Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z zaistniałą sytuacją na rynku od poniedziałku proponuję 0,19 M i 0,23 L

I nie wiem czy to jest moje ostatnie słowo.

Robi się bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie pomysły jak na jutro dostawa z ceną:

1A - 0,18

1B - 0,16

2A - 0,15

netto

Czyżby wybijalnie stanęły?

A w detalu są fachowcy (producenci) co rozwożą już zapakowane L po 0,23 netto. Dzieję się... Tylko nie w tę stronę co by wszyscy chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w detalu są fachowcy (producenci) co rozwożą już zapakowane L po 0,23 netto. Dzieję się... Tylko nie w tę stronę co by wszyscy chcieli.

Jajeczny, w czym problem ? Otwórz własną fermę i będziesz mógł wtedy towar nawet za darmo po sklepach wozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w detalu są fachowcy (producenci) co rozwożą już zapakowane L po 0,23 netto. Dzieję się... Tylko nie w tę stronę co by wszyscy chcieli.

Jajeczny, w czym problem ? Otwórz własną fermę i będziesz mógł wtedy towar nawet za darmo po sklepach wozić.

 

Ja nie mam z tym problemu, tylko producenci potem płaczą, że nie chcę kupić L-ki nawet za 0,15gr. Ja w przeciwieństwie do nich potrafię sprzedawać , a nie rozdawać. Najlepiej do rowu wyrzucić tak jak jabłka lub zboże ewentualnie dać się marketom zachodnim wydymać. Sami nie szanujecie swojego produktu (niektórzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajeczny, w czym problem ? Otwórz własną fermę i będziesz mógł wtedy towar nawet za darmo po sklepach wozić.

Czyli tak jak podejrzewałem... Według twego rozumowania trzeba być niedorozwojem by fermę otwierać. Coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś się dzieje bo M już trza płacić 0,16-17

TO I TAK ŚMIECH I TANIZNA ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No coś się dzieje bo M już trza płacić 0,16-17

TO I TAK ŚMIECH I TANIZNA ...

 

M-19gr. można spokojnie sprzedać.

 

Pan W. wstrzymał sprzedaż jaj na rynek krajowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd takie pomysły jak na jutro dostawa z ceną:

1A - 0,18

1B - 0,16

2A - 0,15

netto

Czyżby wybijalnie stanęły?

A w detalu są fachowcy (producenci) co rozwożą już zapakowane L po 0,23 netto. Dzieję się... Tylko nie w tę stronę co by wszyscy chcieli.

 

Ja też w niższej cenie jeszcze realizuje zamówienia z tamtego tygodnia ewentualnie z poniedziałku, ale nowych już nie przyjmuję. Są jeszcze co rzeźbić próbują w tej cenie co podałeś... takie ceny właśnie proponowała firma słynna z programu w TV Najśmieszniejsze jest to, że ja S poniżej 0,15 nie sprzedawałem nawet. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra Pani z Sokołowa płaci 19 gr. za 2A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w detalu są fachowcy (producenci) co rozwożą już zapakowane L po 0,23 netto. Dzieję się... Tylko nie w tę stronę co by wszyscy chcieli.

Jajeczny, w czym problem ? Otwórz własną fermę i będziesz mógł wtedy towar nawet za darmo po sklepach wozić.

 

Ja nie mam z tym problemu, tylko producenci potem płaczą, że nie chcę kupić L-ki nawet za 0,15gr. Ja w przeciwieństwie do nich potrafię sprzedawać , a nie rozdawać. Najlepiej do rowu wyrzucić tak jak jabłka lub zboże ewentualnie dać się marketom zachodnim wydymać. Sami nie szanujecie swojego produktu (niektórzy).

Ale co się dziwić jak prawie każdy teraz produkuje na jedno kopyto, byle taniej. Przecież jajo to jajo i byle więcej, nie ważne że wali fermą czy rybą , żadnej konkurencji w tym względzie nie ma... tak mówią. To tak jak z warzywami, wszystkie marketowe czy sklepowe, a i duża część tych na bazarach nie nadaje się do konsumpcji bo ma ładnie wyglądać (jeszcze wmawiają, że tego pragnie konsument) i być tania, no i jest tania ale i nie dojrzewa się w naturalnych warunkach a w przechowalniach czy już w skrzynkach w drodze do marketu. A duście się Producenci w stworzonym przez siebie i dla siebie bagnie. Handlarzom się nie ma co dziwić, jak widzą głupiego co się da wycyckać to i korzystają, ale i oni w tym bagnie powoli grzęzną bo i sprzedać nie idzie nawet po niższej cenie.

 

Moje cienki się nijak nie zmieniły od podwyżki w 2017 roku i jednak klienci droższego towaru są i wcale nie w mniejszej ilości jak kilka latek temu. Ciekawe dlaczego? Czyżbym produkował i handlował innym produktem niż np. Pan W. (a w pewnych miejscach mam kram naprzeciwko kramu firmowego Pana W.). Klient ma w d... jakość HANDLOWĄ produktu w postaci opakowania czy prawilnego certyfikatu, przynajmniej Ci starszego sortu. Ważna jest cena, ale i jakość sama w sobie bo często i tacy przechodzą z biedronek do mnie . Klient jest w stanie jak najbardziej godnie zapłacić, ale nie za jajo jak każde inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w niższej cenie jeszcze realizuje zamówienia z tamtego tygodnia ewentualnie z poniedziałku, ale nowych już nie przyjmuję. Są jeszcze co rzeźbić próbują w tej cenie co podałeś... takie ceny właśnie proponowała firma słynna z programu w TV Najśmieszniejsze jest to, że ja S poniżej 0,15 nie sprzedawałem nawet. ;]

ja S nie niesprzedawaniem od co najmniej 10 lat jak mniej niż 2x cena obecnie za L no ale jak kto woli. Hurt i przemysł rządzą się swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza przed burzą ….

 

Nie podniecalbym się zanadto, bo do przewidzenia było ze detal po majówce przez tydzien, dwa będzie śmigał podobnie zreszta jak przetwórnie.

Skończy się zaraz jak zwykle- usilne podbicie ceny tyłki po to żeby M była za chwile po 10gr.

Nic nowego i raczej nie pomoże to ze sporo osób nie robi ponownych obsad.

Według mnie max 2-3 tyg i M za półdarmo.

 

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwlaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

 

Bardzo chciałbym nie mieć tej wiedzy albo chociaż się mylić bo niska cena nie służy nikomu tylko detalistom którzy cwaniakują albo wyzywają od złodziei swoich dostawców 😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczekam. Zdążyłem przed zwyżką zakupić

1A 0,18

1B 0,16

2A 0,15

 

A co dalej... Zobaczymy. Walczcie, będziem płacić. Jajko musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza przed burzą ….

 

Nie podniecalbym się zanadto, bo do przewidzenia było ze detal po majówce przez tydzien, dwa będzie śmigał podobnie zreszta jak przetwórnie.

Skończy się zaraz jak zwykle- usilne podbicie ceny tyłki po to żeby M była za chwile po 10gr.

Nic nowego i raczej nie pomoże to ze sporo osób nie robi ponownych obsad.

Według mnie max 2-3 tyg i M za półdarmo.

 

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwlaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

 

Bardzo chciałbym nie mieć tej wiedzy albo chociaż się mylić bo niska cena nie służy nikomu tylko detalistom którzy cwaniakują albo wyzywają od złodziei swoich dostawców 😔

 

To przekonanie ma kilku sporych pośredników. Obawiam się jednak iż jest ono mylne... kilku dużych przed świętami przecinało stada, to co wam sprzedawali tanio po to jeszcze jaja od kur które poszły dawno na świąteczny rosół. Oczywiście źródełko wyschło bo nadliczbowej ilości kur już nie ma. Ten kto kontrakty podpisał licząc na zjazd cenowy może się przeliczyć. Tak czy siak zobaczymy jak to będzie wyglądało w okolicach 10-12 czerwca. Doliczyć jeszcze trzeba że przez ten czas ubędzie sporo kury. jak sporo wybijemy to może uda się szarpnąć cenę na pułap chociaż wychodzenia na 0. Wiadomo lato, to nie jest najlepszy okres na jechanie na 100% Jeśli cena zostanie naciągnięta na 0,19 w maju za M to tak wytrzyma śmiało do lipca moim zdaniem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczekam. Zdążyłem przed zwyżką zakupić

1A 0,18

1B 0,16

2A 0,15

 

A co dalej... Zobaczymy. Walczcie, będziem płacić. Jajko musi być

 

 

Czekaj czekaj, jak podkręcisz temperaturę i wilgotność to może i pisklaki Ci się wylęgną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczekam. Zdążyłem przed zwyżką zakupić

1A 0,18

1B 0,16

2A 0,15

 

A co dalej... Zobaczymy. Walczcie, będziem płacić. Jajko musi być

 

 

Czekaj czekaj, jak podkręcisz temperaturę i wilgotność to może i pisklaki Ci się wylęgną

 

A za pisklaki nie płacą lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczekam. Zdążyłem przed zwyżką zakupić

1A 0,18

1B 0,16

2A 0,15

 

A co dalej... Zobaczymy. Walczcie, będziem płacić. Jajko musi być

 

 

Czekaj czekaj, jak podkręcisz temperaturę i wilgotność to może i pisklaki Ci się wylęgną

 

A za pisklaki nie płacą lepiej?

 

 

No pewnie, że lepiej. Nie doceniłem Cię ! Masz jednak łeb do interesu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przeczekam. Zdążyłem przed zwyżką zakupić

1A 0,18

1B 0,16

2A 0,15

 

A co dalej... Zobaczymy. Walczcie, będziem płacić. Jajko musi być

 

 

Czekaj czekaj, jak podkręcisz temperaturę i wilgotność to może i pisklaki Ci się wylęgną

 

A za pisklaki nie płacą lepiej?

Pisklaki mają taką samą cenę jak w 2017 roku. No chyba że ktoąś chce odsprzedać to wtedy są tańsze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...