Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:20 Sro 20 Lis 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1303, 1304, 1305 ... 1332, 1333, 1334  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 13:30 Wto 28 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK TAM NEWS-Y CENOWE. CO TO ZA CISZA. GDZIE TEN EXPORT PANOWIE - TERAZ WYPIĘLI TYŁEK ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cezarek96

PostWysłany: 22:14 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na wschód od Wisły dostawcą towaru do BIedronki jest Złota Kurka Smile-teraz przy braku ruchu gotuja sie z towarem to i wala cene na dół , zawsze tak byłło , zreszta Bieżun i okolice zawsze niszczył cene

co do opakowek z plastiku firmy Marcato - są dobre , dostęp powietrza wystarczajacy , estetyczne ( wizualnie jajko wydaje sie wieksze ), co do transportu - kładłem 4 kartony jaden na drugim - bez strat - wieksza piramida możliwa po dołożeniu przekładek kartonowych
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 19:39 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to super ceny ci dawał...

nie sądze aby złota kura nie liczyła sie na rynku polskim napewno są konkurencyjni zaopatrują netto na zachodniopomorskie i coś tam jeszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
biedronka

PostWysłany: 19:28 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pudełka plastikowe mają 10 krotnie większy dopływ powietrza niż papier , jak jajko się stłucze to po 3 dniach w ciepłe dni będzie smród także w papierowym opakowaniu.
Dziś handlarz z Bieżunia proponował mi s-0,20 2a i 2b po 0,23 1b po 0,24 i 1a 0,26.
Powiedzcie mi czy to możliwe aby mało licząca się na rynku polskim ZŁOTA KURKA aż tak zbijała ceny w Bieżuniu.
Na dziś istnieją dwa światy w handlu jajem.
1.Stała współpraca z fermą i normalne ceny o których piszemy
2.Podchody pseudo handlarzy , którzy bez wstydu i sumienia rozbierają producentów i powodują ich upadłość.
Napiszcie co o tym fakcie sadzicie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 14:30 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Re: czyli że niby warto? Odpowiedz z cytatem

kupuje papierowe za 27 netto

i czy warto ryzykowac dla tych 5 gr? chyba nie...

a co do złotej kurki to fktycznie słyszałem ze w mazowieckiem jajo teraz najtansze...ciekawe jak to bedzie sie dalej kształtowac.
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 07:26 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: czyli że niby warto? Odpowiedz z cytatem

.........czy w ogólnym rozachunku warto jednak pakować w platikowe pudełeczka z piękną, kororową etykietą?
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 07:23 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: pudełka plastikowe bleee Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pudełek z propylenu czyli platikowych to chciałem ostudzić zapał. Idzie ciepło a te zamienniki pudełek papierowych mają niestety wady przeokropne. Nie zabezpieczają tak jaj przed zniszczeniem podczas transportu jak piszą w folderach reklamowych.
Co się dzieje jak się jajko jedno zbije.........? Masakra. Nie ma w co wchłonąć teści bo platik to nie papier i zalewa jajko swoimi waloami resztę kartonu. Jeżeli się jajko zbije w lato i postoi 2 albo 7 dni to.....niech każdy sobie dopisze ciąg dalszy. Niestety w ogólnym rozrachunku psucia własnej marki u klientów, reklamacji i narastających odsetek klientów którzy i tak nie będą chcieli kupować w ppastikach bo rwą reklamówi, szeleszczą i jajko zaczyna specyficznie pachnieć po kilku dniach spędzonych w platikowym raju. Niektórzy ten zapach mogą pomylić ze smrodem.

I jeszcze jedno słowo. Może obrazowo. Jajko musi oddychać tak jak nasza skóra. Niech się zwolennik platikowego pudełka owinie w folię do żywności na dwa dni Smile) Ja nie próbowałem ale efekt można przewidzieć Smile)
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 06:27 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o pudełka to można zamówić 1 paletę 5600 szt.Firma MARCATO tel. 602 268 370 .W sprawie cen jaj , to zgadzam się , że można uzyskać ceny o których mówi kolega muderman , ale również można kupić towar z mniejszych ferm o 3-5 gr taniej na niektórych sortach.Jeżeli nie wierzycie to zadzwońcie na BIEŻUŃ-ZłOTA KURKA Was uszczęśliwi.
Powrót do góry
muderman

PostWysłany: 23:05 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opakowania 10 sztuk jaj plastik cena 22 gr sztuka netto z naklejką.
przy 4 paletach minimum, ok 70 tys opakowan.
a co do eksportu: w rumunii świeta wiec chwila,
a hiszpanie juz sa w polsce i dzis pojechalo moich troche palet
wegry juz dzonią , i w niedziele podstawiaja samochod
a jak ktos sie zapchal jednaa lub dwoma paletami?, no coż .
ceny dl tirow; 1A-0,31, 1b-0,29, 2b-0,25. po tyle wysyłam, za gotówkę.
widze ze juz sie zrobiła licytacja. przyjedz do mnie oddam taniej.
Hodowcy sai zawsze byli zgrani, jeden szybszy od drugiego w opuszczaniu cen:)
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 21:41 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos rzucił temat opakowań plastikowych na jaja
Ile faktycznie kosztuje takie opakowanie i przy jakiej ilości?
Bo papierowe ostatnio do góry poszły i trzeba alternatywy szukac
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 20:57 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy koledzy nie przesadzacie z tym mniejszym ruchem na fermach ? Jak do tej pory tego nie zauważyłam, a może to tylko pobożne życzenia osob mało życzliwych ? Kwiecień najlepszy od dziesięciu lat. Czasami zapas z kwietnia sprzedał się dopiero w sierpniu, a w tym roku zejscie jest stabilne. Koniec miesiąca klienci wyczyszczeni po świetach z gotowki, a tu podatek do zapłacenia. Być może, że gdzieś lokalnie odłoży się jakaś paleta, ale nie jest to zastój. Mam wrażenie,że komuś bardzo zależy na sianiu paniki. Wyluzujcie w wekend majowy ludzie też jedzą jajka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 19:07 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów
Zejście towaru po świętach jest dramatycznie słabe i mało kto się tego spodziewał. Południe Europy juz nie chce płacić cen do których przywykliśmy. Tiry z Rumunii i Słowacji nie stoją pod fermami jak to było jeszcze parę tygodni wcześniej. Realne ceny na dziś loco ferma:
Ex - 0,37-0,36 O - 0,35-0,34 IA - 0,29-0,27 IB - 0,27-0,25 IIA - 0,25-0,24 IIB - 0,22-0,20.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 09:13 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Nie zgadzam sie ze po "Tych " Swietach ruch mniejszy... Zawsze tak bylo Jak to po paru dniach bez sprzedazy jaj sie nagromadzilo . Co nie znaczy ze zejscie znacznie zmalalo !! Moze minimalnie . A co do cen to we wtorek sprzedalem 16 palet "3" (0.40-0.50gr ) po 0.24 gr Towar z tego co wiem wysylany jest na rynek unijny. Pozostale asortymenty w cenie 1A-0.31 1B-0.29 itd. Ceny na fermie bez dowozu . Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 08:30 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Faktycznie ruch w interesie jakby mniejszy niż to zwykle po świętach bywało.
Co do cen to co słyszę i obecnie jest to wyglądają następująco:
Ex - 0,37 O - 0,34-0,33 Ia - 0,31-0,30 Ib - 0,29-0,28 IIa - 0,27-0,26 IIb - 0,24 III - 0,22
Jest dużo telefonów od klientów ale narazie jak widać każdy czeka że jeszcze coś poleci a za chwilę może się okazać że jak zaczną kury przepierzać lub wycinać stada to jajka pewnych sortów może braknąć także ruchy cenowe mogą być i w dół jak i w górę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 23:00 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM ,chciałbym się dopytać czy te plastykowe opakowania a'10 są za 22 gr. z etykietą (naklejką) i czy to cena netto , czy brutto. Proszę o jakiś namiar na te opakowania.Pozdrawiam wszystkich Hodowców i Handlowców.
Powrót do góry
domator 1

PostWysłany: 21:13 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję poważnej fermy klatkowej do stałej współpracy.Interesuje mnie jajko 1A,1B i 2A z dostawą samochodem z windą.Dostawa-na początek około 150 skrzynek tygodniowo łącznie trzech sortów-woj.podlaskie.Kontakt:tel 602 298 096 lub mail mb19712@poczta.onet.eu
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 20:08 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o opakowania styropianowe to mam o nich jak najlepsze zdanie .Korzystałem z nich przez trzy lata , z nadrukiem cena była ok.0,25 gr za 10 .
Obecnie przeszedłem na opakowania plastikowe przy cenie 0,22 gr za 10.
Opakowanie papierowe było zawsze najdroższe , ale na dzień dzisiejszy ok. 0,30 gr za 10 jest ceną zaporową-dla najbogatszych .Moi klienci nie robili różnicy co do opakowania jaja , uważam , że zmiana pudełka powoduje przyciągnięcie klienta do nowego .

Kolego LOGIC 77 podaj swój numer to CI sms wyślę nr fermy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 19:14 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pare pytan:
-poszukuje jaja pow.75 gr zaplace 37gr.
-mam do zaproponowania opakowania styropianowe najwyzszej jakosci (gladkie, nie lamiace sie i lepiej zamykajace sie od papieru, w roznych kolorach,z dowolnym nadrukiem) szybki czas realizacji zamowienia wraz z nadrukiem (barwa kolorow lepsza od opak.z papieru czy z szarej lub bialej masy) i oczywiscie tansze niz tradycyjne opakowania papierowe w zaleznosci od producenta od od 4 do 7 gr i oczywiscie zapytanie mam odnosnie tych opakowan za i przeciw sprzedazy tych opakowan sam osobiscie zamawiam patrie probno z wlasnym nadrukiem prosze o opinie
-
Odnosnie ceny jaj sadze ze grono hodowcow pochelpilo sie na cene (oczywiscie nie oskarzam jednego kolegi bo go wyrolowala ubojnia) i przytrzymywalo stare stado jak sie dalo i zamiast wycinac je 2 tygonie przed swietami to po dzis dzien jeszcze je maja bo nie moga ich zbyc a tak pare milionow jaj dzienie by bylo mniej i niebylo by takich hustawek cen w przeciagu 17-22 kwietnia tym bardziej to forum czyta coraz wiecej osob i wiesci o cenie rozchodza sie blyskawicznie (napisze 1a 26 to drugi tez chce ta cene itd.) na dzisiaj cena zaporowa na 1a to 28 gr czyli 6,5 euro/centa czyli cena troche nizsza od rynku niemieckiego 6,8 przy tych cenach niedlugo powinien na nowo ruszyc eksport po ustabilizowaniu sie sprzedazy bo jak na razie jest zastuj po swiateczy i eksporterzy maja w czym wybierac jesli chodzi o oferty sprzedazy Pozdrawiam
Powrót do góry
logic77

PostWysłany: 18:47 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy co kupujecie tak tanio dajcie do siebie namiar bo mi mój nie chce opóścic ceny. Ja kupuje 1A-31, 1B-29, 2A-27, 2B-25
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 17:30 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuje M po 0,25 i L dziś kupiłem po 0,28 z dużej fermy w Mzaowieckim 370 000 sztuk kur.NA ten tydzień ceny się raczej nie zmienią.Przewiduję , że po 20 maja zacznie brakować xl i s , gdyż jest bardzo dużo starej kury do wycięcia i po rozmowach z hodowcami już rozpoczynają lub w ciągu dwóch tygodni będą przepierzać kurę .Jeżeli możecie napiszcie jakie ceny na południu kraju i w Poznaniu . Pozdrawiam.
Powrót do góry
domator 1

PostWysłany: 15:07 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: ceny jaj Odpowiedz z cytatem

Kolego biedronka,jak to jest-czy sprzedajesz,czy kupujesz,bo to chyba różnica?
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 20:00 Pon 20 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego EKOFARMER Ja dziś sprzedałem M po 0.26 gr - skąd masz te ceny
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 09:29 Pon 20 Kwi 2009    Temat postu: wolne jaja Odpowiedz z cytatem

Czołem koledzy

Poszukuję producenta jaj z numerkiem 1 czyli wolnowybiegowca.
Stała współpraca. Konkretna rozmowa.

pozdrawiam.
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 18:03 Nie 19 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jajcarzy!
Ceny spadają i to fakt, wielkich problemów ze zbytem nie ma.
Ciekawe jak długo?!
W czwartek (17 kwiecień) III sprzedałem po 0,22 netto
Powrót do góry
ekofarmer

PostWysłany: 17:13 Nie 19 Kwi 2009    Temat postu: JAK TO PO SWIETACH.....BEZ WIEKSZYCH ZMIAN Odpowiedz z cytatem

WITAM SERDECZNIE.
SWIETA MINELY A WIELKICH OBNIZEK NIE BEDZIE.
CENY UTRZYMUJĄ SIE NA POZIOMIE:

0-35
S-33
1A-31
1B-29
2A-28

SĄ TO SREDNIE CENY NA FERMACH NA MAZOWSZU-TANIEJ NIE KUPI !

POZDRAWIAM
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1303, 1304, 1305 ... 1332, 1333, 1334  Następny
Strona 1304 z 1334

Skocz do: