowie żeby dla wszystkich wystarczyło, bierze się kolejne ryzyko ze zostanie się z towarem itp itd ROBIĆ PROMO w dol ! Niektórych poniosło i dali 2,10 za m10 na punkty na które ja nawet za 0,50 pewnie bym nie zawiózł 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to, jak oceniać po pozorach.

Jest cenanienaceny ma racje i skończmy licytacje. Biedak jest biedakiem niezależnie czy produkuje czy jest handlarzem. Ja znam takich producentów, którzy na słowo detal tarzają się ze smiechu i mogliby kupić niejednego wielkiego handlarza. Grunt to potrafić pracować, a nie zajmować się interesami nie majac o nich pojęcia.

Za swoje, czy za kolejny kredyt ?

 

Wjeżdżasz na fermę i widzisz piękne nowe hale. Z boku stoi piękny dom za conajmniej pół bańki albo i grubo więcej, wkoło kosteczka, na podjeździe niezła fura albo trzy.

Takiemu to się wiedzie- myślisz sobie. Widać, że ma kasę.

Tyle tylko, że jak zajrzysz mu w rachunki, to się okazuje, że za wytłaczanki ma pół bańki długu, za paszę zalega 4 mln, a za pisklaki musi oddać kolejną bańkę.

Wydać sto czy dwieście tysięcy na jakąś swoją zachciankę to dla niego żaden problem. Żaden problem, bo te sto tysięcy w tą, czy w tamtą stronę przy takich zobowiązaniach nie robi już różnicy.

 

Tak to właśnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to, jak oceniać po pozorach.
Jest cenanienaceny ma racje i skończmy licytacje. Biedak jest biedakiem niezależnie czy produkuje czy jest handlarzem. Ja znam takich producentów, którzy na słowo detal tarzają się ze smiechu i mogliby kupić niejednego wielkiego handlarza. Grunt to potrafić pracować, a nie zajmować się interesami nie majac o nich pojęcia.

Za swoje, czy za kolejny kredyt ?

 

Wjeżdżasz na fermę i widzisz piękne nowe hale. Z boku stoi piękny dom za conajmniej pół bańki albo i grubo więcej, wkoło kosteczka, na podjeździe niezła fura albo trzy.

Takiemu to się wiedzie- myślisz sobie. Widać, że ma kasę.

Tyle tylko, że jak zajrzysz mu w rachunki, to się okazuje, że za wytłaczanki ma pół bańki długu, za paszę zalega 4 mln, a za pisklaki musi oddać kolejną bańkę.

Wydać sto czy dwieście tysięcy na jakąś swoją zachciankę to dla niego żaden problem. Żaden problem, bo te sto tysięcy w tą, czy w tamtą stronę przy takich zobowiązaniach nie robi już różnicy.

 

Tak to właśnie wygląda.

 

Niestety aż tak głupi żeby myśleć oczami to nie jestem.

Nie- znam takich którzy maja 10 mln kredytu ale wartość KSIĘGOWA firmy na poziomie 35mln ze sprzedaniem ziemi, sprzętów itp na pniu, a jakby poczekali to może i 40. Rata ich kredytów razem z pozostałymi kosztami stanowi 1/8 przychodu netto wiec nie jest to dla nich żaden problem, ze maja kredyt.

Większość firm na świecie ma kredyty. Nie wiem czy wiesz większość banków tez pożycza od innych banków, które maja kapitał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z producentami jest tak jak z handlarzami:

- jeden wozi na detal i jak Ty myśli- to jest to

- drugi oddaje na hurt za darmo jak nie ma ceny

- trzeci wozi na Polskie przetwórstwo za 3,20

- czwarty wozi na zagraniczne przetwórstwo za 3,60

- piąty wozi na zagraniczne przetwórstwo majac mnóstwo różnych certyfikatów itp itd za 4,00

- szósty wozi na zagraniczne pakownie

- siódmy wozi bezpośrednio na zagraniczne sieci i ma w dupie wszystkich powyższych i śmieje się ze wszystkich wyzej

 

Robisz to co chcesz robić i każdy robi co chce robic. Pajace na moich rozległych terenach jeżdżą z m10 tak jak pisałem nawet za 2,00 a ja się z nich śmieje majac u największego klienta 3,20. Mali płaca po 5,00. I możesz jeździć próbować składać oferty i nic to nie pomoże. Co jakiś czas się ktoś postawi to dostanie 2gr w dol albo 5 do góry w zależności od kilku czynników.

Zarabiam 5x tyle co moi koledzy nazwijmy to podobni wielkościowo i mało tego nie dzwonie tak jak oni po swoje pieniądze!

Można- mozna. Obojetnie czy jesteś producentem czy handlarzem wybor zawsze masz.

Aaaa- jeszcze ktoś spróbowałby złe słowo na mnie powiedzieć u moich dostawców to by się zdziwił. Dlaczego ? Dlatego ze właśnie potrafie sprzedawać i wisi mi to czy zapłacę 5 więcej czy mniej. Interesuje mnie żeby 5 więcej zarobić na kliencie a nie dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety aż tak głupi żeby myśleć oczami to nie jestem.

Nie- znam takich którzy maja 10 mln kredytu ale wartość KSIĘGOWA firmy na poziomie 35mln ze sprzedaniem ziemi, sprzętów itp na pniu, a jakby poczekali to może i 40. Rata ich kredytów razem z pozostałymi kosztami stanowi 1/8 przychodu netto wiec nie jest to dla nich żaden problem, ze maja kredyt.

Większość firm na świecie ma kredyty. Nie wiem czy wiesz większość banków tez pożycza od innych banków, które maja kapitał.

 

Misiu,

prowadzisz pięć firm, handlujesz na terenie połowy kraju, w jajko zaopatrujesz kilkaset sklepów, piszesz artykuły do kilku czasopism branżowych, aktywnie udzielasz się na kilku forach i masz jeszcze czas na to, aby przeglądać księgi rachunkowe producentów jaj konsumpcyjnych. Nieźle. Powinni pokazywać Cię w programie "Mam talent".

 

Jeśli przychód netto pokrywa koszty bieżące tylko w 80%, to nawet malutki kredycik staje się ogromnym problemem.

I co byś nie robił, jakbyś się nie starał, to nie pokryjesz tych kosztów samą wartością ziemi, na których stoi ferma. No, chyba, że chcesz spłacać długi pieniędzmi z jej sprzedaży. To się nazywa likwidacja lub inaczej bankructwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.

 

Powodzenia. Alleluja i do przodu... Jakieś nowe teorie. Może na Marsie się sprawdzą, bo na Ziemi nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie chce się ruszyć nawet palcem bez pośrednika. I to w każdej branży. Czy dotyczy to biznesu czy też sfery prywatnej. Od tego są... Biorą za to kasę i odpowiedzialność za towar lub usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie osobiście nie chce się ruszyć nawet palcem bez pośrednika. I to w każdej branży. Czy dotyczy to biznesu czy też sfery prywatnej. Od tego są... Biorą za to kasę i odpowiedzialność za towar lub usługę.

 

A po ile sprzedajesz M i L tym pośrednikom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety aż tak głupi żeby myśleć oczami to nie jestem.

Nie- znam takich którzy maja 10 mln kredytu ale wartość KSIĘGOWA firmy na poziomie 35mln ze sprzedaniem ziemi, sprzętów itp na pniu, a jakby poczekali to może i 40. Rata ich kredytów razem z pozostałymi kosztami stanowi 1/8 przychodu netto wiec nie jest to dla nich żaden problem, ze maja kredyt.

Większość firm na świecie ma kredyty. Nie wiem czy wiesz większość banków tez pożycza od innych banków, które maja kapitał.

 

Misiu,

prowadzisz pięć firm, handlujesz na terenie połowy kraju, w jajko zaopatrujesz kilkaset sklepów, piszesz artykuły do kilku czasopism branżowych, aktywnie udzielasz się na kilku forach i masz jeszcze czas na to, aby przeglądać księgi rachunkowe producentów jaj konsumpcyjnych. Nieźle. Powinni pokazywać Cię w programie "Mam talent".

 

Jeśli przychód netto pokrywa koszty bieżące tylko w 80%, to nawet malutki kredycik staje się ogromnym problemem.

I co byś nie robił, jakbyś się nie starał, to nie pokryjesz tych kosztów samą wartością ziemi, na których stoi ferma. No, chyba, że chcesz spłacać długi pieniędzmi z jej sprzedaży. To się nazywa likwidacja lub inaczej bankructwo.

 

Do pierwszej części posta ciężko mi się odnosić, bo brak mi sił, ale powiem tylko ze wcale nie trzeba patrzeć do ksiąg rachunkowych.

 

Do drugiej napisze jak wcześniej. Każdy z nas ma wybor czy 80% przychodu to zysk czy koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...