Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec czerwca;

L-028

M-0,23

Wróżenie z fusów.

Ja jestem ustawiony na przyszły tydzień:

0,20 netto L

0,18 netto M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec czerwca;

L-028

M-0,23

 

Wątpliwe bo jest pełno nowych wstawień, a handel się zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena spadnie dlatego ze nie będzie dla kogo przytrzymywać towaru, bo zejście na detalu leci, a przetwórnie zaraz skończą większe zakupy i przejdą w tryb wakacyjny. Duży gracz jest mądry i nie będzie trzymac towaru wiedząc ze i tak nic z tym nie zrobi. Dlatego właśnie będą wypychać byle więcej. Ot co.

Czyli Yoyo miał rację ...

 

 

Będzie miał racje jak wszystko stanie. Wtedy nikt nie przytrzymuje towaru bo każdy się boi ze się ugotuje. Proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, no to ci "główni gracze" przetrzymują teraz ten towar, czy go nie przetrzymują ?

Aż się boję zapytać, bo znowu zamiast odpowiedzi nasłucham się pewnie inwektyw z Twojej strony.

 

Jak napisałem, że powodem zatrzymania spadków cen nie było "przetrzymywanie towaru" na dużych fermach to zmieszałeś mnie z błotem.

Teraz twierdzisz, że: "Duży gracz jest mądry i nie będzie trzymac towaru wiedząc ze i tak nic z tym nie zrobi. Dlatego właśnie będą wypychać byle więcej. Ot co."[/b]

 

No to jak to w końcu jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekologia walnęła nawet o 0,10gr w dół a co dopiero klatka. Chyba wystraszyli się tego kurnika co wstawił 120 tys. kur w ekologii.

 

120 tys kury na kupie, czysta ekologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to taka prawie ekologia: Rozporządzenie nr 2018/1584 zmieniające rozporządzenie (WE) nr 889/2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu, no to ci "główni gracze" przetrzymują teraz ten towar, czy go nie przetrzymują ?

Aż się boję zapytać, bo znowu zamiast odpowiedzi nasłucham się pewnie inwektyw z Twojej strony.

 

Jak napisałem, że powodem zatrzymania spadków cen nie było "przetrzymywanie towaru" na dużych fermach to zmieszałeś mnie z błotem.

Teraz twierdzisz, że: "Duży gracz jest mądry i nie będzie trzymac towaru wiedząc ze i tak nic z tym nie zrobi. Dlatego właśnie będą wypychać byle więcej. Ot co."[/b]

 

No to jak to w końcu jest ?

 

Yoyo zlituj się

Przetrzymują kiedy jest względne zainteresowanie jajkiem i jest możliwość sprzedania przetrzymanego towaru "za chwilę" w lepszej spekulacyjnej cenie.

Później ma to efekt domina, bo dzwoni jeden duży do drugiego i jak słyszy, że ten pierwszy sprzedaje drożej to sam albo winduje cenę, albo przetrzyma towar mówiąc skoczkom, że pusty magazyn, bo i tak za tydzień zadzwoni inny skoczek.

W ostateczności odda na przetwórstwo w cenie bazowej przed przetrzymaniem i podwyżką i nic nie straci.

Jak wszystko zdycha to nikt nie będzie ryzykował np. 50 tysi zysku na rzecz straty w wysokości 150 tys.

Aaaa historia zna przypadki kiedy jeden duży zrobił drugiego w konia i jeden sprzedał towar, a drugi z nim został- takie umowy gentelmeńskie właśnie

 

Czego nie rozumiesz? Wiem, że przynajmniej kilku dużych producentów +500tys zrobiło taki numer i znam ich na tyle, wiem, że głupi nie są i teraz kiedy zamówienia zaczynają hamować nie będą chcieli ryzykować straty.

 

Stąd nagle z 16gr dużo osób chce 20 za M. Co w kilka dni miliony kur wycięto, cały handel światowy się obudził czy malaria albo inna dżuma wszędzie na raz ?

S P E K U L A C J A tak jak przy okazji firponilu sztuczne dmuchanie ceny.

Jeden odbiorca przytrzymany zaczyna wydzwaniać za towarem do innego producenta. I tak to się zaczyna

Łatwo mogę sobie jednak wyobrazić skalę pieniądza jaką operują na takich przetrzymankach i spekulacjach. To jest np. jeden z powodów dla których chciałbym mieć dużą produkcję- widzisz odkryłem przed Tobą karty.

 

Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne to nie miałeś do czynienia z analogiczną sytuacją, że hurtownicy kupują np. przed świętami towar sporo wcześniej i także trzymają wiedząc, że za dwa-trzy tygodnie będzie korekta do góry ? Przecież znasz ich wszystkich przez tyle lat- musiałeś słyszeć.

Zawsze to robię niezmiennie od wielu lat z białym jajkiem np. na wielkanoc, z brązowym i kremowym w zależności od skali poniesionego ryzyka w uzyskaniu dodatkowego przychodu.

 

Nie mam na celu Cię obrażać tylko wydaje się, że jako producent powinieneś wiedzieć o takich rzeczach, bo to nie są żadne tajemnica.

Zwłaszcza jako producent, który widać ma coś w głowie, ale niejednokrotnie coś palnie. Może przez to, że też handlem detalicznym się zajmujesz zamiast skupić się na jednym.

 

Ja jestem tylko handlarzem i o handlu staram się widzieć wszystko, albo prawie wszystko zwłaszcza w branżach w których się poruszam- bo z tego żyję.

Inaczej byłbym nie wiem np. księdzem i studiował biblię ? Nie tylko stary, ale i nowy testament, bo wtedy byłbym ledwie ministrantem. Czy co oni tam czytają

 

Mówię, rzuć gałką na forum odkąd jestem ile razy prognozowałem i ile razy się pomyliłem.

Nie pamiętam takiej, ale nie twierdzę, że się nigdy nie mylę i nie pomylę.

Jednak rachunek dalej mi się będzie zgadzał jak 20 razy zarobię, a raz minimalnie stracę na swoich prognozach- bo z tego też żyję.

Czy Ty zrozumiesz i zgodzisz się z moim tokiem myślenia- szczerze dopóki widzę z tego monety- mało mnie to obchodzi.

 

Nie ma za co za kolejne wypracowanie Porto z importu za Wasze zdrowie mi pomogło

 

Miłego weekendu i oby misio8 z cenami się mylił, bo cena dno nikomu nie służy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekologia walnęła nawet o 0,10gr w dół a co dopiero klatka. Chyba wystraszyli się tego kurnika co wstawił 120 tys. kur w ekologii.

 

120 tys kury na kupie, czysta ekologia

 

 

Czyli jaka cena kolego u Ciebie aktualnie za eko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyrdymały i wróżbici na drzewo , tu z tygodnia na tydzień niewiadoma .

Jest obecnie popyt trzeba ciągnąć cenę bo jak spadnie to nikt nas nie żałuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no im większy kurnik to więcej chcą detal słaby ale bardzo duże promocje na sieciach i eksport potęguje cenę .

Ciekawe co to będzie zdrożeje stanieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyrdymały i wróżbici na drzewo , tu z tygodnia na tydzień niewiadoma .

Jest obecnie popyt trzeba ciągnąć cenę bo jak spadnie to nikt nas nie żałuje .

 

skoro jest popyt to może zamiast ciągnąć cenę dam ci numery gdzie po 16 i 19 kupisz solówkę M i L na 4 groszach sprzedasz za 20 i 23 ? lepszy interes niz tylko na swoim towarze podnieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyrdymały i wróżbici na drzewo , tu z tygodnia na tydzień niewiadoma .

Jest obecnie popyt trzeba ciągnąć cenę bo jak spadnie to nikt nas nie żałuje .

 

 

poza tym taka dygresja. popyt jest zawsze tylko czasami mniejszy czasami większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Misio8 a podaj numery do tych ferm troszke osób z korzysta z tej promocji i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak uprzejmy nie będę, ale dla ludzi z branży nie będzie problemem ustalenie o kim mówię, wszyscy +100k kury

 

okolice łodzi, Pabianic, zaraz obok Wolsztyna, na północ od Wrocławia.

 

śmiało, dzwonić, zabierać i nie dać się nabrać na 18 za M, bo za 16 chętnie oddają

ba- jeden za 15,5 oddał w czwartek na przetwórstwo, ale pośrednikowi na papierze, a nie na plastiku- widziałem fakturkę, bo kolega się pochwalił jakie to 20gr za M.

 

żeby była jasność- ja mówię o naczepach lub zestawach min 28 palet po 10800 a nie skrzynkach czy pojedyńczych paletkach

 

Tak jak wspominałem ja płacę te wyższe ceny i bardzo się cieszę, bo mam zawsze od młodej kurki max 2 dniowe jajeczko całym rokiem, na równych paletach, z wyraźną pieczątką, z podwójną wytłoczką i nowymi przekładkami oraz narożnikami. o komplecie badań i systemach kontroli nie mówiąc także nie róbcie ze mnie złego handlarza- bo moim interesem nie jest przecież niszczenie ceny skoro sam więcej płacę ja tylko piszę co jest na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekologia walnęła nawet o 0,10gr w dół a co dopiero klatka. Chyba wystraszyli się tego kurnika co wstawił 120 tys. kur w ekologii.

 

120 tys kury na kupie, czysta ekologia

 

podbijam pytanko jaka cena na zerówkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś M -ka 0,21 i L -0,24 .

CENA W GÓRĘ BO PUSTE MAGAZYNY .

 

Tej, puste magazyny! Czyli co jednak tez przetrzymujesz towar ze czasami masz puste czy jak to z Toba jest? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam pytanko jaka cena na zerówkę ?

 

1A oddają za 0,50 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś M -ka 0,21 i L -0,24 .

CENA W GÓRĘ BO PUSTE MAGAZYNY .

 

Tej, puste magazyny! Czyli co jednak tez przetrzymujesz towar ze czasami masz puste czy jak to z Toba jest? 😁

Misiu, wyobraź sobie, że w czasie gdy jest mniejszy popyt (np. majówka), kury w dalszym ciągu niosą niosą jajka i wtedy magazyny się zapełniają. A to, że jest cenaniemaceny ma teraz pusty magazyn to pewnie dlatego, że udalo mu się sprzedać to, co w nim było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś M -ka 0,21 i L -0,24 .

CENA W GÓRĘ BO PUSTE MAGAZYNY .

 

Tej, puste magazyny! Czyli co jednak tez przetrzymujesz towar ze czasami masz puste czy jak to z Toba jest? 😁

Misiu, wyobraź sobie, że w czasie gdy jest mniejszy popyt (np. majówka), kury w dalszym ciągu niosą niosą jajka i wtedy magazyny się zapełniają. A to, że jest cenaniemaceny ma teraz pusty magazyn to pewnie dlatego, że udalo mu się sprzedać to, co w nim było.

 

wow od majówki trzymał ? niezle to chyba opróżnił na utylizacji

pierwsze słyszę, że majówka gorszy popyt

nie ma znaczenia ze kura niesie, a handlarz zamawia. jak nie umie sie sprzedawac to zawsze sie stoi z towarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś M -ka 0,21 i L -0,24 .

CENA W GÓRĘ BO PUSTE MAGAZYNY .

terefere

 

 

albo super producent z prima sortem, albo marzyciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś M -ka 0,21 i L -0,24 .

CENA W GÓRĘ BO PUSTE MAGAZYNY .

 

Tej, puste magazyny! Czyli co jednak tez przetrzymujesz towar ze czasami masz puste czy jak to z Toba jest? 😁

Misiu, wyobraź sobie, że w czasie gdy jest mniejszy popyt (np. majówka), kury w dalszym ciągu niosą niosą jajka i wtedy magazyny się zapełniają. A to, że jest cenaniemaceny ma teraz pusty magazyn to pewnie dlatego, że udalo mu się sprzedać to, co w nim było.

 

wow od majówki trzymał ? niezle to chyba opróżnił na utylizacji

pierwsze słyszę, że majówka gorszy popyt

nie ma znaczenia ze kura niesie, a handlarz zamawia. jak nie umie sie sprzedawac to zawsze sie stoi z towarem

To, że sprzedał teraz to nie znaczy, że sprzedał stare jajko.

 

Zagadka. Kto to napisal ? :

"Ja zabieram z kilkoma innymi wszystko i dla mnie to jest najlepsza metoda sprawdzania jakości bo wiem ze maja tak ułożona prace ze nie stoją.

Ale to są ludzie którzy stawiają z głowa a nie na „pałe”"

 

Dlaczego zakładasz, że jest cenaniemaceny stawia jaja na magazynie "na pałę", i że jajka zniesione w majowy weekend stały u niego aż do teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...