Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? J...

 

TAK. Woźniak, Ovovita, Adkonis... Wymieniać dalej? Mizgier też nie lepszy. A Agronex już się wyłożył, a byli tacy ambitni cenowo. Oczywiście dodać koszty całej logistyki i opakowań. Czyli stać ich sprzedać taniej. Już do niektórych po świętach ustawiam się w kolejce by wyrwać to co oDebra1li mi na święta. Rachunek musi się zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po ile sprzedajesz M i L tym pośrednikom?

Nie sprzedaję pośrednikom, a kupuję od nich o dziwo w lepszych cenach niż proponują producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

Ot co... Też jakoś się nie boję, że producent wywiezie drożej ode mnie. Jeszcze się nie zdarzyło żeby sprzedał drożej niż proponuję swoim klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sprzedaję pośrednikom, a kupuję od nich o dziwo w lepszych cenach niż proponują producenci.

To po ile Ci pośrednicy płacą producentowi ? Widać dają mu zarobić. Nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność.

Skoro budowanie siatki dystrybucji i sprzedaż swojego towaru na punktach po 30-40 gr. to nieporadność to pewnie zawalenie całego magazynu jajkiem i czekanie aż zjawi się handlarz i łaskawie zaproponuje 18 gr. za jajko zamiast 16-tu to zaradność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]Każdy z nas ma wybor czy 80% przychodu to zysk czy koszty.

Ja to tylko skromny hodowca jestem. Oświeć więc mnie Misiu, jak przychód ze sprzedaży jajek handlarzowi po 18 gr. zamienić w 80-cio procentowy zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Dzisiaj zysk z produkcji jest wtedy, gdy się omija pośrednika.

 

Powodzenia. Alleluja i do przodu... Jakieś nowe teorie. Może na Marsie się sprawdzą, bo na Ziemi nie działają.

Działają, działają, ale wszystko zależy od jednostki i od skali produkcji. Mały tak będzie prosperował, duży nie ma szans opierać tak swojej całej produkcji. Milionów może tym sposobem się nie dorobi, ale starcza na dostatnie, normalne spokojne życie. Maybacha też nie będzie, góra mercedes i lambo (oczywiście rolnicze ), wszystko też zależy od priorytetów i potrzeb. Natomiast za co się nie brał to zawsze trzeba mieć głowę na karku, a nie 2 lewe ręce i opierać się w większości o dłużny pieniądz. Kredyty są dla ludzi, ale jak wartość przedsięwzięcia jest max. 2 krotnością wartości gospodarstwa/firmy to coś tu nie gra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? J...

 

TAK. Woźniak, Ovovita, Adkonis... Wymieniać dalej? Mizgier też nie lepszy. A Agronex już się wyłożył, a byli tacy ambitni cenowo. Oczywiście dodać koszty całej logistyki i opakowań. Czyli stać ich sprzedać taniej. Już do niektórych po świętach ustawiam się w kolejce by wyrwać to co oDebra1li mi na święta. Rachunek musi się zgadzać.

No tak to jest jak ktoś sra

wyżej niż d... ma .

Widać ich priorytety aby zatkać rynek tanim

i nie zarobić na tym,

ewentualnie stłamsić resztę mniejszych,

aby zrobić rynek wyłącznie dla wiekszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

 

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

 

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

Misio, to Ty masz kolegów ?

A tak poważnie, to brednie piszesz. M-kę wożę od 0,32 w górę, a L-kę od 0,40 w górę. Dasz mi po dwa oczka więcej ?

 

Gdybym miał gwarancję tego, że w hurcie z fermy jajka będą mi wyjeżdżały bez przerwy w cenie 30 gr. M-ka i 40 gr. L-ka, to nie bawiłbym się w handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

 

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

Misio, to Ty masz kolegów ?

A tak poważnie, to brednie piszesz. M-kę wożę od 0,32 w górę, a L-kę od 0,40 w górę. Dasz mi po dwa oczka więcej ?

 

Gdybym miał gwarancję tego, że w hurcie z fermy jajka będą mi wyjeżdżały bez przerwy w cenie 30 gr. M-ka i 40 gr. L-ka, to nie bawiłbym się w handel.

 

Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to mam wrazenie nie obrażając nikogo, ze szuka się wymówki na swoją nieporadność. Jeśli jest inaczej to czemu producenci woza na detal taniej niż hurtownik może im zapłacić ? Nigdy żaden producent nie woził towaru drożej ode mnie wiec dlaczego miałby to robić jak mnie nie będzie? Bzdura

 

A znasz kogoś kto wozi taniej towar w detalu, niż pośrednik mu proponuje? Ja znam wielu hodowców, ale o takim numerze nie słyszałem. Prawda jest taka, ze głupich hodowców, co maja mega nadprodukcje nie brakuje w Polsce. A Wy to po. prostu wykorzystujecie.

 

I to ilu. Od groma ich jest i się z kolegami śmiejemy, ze my damy po 2 oczka więcej, ale nie- oni będą wszystkim pokazywać hahaha

Misio, to Ty masz kolegów ?

A tak poważnie, to brednie piszesz. M-kę wożę od 0,32 w górę, a L-kę od 0,40 w górę. Dasz mi po dwa oczka więcej ?

 

Gdybym miał gwarancję tego, że w hurcie z fermy jajka będą mi wyjeżdżały bez przerwy w cenie 30 gr. M-ka i 40 gr. L-ka, to nie bawiłbym się w handel.

 

Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

 

 

Yoyo po części Ciebie rozumiem i szanuję- serio.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że tu gdzie działam producenci to w większości skończeni idioci i wożą taniej niż mógłbym czy ja czy ktoś inny od nich kupić, o braku roboty i wysyłce na przetwórstwo nawet nie wspominając.

Poza tym cały handel jajkiem to przynajmniej jak dla mnie nie są tylko jajka klatkowe.

Dla przykładu: za ściółkę płacę 0,35 (luz), za wolny wybieg M np. 0,40 a kolejka idiotów co nabudowali i chcą mi oddać po 0,22 jest coraz dłuższa.

Szanuję jednak siebie i klienci szanują to co dla nich robię, bo dobrze płacą.

Dobrze, nie znaczy, że buduję pałace- dobrze znaczy, że takich januszy ze śmieszną ceną nie dopuszczam do siebie, bo wiąże się to dla mnie z ogromnym ryzykiem.

 

Serio jest dużo możliwości sprzedaży drogo towaru. Trzeba w to jednak włożyć sporo kapitału i wysiłku. Nie będę Cię pouczał bo masz swoje doświadczenia, ale może warto wszystkie rzucić na bok i pomyśleć od początku.

Moje historie nie są wyssane z palca- uwierz.

 

Są producenci, którzy nigdy nie szukali klienta mimo dużej produkcji i nie brakuje im klientów, którzy zapłacą sporo więcej niż innym. Oczywiście nie weźmie naczepy, bo go będzie bolało, a Jajeczny to by zemdlał , ale weźmie solówkę, bo na drogi towar zawsze będzie klient. Pytanie czy chce się sprzedawać wszystkim, czy chce się zarabiać.

To samo dotyczy detalu, hurtu, przemysłu itp.

Na jeden przemysł zawieziesz byle g.... a na inny bez odpowiednich kwitów możesz zapomnieć, że będą chcieli w ogóle rozmawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla przykładu:

jest jeden fryzjer, a lokal obok drugi

 

u jednego trwała ondulacja kosztuje 30 u drugiego 100

pierwszy nie myśli, że coś może robi nie tak i dlatego klientki nie zapłacą mu nawet 40, tylko myśli jak się pozbyć tego drugiego donosząc do sanepidu, albo wybijając szybę w nocy.

 

prozaiczne, ale tak to często wygląda- nie mówię, że u Ciebie, ale widzę jak konkurencja się jeży jak mnie widzi, bo sprzedają tyle co ja na punkcie na którym jesteśmy razem tylko 40% taniej. w dodatku myślą, że jak mi potłuką mój towar albo przykryją swoim, żeby się przeterminował (tak, takie zachowania są normą) to, że ja go wymienię. podobnie jak z kretynami co myślą, że właściciel auta z AC zapłaci za szkodę np. rysę którą mu zrobią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do innych biznesów z których się śmiałeś- mam tylko dwa oprócz jajek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak odejmiesz paczkę, koszt dystrybucji i zwrotów, stłuczki będą na poziomie ćwierć promila, równe palety, dostawy na czas i zgodne z zamówieniem, będziesz miał KAT, kilka różnych ISO, nowe wytlaczanki, przekładki i palety, odkurzacze na kurnikach zamiast sypania gowna na ptaszynce itp itd ja będę potrzebował następnego dobrego dostawce- tak będę z Toba pracował, bo wybranym płace za L luzem nawet 30gr pomimo ze mogę ja kupić za 20. Mam klientów którym sprzedam ten towar a czas na zamieszanie i ryzyko nie jest dla mnie wart tej różnicy bo zajmuje się sprzedażą a nie śmietnikiem. Oczywiście nie bierz tego personalnie ale tak wyglada 80% produkcji w kraju

Tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto jest przejść na własny handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

 

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.

Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.

Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

 

P.S.

Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakty są faktami i nie zaklinaj rzeczywistości. Producentów jest miernot co nie miara tak jak i handlarzy. Jeśli wyprodukuje a nie potrafi handlować to jezdzi z towarem i bawi się w rozdawnictwo. Co do mojego języka hmmm coz. Skwituje to tak, ze pisze różne artykuły do kilku magazynów, dla różnych branż, a forum jest chyba luźna forma przekazu i nic nikomu nie muszę udowadniać. Jeśli masz zyczenie zrobie wyjątek i będę używał jakże wyniosłego i oficjalnego języka 😉

Misiu, możesz nam przesłać link do jakiegoś Twojego artykułu ? Może być dowolny z palety tych kilku magazynów. Ciekawi jesteśmy, czy tamteż wypisuje takie bzdury.

 

Zrobie Ci tę przyjemność i oszczędzę tych bzdur.

Poza tym te branże maja się nijak do jajek i byłaby to dla Ciebie raczej czarna magia lub właśnie bzdury.

Troszkę pokory Yoyo, a skoro Ci tak zle w tej produkcji to z niej zrezygnuj nie patrząc na koszty bo i tak przecież dokładasz., to już serio robi się męczące 🙂 Wesołych Świat dla Ciebie i wszystkich z forum.

 

P.S.

Nie misiu tylko misio 😉 8 z przypadku jakbyś chciał zapytać

Nie, nie. No nie bądź taki skromny. Pochwal się swoimi dokonaniami redakcyjnymi. Wszyscy chętnie poczytamy. Nie przejmuj się tym, że to nie na temat jajek. Wbrew Twoim przekonaniom, większość hodowców to ludzie wykształceni- na pewno zrozumiemy.

A o mój biznes to ty się nie martw. Może nie sprzedaje, tak jak Ty 6 mln jaj miesięcznie, ale doskonale daje sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, co się stało z Twoimi biznesami ?

Do niedawna prowadziłeś ich bodajże pięć, a teraz zostały Ci tylko dwa. Coś nie wyszło, coś się nie udało ? Interesująca sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji, co się stało z Twoimi biznesami ?

Do niedawna prowadziłeś ich bodajże pięć, a teraz zostały Ci tylko dwa. Coś nie wyszło, coś się nie udało ? Interesująca sprawa.

 

 

ahh yoyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio jest dużo możliwości sprzedaży drogo towaru. Trzeba w to jednak włożyć sporo kapitału i wysiłku. Nie będę Cię pouczał bo masz swoje doświadczenia, ale może warto wszystkie rzucić na bok i pomyśleć od początku.

Moje historie nie są wyssane z palca- uwierz.

 

Są producenci, którzy nigdy nie szukali klienta mimo dużej produkcji i nie brakuje im klientów, którzy zapłacą sporo więcej niż innym. Oczywiście nie weźmie naczepy, bo go będzie bolało, a Jajeczny to by zemdlał , ale weźmie solówkę, bo na drogi towar zawsze będzie klient. Pytanie czy chce się sprzedawać wszystkim, czy chce się zarabiać.

To samo dotyczy detalu, hurtu, przemysłu itp.

Na jeden przemysł zawieziesz byle g.... a na inny bez odpowiednich kwitów możesz zapomnieć, że będą chcieli w ogóle rozmawiać

Racja, ale takie czasy, że tego co w inny sposób niż większość produkuje czy handluje tego trzeba tłamsić, zwalczać, czasem wyzyskiwać.

 

Ale do rzeczy, Zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych, życzę i hodowcom i handlowcom oraz klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania kury do odnowy . Obecnie 50 tyg, 90% jaj. 30 tys Isa brązowa i 30 tys Isa kremowa. Wiadomość na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...