Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

No i widzicie kol hodowcy do czego wam pośrednik :

kupuje od was L-kę po 0,20 po 0,45 sprzedaje

 

Porównujesz sprzedaż 10 Palet do jednej skrzynki na głowę upadłeś, a i tak nie wszędzie da się sprzedać w takiej cenie

Ty, cyna...,

a skąd taki wniosek ?

Misio w ostatnich wywodach napisał to, o czym ja i jestcenaniemaceny mówi od dawna. Jeśli nie jesteś zadowolony z cen, jakie płacą Ci handlarze- buduj własną sieć dystrybucji.

 

 

niestety gro mojej konkurencji się drapie po głowie jak to robię.

nie powiem- łatwe to nie jest, ale jak się pomyśli to się da.

przede wszystkim nic na siłę- kto mi płacze ten wypada.

taką strategię przyjąłem mając pierwszych 50 klientów lata temu.

oczywiście kilka razy odbiło mi się czkawką, ale teraz nie tracę klientów praktycznie w ogóle, choć czasami muszę wytłumaczyć skąd 20gr różnicy w tym co ja daję, a ktoś inny podrzucił ofertkę.

 

prawda jest taka, że podobnie działających jest wielu na rynku.

niektorzy np. pchają klatkę za darmo, a na ekologii mają takie bicie, którego ja mimo swoich talentów nie jestem w stanie wyciągnąć.

 

z tym, że ja nie lubię dużo wozić, bo im wiecej wysyłek tym wiecej kosztów itp. itd. wole malo ale tresciwie.

 

P.S.

Nikt przecież nie broni producentowi sprzedawać bezpośrednio. Jak potrafi to dlaczego nie ?

Znam przynajmniej dwóch producentów którzy sprzedają w bardzo zblizonych do mnie cenach i są to duże firmy. Oczywiście taniej też sprzedają, a nawet czasami razem handlujemy w dwie strony.

 

A teraz mała dygresja do Misio8, który nie wiem czemu uparł się powtarzać coś o "dymaniu' za każdym razem, gdy tylko o mnie pomyśli

 

Handlarz, który mnie wygryzł z punktów moim własnym towarem zrobił mi tylko przysługę. W ciągu roku odzyskałem praktycznie wszystkie stracone punkty, które teraz nawet nie oglądają cudzych ofert. Zamiast prowadzić bezsensowną wojnę cenową, na poziomie na którym nie ma już zarobku, postanowiłem odpuścić i poczekać. Sytuacja na rynku się zmieniła, a punkty (bo to nie tylko sklepy) zostały bez towaru, albo z bardzo drogim towarem od swojego nowego dostawcy. W zasadzie nawet nie musiałem się starać o to, żeby je odzyskać.

 

Używając Twojej kwiecistej nomenklatury widzę, że Ciebie też w przeszłości inni "dymali".

 

Proszę Yoyo się obudził i nagle odpisał do postów z 4 stron wstecz.

Yoyko "dymali" to nie nomenklatura, a ewentualnie synonim.

Próbowali, ale ja szybko ucinam takie tematy, skutecznie od wielu lat i zawsze jest kara. Nie wiem czy utrata punktów na kilka/kilkanaście miesięcy to przysługa.

Zwłaszcza jak musiałeś pewnie oddać tam gdzie Ciebie krew zalewa czyli do przetworstwa albo handlarzowi.

Równie dobrze po tym czasie mogłeś nie mieć firmy, nie żyć itp. itd.

Pozycję umocniłeś- owszem, ale na chwilę- nie rób sobie złudzeń, że na zawsze. W gruncie rzeczy nie wiele się zmieniło- poza Twoim przekonaniem.

Nie myśl w ten sposób, bo to klasyczny błąd biznesu.

I zapamiętaj sobie raz na zawsze- nie mam nic przeciwko temu żebyś woził na punkty, tylko nie pisz, że produkcja to same plecy, bo mówię jasno- gdyby tak było nikt by nie produkował jajek, ani w Polsce ani w UE.

 

Raz jest górka, raz jest ogon, bilans jest na plus- jedyna prawda, nie ma innej.

Kto potrafi oszczędzić górkę, a nie zmarnotrawić w przypływie euforii na hulaśne życie albo wydać na wielkie inwestycje "bo ten rok będzie super cena" ten nigdy nie będzie marudził.

Jeśli jeszcze masz własną dystrybucję to już w ogóle petarda.

Trzeba tylko pamiętać, że czasy a to wywiozę sobie jajeczka mijają coraz bardziej i prowadzenie dystrybucji to zupełnie inna branża niż produkcja- wbrew pozorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział że bardzo bym chciał całą swoją produkcję pchać po takich cenach

 

A napisz jeszcze ile samochodów pracuje i ile jaj dziennie rozwozisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

 

 

haha no ja nie wiem. dla mnie potega to sprzedawanie kilka milionow jajek z taka marza ale dziennie a nie miesiecznie. moze kiedys sie doczlapie do tego momentu.

jesli myslisz, ze sie nie da sprzedawac w tych cenach to jestes w bledzie

 

szukaj szukaj, a znajdziesz moje 10L za 6,50 na sklepach

 

wielkopolska to nie centrum świata. ale i tak znajdziesz

 

pozdro

 

P.S.

Drogo w tym pobliskim markecie, w tych do których ja dostarczam są dużo taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Ferma07, czy ja dobrze zrozumiałem ? :

Misio sprzedaje miesięcznie 3 mln jaj, oprócz tego prowadzi kilka innych dochodowych biznesów, regularnie pisuje artykuły do różnych pism branżowych, spotyka się z "najważniejszymi graczami" naszego rynku, zawsze ma cynk "z samej góry", z wyprzedzeniem wie kiedy W DOŁKU najwięksi producenci ustalają telefonicznie między sobą wstrzymanie sprzedaży w celu podbicia ceny, orientuje się lepiej od Pana W. co dzieje się u niego na fermie (ma lepsze od niego źródła informacji), jest dla hodowców nieograniczonym źródłem wiedzy na temat kosztów ich produkcji, a Ty śmiesz wątpić w to, że Misio wstawia jaja na markety drożej niż one wystawiają je na półki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Ferma07, czy ja dobrze zrozumiałem ? :

Misio sprzedaje miesięcznie 3 mln jaj, oprócz tego prowadzi kilka innych dochodowych biznesów, regularnie pisuje artykuły do różnych pism branżowych, spotyka się z "najważniejszymi graczami" naszego rynku, zawsze ma cynk "z samej góry", z wyprzedzeniem wie kiedy W DOŁKU najwięksi producenci ustalają telefonicznie między sobą wstrzymanie sprzedaży w celu podbicia ceny, orientuje się lepiej od Pana W. co dzieje się u niego na fermie (ma lepsze od niego źródła informacji), jest dla hodowców nieograniczonym źródłem wiedzy na temat kosztów ich produkcji, a Ty śmiesz wątpić w to, że Misio wstawia jaja na markety drożej niż one wystawiają je na półki ?

 

 

Niesamowicie wartościowy wpis a ile wnosi do sytuacji cenowej na rynku, bez ciebie to forum by upadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy panowie misio to FENOMEN najwięksi się z nim konsultują tacy jak pan W i o rady proszą (wstawiać nie wstawiąć misio co robić )

markety i sieci się o jego towar biją po 0,45 płacą a na półkę po 0,40 wystawiają byle tylko logo misia było jeszcze szczególnie na Wielkopolsce gdzie jaja full i M po 0,25 się oddaje . Reporterzy dzwonią i o wywiad proszą może misio byś coś napisał proszą ……

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co wy panowie misio to FENOMEN najwięksi się z nim konsultują tacy jak pan W i o rady proszą (wstawiać nie wstawiąć misio co robić )

markety i sieci się o jego towar biją po 0,45 płacą a na półkę po 0,40 wystawiają byle tylko logo misia było jeszcze szczególnie na Wielkopolsce gdzie jaja full i M po 0,25 się oddaje . Reporterzy dzwonią i o wywiad proszą może misio byś coś napisał proszą ……

 

 

Ty jeszcze niedawno krzyczałeś że całym rokiem po 45 sprzedajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie będę pisał jak pójdzie do góry, chyba nie myślisz że będę nakręcał spiralę paniki, mi nie zależy tak jak tobie na tanim jaju

 

A co do meritum pisałeś że całym rokiem sprzedajesz po 45 gr coś ci się spierdol...... to jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolny wybieg drożej niż 0,45 CAŁYM ROKIEM a kremowy wony to ho ho nie będę pisał bo się pogarbisz

 

 

Nie rżnij głupa pisałeś kto handluje ten żyje cały rok 45-50 groszy już zapomniałeś jakie brednie wypisujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Ferma07, czy ja dobrze zrozumiałem ? :

Misio sprzedaje miesięcznie 3 mln jaj, oprócz tego prowadzi kilka innych dochodowych biznesów, regularnie pisuje artykuły do różnych pism branżowych, spotyka się z "najważniejszymi graczami" naszego rynku, zawsze ma cynk "z samej góry", z wyprzedzeniem wie kiedy W DOŁKU najwięksi producenci ustalają telefonicznie między sobą wstrzymanie sprzedaży w celu podbicia ceny, orientuje się lepiej od Pana W. co dzieje się u niego na fermie (ma lepsze od niego źródła informacji), jest dla hodowców nieograniczonym źródłem wiedzy na temat kosztów ich produkcji, a Ty śmiesz wątpić w to, że Misio wstawia jaja na markety drożej niż one wystawiają je na półki ?

 

 

Z tego co ja zrozumiałem to Yoyo wyrzuca 10 palet jajka dziennie, chciałby prowadzić jakieś inne interesy, ale jest tak przedsiębiorczy ze jest ugotowany kredytami i woli cały czas dokładać do interesu, chcialby coś pisać ale jedyne co potrafi to jęczeć na forum jak baba w ciąży, z wieloma najważniejszymi graczami już handlował przez te 100 lat od kiedy dokładał (chyba skrzynkowcami z okolicznych bazarów), chciałby wiedzieć co robią najwięksi producenci i jakim cudem udaje im się sprzedawać dużo drożej niż jemu, a już szczególnie jak to robią ze zarabiaja, chciałby wiedzieć co W. ma w ogóle za kurę i twierdzi ze ma takie same koszty produkcji o ile nie wyższe niż on sam (tylko zapomniał ze W. ma 100x większa firmę wiec normalne ze ma wyższe koszty 😁), jest w stanie precyzyjnie określić koszt wyprodukowania jajka i twierdzi ze każdy ma takie same koszty, albo wyzsze niż on, bo on już doszedł do matematycznej perfekcji, chciałby wstawiać jajka na sieci w cenach których nie ma bo jego największym osiągnięciem jest sprzedaz na przetwórstwo za 2pln kiedy inni oddają po 3,5, a jedyna siecią na jaka wszedł była sieć jego własnych punktów z których jego towarem go wywalono, ale zrobił tak dobry deal czekając prawie rok i rok nie zarabiając na tych punktach, ze teraz żaden klient od niego nie odejdzie do czasu aż dostanie nowa ciekawsza ofertę.

 

Generalnie Yoyo kolego od teorii płaskiej Ziemii z pisaniem najbardziej nadawałbys się na pisowskiego trolla internetowego. Piszesz bzdury i tylko tyle potrafisz, ale tak już to jest z niespełnionymi ludźmi. Nie zapomnij leciec na kurnik pozbierać jajka które wyrzuć- jak dokładać to z przytupem. Ja w tym czasie ide pomoczyc nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co wy panowie misio to FENOMEN najwięksi się z nim konsultują tacy jak pan W i o rady proszą (wstawiać nie wstawiąć misio co robić )

markety i sieci się o jego towar biją po 0,45 płacą a na półkę po 0,40 wystawiają byle tylko logo misia było jeszcze szczególnie na Wielkopolsce gdzie jaja full i M po 0,25 się oddaje . Reporterzy dzwonią i o wywiad proszą może misio byś coś napisał proszą ……

 

Jesteś wybitny! To właśnie jak napisał dubel jak to z Toba jest ? Za ile w końcu oddajesz skoro moje ceny to jakieś wyssane z palca a ciagle piszesz ze Ty za tyle sprzedajesz. Nastepny Turbo biznesmen jak Yoyo, tyle ze jezdzi bezkosztowo rozwozi jaja 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Ferma07, czy ja dobrze zrozumiałem ? :

Misio sprzedaje miesięcznie 3 mln jaj, oprócz tego prowadzi kilka innych dochodowych biznesów, regularnie pisuje artykuły do różnych pism branżowych, spotyka się z "najważniejszymi graczami" naszego rynku, zawsze ma cynk "z samej góry", z wyprzedzeniem wie kiedy W DOŁKU najwięksi producenci ustalają telefonicznie między sobą wstrzymanie sprzedaży w celu podbicia ceny, orientuje się lepiej od Pana W. co dzieje się u niego na fermie (ma lepsze od niego źródła informacji), jest dla hodowców nieograniczonym źródłem wiedzy na temat kosztów ich produkcji, a Ty śmiesz wątpić w to, że Misio wstawia jaja na markety drożej niż one wystawiają je na półki ?

 

 

Z tego co ja zrozumiałem to Yoyo wyrzuca 10 palet jajka dziennie, chciałby prowadzić jakieś inne interesy, ale jest tak przedsiębiorczy ze jest ugotowany kredytami i woli cały czas dokładać do interesu, chcialby coś pisać ale jedyne co potrafi to jęczeć na forum jak baba w ciąży, z wieloma najważniejszymi graczami już handlował przez te 100 lat od kiedy dokładał (chyba skrzynkowcami z okolicznych bazarów), chciałby wiedzieć co robią najwięksi producenci i jakim cudem udaje im się sprzedawać dużo drożej niż jemu, a już szczególnie jak to robią ze zarabiaja, chciałby wiedzieć co W. ma w ogóle za kurę i twierdzi ze ma takie same koszty produkcji o ile nie wyższe niż on sam (tylko zapomniał ze W. ma 100x większa firmę wiec normalne ze ma wyższe koszty 😁), jest w stanie precyzyjnie określić koszt wyprodukowania jajka i twierdzi ze każdy ma takie same koszty, albo wyzsze niż on, bo on już doszedł do matematycznej perfekcji, chciałby wstawiać jajka na sieci w cenach których nie ma bo jego największym osiągnięciem jest sprzedaz na przetwórstwo za 2pln kiedy inni oddają po 3,5, a jedyna siecią na jaka wszedł była sieć jego własnych punktów z których jego towarem go wywalono, ale zrobił tak dobry deal czekając prawie rok i rok nie zarabiając na tych punktach, ze teraz żaden klient od niego nie odejdzie do czasu aż dostanie nowa ciekawsza ofertę.

 

Generalnie Yoyo kolego od teorii płaskiej Ziemii z pisaniem najbardziej nadawałbys się na pisowskiego trolla internetowego. Piszesz bzdury i tylko tyle potrafisz, ale tak już to jest z niespełnionymi ludźmi. Nie zapomnij leciec na kurnik pozbierać jajka które wyrzuć- jak dokładać to z przytupem. Ja w tym czasie ide pomoczyc nogi.

 

No i jak tu nie być pod wrażeniem ? Cóż za przenikliwość, intuicja, zdolność obserwacji i umiejętność wyciągania pochopnych wniosków. Nie dość, że najlepszy ekonomista w kraju, wytrawny biznesmen, to jeszcze zdolny psycholog i ekspert w całkowicie nietrafnej ocenie cudzych zachowań.

Ja Wam mówię- ten gościu daleko zajdzie. Jeśli nie w życiu, to napewno w świecie swoich mitomatycznych opowieści, którymi karmi użytkowników tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omg kogoś tu nieżle przegrzało !! Yoyo i jestcenaniemaceny wierzycie w te banialuki i sny o potędze np misio8 ? No to brak mi słów Koleś wozi na markety M 0,40- 0,42 i te markety jadą z pewnością bez marży misio8 chyba ma piękne oczy i to jego tajemnica sukcesu Miłego weekendu i proponuje się schładzać ps,w pobliskim markecie M 0,42 gr

Ferma07, czy ja dobrze zrozumiałem ? :

Misio sprzedaje miesięcznie 3 mln jaj, oprócz tego prowadzi kilka innych dochodowych biznesów, regularnie pisuje artykuły do różnych pism branżowych, spotyka się z "najważniejszymi graczami" naszego rynku, zawsze ma cynk "z samej góry", z wyprzedzeniem wie kiedy W DOŁKU najwięksi producenci ustalają telefonicznie między sobą wstrzymanie sprzedaży w celu podbicia ceny, orientuje się lepiej od Pana W. co dzieje się u niego na fermie (ma lepsze od niego źródła informacji), jest dla hodowców nieograniczonym źródłem wiedzy na temat kosztów ich produkcji, a Ty śmiesz wątpić w to, że Misio wstawia jaja na markety drożej niż one wystawiają je na półki ?

 

 

Z tego co ja zrozumiałem to Yoyo wyrzuca 10 palet jajka dziennie, chciałby prowadzić jakieś inne interesy, ale jest tak przedsiębiorczy ze jest ugotowany kredytami i woli cały czas dokładać do interesu, chcialby coś pisać ale jedyne co potrafi to jęczeć na forum jak baba w ciąży, z wieloma najważniejszymi graczami już handlował przez te 100 lat od kiedy dokładał (chyba skrzynkowcami z okolicznych bazarów), chciałby wiedzieć co robią najwięksi producenci i jakim cudem udaje im się sprzedawać dużo drożej niż jemu, a już szczególnie jak to robią ze zarabiaja, chciałby wiedzieć co W. ma w ogóle za kurę i twierdzi ze ma takie same koszty produkcji o ile nie wyższe niż on sam (tylko zapomniał ze W. ma 100x większa firmę wiec normalne ze ma wyższe koszty 😁), jest w stanie precyzyjnie określić koszt wyprodukowania jajka i twierdzi ze każdy ma takie same koszty, albo wyzsze niż on, bo on już doszedł do matematycznej perfekcji, chciałby wstawiać jajka na sieci w cenach których nie ma bo jego największym osiągnięciem jest sprzedaz na przetwórstwo za 2pln kiedy inni oddają po 3,5, a jedyna siecią na jaka wszedł była sieć jego własnych punktów z których jego towarem go wywalono, ale zrobił tak dobry deal czekając prawie rok i rok nie zarabiając na tych punktach, ze teraz żaden klient od niego nie odejdzie do czasu aż dostanie nowa ciekawsza ofertę.

 

Generalnie Yoyo kolego od teorii płaskiej Ziemii z pisaniem najbardziej nadawałbys się na pisowskiego trolla internetowego. Piszesz bzdury i tylko tyle potrafisz, ale tak już to jest z niespełnionymi ludźmi. Nie zapomnij leciec na kurnik pozbierać jajka które wyrzuć- jak dokładać to z przytupem. Ja w tym czasie ide pomoczyc nogi.

 

No i jak tu nie być pod wrażeniem ? Cóż za przenikliwość, intuicja, zdolność obserwacji i umiejętność wyciągania pochopnych wniosków. Nie dość, że najlepszy ekonomista w kraju, wytrawny biznesmen, to jeszcze zdolny psycholog i ekspert w całkowicie nietrafnej ocenie cudzych zachowań.

Ja Wam mówię- ten gościu daleko zajdzie. Jeśli nie w życiu, to napewno w świecie swoich mitomatycznych opowieści, którymi karmi użytkowników tego forum.

 

 

Yoyo nie chcę mi się już odpisywać, bo męczysz. Będę ten głupszy i Ci ustąpię. Ty wychodź z produkcji, zajmuj się handlem i wyrzucaj mnie z sieci i wszystkich innych punktów. Bądź kozak nie miałczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę standardowo hahaha, cena leci w dół to trzeba pisać byle o czym tylko nie o cenie.

Wstrzymać oddech bo głęboko będziemy nurkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko ale co nas nie zabije to nas wzmocni, natomiast po takim długim czasie niskiej ceny na fermie bo to już dwa lata, duży i długi dołek odbije się na wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę standardowo hahaha, cena leci w dół to trzeba pisać byle o czym tylko nie o cenie.

Wstrzymać oddech bo głęboko będziemy nurkować.

 

Dlaczego ci WIELCY jeszcze za darmo nie oddają 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio8 za bardzo się obnażasz... Mnie to przeraża. Pewnymi rzeczami nie należy się dzielić publicznie. A już na pewno nie tym ile zarabiasz. Moja taka osobista uwaga. Nie oczekuj pochwał od nieudaczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...