Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwłaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

[...]

 

Dobre Mówiłem, że ma chłopak poczucie humoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwłaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

[...]

 

Dobre Mówiłem, że ma chłopak poczucie humoru.

 

A masz jakieś informacje z mniejszym humorem czy tylko tak sobie klepnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach" a kury karmione są powietrzem- bo inaczej się w takiej sytuacji nie da.

To, że niektóre fermy ograniczyły sprzedaż, to nie znaczy, że "przetrzymują" towar. Bardzo dużo ferm przepierza kury- niektóre fermy nawet drugi raz te same stada. Sporo jest również takich, które wybiły część stad i nie myślą póki co o nowych wstawieniach. Żadna ferma- nawet ta największa- to nie jest sakiewka bez dna, a jaj w podawanych tu cenach nie da się wyprodukować. Na całą sytuację z dużym niepokojem patrzą wytwórnie pasz. Zadłużenie niektórych ferm za dostawy paszy zaczęło wyglądać bardzo groźnie.

 

Cała sytuacja była do przewidzenia już od dawna. Pisałem o tym półtora roku temu. W starej rzeczywistości na wielu fermach dawno bylaby już salmonella. Przyszłaby komisja, zabraliby jaja do utylizacji, zabrali kury do rzeźni, oddali odszkodowanie i można produkować dalej.

A tu ZONK. Nikt odszkodowania nie chce dać. I stąd właśnie była ta nadwyżka w towarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach" a kury karmione są powietrzem- bo inaczej się w takiej sytuacji nie da.

To, że niektóre fermy ograniczyły sprzedaż, to nie znaczy, że "przetrzymują" towar. Bardzo dużo ferm przepierza kury- niektóre fermy nawet drugi raz te same stada. Sporo jest również takich, które wybiły część stad i nie myślą póki co o nowych wstawieniach. Żadna ferma- nawet ta największa- to nie jest sakiewka bez dna, a jaj w podawanych tu cenach nie da się wyprodukować. Na całą sytuację z dużym niepokojem patrzą wytwórnie pasz. Zadłużenie niektórych ferm za dostawy paszy zaczęło wyglądać bardzo groźnie.

 

Cała sytuacja była do przewidzenia już od dawna. Pisałem o tym półtora roku temu. W starej rzeczywistości na wielu fermach dawno bylaby już salmonella. Przyszłaby komisja, zabraliby jaja do utylizacji, zabrali kury do rzeźni, oddali odszkodowanie i można produkować dalej.

A tu ZONK. Nikt odszkodowania nie chce dać. I stąd właśnie była ta nadwyżka w towarze.

 

 

Yoyo przestan pisać te swoje dyrdymały, bo rece opadają.

Chwile temu pisałeś ze za brak odszkodowań planeta eksploduje, teraz dyskutujesz czy ktoś trzyma towar czy nie.

Wyobraz sobie ze niektórzy maja miejsce na magazynie na 200 palet i wystarczy ze kilku takich dużych na telefonie się umówią ze dają tylko na eksport i cena na kraju w ciągu dwóch tyg idzie do góry.

Wszystkich znasz ze wszystkimi handlowałes 100 lat ale widać w gronie graczy nie uświadczyłeś nawet chwili, bo nie wiesz jakie panują zasady na tym rynku. Potwierdziłeś to zreszta tym ze cię ktoś wydymał twoim towarem na twoich punktach.

Taki z ciebie handlarz jak i producent z tymi swoimi dwoma kurnikami i kilkoma warzywniakami na krzyż ze jedyne co potrafisz to tylko jęczeć na tym forum raz na miesiąc pisząc cenę przetwórni, jednocześnie nie dopuszczając do myśli faktu ze sa mądrzejsi od ciebie. Jęczeniem nic nie ugrasz chyba ze to twoje hobby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Miejsce na 200 palet powiadasz ? No kto to by pomyślał. Niesamowite... 200 palet.

Kurcze, a ja niemądry do tej pory myślałem, że duże fermy oddają na przemysł jajo po 10 groszy, bo jest taka sytuacja rynkowa, a tu się okazuje, że one to robią, bo tak chcą. Wystarczy przecież wstrzymać sprzedaż i PYK- cena do góry. Głupi ja, oj głupi. Muszę się jeszcze dużo nauczyć. Dobrze, że są na tym forum tacy eksperci od produkcji drobiarskiej jak misio.

Ile to ciekawych rzeczy człowiek może się na tym forum dowiedzieć. Mówisz, że wstrzymują sprzedaż w czasie 30-to procentowej nadprodukcji w kraju ? A na długo oni tak wstrzymują tą sprzedaż ? A jak już ta cena pójdzie do góry i oni ten cały towar zaczną wysprzedawać z tych swoich wielkich magazynów, to właściwie o ile drożej go sprzedadzą ? Pytam, bo nie wiem. Za cienki jestem. Nie to co Ty- od razu widać, że w gronie głównych graczy się obracasz.

Misiu, za późno zacząłeś się z nami dzielić swoją wiedzą. Gdybyś zrobił to wcześniej, to może Pan B. (swojego czasu NAJWIĘKSZY gracz na rynku) skorzystałby z rady, wstrzymałby sprzedaż towaru i uratowałby swój biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio jaki ty narcyz i wielki biznesmen jesteś z tak wielką wiedzą , jakoś to się nie sprawdza bo za M już 0,20 biorą . Zaczynają dzwonić wielcy handlarze przepraszam handlowcy co po majówce nie odbierali a teraz szukają .

Wiem wiem zaraz napiszesz że po 0,12 kupujesz i jaja full , poczekamy zobaczymy bo tu co tydzień się zmienia kur ubywa a eksport coraz silniejszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się zaraz jak zwykle- usilne podbicie ceny tyłki po to żeby M była za chwile po 10gr.

Nic nowego i raczej nie pomoże to ze sporo osób nie robi ponownych obsad.

Według mnie max 2-3 tyg i M za półdarmo.

 

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwlaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

Misiu, wyjaśnij nam to jeszcze raz. Duże fermy przetrzymują jajko tylko po to, żeby za 2-3 tyg oddawać M-kę za półdarmo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy się zaraz jak zwykle- usilne podbicie ceny tyłki po to żeby M była za chwile po 10gr.

Nic nowego i raczej nie pomoże to ze sporo osób nie robi ponownych obsad.

Według mnie max 2-3 tyg i M za półdarmo.

 

Jajko jest przetrzymywane na dużych fermach zwlaszcza na kraj i tylko dlatego coś drgnęło.

Misiu, wyjaśnij nam to jeszcze raz. Duże fermy przetrzymują jajko tylko po to, żeby za 2-3 tyg oddawać M-kę za półdarmo ?

 

Nie wnikaj... Podejrzewam że on w tym Porto pije sporo porto, swoją drogą jeden z ciekawszych napojów alkoholowych.

 

Opór straszny przed podniesieniem ceny. Jednak zamówień sporo mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam 0,19 za M to i tak dla mnie dobra cena da się zarobić 5 groszy z tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow. Miejsce na 200 palet powiadasz ? No kto to by pomyślał. Niesamowite... 200 palet.

Kurcze, a ja niemądry do tej pory myślałem, że duże fermy oddają na przemysł jajo po 10 groszy, bo jest taka sytuacja rynkowa, a tu się okazuje, że one to robią, bo tak chcą. Wystarczy przecież wstrzymać sprzedaż i PYK- cena do góry. Głupi ja, oj głupi. Muszę się jeszcze dużo nauczyć. Dobrze, że są na tym forum tacy eksperci od produkcji drobiarskiej jak misio.

Ile to ciekawych rzeczy człowiek może się na tym forum dowiedzieć. Mówisz, że wstrzymują sprzedaż w czasie 30-to procentowej nadprodukcji w kraju ? A na długo oni tak wstrzymują tą sprzedaż ? A jak już ta cena pójdzie do góry i oni ten cały towar zaczną wysprzedawać z tych swoich wielkich magazynów, to właściwie o ile drożej go sprzedadzą ? Pytam, bo nie wiem. Za cienki jestem. Nie to co Ty- od razu widać, że w gronie głównych graczy się obracasz.

Misiu, za późno zacząłeś się z nami dzielić swoją wiedzą. Gdybyś zrobił to wcześniej, to może Pan B. (swojego czasu NAJWIĘKSZY gracz na rynku) skorzystałby z rady, wstrzymałby sprzedaż towaru i uratowałby swój biznes.

 

 

Yoyo smiechu warte co piszesz. Najpierw ze 30sto procentowa nadprodukcja, na kalkulatorze czy może na liczydle liczyles ? później z chłopakami ze nigdzie nie ma kur i ssanie. Zdecyduj się człowieku.

Jeśli przytrzymanie towaru przez największych graczy nie istnieje i nie ma w twojej ocenie żadnego skutku, a do tego twierdzisz ze Borkowski padł bo mu z jajkami nie wyszło to właśnie taka jest twoja znajomość biznesu. Czyli żadna. Jesteś na rynku o którym nie masz pojęcia.

Co do twojego kolegi jestcenaniemaceny- mistrzu wszyscy eksportują nawet moja sąsiadka Halina co ma piec kur- do niej już z Dubaju nawet dzwonili czy nie wyśle czarterem.

Mogą sobie życzyć na eksporcie trochę więcej niż normalnie, ale sytuacja na kraju jest równie ważna. Teraz kiedy siada handel, eksport nie podniesie ceny zwłaszcza ze nie ma żadnego wielkiego czyszczenia po fipronilu a jedynie pojedyncze ogniska chorób i normalne wycięcia kury jak i u nas.

Brak M? Zaraz zobaczycie jaki brak. Dajcie kilka tyg.

Życzę wszystkim producentom jak najwyższej ceny bo tez mam w tym interes ale oszukiwanie się i mądrzenie bzdurami to jakaś kpina w biały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo smiechu warte co piszesz. Najpierw ze 30sto procentowa nadprodukcja, na kalkulatorze czy może na liczydle liczyles ?[...]

https://niezalezna.pl/267482-nadpodaz-w-produkcji-jaj-w-polsce-w-naszym-kraju-jest-okolo-35-proc-jaj-za-duzo

 

https://polskieradio24.pl/42/3166/Artykul/2294197,Analiza-Rekordowo-niskie-ceny-jaj-Powodem-nadprodukcja-i-…substancje-jajeczne

 

później z chłopakami ze nigdzie nie ma kur i ssanie. Zdecyduj się człowieku.

Serio pisałem, że nigdzie nie ma kur i jest ssanie na jajko ? Pokaż gdzie, bo nie mogę tego znaleźć.

 

Brak M? Zaraz zobaczycie jaki brak. Dajcie kilka tyg.

Życzę wszystkim producentom jak najwyższej ceny bo tez mam w tym interes ale oszukiwanie się i mądrzenie bzdurami to jakaś kpina w biały dzień.

No przecież od dawna twierdzę, że sama produkcja to g.ó.wno, a nie interes. Wiemy jednak, że gdyby nie zapach jajek, to Ty miałbyś już (zapewne) największą fermę w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo smiechu warte co piszesz. Najpierw ze 30sto procentowa nadprodukcja, na kalkulatorze czy może na liczydle liczyles ?[...]

https://niezalezna.pl/267482-nadpodaz-w-produkcji-jaj-w-polsce-w-naszym-kraju-jest-okolo-35-proc-jaj-za-duzo

 

https://polskieradio24.pl/42/3166/Artykul/2294197,Analiza-Rekordowo-niskie-ceny-jaj-Powodem-nadprodukcja-i-…substancje-jajeczne

 

później z chłopakami ze nigdzie nie ma kur i ssanie. Zdecyduj się człowieku.

Serio pisałem, że nigdzie nie ma kur i jest ssanie na jajko ? Pokaż gdzie, bo nie mogę tego znaleźć.

 

Brak M? Zaraz zobaczycie jaki brak. Dajcie kilka tyg.

Życzę wszystkim producentom jak najwyższej ceny bo tez mam w tym interes ale oszukiwanie się i mądrzenie bzdurami to jakaś kpina w biały dzień.

No przecież od dawna twierdzę, że sama produkcja to g.ó.wno, a nie interes. Wiemy jednak, że gdyby nie zapach jajek, to Ty miałbyś już (zapewne) największą fermę w Polsce.

 

To teraz znajdź linki gdzie trochę bardziej wiarygodne źródła pisały przy okazji afery fipronilowej ze kosmiczna cena będzie cały 2018 a może nawet dojdą do 1PLN. Jakoś po 3-4 miesiącach i to jeszcze 2017/2018 się skończyło. Co do ceny to akurat zawsze pisałeś ze dno czy są po 10 czy po 50gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny się bardzo różnią.

 

 

O! Dokładnie. Jednemu straszny hurtownik płaci 16 za M i bez problemu można za tyle dostać auto nawet dzisiaj, a ja płace 20 bo nie ryzykuje jakości i świeżości.

Mam towar na regałach i krzywa paleta od tego co sprzeda po 16 mnie nie interesuje bo robi bajzel. Klienci płaca dużo więcej niż inni wiec tez nie widzę sensu żeby ich narażać na stary towar. I to jest właśnie to ssanie które ma teraz miejsce. Ten kto ma porządnie zrobiona robotę się ceni i nie ma towaru. Reszta się prosi mimo tego całego pożal się boze wielkiego eksportu co wszystkich przyjmuje z otwartymi rękami albo przetrzymuje np dwa tygodnie z nadzieja ze podciągną sobie cenę. Jak ktoś uważa ze jest inaczej to jest zwyczajnie głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

 

Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

 

Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry?

 

Nie, napisałem tylko ile płace i jakie mam oferty.

Dalej podtrzymuje to co pisałem.

Za tydzien dwa według mnie M-15, L-18 a za 3 tyg M-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

 

Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry?

 

Nie, napisałem tylko ile płace i jakie mam oferty.

Dalej podtrzymuje to co pisałem.

Za tydzien dwa według mnie M-15, L-18 a za 3 tyg M-10

 

Ekologia walnęła nawet o 0,10gr w dół a co dopiero klatka. Chyba wystraszyli się tego kurnika co wstawił 120 tys. kur w ekologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

 

Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry?

 

Nie, napisałem tylko ile płace i jakie mam oferty.

Dalej podtrzymuje to co pisałem.

Za tydzien dwa według mnie M-15, L-18 a za 3 tyg M-10

Czyli najważniejsi gracze na rynku usiedli przy telefonach i ustalili między sobą, że przetrzymają towar, i dlatego cena za 3 tyg spadnie do 10 gr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spadnie dlatego ze nie będzie dla kogo przytrzymywać towaru, bo zejście na detalu leci, a przetwórnie zaraz skończą większe zakupy i przejdą w tryb wakacyjny. Duży gracz jest mądry i nie będzie trzymac towaru wiedząc ze i tak nic z tym nie zrobi. Dlatego właśnie będą wypychać byle więcej. Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena spadnie dlatego ze nie będzie dla kogo przytrzymywać towaru, bo zejście na detalu leci, a przetwórnie zaraz skończą większe zakupy i przejdą w tryb wakacyjny. Duży gracz jest mądry i nie będzie trzymac towaru wiedząc ze i tak nic z tym nie zrobi. Dlatego właśnie będą wypychać byle więcej. Ot co.

Czyli Yoyo miał rację ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny przyszły tydzień:

M-0,20

L-0,24

 

oferty:

M- od 16-18

L- od 21-23

 

Chcesz powiedzieć, że przy tak słabym zejściu jajko pójdzie do góry?

 

Nie, napisałem tylko ile płace i jakie mam oferty.

Dalej podtrzymuje to co pisałem.

Za tydzien dwa według mnie M-15, L-18 a za 3 tyg M-10

 

Myśle że będzie dokładnie odwrotnie, ceny pójdą znacząco w górę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...