Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaliście sobie już ?

Tego, co będzie nie wie nikt. Misio miesiąc temu trąbił, że za 2 tygodnie M-ka będzie po 10 groszy. Dzisiaj mówi, że będzie jednak po 54 grosze.

A ja mówię- poczekamy, zobaczymy.

 

Gdyby nie problemy Pana W (których akurat nie da się przewidzieć) który przestał dostarczać towar min na sieci i pakownie rzuciły sie na zakupy dla tych właśnie sieci to już by było 10gr.

Teraz pisze tak jak ty- poczekamy zobaczymy bo głupio byłoby się mądrzyć skoro podobno u Pana W nie wiedza jeszcze co się wydarzy a kilka mln niosek zmienia na rynku krajowym i UE bardzo wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy Pana W. były do przewidzenia, bo prędzej czy później u KAŻDEGO hodowcy znajdą salmonellę- jak nie w gó.nach, to w wymazach z podłogi. A mówimy tu o nim tylko dlatego, że jest największym producentem na naszym rynku.

https://kipdip.org.pl/pl/monitoring-w-stadach-drobiu

 

Natomiast przy mączce w paszy nie ma "dużych argumentów na stole". Jest za to nakaz natychmiastowej utylizacji stada i towaru. I bardzo dobrze.

 

Nie jestem przeciwnikiem mączki w paszy, ale jestem ZDECYDOWANYM przeciwnikiem nierównej konkurencji. Jeśli nie wolno jej stosować- to nie wolno tego robić NIKOMU.

Koszty produkcji jajka przy stosowaniu mączki są nieporównywalnie niższe niż przy stosowaniu białka sojowego. Nie może być na rynku równych i równiejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemy Pana W. były do przewidzenia, bo prędzej czy później u KAŻDEGO hodowcy znajdą salmonellę- jak nie w gó.nach, to w wymazach z podłogi. A mówimy tu o nim tylko dlatego, że jest największym producentem na naszym rynku.

https://kipdip.org.pl/pl/monitoring-w-stadach-drobiu

 

Natomiast przy mączce w paszy nie ma "dużych argumentów na stole". Jest za to nakaz natychmiastowej utylizacji stada i towaru. I bardzo dobrze.

 

Nie jestem przeciwnikiem mączki w paszy, ale jestem ZDECYDOWANYM przeciwnikiem nierównej konkurencji. Jeśli nie wolno jej stosować- to nie wolno tego robić NIKOMU.

Koszty produkcji jajka przy stosowaniu mączki są nieporównywalnie niższe niż przy stosowaniu białka sojowego. Nie może być na rynku równych i równiejszych.

 

👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego cłyszałem w Zakopcu to jest duza zmiana nastawienia weterynarii do W. Kiedys różne problemy dawało sie rozwiazac. Teraz nie głównie dlatego, ze mimo że W. dostal w 2017 ogromne pieniadze od SP za Salke to wniosl sprawe do sądu o jeszcze wieksza kaske . I wyglada na to, ze Warszawka sie wkurzyła i wprowadzila program ZERO TOLERANCJI. No i sie zaczęło szukanie dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego cłyszałem w Zakopcu to jest duza zmiana nastawienia weterynarii do W. Kiedys różne problemy dawało sie rozwiazac. Teraz nie głównie dlatego, ze mimo że W. dostal w 2017 ogromne pieniadze od SP za Salke to wniosl sprawe do sądu o jeszcze wieksza kaske . I wyglada na to, ze Warszawka sie wkurzyła i wprowadzila program ZERO TOLERANCJI. No i sie zaczęło szukanie dziury w całym.

 

 

Coś pięknego- słyszałem ze inni słyszeli. A ja słyszałem, ze tam gdzie wielka kasa to ludzi tylko krew zalewa i chcieliby jak kolega pisze wyzej i jeszcze słyszałem, ze jak wielka kasa to krew zalewa ze można więcej załatwić niż jak jej brak.

 

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

 

Ależ odpowiedź jest oczywista... . Sam sielanka tego kraju. Wzór przedsiębiorczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego- słyszałem ze inni słyszeli. A ja słyszałem, ze tam gdzie wielka kasa to ludzi tylko krew zalewa i chcieliby jak kolega pisze wyzej i jeszcze słyszałem, ze jak wielka kasa to krew zalewa ze można więcej załatwić niż jak jej brak.

 

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

To ja może przypomnę, żeby nikt na forum nie zapomniał- misio obraca się tylko i wyłącznie w towarzystwie "najważniejszych graczy" na rynku, a wiadomości, które nam tu przekazuje zawsze pochodzą z "pierwszej ręki" lub z "samej góry" (cokolwiek by to nie znaczyło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio wszystko wie pan W dzieli się z nim informacjami ba jeszcze swoimi planami …………………..

Co do Zakopca tam już nie jeżdzą hodowcy tam są sami handlarze i przedstawiciele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego- słyszałem ze inni słyszeli. A ja słyszałem, ze tam gdzie wielka kasa to ludzi tylko krew zalewa i chcieliby jak kolega pisze wyzej i jeszcze słyszałem, ze jak wielka kasa to krew zalewa ze można więcej załatwić niż jak jej brak.

 

Pan W, M czy K jeżdżą do Zakopca ? Czy tylko mali chcący sie dowartościować i podpowiadać sobie historyjki 😁?

To ja może przypomnę, żeby nikt na forum nie zapomniał- misio obraca się tylko i wyłącznie w towarzystwie "najważniejszych graczy" na rynku, a wiadomości, które nam tu przekazuje zawsze pochodzą z "pierwszej ręki" lub z "samej góry" (cokolwiek by to nie znaczyło).

 

Oj widać syndrom zazdrości.

Nie, nie obracam się tylko wśród największych, ale nie opieram swojej wiedzy i informacji o teorie wyssane z palca pt. "słyszałem", "ktoś powiedział" a już na pewno nie wyciągam wniosków o informacje przekazane przez producenta co ma 6 tys kur i myśli, że zjadł zęby na produkcji i wie co się dzieje na rynku.

Prawda jest jednak brutalna- g. wie, g. widział, słyszy to co mu powie jeden czy drugi odbiorca, albo Pani na cukierni, albo sąsiad co ma 20 tys., ewentualnie pojedzie do Zakopca się podbudować w podobnym sobie kręgu zjadaczy zębów i pasz i wreszcie będzie mógł pisać mądrości na forum.

 

Poza tym, ktoś wcześniej pisał, że u W. wszystko w porządku i nie ma problemu bo byłoby 0,34 za L

 

Tacy się teraz mądrzą i oddają L po 0,22 gdzie na zachodzie bez problemu 0,25 + transport. Ciekawe yoyo do których należysz ?

 

P.S.

Może 5% czytających lub piszących na forum to są znaczący gracze obojętnie czy pośrednicy czy producenci. Reszta- no cóż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio wszystko wie pan W dzieli się z nim informacjami ba jeszcze swoimi planami …………………..

Co do Zakopca tam już nie jeżdzą hodowcy tam są sami handlarze i przedstawiciele .

 

 

Taaak ? Ciekawe. Byłeś w weekend ?

Ja znam przynajmniej kilku prod. do 100tys którzy byli, więc Twoja teoria chyba jest błędna.

Czyżby następny "podobno", "słyszałem" ?

 

Co do W. - mam lepsze źródła w wielu kwestiach niż prezes, który wszystkim nie może się zajmować. Taka mała dygresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne to forum

 

Lepsze niż facebook. Brakuje tylko like'ów i edycji postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za zwierzaki z was wyłażą... Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali

Misiu lepsze źródła powiadasz ? Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne.

Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.

Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za zwierzaki z was wyłażą... Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali

Misiu lepsze źródła powiadasz ? Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne.

Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.

Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk.

 

Pozdrawiam

 

Zakopiec, zakopcem. Ale musi być coś na rzeczy skoro zaczęli się czepiać producentów z mojego regionu o badania jaj dot. substancji niepożądanych (tj. antybiotyki, mączki, etc). Był spokój, teraz dostali z tym sraczki (tak jak przed wypływem każdej jednej afery z tego co można zaobserwować). Teraz jest jeszcze cicho, ale jak to wypłynie szerzej to będzie mała masakra i powtórka z rozrywki sprzed 2 lat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za zwierzaki z was wyłażą... Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali

Misiu lepsze źródła powiadasz ? Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne.

Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.

Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk.

 

Pozdrawiam

 

Zakopiec, zakopcem. Ale musi być coś na rzeczy skoro zaczęli się czepiać producentów z mojego regionu o badania jaj dot. substancji niepożądanych (tj. antybiotyki, mączki, etc). Był spokój, teraz dostali z tym sraczki (tak jak przed wypływem każdej jednej afery z tego co można zaobserwować). Teraz jest jeszcze cicho, ale jak to wypłynie szerzej to będzie mała masakra i powtórka z rozrywki sprzed 2 lat....

Masz rację dostali sraczkę u nas również. Niedawno pobierali nam próby na substancje niedozwolone w jajach i salmonellę na jajach. To wszystko po tych ostatnich akcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za zwierzaki z was wyłażą... Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali

Misiu lepsze źródła powiadasz ? Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne.

Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.

Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk.

 

Pozdrawiam

 

Miodu nie pije, tylko PORTO

Jest jeszcze dział handlowy

No jak to- podobno nie jeżdżą tam producenci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za zwierzaki z was wyłażą... Misiu się zdenerwował bo mu miodu w zakopcu pewnie nie dali

Misiu lepsze źródła powiadasz ? Czyli kogo ? Panią Jadzie co robi obchody na kurniku czy może Oksanę co robi na sortowni ? - Pytanie retoryczne.

Jeśli chcesz wiedzieć to pewne decyzje muszą zostać przez prezesa podjęte "osobiście". A uwierz mi, on aktualnie ma poważny ból głowy - jaki każdy by miał w jego sytuacji.

Co do wielkich co wpadają do Zakopca, widzę że jednak mało ich znasz tylko 3 inicjały nazwisk.

 

Pozdrawiam

 

Miodu nie pije, tylko PORTO

Jest jeszcze dział handlowy

No jak to- podobno nie jeżdżą tam producenci

 

 

Dobra koledzy i koleżanki. Proszę teraz żeby każdy napisał jakie u niego ceny, żeby forum było w końcu trochę merytoryczne.

 

U mnie

Xl- 0,32

L-0,24

M-0,20

 

Oferty

Xl-0,29

L-0,23

M-0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy są jeszcze po 0,15gr jakieś jaja???

s- 0,12 m-0.16-17 L 0,19-21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...