Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:05 Sob 18 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
An

PostWysłany: 23:58 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orze pole pługiem zaprzężonym w żonę, żniwi cała rodzina sierpami, kurczaki piją deszczówkę, energię elektryczną wytwarza teściowa kręcąc dynamem, a córki wysiadują jaja (znalezione w lesie), żeby pisklęta były po 0,10 zł. Tasin, znasz gościa, to zrób mu przysługę i załatw parę sesji u psychoterapeuty, to może wróci do rzeczywistości.
To doprawdy żenujące, żeby ludzie z branży powielali takie bzdury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tasin

PostWysłany: 22:54 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin weź Ty już lepiej nic nie pisaz bo tylko sobie obciach robisz Embarassed Jak normalny i zdrowy na umyśle człowiek może pisać , a jak sądzę prawie Very Happy wierzyć w takie pierdoły? Ciebie i tego , którego znasz co po 2,40 ma full zarobek trzeba w trybie natychmiastowym do szkoły na lekcje matematyki i ekonomii!!! Jeżeli takie debile / sorry , ale nie mogę się powstrzymać / są w branży drobiarskiej to nic dziwnego , że mamy to co mamy!!! Evil or Very Mad

To wytłumacz facetowi (nie mi bo ja mam inne koszty produkcji niż on), żeby nie siał sam zboża, żeby nie zbierał gdzie się da drewna na opał, żeby nie robił sam paszy itp, itd.
Tak się zastanawiam, czy cytując kogoś robię sobie obciach... Nie wydaje mi się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:01 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin weź Ty już lepiej nic nie pisaz bo tylko sobie obciach robisz Embarassed Jak normalny i zdrowy na umyśle człowiek może pisać , a jak sądzę prawie Very Happy wierzyć w takie pierdoły? Ciebie i tego , którego znasz co po 2,40 ma full zarobek trzeba w trybie natychmiastowym do szkoły na lekcje matematyki i ekonomii!!! Jeżeli takie debile / sorry , ale nie mogę się powstrzymać / są w branży drobiarskiej to nic dziwnego , że mamy to co mamy!!! Evil or Very Mad
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 19:45 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz.... to tego faceta koszt produkcji kg to 1.40 Smile HEH!!! Powiedz mu żeby się w ł.e.b p.i.e.r.d.o.l.n.ą.ł. jak ma mówić wogóle takie dyrdymały..... Oczywiście, cena na rynku oscyluje w granicach 3.20-3-50 (netto) każdy i tak chce jak najwięcej zarobić... ale nieźle serce kraje się tym którzy sprzedają teraz tak jak Tasin czy ktoś inny po 2.60.... jak by nie było to czują pewien niesmak....Wink pozdro!!!

Znam faceta który twierdzi, że przy własnej paszy i cenie żywca 2,40 zł, on zarabia na kilogramie 1 zł. Ja jakoś w to nie wierzę, ale z tego co wiem to on oszczędza na dosłownie wszystkim.[/quote]
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 18:18 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]
Yon napisał:
Marcin, jaka cena w Drosedzie (Siedlce, Toruń, Tomaszów Mazowiecki). Jakie ceny piskląt i paszy ? O co chodzi z kupowaniem żywca dla Drosedu przez oddzielną firmę (Drosed Surowiec) ?
Opolskie ZD 2.60 netto, pisklę 1.00 zł, pasza grower 930 zł/t z Contipaszu.

Ludzie ja Was proszę!!! Zróbcie sobie wyliczenie kosztów!!! Jak można podpisać umowę na 2,60??? Cała Polska płaci minimum 3 i więcej . Przy tej cenie paszy to i tak jest gó--o , a co dopiero 2,60. Lubicie być "meczennikami" i dokładać prazesom ubojni na extra kieszonkowe? Zapytajcie się ile oni zarabiają bez żadnego wkładu i ryzyka! Kurde! To jest po prostu niewyobraąlne co hodowcy pozwalają ze sobą robić!!! T%o jakaś irracjonalna , kosmiczna wręcz sytuacja!!!

Znam faceta który twierdzi, że przy własnej paszy i cenie żywca 2,40 zł, on zarabia na kilogramie 1 zł. Ja jakoś w to nie wierzę, ale z tego co wiem to on oszczędza na dosłownie wszystkim.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 18:10 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi MD, w moim kontrakcie nie ma mowy o cenie minimalnej. Moja umowa mówi o prawach i obowiązkach, natomiast cena jest ruchoma podobnie jak na wolnym rynku. Tyle,że jest ona o wiele bardziej stabilna i nie ma tak ogromnych wachań.
Na dzisiaj Drobimex Szczecin 2,60 zł netto.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 17:15 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD, weź pod uwagę, że ceny były niższe na jesieni niż 2.6 (było na wolnym rynku 2.2 netto i mniej i pasza była tańsza). A początek roku (styczeń, luty) z reguły jest kiepski, a w tym roku było 3.2 i więcej. Cena 2.60 obowiązywała na jeden rzut. Teraz muszą podnieść cenę minimalną.

MD napisał:
Tasin, możesz mi wierzyć albo nie ,ale ja w tamtym roku ani raz nie straciłem,owszem wyszedłem pare razy na zero.Jednak styczeń okazał się być dla mnie bardzo dobry,na początku roku sprzedałem po średniej cenie 3,8 a obecnie sprzedaje po 3,4zł.Jak ja zamknąłbym budy i do końca roku nic nie produkował to i tak zamkne rok z większą gotówką niż Ty przez cały rok z ceną 2,6zł.Dziwie się panowie że możecie na koniec roku, kiedy zawsze ceny są niższe podpisywać tak niekorzystme umowy, szkodząc tym samym sobie, jak też całej branży drobiarskiej.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 11:16 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny w warm -maz? Z gory dzieki
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:08 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, możesz mi wierzyć albo nie ,ale ja w tamtym roku ani raz nie straciłem,owszem wyszedłem pare razy na zero.Jednak styczeń okazał się być dla mnie bardzo dobry,na początku roku sprzedałem po średniej cenie 3,8 a obecnie sprzedaje po 3,4zł.Jak ja zamknąłbym budy i do końca roku nic nie produkował to i tak zamkne rok z większą gotówką niż Ty przez cały rok z ceną 2,6zł.Dziwie się panowie że możecie na koniec roku, kiedy zawsze ceny są niższe podpisywać tak niekorzystme umowy, szkodząc tym samym sobie, jak też całej branży drobiarskiej.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 08:40 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyłka nie 2,4 a 3,4zł nie wiem czemu tak mi się myli to chyba z przyzwyczajenia.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 08:37 Sro 31 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska dzisiaj 2,4zł,nie ma żywca dzwonią jak opętani. Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:08 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To słow brakuje,ale co tam im więcej zbankrutuje tym mniej kurczaczków i tym wyższa cena :lol: .Przecież chyba z giwerą w gębie tej umowy nie podpisują?Wobec tego nie mogą być normalni.
Kit im w oko tylko,żeby zakłady nie przejeły tych kurników bo nam zrobią niezdrową konkurencję
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:45 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yon"]Marcin, jaka cena w Drosedzie (Siedlce, Toruń, Tomaszów Mazowiecki). Jakie ceny piskląt i paszy ? O co chodzi z kupowaniem żywca dla Drosedu przez oddzielną firmę (Drosed Surowiec) ?

Ludzie ja Was proszę!!! Zróbcie sobie wyliczenie kosztów!!! Jak można podpisać umowę na 2,60??? Cała Polska płaci minimum 3 i więcej . Przy tej cenie paszy to i tak jest gó--o , a co dopiero 2,60. Lubicie być "meczennikami" i dokładać prazesom ubojni na extra kieszonkowe? Zapytajcie się ile oni zarabiają bez żadnego wkładu i ryzyka! Kurde! To jest po prostu niewyobraąlne co hodowcy pozwalają ze sobą robić!!! T%o jakaś irracjonalna , kosmiczna wręcz sytuacja!!!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 11:58 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin, jaka cena w Drosedzie (Siedlce, Toruń, Tomaszów Mazowiecki). Jakie ceny piskląt i paszy ? O co chodzi z kupowaniem żywca dla Drosedu przez oddzielną firmę (Drosed Surowiec) ?

marcin z siedlec napisał:
Tasin napisał:
MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. :?:

A jak przez pół roku czuli się "wolnorynkowcy"??

Dobrze powiedziane Tasin!!!
Powrót do góry
marcin z siedlec

PostWysłany: 07:56 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. Question

Dobrze powiedziane Tasin!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 07:55 Wto 30 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin wybacz ale albo jestes z działu kontraktacji albo jesteś idiotą,przecież 2.50 nie pokrywa kosztów produkcji przy obecnych cenach pasz o zimie nie wspominając (2.50 netto oczywiście)
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:23 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:

Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 19:54 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
male info na temat naszego kurczaka w wlk brytani
http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,8707845,wiadomosc.html?rfbawp=1170096697.194
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 15:43 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm-maz 3.1-3.2. pozdrawiam
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 13:42 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach można dzisiaj dostać 3.20
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:04 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzieliście relacje z protestów hodowców świń?Mówią to co od dawna mówią co po niektórzy z nas - cena świni to wynik polityki dużych zakładów znajdujących się w obcych rękach które odbierają każdą ilość i nie ma żadnej górki tylko płacą 2.80 za żywiec.Dotarli jacyś związkowcy do raportu wyników paru zakładów, które zarobily na czysto grube dziesatki milionów złotych a chłop liczy straty i nawet na paszę nie ma!! To samo k.u.r.w.a co u nas!!!
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:44 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie na dziś 2 90 3 00 netto . niema kokosów ale niema dokładki ,pozdrawiam
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 11:24 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD 2.60 netto.

MD napisał:
Jak czują się ci, co teraz na kontraktacje oddają po 2,50zł. :?:
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:05 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:01 Pon 29 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska 3.30zł.Na koniectygodnia na być coś więcej. Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2180, 2181, 2182 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 2181 z 2246

Skocz do: