Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:23 Pon 10 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2173, 2174, 2175 ... 2404, 2405, 2406  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurczak581

PostWysłany: 13:20 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZELDROB--masz teraz do sprzedania??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kacperski

PostWysłany: 13:00 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,40 netto spredane -łódzkie .,wiemy z pewnego żródła ,że ubojnie kupują żywiec gdzieś koło Bochni ZA BEZCEN!!!!!!!!!!! Żegnam do wiosny!!! Crying or Very sad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 12:37 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby dzisiaj 2,60 netto - bez komentarza
Powrót do góry
An

PostWysłany: 11:48 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
ktoś dziś zdawał na kaszyby???jaka cena??

2,60 netto. Część hodowców wstrzymuje sprzedaż do końca tygodnia. Nie chcą oddawać w tej cenie.
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 11:30 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety medox ma racje . Osobiscie znam 5 osob ktore juz wybudowaly lub maja budowac kurniki na wiosne i to nie male ... A to wszystko za sprawa znanego kredytu Mlody Rolnik niskooprocentowanego z doplatami ARiMR.

medox napisał:
No to jeszcze po kurniczku.A medox powtarzał do znudzenia że tylko niedobór towaru na rynku może podnieść cenę.Jak towaru za dużo to pasza może być po 2tys za tonę pisklak po 2zł /szt a kurczaczki i tak będą po 2zł .Pisałem ,że firmy montujące sprzęt pracują dzień i noc tyle się buduje , pisałem ,że paszarnie nie mogą nadążyć z produkcją i nie chcą nawet rozmawiać ani o cenach ani o jakości bo część z nich nawet nie przyjmuje nowych klientów!!!!!!!!!!bo nie wyrabiają z mocami produkcyjnymi!!!!!!!Tak było.Nikt nie wierzył.Teraz trzeba zapłacić rachunek za szkolenie ekonomiczne po 50tys od każdego kurniczka na 20 tys sztuk Laughing
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 11:19 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś dziś zdawał na kaszyby???jaka cena??
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:01 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam sie jaki idiota stawia nowe kurniki ,nie jest w stanie odrobic tej inwestycji , nie mowiac juz o zyskach , moze sa jakies odstepstwa ; tafia przez kilka lat w dobre ceny , ale to w naszej branzy praktyczni nie mozliwe , od stanu wojennego praktycznie , nie ma mozliwosci kalkulacjii , krok do przodu ,dwa w tyl i tylko liczenie na jakies szczescie, banki praktycznie nie udzielaja od 3 lat na branze drobiarska kredytow , za duze ryzyko ,to ktos , kto ma taka kase i przeznacza ja na taka inwestycje to wariat i nie zna dobrze sytuacji.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:22 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze po kurniczku.A medox powtarzał do znudzenia że tylko niedobór towaru na rynku może podnieść cenę.Jak towaru za dużo to pasza może być po 2tys za tonę pisklak po 2zł /szt a kurczaczki i tak będą po 2zł .Pisałem ,że firmy montujące sprzęt pracują dzień i noc tyle się buduje , pisałem ,że paszarnie nie mogą nadążyć z produkcją i nie chcą nawet rozmawiać ani o cenach ani o jakości bo część z nich nawet nie przyjmuje nowych klientów!!!!!!!!!!bo nie wyrabiają z mocami produkcyjnymi!!!!!!!Tak było.Nikt nie wierzył.Teraz trzeba zapłacić rachunek za szkolenie ekonomiczne po 50tys od każdego kurniczka na 20 tys sztuk :lol:
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 09:57 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilkudniowy wzrost cen panował też na początku listopada, żeby wahający znów obsadzili kurniki.Czyżby "rynek" zapewniał sobie towar? Ale się nami "przekręca".
Powrót do góry
aneczka

PostWysłany: 09:08 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum "cena brojlera" to trochę jak forum "wróżenie z kart" czyli zgadywanie i zabawa w przepowiadanie przyszłości. Kuriozalnie bardziej opłaca się kontraktacja z cenami trochę niższymi od opłacalnych niż wolny rynek dużo poniżej opłacalnej ceny. A frajerstwem jest na przykład kilkudniowy wzrost cen na początku stycznia, po to żeby ci co wahali się nad wstawieniem wzięli pisklaki na kurnik, i cena zaraz po tym znowu łeb na szyję. A w ramach wróżenia z przypisanym mi pesymizmem - jest źle i będzie gorzej - a jeśli będzie inaczej to lubię się miło zaskoczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hubI

PostWysłany: 08:39 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest cena na poludniu ????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ŁYSY 10

PostWysłany: 08:32 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mobilo napisał:
ja jutro oddaje jeden sklad po 2,90na kaszuby, reszte trzymam zywca brak
TO KTO TYLE PLACI NA KASZUBACH
Powrót do góry
mobilo

PostWysłany: 04:06 Sro 23 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jutro oddaje jeden sklad po 2,90na kaszuby, reszte trzymam zywca brak
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 23:44 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apel do kolegi "kurczakmały" - móglbys zmienic swoj nick ? Zarejestrowales sie dzien po mnie i teraz beda mylone nasze wypowiedzi - a nie zawsze musimy sie zgadzac Smile
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:26 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jeżeli kurczakumały uważasz , że niskim cenom winne są ubojnie to proponuję zamiast hodować otwórz sobie ubojnie. Wg Ciebie to obiboki i oszuści , którym nie powinniśmy podawać ręki . A co ma zrobić ubojnia kiedy hurtownicy , sklepy i ogólnie handel dyktują cenę ? Są dwa wyjścia: albo dostosowujemy się i żeby istnieć na rynku obniżamy cenę hodowcom , albo nie obniżamy co skutkuje tym , że ubojnia nie ma komu sprzedać towaru więc i nie odbiera od hodowców . Który wariant wybierasz? Dla jasności piszę o ubojniach , które tylko ubijają i jest to rząd 30-40tys. na dobę . Nie piszę o molochach ubojowo-przetwórczych , które potrafią wypuścić tuszkę w cenie poniżej 3,50 i ściągnąć sobie trochę np. brazylii. Płytko bracie wszystko widzisz :!:
W11 co to znaczy " nierefundalny"????? Miodek j.a.j.a Ci obetnie . A żywca faktycznie sprzedaję bo ma już 56 dni i po prostu nie moge go dłużej trzymać . I gamoniu jeden ja w przeciwieństwie do Ciebie produkcję planuję bo tak z natury jestem już poukładany . A ty partyzancie do lasu!!!!!!!!!!!! Jak dla mnie jesteś "persona non grata" . I to nie tylko w drobiarstwie - g.a.m.o.n.i.u
Brojlerze gdyby twoje IQ lub wykształcenie wskazywało na coś więcej niż hodowcę który sprzedaje kury w 56 dniu i myśli że przetrzymując je do 80-dnia zarobi na tym albo zrobi łaskę ubojni, to byś cytat który podałeś napisał pełnym zdaniem lub w pełnym zrozumieniu i nie po łacinie,ale żeby było zrozumiałe dla wszystkich chłopów po polsku!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:45 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kurczakumały uważasz , że niskim cenom winne są ubojnie to proponuję zamiast hodować otwórz sobie ubojnie. Wg Ciebie to obiboki i oszuści , którym nie powinniśmy podawać ręki . A co ma zrobić ubojnia kiedy hurtownicy , sklepy i ogólnie handel dyktują cenę ? Są dwa wyjścia: albo dostosowujemy się i żeby istnieć na rynku obniżamy cenę hodowcom , albo nie obniżamy co skutkuje tym , że ubojnia nie ma komu sprzedać towaru więc i nie odbiera od hodowców . Który wariant wybierasz? Dla jasności piszę o ubojniach , które tylko ubijają i jest to rząd 30-40tys. na dobę . Nie piszę o molochach ubojowo-przetwórczych , które potrafią wypuścić tuszkę w cenie poniżej 3,50 i ściągnąć sobie trochę np. brazylii. Płytko bracie wszystko widzisz Exclamation
W11 co to znaczy " nierefundalny"????? Miodek j.a.j.a Ci obetnie . A żywca faktycznie sprzedaję bo ma już 56 dni i po prostu nie moge go dłużej trzymać . I gamoniu jeden ja w przeciwieństwie do Ciebie produkcję planuję bo tak z natury jestem już poukładany . A ty partyzancie do lasu!!!!!!!!!!!! Jak dla mnie jesteś "persona non grata" . I to nie tylko w drobiarstwie - g.a.m.o.n.i.u
Powrót do góry
kurczakmaly

PostWysłany: 21:15 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena kurczaka w łódzkich sklepach 6-9zł/kg, zależy gdzie, my sprzedajemy kurczaka (żywiec) po 2,50zł/kg. Jeżeli właściciele ubojni zasłaniają sie duża nadprodukcja to dlaczego w sklepach kurczak ten nie jest po 4zł/kg!!!!!
Oni mając z nami umowy powinni umieć rozprowadzić swój towar!!! jeśli tego nie potrafią powinni sami bankrutować a nie okradać, zmuszając hodowców do oddania żywca za tak ŚMIESZNE PIENIĄDZE. Bardziej humanitarne było by rozstrzelać nas i przejecie naszych CIĘŻKO WYPRACOWANYCH gospodarstw!!!
Okazuje sie ze lepiej w Polsce zostac obibokiem niz ciezko pracowac i dac sie ponizac i oszukiwac przez pseudo-biznesmenów(właścicieli ubojni).
Myślę ze żaden hodowca nie poda reki właścicielom ubojni. jest to przykład walki z nie uczciwymi ludźmi. Może maja nasze pieniądze ale nie maja twarzy. !!!
Powrót do góry
matszm

PostWysłany: 20:21 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak w11 zamknij nam wszystkim otwory gebowe!!!!
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 18:50 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie przestancie sie tak bluzgac bo to do niczego nie prowadzi. Prawda zawsze jest po srodku i kazdy ma troche racji. Zarowno kolega W11 jak i inni. czasami tez wypada uderzyc sie w piers i przyznac do winy - gdybym nie byl z "naszego" srodowiska to moze bym inaczej na to patrzyl ale trudno niezauważyć, ze duzo jest wsrod polskich hodowców i rolnikow ludzi, ktorzy potrafia tylko marudzic, narzekac i czekać az wszystko z nieba samo spadnie zamias zabrac sie do roboty. Zeby bylo jasne nie mowie o nikim tu konkretnym. Brawo dla tych, ktorzy potrafia sie dostosowac do zmian jakie przynosi kazdy dzien. Walczmy o swoje, idzmy z duchem czasu, cieszmy sie sukcesami naszych kolezanek i kolegow. Ale nie uciekajmy sie do obelg, wyzywania i wzajemnego obrażania - bo na forum tak jak w zyciu - ten kto zaczyna używać obelg wobec drugiego - pokazuje jedynie że brakuje mu jakichkolwiek argumentow i tak naprawde to wystawia sobie sam swiadectwo.Wiec apeluje o nieco wyzszy poziom dyskusji Smile A co do cen to tez slyszalem ze "niemiec" teraz proponuje kolo 1 euro. W polsce - to wiemy wszyscy - okolice 2,8.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 18:23 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W11 jednak co do Twojej osoby nie pomyliłem się nic , a nic . Zadufany w sobie bufon , któremu się wydaje , że jest najmądrzejszy na świecie . Tzw. partyzant produkcyjny , którego nie dotyczą umowy , kontraktacje itd. To między innymi przez takich (słowo zostało usunięte)ów mamy to co mamy . Kontraktowicze podpisujący umowy z ceną minimalną nie gwarantującą zwrotu kosztów produkcyjnych to jeden czynnik destabilizujący rynek . "Partyzanci" hodujący bez ładu i składu , wytwórnie pasz i wylęgarnie kredytujące bankrutów to kolejne elementy niskich cen żywca . Coś z egoisty więc to masz Ty kolego , a bycie wolnym inaczej w Twoim przypadku świetnie nam przedstawiłeś .
Nigdy w życie nie chciałbym mieć takiego ani kumpla, ani tym bardziej partnera handlowego . Dla takich jak Ty chów drobiu powinien byc prawnie zakazany!
Kolego Brojler ty chyba niewiesz czego masz się czepić, bo jeśli się nie mylę to chyba ty sprzedajesz tanio swojego żywca i świadomie na to przystajesz jak również ci co podpisują kontrakty o których wspominasz.A jeśli o mnie chodzi to w przeciwieństwie do naszych kolegów z którymi sprzedaję żywca, podałem jakiś impuls w dobrej wierze i co? noi to, że dostałem solidny o.p.i.e.r.d.o.l . Ty nierefundalny b.u.f.o.n.i.e.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 18:08 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie 2.7 ubojnia Kul-drób jutro bije. Brychcy niema zejśća jutro wolne
Obchodzi wszystkich z lubuskiego i wielkopolski
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:59 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 jednak co do Twojej osoby nie pomyliłem się nic , a nic . Zadufany w sobie bufon , któremu się wydaje , że jest najmądrzejszy na świecie . Tzw. partyzant produkcyjny , którego nie dotyczą umowy , kontraktacje itd. To między innymi przez takich (słowo zostało usunięte)ów mamy to co mamy . Kontraktowicze podpisujący umowy z ceną minimalną nie gwarantującą zwrotu kosztów produkcyjnych to jeden czynnik destabilizujący rynek . "Partyzanci" hodujący bez ładu i składu , wytwórnie pasz i wylęgarnie kredytujące bankrutów to kolejne elementy niskich cen żywca . Coś z egoisty więc to masz Ty kolego , a bycie wolnym inaczej w Twoim przypadku świetnie nam przedstawiłeś .
Nigdy w życie nie chciałbym mieć takiego ani kumpla, ani tym bardziej partnera handlowego . Dla takich jak Ty chów drobiu powinien byc prawnie zakazany!
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 17:43 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

œ
Radas napisał:
Cena u naszych zachodnich sąsiadów w zeszłym tygodniu oscylowała na poziomie 0,85 euro. Próbowali jesienią podpisać kilka umów z hodowcami, ale kiedy było to powiązane z zakupem ich paszy i piskląt, to większość odmówiła. Sprawa praktycznie upadła. Może WD-40 jest jednym z tych niedobitków, którzy pozostali na owej umowie, ale powodów do zazdrości żaden z nas nie musi mieć....nawet nie powinien. To są takie " dogodności " bycia na umowie w dużej firmie, jak większość z nas zna z autopsji.
Podobno dość sporo pisklaka jest zamówione na początek lutego......żywiec na święta.....może być znowu nieciekawie.
Radas ty chyba masz klawiatórę rodem z Mongoli, bo jeśli o mnie chodzi? To ja jestem człowiekiem ''wolnym'' w dokładnym znaczeniu tego słowa a nie żadnym niedobitkiem. Zadna kontraktacja,umowa czy coś podobnego mnie nie dotyczy.A twoje zachowanie przypomina trochę ''psa ogrodnika''. Powtarzając się powiem że; podawanie cen z całego kraju,do czego służy to forum i mieszając rynki, wolny z kontraktowiczami sami powodujecie ''wycenę samych siebie dla ubojni wolnorynkowych''. No,ale! niekórzy lubią być wolni inaczej!!!
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 17:35 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krótka piłka.
Wystarczy że W11 napisze jakiej firmie sprzedaje i przestaniecie sie kłócic.

W11 czekamy az rozwiązesz problem i wszystkim zamkniesz otwory gebowe.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 16:14 Wto 22 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena u naszych zachodnich sąsiadów w zeszłym tygodniu oscylowała na poziomie 0,85 euro. Próbowali jesienią podpisać kilka umów z hodowcami, ale kiedy było to powiązane z zakupem ich paszy i piskląt, to większość odmówiła. Sprawa praktycznie upadła. Może WD-40 jest jednym z tych niedobitków, którzy pozostali na owej umowie, ale powodów do zazdrości żaden z nas nie musi mieć....nawet nie powinien. To są takie " dogodności " bycia na umowie w dużej firmie, jak większość z nas zna z autopsji.
Podobno dość sporo pisklaka jest zamówione na początek lutego......żywiec na święta.....może być znowu nieciekawie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2173, 2174, 2175 ... 2404, 2405, 2406  Następny
Strona 2174 z 2406

Skocz do: