Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:07 Nie 26 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2251, 2252, 2253  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
An

PostWysłany: 21:22 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę, że przyczyny należy szukać przede wszystkim w brakach surowcowych w wylegarniach,( np. w mojej przesunięcia dochodzą do 2 tygodni). Nie wiem, ile w tym prawdy,ale dotarły do mnie informacje o dużych kontraktach na jaja wylęgowe wysyłane do Niemiec i Holandii. Może tu jest przyczyna relatywnie małej podaży żywca. Jeżeli rzeczywiście takie kontrakty zostały podpisane, to do jesieni powinno być na rynku O.K. , czego nam wszystkim życzę.
PS. Jeżeli ktoś na forum wie coś więcej o eksporcie jaj wylęgowych to proszę o info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 21:08 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy tak to wyglądało.Nie mam dostępu do kontraktacji a ponoc jednak sporo ludzi odmówilo wstawień stad braki w kurczaku.
I po drugie mamy Ukraine!I pewnie wielu skupilo towar bo wiedzieli ,ze takie info sie pojawi i skupuja nadal
Powrót do góry
An

PostWysłany: 21:04 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, co z Twoim proroctwem o 1,80 zł po połowie lutego? Co z tą masą wstawień ( informacje potwierdzone z wylęgarni) ludzi, którzy mieli kurczaka na święta? Jak się to ma do ostatniego postu o braku kurczaka? Kiedy robisz nas w konia, wtedy czy teraz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:17 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk,Malopolska,Świętokrzyskie.Ja też dziś zrobiłem doświadczenie.Zadzwonił chłop ,niby był umówiony na odbiór, ale zdarza mu sie robic numery więc nie bardzo mu chciałem sprzedac a szczerze mówiąc to nie mam kurczaka dla niego,ale on o tym nie wiedział.Dzwoni i pyta po ile sprzedaję,więc mu mówię że 3.85brutto (w rzeczywistości 3.65-3.70brutto).Facet mnie wyśmiał,bo on kupuje po 3.55 brutto i kurczaka ma, a sprzedac cięzko i bla,bla,bla typowa gadanina pod kupienie tanio.No więc grzecznie mówię ,że może sobie kupowac nawet po 2.55brutto co nie zmienia faktu że ja sprzedaje po 3.85 brutto.Więc jak nie chce nie musi brac.Podziekował,dowidzenia ,dowidzenia.Za godzinę dzwoni,że on by dał 3.70 brutto.Ja to samo, cena jest 3.85 brutto więc znowu dowidzenia.Za 2 godz dzwoni znowu i daje 3.80 brutto.Nie wiem czy by dał 3.85 nie chciałem sprawdzac bo nie mam dla niego towaru. Powiedziałem,że już za pózno,już nie mam kurczaka.Tak więc żywca nie ma i nie ma się co obawiac.Zreszta co to jest jedna sprzedaż po 3.60 czy 3.70 jak póltora roku od ptaiej grypy non stop kanał.7zł za żywiec by nie odrobiło strat[/list]
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 17:20 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny zywca nie spadają chyba że ktoś się da "urobić" .zywca jest brak, ceny tuszek 5,10 5,30 i wyżej oczywiscie netto .
Jesli ktoś podpisuje umowę na 2,70 to jest oczywiście :

po 1. bankrutem który nie ma innego wyjscia.

po 2. bez wątpienia co raz większym bankrutem, bo przy cenach piskląt 1,15 i wyzej jakie proponują ZD, oraz wciąż rosnących cenach pasz (ceny już powinny się zatrzymać ale maszyna podwyzek ruszyła i gniecie hodowców, duże wytwórnie podniosly ceny ostro a mniejsze nadążaja.) nikt nie jest w stanie wyprodukować za 2,70.

po 3. bankrutem który planuje zakończyć karierę drobiarza , bo nie jest w stanie wypracować zysku który pozwoli mu na rewitalizacje (rekonstrukcję , odnowienie) własnego gospodarstwa
(żyje z amortyzacji własnego majątku, wypracowany zysk przekazujac do ZD powiększając kapitał ZD i ich wyniki finansowe).

po 4. czowiekiem naiwnym wieżącym że ZD "nie dadzą umżeć z głodu".

Dziś próbowanli zbić cenę nie zgodziłem się , za 1 godzinę przystali na warunki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
bankrut

PostWysłany: 14:57 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni śledzę co piszecie na temat tego czy lepiej na umowach czy na wolnym rynku i powiem tak że gdyby tych hodowców z tymi ich umowami i tym ich 2.70 na umowie zebrał wsadził do rakiety i wysłał w kosmos po rozum do głowy to my normalni ludzie moglibyśmy normalnie funkcjonować na tym rynku.Odnośnie ceny to jest 3,60 a nawet więcej tylko błagam targujcie się i nie oddawajcie taniej bo ubojnie straszą i usiłują zbić cenę a kurczaka nie ma.Pozdrawiam .
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:38 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falanus napisał:
Jakie przewidywania cenowe na drugą połowę marca? Interesują mnie Kaszuby.
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
Idź do wróżki Laughing
Powrót do góry
falanus

PostWysłany: 12:39 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie przewidywania cenowe na drugą połowę marca? Interesują mnie Kaszuby.
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 11:15 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka jest cena na Kaszubach? jakie są rokowania na najbliższy tydzień?
z góry dziękuję za odpowiedż, pozdrawiam.
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 10:23 Pon 19 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwracam się z apalem do wszystkich , którzy posiadają umowy z ANIMEXEM o nie podpisywanie warunków szczegółowych z ceną netto niższą niż 2,9 zł za kg zywca netto. Trzymajcie się pozdrowienia.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 23:44 Nie 18 Lut 2007    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Animex Dębica 2.85+vat, pisklę 1zł, średnio pasza 965 zł/t w kredycie przez zakład z wytwórni Animex Pasze Zamość. Ile płaci Animex Suwałki ?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:12 Nie 18 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bankrut napisał:
Jakie są ceny w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim? Tanieje czy drożeje? Ja zacznę sprzedawać za tydzień. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Wink

tak jak pisałem wcześniej , na przyszły tydzień brak kurczaka
średnia cena z piątku to 3,5 netto , ubojnie próbowały zbić w dół do poziomu 3,3-3,4 zł /bo np. lubuskie płaci jeszcze mniej--ot choćby Langner 3,1 /
jak ktoś się twardo targował i potrafił się zmówić z innymi hodowcami ,którzy oddawali w tym samym czasie /często do tej samej ubojni / to udawało się wyciągnąć 3,65 +VAT
zatem pamiętajcie ,koledzy hodowcy ,że telefon służy nie tylko do dzwonienia po "panienki", ale np. do tego , by zadzwonić do najbliższego sąsiada , wspólnie z nim uzgodnić do kogo i po ile oddamy.
poza tym , nie przyzwyczajajmy się za bardzo do jednej ubojni , bo one to wykorzystują płacąc nam np.3,2 , a innym 3,4 bo kiedyś zapłaciły nam więcej
a nie zawsze tak było/ chyba , że naprawdę dały 2,4 , gdy innym płaciły 2,1/

wiem , że wielu tych telefonów nie wykona , żeby sąsiad nie wiedział , że sprzedali taniej niż mówią , a i wynik wagowy też nie jest tak dobry
tylko , czy dla takich płytkich ambicji warto tracić te 20 gr wynikających z wzajemnego dogadania się

pozostawiam do przemyślenia

sorki , ale zamiast tylko odpowiedzieć na pytanie , to rozgadałem się jak bym był na posiedzeniu np.Naczelnej Rady Drobiarstwa / z udziałem Prezesa i P.Wojciechowskiego /
osobiście nie należę do żadnego Związku , ale może już najwyższy czas żebyśmy wszyscy o tym pomyśleli /przy okazji zmieniając zarządy /
Powrót do góry
bankrut

PostWysłany: 13:58 Nie 18 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie są ceny w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim? Tanieje czy drożeje? Ja zacznę sprzedawać za tydzień. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 07:49 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Żeldrob, akurat Drobimex to tak naprawdę Wisenhof - największa firma drobiarska w Niemczech (chyba 3 w Europie). W Polsce mają jeszcze zakład Bomadek, gdzie tłuką indyki.

żeldrob napisał:
A co to ma za znaczenie? Każda firma zanim zacznie działać ustala swoją strukturę i strategię działania . Jestem jak najdalej od prorokowania co do przyszłości dużych ubojni w tym także Drobimexu , ale za długo żyję żeby i tego nie brać pod uwagę! Co do Drobimexu to dziala zapewne jako oddzielny zakład i jako taki , jak oczywiście zajdzie potrezba , może w każdej chwili wyprowadzić swoje aktywa . To co po nim pozostanie zabierze skarb państwa . Hodowcy nie dostaną NIC! Oczywiście to tylko dywagacje , ale tak jest na całym świecie . Kiedy komuś pali się grunt pod nogami i zasadne staje się "zwinięcie" firmy to się po prostu robi i tyle. Zawze na tym ktoś traci . Zgdnij kto traci w branży drobiarskiej Evil or Very Mad Confused
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 00:54 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy pasza bezpośrednio z wytwórni ? Powiedz kurka jaka cena za gotówę ? Trochę mie się uzbierało to może zrezygnuje z kredytowania przez Opolskie ZD.
Langner 3,00-3,10 netto.

kurka złotopiórka napisał:
witam Lubuskie Brychcy Kulus Chlebowski płacą 3 10 netto. Płacą od 30 dni co niekturzy 90 dni. Troche długo,a za pasze żądają od nas gotówkia bo inaszej dowalają 50 zł do każdej tony.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 00:50 Sob 17 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob, akurat Drobimex to tak naprawdę Wisenhof - największa firma drobiarska w Niemczech (chyba 3 w Europie). W Polsce mają jeszcze zakład Bomadek, gdzie tłuką indyki.

żeldrob napisał:
Tasin mam wyrok sądu z 2000roku nakazujący zakładowi ubojowemu Golpasz w Sławnie wypłatę około 70tys. złotych + odsetki . To rok 2000 , a dzisiaj mamy 2007! Zakład ubojowy zbankrutował , a WP Golpasz w Golubiu D. nie odpowiada za długi swojego zakładu ubojowego w Sławnie więc nie mam szansy na odzyskanie chociaż złotówki . Pomyśl , jakie Ty miałabyś szanse na odzyskanie swoich pieniędzy z Drobimexu gdyby padł? Nic nie wiesz o strukturze firmy , jej aktywach i pasywach więc nie pisz , że jest w 100% pewna . Na bankructwie firm zawsze ktoś traci bo tak ma być . W przypadku drobiarzy to oni są pierwszym ogniwem , które traci . Później być może wytwórnie pasz i inni . I nie ma znaczenia czy jest to duży moloch ubojowy czy maleńka ubojnia . Różnica jest tylko taka , że faktycznie ten mały zdecydowanie szybciej dostanie kopa z rynku niż duży . Jeżeli jednak dochodzi już do bankructwa małego czy duzego to i tak jesteśmy w kanale . Jedynymi plusami współpracy z dyżymi ubojniami są : stabilizacja produkcyjna i terminowość wypłat . I TO JEST WSZYSTKO! Chociaż na rynku jest wiele mniejszych zakładów ubojowych , które pod względem płatności biją na głowę Twój Drobimex , Drosed czy inne duże ubojnie . W umowach z nimi nie ma jednej rzeczy , którą Wy macie: cena minimalna . Czy jednak w skali roku wychodzicie lepiej? Wątpię!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:21 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin mam wyrok sądu z 2000roku nakazujący zakładowi ubojowemu Golpasz w Sławnie wypłatę około 70tys. złotych + odsetki . To rok 2000 , a dzisiaj mamy 2007! Zakład ubojowy zbankrutował , a WP Golpasz w Golubiu D. nie odpowiada za długi swojego zakładu ubojowego w Sławnie więc nie mam szansy na odzyskanie chociaż złotówki . Pomyśl , jakie Ty miałabyś szanse na odzyskanie swoich pieniędzy z Drobimexu gdyby padł? Nic nie wiesz o strukturze firmy , jej aktywach i pasywach więc nie pisz , że jest w 100% pewna . Na bankructwie firm zawsze ktoś traci bo tak ma być . W przypadku drobiarzy to oni są pierwszym ogniwem , które traci . Później być może wytwórnie pasz i inni . I nie ma znaczenia czy jest to duży moloch ubojowy czy maleńka ubojnia . Różnica jest tylko taka , że faktycznie ten mały zdecydowanie szybciej dostanie kopa z rynku niż duży . Jeżeli jednak dochodzi już do bankructwa małego czy duzego to i tak jesteśmy w kanale . Jedynymi plusami współpracy z dyżymi ubojniami są : stabilizacja produkcyjna i terminowość wypłat . I TO JEST WSZYSTKO! Chociaż na rynku jest wiele mniejszych zakładów ubojowych , które pod względem płatności biją na głowę Twój Drobimex , Drosed czy inne duże ubojnie . W umowach z nimi nie ma jednej rzeczy , którą Wy macie: cena minimalna . Czy jednak w skali roku wychodzicie lepiej? Wątpię!!! Pozdrawiam
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 16:20 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Lubuskie Brychcy Kulus Chlebowski płacą 3 10 netto. Płacą od 30 dni co niekturzy 90 dni. Troche długo,a za pasze żądają od nas gotówkia bo inaszej dowalają 50 zł do każdej tony.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:59 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
I jeszcze jedno: oddajemy ptaki na terminy bez żadnych zabezpieczeń!!! Dlaczego? Dlaczego paszarnie chcę od nas weksle , jakieś akty notarialne , klauzule natychmiastowej wykonalności , a my oddajemy w efekcie towar większej wartości niż pasza i nie mamy żadnych zabezpieczeń? Ile to już ubojni zbankrutowało i powiozło hodoców na grube tysiące? Ostatni przykład p.R.Pranczk Pomysk Wielki! Cwaniak poddał się dobrowolnej karze - śmieszny wyrok w zawiasach . I to wszystko ze sprawy karnej . Z cywilnych są wyroki , ale on już nic nie ma . Oddał , przepisał , sprzedał itd., a hodowcom wisi ponad milion! Nic mu nie można zrobić!!! Gdzie tu jest sprawiedliwość?

Widzisz Brojler w końcu w czymś się z Tobą zgadzam!!!
Dlatego podpisałam kontrakt z dużym zakładem!!! Mam dwie sprawy w sądzie o moje ciężko zarobione pieniądze kiedy ptaki sprzedawałam na wolny rynek za niby to świeną cenę (było to wtedy ponad 3 złote). I co teraz z tego mam?? Włóczęgę po sądach. Współpracowałam z gościem 6 lat i zawsze był wypłacalny ,a potem co?? Alkohol i karty i ubojnia poszła sie p... I przysięgam nikt ale to absolutnie nikt mnie już nie przekona żebym sprzedawała na wolny rynek!Nawet za 4,50 zł!!!
Nie pracuje w Drobimexie gwoli ścisłości, jestem tylko hodowcą z nimi współpracującym. Informacje mam na bierząco przesyłane faxem. To przekazuję je wam, a WY się na mnie wściekacie nie wiem o co??Przecież to tylko suche fakty...

An i inni, zero to przenośnia... Bez komentarza.

Yon pasza w Drobimexie jest najtańsza w Polsce (podobno , bo tak twierdzi Drobimex). Ustalana jest na podstawie średnich cen z 10 dużych zakładów ubojowych w Polsce i od tej średniej odejmowane jest jeszcze 25 zł od tony netto.Jeśli jakaś wytwórnia chce sprzedawać przez pakiet, to musi się na to zgodzić. Czy tak jest?? Z moich obserwacji rynku i z tego co piszecie, wychodzi na to że tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
antoniozoli

PostWysłany: 15:07 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena była dzisiaj na Kaszubach?
z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:52 Pią 16 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień doberek jescze nie ma ósmej a ja już 2 telefony odbrałem.Oj może już czują Ukrainę i fakt że mało u nas a jak jescze tamci wezmą to :lol: 8)
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:43 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno: oddajemy ptaki na terminy bez żadnych zabezpieczeń!!! Dlaczego? Dlaczego paszarnie chcę od nas weksle , jakieś akty notarialne , klauzule natychmiastowej wykonalności , a my oddajemy w efekcie towar większej wartości niż pasza i nie mamy żadnych zabezpieczeń? Ile to już ubojni zbankrutowało i powiozło hodoców na grube tysiące? Ostatni przykład p.R.Pranczk Pomysk Wielki! Cwaniak poddał się dobrowolnej karze - śmieszny wyrok w zawiasach . I to wszystko ze sprawy karnej . Z cywilnych są wyroki , ale on już nic nie ma . Oddał , przepisał , sprzedał itd., a hodowcom wisi ponad milion! Nic mu nie można zrobić!!! Gdzie tu jest sprawiedliwość?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:37 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
jeszcze jedno nagle ubojnie zaczęły sypać kasą którą przecież miały od hodowców na 0%w skali roku bez prowizji i pytania o kredyt, są w stanie płacić gotówką za żywiec i jechać 300 km po towar .. co siedzieje?....
Brak żywca Very Happy Ubojnie też mają kredyty tylko , że w przeciwieństwie do hodowców oni te kredyty i wszystko co jest związane z ich działalnością wrzucają w koszty!!! Mogą zrobić dzień , dwa góra trzy przerwy w ubojach , ale dalej muszą ubijać! Nawet po kosztach bo przecież kredycik trzeba spłacać . Stąd i znajduje się gotówka , którą często mają i wolą trzymać na kontach niż hodowcom płacić po np. 7 dniach . Chociaż ja uważam , że kupujesz ptaki płacisz od razu . Nie jakieś tam 30-40 dni bo to jest właśnie darmowy kredyt od frajera!!! Jak ja chcę paszę na termin to mam od razu wyższą cenę . Powinno więc być: jak ubojnia chce żywiec na termin to do ceny doliczamy np.20 groszy . A co!!! Nam nikt nie daruje to dlaczego my mamy ?
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:32 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu, ludzie!!! To był żart. Nie ma zera brutto czy netto . Zero to zero i " pamiętaj cholero, że się nie dzieli przez zero. Z kolei każda liczba mnożona przez zero daje zero. Wynika z tego Tasin, że godząc się na 2,60 czy 2,70 jesteś mnożona przez zero czyli..... (bez obrazy) . Pytanie zatem brzmi : po co się męczysz produkcją i to 6,5 raza do roku. Może lepiej daj sobie luz, będziesz więcej warta i zrobisz miejsce dla rozsądniejszych kolegów i lepszej ceny??? Jak widać - czysty zysk warty więcej niż zero brutto czy netto.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:27 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno nagle ubojnie zaczęły sypać kasą którą przecież miały od hodowców na 0%w skali roku bez prowizji i pytania o kredyt, są w stanie płacić gotówką za żywiec i jechać 300 km po towar .. co siedzieje?....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2251, 2252, 2253  Następny
Strona 2181 z 2253

Skocz do: