Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od poniedziałku od L i XL w górę na większości ferm .

Wiem wiem zaraz będzie że wszędzie full ale tak naprawdę braki

u mnie bez zmian, nikt nawet nie myśli o podwyżce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie od poniedziałku od L i XL w górę na większości ferm .

Wiem wiem zaraz będzie że wszędzie full ale tak naprawdę braki

u mnie bez zmian, nikt nawet nie myśli o podwyżce

 

 

Jak ty piszesz że nie ma podwyżek, znaczy idzie w górę

 

I ten fakt mogę potwierdzić u mnie wszystko +0,01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie poprzedniego wpisu.

Oczywiście nie mam nic przeciw osobom handlującym na bazarku

Wręcz przeciwnie. Każdego takiego klienta witam z otwartymi ramionami.

 

I sprzedajesz mu jajka bez piczątki czy Z ?

Oczywiście, że Z !

No co Ty ? Skąd w ogóle takie pytanie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie poprzedniego wpisu.

Oczywiście nie mam nic przeciw osobom handlującym na bazarku

Wręcz przeciwnie. Każdego takiego klienta witam z otwartymi ramionami.

 

I sprzedajesz mu jajka bez piczątki czy Z ?

Oczywiście, że Z !

No co Ty ? Skąd w ogóle takie pytanie ???

 

A sortujesz L,M,S czy 1A,1B,2A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie ma takich wag jak 1a , 1b …… dawno powinni to zlikwidować !!!

Co do cen to braki w grubym sorcie powodują podwyżki cen o 2 oczka ale już z L-ką robi się problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie nie ma takich wag jak 1a , 1b …… dawno powinni to zlikwidować !!!

Co do cen to braki w grubym sorcie powodują podwyżki cen o 2 oczka ale już z L-ką robi się problem .

 

Wagi są takie jakie określi zakład pakowania, który jest do tego uprawniony. A zlikwidować to powinni takich krzykaczy, którzy piszą o czymś o czym nie mają pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol Yoyo 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik i jak jest wyposażony w środku … to o czym tu dyskutować .

...

Ooo to tak jak ja !!!

Czyli według Misia handlujesz na bazarku

 

Nie wiem do czego pijesz ale nie bardzo tobie to wyszło. Idąc twoim tokiem rozumowania jeśli ktoś nie widział fabryki samochodów od wewnątrz tzn, że handluje tylko na giełdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz za brednie zakład pakowania ustala sobie wagi

Mam sortownie i pakownie i wszyscy kontrolujący trzymają się klas XL ,L,M,S . SZTYWNO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol Yoyo 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik i jak jest wyposażony w środku … to o czym tu dyskutować .

...

Ooo to tak jak ja !!!

Czyli według Misia handlujesz na bazarku

 

Nie wiem do czego pijesz ale nie bardzo tobie to wyszło. Idąc twoim tokiem rozumowania jeśli ktoś nie widział fabryki samochodów od wewnątrz tzn, że handluje tylko na giełdzie?

 

Jajeczny, bez obrazy. Chyba nie bardzo zrozumiałeś.

Nawiązałem tylko do bzdurnej wypowiedzi Misia:

 

Kol Yoyo 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik i jak jest wyposażony w środku … to o czym tu dyskutować .

Jednemu handlarzowi opowiedziałem że kury mają piaskownicę i huśtawki to łykną i mówi teraz to ta unia wymyśla

 

to tylko potwierdza z kim handlujesz

nie ma to jak samemu rozwozic po bazarach

 

A co do handlujących na bazarach, to już chyba pisałem, że absolutnie nic do nich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kol Yoyo 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik i jak jest wyposażony w środku … to o czym tu dyskutować .

...

Ooo to tak jak ja !!!

Czyli według Misia handlujesz na bazarku

 

Nie wiem do czego pijesz ale nie bardzo tobie to wyszło. Idąc twoim tokiem rozumowania jeśli ktoś nie widział fabryki samochodów od wewnątrz tzn, że handluje tylko na giełdzie?

 

Jajeczny, bez obrazy. Chyba nie bardzo zrozumiałeś.

Nawiązałem tylko do bzdurnej wypowiedzi Misia:

 

Kol Yoyo 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik i jak jest wyposażony w środku … to o czym tu dyskutować .

Jednemu handlarzowi opowiedziałem że kury mają piaskownicę i huśtawki to łykną i mówi teraz to ta unia wymyśla

 

to tylko potwierdza z kim handlujesz

nie ma to jak samemu rozwozic po bazarach

 

A co do handlujących na bazarach, to już chyba pisałem, że absolutnie nic do nich nie mam.

 

 

a co w tym bzdurnego ? ze zdefiniowalem z kim Twoj ulubieniec handluje ? bo tekst o tym, że 90% handlarzy nie wie jak wygląda kurnik w środku może obrazować z jakimi handlarzami on współpracuje. skrzynkowcami.

 

co do pytania... pytam, bo mi się jakoś nie udaje wozić na bazary, bo wszyscy chcą bez pieczątek, ale to może akurat specyfikacja obszarów po których się poruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty piszesz za brednie zakład pakowania ustala sobie wagi

Mam sortownie i pakownie i wszyscy kontrolujący trzymają się klas XL ,L,M,S . SZTYWNO .

 

Chłopie ty się dobrze rozpędź i pierdyknij dyńką w ścianę. A jak nie pomoże to jeszcze raz i tak aż do skutku. Nie siej fermentu bo jeszcze ktoś potraktuje to poważnie. Pisane dla ciebie jest za trudne? Kontrolujących obowiązują takie same rozporządzenia co i ciebie (czyt. zakład pakowania). A jak nie chce ci się czytać tylko słuchać co pani Basia z weterynarii powie to twój problem. Powtarzam... Twój i nie staraj się podrzucać tego problemu dla innych. Tornister na plecy i do szkoły, a nie za biznesy się brać. I jeszcze ten tekst: Mam sortownie i pakownie i wszyscy kontrolujący trzymają się klas XL ,L,M,S . SZTYWNO mogłeś sobie darować, bo się tylko ośmieszyłeś. Już tego nie wyedytujesz.

Dalej w tym temacie nie dyskutuję. Lektura rozporządzeń i wówczas porozmawiamy na poziomie. Na chwilę obecną zaprezentowałeś poziom rolasa co pisanego się boi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalono następujące zasady jakości jaj klasy A w zależności od ich masy:

•XL - jaja bardzo duże o masie 73 g

•L - jaja duże o masie od 63 do 73 g

•M - jaja średnie o masie od 53 do 63 g

•S - jaja małe o masie 53 g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustalono następujące zasady jakości jaj klasy A w zależności od ich masy:

•XL - jaja bardzo duże o masie 73 g

•L - jaja duże o masie od 63 do 73 g

•M - jaja średnie o masie od 53 do 63 g

•S - jaja małe o masie 53 g.

 

 

I tu ma racje nie można sortować inaczej jaj mając zakład pakowania jaj na terenie UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty piszesz za brednie zakład pakowania ustala sobie wagi

Mam sortownie i pakownie i wszyscy kontrolujący trzymają się klas XL ,L,M,S . SZTYWNO .

 

Chłopie ty się dobrze rozpędź i pierdyknij dyńką w ścianę. A jak nie pomoże to jeszcze raz i tak aż do skutku. Nie siej fermentu bo jeszcze ktoś potraktuje to poważnie. Pisane dla ciebie jest za trudne? Kontrolujących obowiązują takie same rozporządzenia co i ciebie (czyt. zakład pakowania). A jak nie chce ci się czytać tylko słuchać co pani Basia z weterynarii powie to twój problem. Powtarzam... Twój i nie staraj się podrzucać tego problemu dla innych. Tornister na plecy i do szkoły, a nie za biznesy się brać. I jeszcze ten tekst: Mam sortownie i pakownie i wszyscy kontrolujący trzymają się klas XL ,L,M,S . SZTYWNO mogłeś sobie darować, bo się tylko ośmieszyłeś. Już tego nie wyedytujesz.

Dalej w tym temacie nie dyskutuję. Lektura rozporządzeń i wówczas porozmawiamy na poziomie. Na chwilę obecną zaprezentowałeś poziom rolasa co pisanego się boi.

 

 

Nie masz kompletnie racji, gdyby tak było to każdy sortował by L od 45 g bo przecież można tylko frajerzy sortują od 63 a resztę oddają taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkich obowiązuje jedno i to same Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2295/2003 z dnia 23 grudnia 2003 r. wprowadzające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (EWG) nr 1907/90 w sprawie niektórych norm handlowych w odniesieniu do jaj :

Artykuł 7

-XL-bardzo duże:

73 g i więcej,

-L-duże:

od 63 g aż do 73 g,

-M-średnie:

od 53 g aż do 63 g,

-S-małe:

poniżej 53 g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się teraz tego szukać (nie mam w tej chwili na to czasu), ale faktycznie jeśli na opakowaniu wyraźnie zaznaczona jest waga jajka, to może być ona różna od ogólnie przyjętych norm wagowych.

Będę miał chwilkę, to poszukam i dam linka.

Chyba, że się mylę- to też dam znać, że nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banda rolasów i tyle w temacie. Dlatego tak wygląda handel. Gdzie macie napisane, że możecie handlować tylko wagami XL, L, M czy S?. Walnij w stół a nożyce się odezwą. Poczekam jeszcze trochę na odzew ilu z was jest w błędzie a może potem zdecyduję się przedstawić cytat z rozporządzenia. Normalnie się wkurzyłem... Jak można być tak tępym. I to może jeszcze ci co po 20 lat jajkami obracają. Obnażacie tylko prawdę o sobie i swojej wiedzy. Po niektórych bym się nie spodziewał nawet. Nie będę przepraszał, że kogoś obraziłem bo nieukom trzeba dokopać aby się obudzili z letargu. Natomiast jeśli wam udowodnię, że jest inaczej to z kolei ja czekam na przeprosiny bo w innym wypadku na stałe przypiszę wam nazwę "rolas". I potraktujcie to jako dobra wola z mojej strony, że dzielę się tą wiedzą z wami, bo dalej byście żyli w ciemnogrodzie. A wcale tego robić nie muszę, bo mógłbym się zgodzić z przedmówcami i zachować to dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 7

 

Klasyfikowanie jaj klasy "A"

 

1. Jaja klasy "A" oraz "jaja myte" klasyfikowane są według wagi w następujący sposób:

 

—XL-bardzo duże: | 73 g i więcej, |

 

—L-duże: | od 63 g aż do 73 g, |

 

—M-średnie: | od 53 g aż do 63 g, |

 

—S-małe: | poniżej 53 g. |

 

2. Kategoria wagowa podawana jest na opakowaniach za pomocą odpowiednich liter lub opisów, zgodnie z definicją w ust. 1, bądź też przez ich połączenie, i może być uzupełniona odpowiednimi przedziałami wagowymi. Nie stosuje się żadnych podpodziałów przedziałów wagowych, określonych w ust. 1, przy pomocy różnych kolorów opakowań, symboli, znaków towarowych lub innych oznaczeń.

 

3. W przypadku gdy jaja klasy "A" o różnych rozmiarach pakowane są w jedno opakowanie, zgodnie z art. 13 ust. 3 rozporządzenia (EWG) nr 1907/90, łączna waga netto jaj podawana jest w gramach i zamieszczone zostaje wówczas określenie "Jaja różnej wielkości" lub inne równoważne określenia.

 

4. W przypadku gdy jaja klasy "A" dostarczane są do celów przetwórstwa pod tą nazwą, klasyfikacja wagowa nie jest obowiązkowa, a dostawa odbywa się zgodnie z warunkami określonymi w art. 1 ust. 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yoyo. Już zaczynałem się zastanawiać kto tu jest kosmitą. Ale mimo wszystko trochę się pospieszyłeś. Chciałem poczekać i sprawdzić ilu jeszcze wykaże się brakiem elementarnej wiedzy. I do tego potrafią jeszcze obrazić kogoś kto chce im ją bezinteresownie przekazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkich obowiązuje jedno i to same Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2295/2003 z dnia 23 grudnia 2003 r. wprowadzające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (EWG) nr 1907/90 w sprawie niektórych norm handlowych w odniesieniu do jaj :

Artykuł 7

-XL-bardzo duże:

73 g i więcej,

-L-duże:

od 63 g aż do 73 g,

-M-średnie:

od 53 g aż do 63 g,

-S-małe:

poniżej 53 g.

 

Jakbyś przeczytał cały artykuł 7 to może byś doszedł do innych wniosków. No ale rozporządzenia też trzeba umieć czytać więc zapewne zacytowałeś tylko ten fragment, który zrozumiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że na przetwórnie jest niesort to każdy wie ale gdzie masz napisane że może pakownia sobie robić L jaką chce wagę lub M ?

KLASY WAGOWE SĄ SZTYWNO USTALONE I NIE MA WYMYŚLANIA SOBIE WAG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Yoyo. Już zaczynałem się zastanawiać kto tu jest kosmitą. Ale mimo wszystko trochę się pospieszyłeś. Chciałem poczekać i sprawdzić ilu jeszcze wykaże się brakiem elementarnej wiedzy. I do tego potrafią jeszcze obrazić kogoś kto chce im ją bezinteresownie przekazać.

 

 

Poczekaj poczekaj, możesz zrobić opakowanie np 1KG jaj i wtedy ktoś kupuje sobie takie opakowanie to jest ok ale nie możesz zapakować jaj i określić na opakowaniu rozmiar jaja inaczej niż XL,L,M,S

Nie wiem czy mówimy o tym samym, dokładnie ci napisze, zp nie może sprzedawać jaj rozmiar L o innej gramaturze niż 63-73 i nie może na pudełku nazwać wielkością jaja inaczej niż L,M,S to jest "rozmiarówka" jaj jednolita w każdym kraju UE

 

Napisz co masz na myśli mówiąc że zp może sortować jak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kontrola z WIJHARS i wszystko ci wytłumaczą finansowo i możesz się odwoływać do Pana Boga że jaja odparowały i L ma 62,8 a na pudełku jest od 63 albo audyt z biedry , oj chyba jajeczny do twojej szopy nie trafili i sobie tam kalibrujesz po swojemu i jeszcze większość bez nadruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...