Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:48 Pon 9 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2228, 2229, 2230  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 19:21 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie znowu 2 20 co za D.E.B.I.L.E oddawają za tyle kurczaka przecież koszt minimalny bez zadłużenia jest 2 40 2 50 a pasza co tydzień będzie droższa o 20 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bankrut

PostWysłany: 18:34 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Za tydzień będziesz sprzedawać powiadasz, no cóż, jakby ci to powiedzieć.Oby twój nick nie okazał się proroczy...czego ci oczywiście nie życze.

Żyje nadzieją. Może byś mi polecił jakąś sensowną ubojnię z centralnej Polski albo z warmińsko- mazurskiego bo ja sprzedaję do Giżycka. Płacą najlepszą cenę ale po 60 dniach. Czy orientujesz się jak na dzień dzisiejszy płacą?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:13 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za tydzień będziesz sprzedawać powiadasz, no cóż, jakby ci to powiedzieć.Oby twój nick nie okazał się proroczy...czego ci oczywiście nie życze.
Powrót do góry
bankrut

PostWysłany: 17:55 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć jestem nowa od dawna czytam wasze wypowiedzi. Za tydzień będę sprzedawać powiedzcie co się dzieje na rynku jak i gdzie płacą. Pozdrawiam. Rolling Eyes
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:47 Nie 17 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno w bardzo krótkim czasie cena ma dojść do 1100zł za tonę groweru.
I wtedy hodowcy niestety przestaną płacić bo nie będą mieli wyjścia bo już są wypompowani a najbliższe miesiące wypompują ich do zera[/code]
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 21:03 Nie 17 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OD PONIEDZIAŁKU PODWYŻKA CEN, ALE NIE ŻYWCA TYLKO PASZY pozdrawiam
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:34 Nie 17 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest wśród was ktoś kto ma wyposarzenie kurnika z firmy '' POLSKA FERMA'' z Sulechowa? prosze o opinie i odp. jeśli ktoś zna tą firme. pozdrawiam
Powrót do góry
pepo

PostWysłany: 09:38 Sob 16 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnia dostawa paszy finiszer to 858,00 netto z Tasomixu,czy ma ktoś jeszcze drożej bo przy tej cenie to ja już wysiadam ,cena żywca 2,2 netto
Powrót do góry
Generał

PostWysłany: 00:04 Sob 16 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowałem po żniwach ,zrobiłem po dwa rzuty na dwóch obiektach.Niestety zboże już się skończyło,a przy obecnych cenach(550-580) dotego minimum 35% POROSTU i troche grzyba nie widzę sensu robienia paszy. Jak pisałem wcześniej odpoczywam przynajmniej do marca.Pozdrawiam wszyskich.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:28 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam jak tak dalej pasza będzie drozec to naprawdę zbankrutują ci co powstawiali tygodniowo o 20 zł ma pasza drożeć . Na przednówku ośiągnie 1200 zł a cena kurczaka 2 40 .MEDOX ma racje zmniejszcie o 20% wstawienia jak ktoś myśi to wstawiac tylko mniej. pozdrawiam

Po raz kolejny proszę. Przy cenie żywca podajcie cenę paszy. Dowiem się w mojej okolicy i podam.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:24 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał napisał:
Właśnie dzisiaj skończyłem sprzedaż, średnia cena wyszła mi 2,4o brutto.Po podliczeniu moich kosztów wyszło mi na zero,zaznaczam że sam robię pasze,i zima jest łagoda.Odmówiłem 2 styczniowe wstawienia, bo jak widzę na swoim terenie wszyscy wstawiają bez opamiętania(TYTANIK TONIE A ORKIESTRA GRA)

W jakiej cenie kupujesz pszenicę paszową.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:37 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam jak tak dalej pasza będzie drozec to naprawdę zbankrutują ci co powstawiali tygodniowo o 20 zł ma pasza drożeć . Na przednówku ośiągnie 1200 zł a cena kurczaka 2 40 .MEDOX ma racje zmniejszcie o 20% wstawienia jak ktoś myśi to wstawiac tylko mniej. pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:47 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I LUDZIE APELUJE DO WAS! ZMNIEJSZCIE STYCZNIOWE OBSADY CHOCBY O 10 PROCENT BO NA KONIEC LUTEGO BEDZIE PRAWDZIWA TRAGEDIA
Nikt nie odpuszcza nawet dzis jeszcze przpytywałem ubojnie i paszarnie jak ich hodowcy.Wszyscy mówią ,że normalnie ludzie wsadzają.Na litość,przecież już wiecie, że kur jest nie do przebicia na święta czy nie macie wyobrażni co będzie jak to wszystko wstawi w styczniu?
Przeglądnijcie stare zapiski,nigdy W LUTYM NIE MA CENY.
Nie namawiam żeby nie wsadzać bo każdy po to to robi żeby produkować ale namawiam żeby zmniejszyc choć trochę obsady.Nie ma takiej opcji żeby przy tej ilości kurczaka była cena w lutym i nie ma opcji na zarobek więc nic na tym nikt nie straci jak wstawi 10 procent mniej!Wiem że wielu musi wsadzać żeby był ruch pieniądza żeby było wirtualnie na kredyty opłaty itp i wszystko ok,wsadzajcie to każdego decyzja i ryzyko ale żadne ryzyko wstawić 10 czy nawet 20 procent mniej.Można tylko zyskać ,jak np dzięki temu nie spadnie cena na 1.90 tylko będzie 2.10
A w zasadzie po co ja to pisze przeczyta to może 50 osób które tu zagląda,nieskorzysta żadna bo przecież hodowcy są najmądrzejsi.S,r,ał to pies już na temat głosu nie zabieram,ale mądrość wielu hodowców jest wprost proporcjonalna do aktualnej ceny żywca
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:27 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz stary świadomości i ja też jej nie miałem,myślałem że to kilaset złotych bo tak narzekają ,że jest tragicznie ,że oni też nic nie zarabiają. Dowiedziałem się przypadkiem na wódce, gość miał ubojnie i nie wiedział że jestem hodowcą.....[/list]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 13:20 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jescze coś - postarajcie się dowiedzieć ile zarabia nieduża ubojnia z uboju tylko powiedzmy 6-7 tys sztuk dziennie.Spróbujcie się dowiedzieć bo pewnie nie uwierzycie.To parę tysięcy złotych.

Cały czas się staramy razem ze Sztyrlicem,prosimy o pomoc J-23 a nawet Bonda i nic.Po likwidacji WSI nic się nie można pewnego dowiedzieć.Ale nawet bez pomocy takich szpionów można bez ryzyka dużej pomyłeczki uznać,że kilka tysięcy tysięcy dziennie z takiej ilości dzisiaj to gruba przesada.Jestes po piwie medox czy co?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:47 Pią 15 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jescze coś - postarajcie się dowiedzieć ile zarabia nieduża ubojnia z uboju tylko powiedzmy 6-7 tys sztuk dziennie.Spróbujcie się dowiedzieć bo pewnie nie uwierzycie.To parę tysięcy złotych.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:06 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest,że wielu hodowców w dużych zakładach zatrzymało produkcję na 3 miesiące.Produkują tylko Ci co mają długi i muszą robić obroty, spłacać raty i takie tam bzdury. Zakład sobie poradzi bez kontraktacji, bo skupią z wolnego rynku jak już nie raz to robili. Pasza ciągle w górę, a cena żywca ani drgnie w górę, tak samo cena piskląt nie spada. Kurniki budują się dalej, Ci co bankrutują i teoretycznie powinni zniknąć z rynku, tak naprawdę nie znikają. Jest tak dlatego,że hale przejmuje ktoś inny i dalej produkuje, jak nie kurczaka to indyka i tak w kółko. Kiedy to się skończy- nie wiem. Jednak jak na razie zarabiają wszyscy wokoło tylko nie hodowcy i ten rynek wokół rozwija się baaaaaaaardzo dynamicznie. Wytwórnie pasz pracują na największych obrotach podobnie jak wylęgarnie, weterynarze mają coraz więcej roboty, a hurtownie z lekami wyrastają jak grzyby po deszczu. Firmy dostarczające sprzęt nie wyrabiają z zamówieniami. PARANOJA!!! Nikomu się nie opłaca - wszyscy produkują!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 20:08 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w głebokim poważaniu ich pisklęta pasze i najbardziej 2.35plus vat.Jeśli taka alternatywa by kiedyś miała mi zostać to po prostu nie będę się tym zajmował bo nie zidiociałem do reszty żeby z własnej nie przymuszonej woli podpisać umowę na której stracę!!!!!!!!!!
Teraz stracilem jeszcze bardziej ale różnica polega na tym że przed wsadem nie wiedziałem że stracę i to mój biznes i moje ryzyko!!Ale gdyby mi ktoś powiedział jak wsadzisz to dostaniesz 2.35 to bym po prostu nie wsadził.
Po co się męczyć to nie prościej iść nad jezioro i wyrzućić do niego parę tysięcy a reszte czasu spędzić w fotelu przed telewizorem?
To skrajny debilizm wiedzieć że się dołoży i robić to pomimo to.Różne rzeczy w życiu dziwne widziałem ale tego po prostu nie pojmę do końca życia.
A ty skąd z działu zakupów?Nie wystarczy wam idiotów którzy zobaczyli 2.10 i podpiszą wszystko co powyżej byleby móć patrzeć na swoje nowe kurczaczki ,że tutaj prowadzisz agitację?
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 17:25 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, jesteś z Małopolski czy tam z Kielc to sprzedaj do animex dębica - oni proponują taki układ - kupią od ciebie jak im wstawisz ich pisklęta (umowa). cena na dzisiaj 2.35+vat, ale z wolnego rynku pewnie więcej niż 2.2 nie zapłacą
ale, już tej brazyliany nie odstawiaj i nie sprzedawaj po 2.10 bo i tak z nimi nie wygrasz -mają tańsze pasze, mączki mięsno-konstne i słońce przez cały rok

medox napisał:
Taaa,a ja nie moge sprzedać za s.ku.r.w.y.s.y.n.a.
I nie mówta że nie wstawiata bo w niektórych wylęgarniach pisklę podrożało Shocked takie obsady. I wstawiajcie ok, ale zmniejszcie chociaż o 10% obsadę bo to co jest teraz to będzie nic w porównaniu z tym co będzie w lutym.Możecie nie wierzyć, tak jak nie wierzyliście, jak pisałem że ludzie masowo obsadzają na święta i wielu specjalnie tak się ustawiło żeby wyjść na święta. I co? teraz wierzycie?Pisałem też że będzie 2zł i co dużo się pomyliłem?10groszy?
Jeszcze Ukraina powiedziała że ich inspektorzy nie zaakceptowali naszych zakładów.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:57 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa,a ja nie moge sprzedać za s.ku.r.w.y.s.y.n.a.
I nie mówta że nie wstawiata bo w niektórych wylęgarniach pisklę podrożało :shock: takie obsady. I wstawiajcie ok, ale zmniejszcie chociaż o 10% obsadę bo to co jest teraz to będzie nic w porównaniu z tym co będzie w lutym.Możecie nie wierzyć, tak jak nie wierzyliście, jak pisałem że ludzie masowo obsadzają na święta i wielu specjalnie tak się ustawiło żeby wyjść na święta. I co? teraz wierzycie?Pisałem też że będzie 2zł i co dużo się pomyliłem?10groszy?
Jeszcze Ukraina powiedziała że ich inspektorzy nie zaakceptowali naszych zakładów.
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 14:51 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ktos chyba sie zna jakie dla Was czasy nastana?
http://www.ppr.pl/artykul.php?id=133570
Pozdrawiam
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 12:59 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał napisał:
Właśnie dzisiaj skończyłem sprzedaż, średnia cena wyszła mi 2,4o brutto.Po podliczeniu moich kosztów wyszło mi na zero,zaznaczam że sam robię pasze,i zima jest łagoda.Odmówiłem 2 styczniowe wstawienia, bo jak widzę na swoim terenie wszyscy wstawiają bez opamiętania(TYTANIK TONIE A ORKIESTRA GRA)

tez odmowilem i mam w dupie chowanie na jakis czas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 08:56 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisał:
Fenomen polskiego drobiarstwa :) Nikomu się nie opłaca a wszyscy hodują :) Medox...Żeldrob...I inni nawoływacze do tego by nie wstawiać nowych partii.... pochwalcie się!! kiedy teraz macie wstawienie?? Każdy koszty ma inne ale gwarantuje wam, że sytuacja może poprawi się ale dopiero na wiosnę.... w styczniu , lutym, marcu nigdy nie było ceny a w tym czasie na pewno nie będzie cudu.... Trzymta się i zaciskajcie paski :)

Kiedy ja wstawiam? 9 Styczeń.Gdybyś czytał to wcześniej już pisałem
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 06:57 Czw 14 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile wychodzi Ci koszt paszy (jak sam robisz) i zużycie ?
Opolskie ZD 2,40 netto. Taką cenę minimalną gwarantują na wstawienia na styczeń i chyba nie mają chętnych do wstawień. Wiem, że z okolic Prochowic też kupują. W grudniu płacili 2.50+vat.

Generał napisał:
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:25 Sro 13 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fenomen polskiego drobiarstwa Smile Nikomu się nie opłaca a wszyscy hodują Smile Medox...Żeldrob...I inni nawoływacze do tego by nie wstawiać nowych partii.... pochwalcie się!! kiedy teraz macie wstawienie?? Każdy koszty ma inne ale gwarantuje wam, że sytuacja może poprawi się ale dopiero na wiosnę.... w styczniu , lutym, marcu nigdy nie było ceny a w tym czasie na pewno nie będzie cudu.... Trzymta się i zaciskajcie paski Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2228, 2229, 2230  Następny
Strona 2181 z 2230

Skocz do: