Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:07 Nie 26 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2181, 2182, 2183 ... 2251, 2252, 2253  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2R

PostWysłany: 23:22 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był taki film niewolnica Isaura miał wielu zwolenników ............pewnie teraz podpisują umowy z zakładami na 2,70 netto!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:20 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
(wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Chyba faktycznie jesteś z kontraktacji jakiegoś zakładu ubojowego bo aż mi się nie chce wierzyć , że hodowca nie potrafi liczyć WSZYSTKICH kosztów!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:17 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... Laughing
.
No pewnie! Chciałabyś Very Happy Kiedy masz imieniny? Mam dla Ciebie prezent Wink Rolling Eyes
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:15 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zestawione z ceną żywca brutto ? czyli 2.60+vat ?

Tasin napisał:
Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... :lol:
An 0 brutto (wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:06 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, dzięki za informacje. Ale, cholera, cały czas uważam, że pracujesz w dziale kontraktacji Drobimiexu, bo takie właśnie "obniżanie kosztów" słyszę cały czas w Opolskich ZD. Ale to broń Boże nic złego ..., że tam pracujesz.
Jeszcze jedno mnie zastanawia ? - skąd taka różnica cen paszy między Contipaszem i pakietem Drobimexu - w Opolskich ZD też pasza idzie przez zakład w kredycie (niby jest to też pakiet). Widać, że na paszy odbijają sobie niższą cenę pisklaka i wyższą żywca. Dlatego tak namawiam do podawania cen pisklaka i paszy bo sama cena żywca mi nic nie mówi.

An napisał:
Tasin, z czystej ciekawości pytam: co to jest "0 brutto" i czym różni się od " 0 netto"? Może jest też "0 tara"?
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:46 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co brojler kurzy?? Mam Cię gdzieś... Laughing
An 0 brutto (wszystkie koszty liczone brutto z podatkiem VAT) czyli granica opłacalności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
An

PostWysłany: 22:33 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, z czystej ciekawości pytam: co to jest "0 brutto" i czym różni się od " 0 netto"? Może jest też "0 tara"?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:13 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Po pierwsze to jesteś za głupia żeby udzielać mi jakichkolwiek lekcji!!! Po drugie ceny pisklaka i paszy wzięte do kalkulacji to są ceny , które na tym forum podają drobiarze wspołpracyjący z dużymi ubojniami! Po trzecie to mam gdzieś Twój "garnek" . Rozchwiany rynek drobiarski jest dzięki takim frajerom jak Ty i Tobie podobni Evil or Very Mad 2,60 ZERO Shocked - to Ty jesteś zero matematyczne i ekonomiczne! Dajecie się robić w wała i tyle . Nie wypisuj po ile masz żywiec bo tylko na śmieszność się narażasz , a wypisując bzdury w stylu obnizanie kosztów i 2,60 zero świadczy tylko jak jesteś głupia! Myslisz , że kogoś przekonasz , że białe jest czarne ? Zejdź na ziemię , a najlepiej to odpuść sobie to forum . Nie czytając o cenach wolnorynkowych będziesz miała mniej stresów Very Happy No cóż: " głupich nie sieją , nie orzą oni sami się rodzą"!!!

oj.oj. po co te nerwy.po prostu niektórym musi wyjść 2,6 na zero/ na potrzeby Banku , żeby nie postawił kredytu w stan wymagalności- na dokładkę zarabia żona w swojej firmie , a przy okazji wypierze się te "parę groszy " w kurniku

a HODOWCOM przypominają się programy matematyczne Wojtka Pijanowskiego , w których 2 x 2 =5/tym starszym/ ,więc cyfry są bez znaczenia
ważne , czy z tego co robi coś zostaje/niekoniecznie tylko z hodowli brojlerów/
lecz niech nie upowszechnia takich wyliczanek natym forum ,bo potem słyszymy od ubojni , że "kokosów " nam się zachciewa ,A PRZECIERZ CHCEMY TYLKO GODNIE ŻYĆ /i liczyć naprawdę umiemy nie tylko do 2,6 /
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:14 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to jesteś za głupia żeby udzielać mi jakichkolwiek lekcji!!! Po drugie ceny pisklaka i paszy wzięte do kalkulacji to są ceny , które na tym forum podają drobiarze wspołpracyjący z dużymi ubojniami! Po trzecie to mam gdzieś Twój "garnek" . Rozchwiany rynek drobiarski jest dzięki takim frajerom jak Ty i Tobie podobni Evil or Very Mad 2,60 ZERO Shocked - to Ty jesteś zero matematyczne i ekonomiczne! Dajecie się robić w wała i tyle . Nie wypisuj po ile masz żywiec bo tylko na śmieszność się narażasz , a wypisując bzdury w stylu obnizanie kosztów i 2,60 zero świadczy tylko jak jesteś głupia! Myslisz , że kogoś przekonasz , że białe jest czarne ? Zejdź na ziemię , a najlepiej to odpuść sobie to forum . Nie czytając o cenach wolnorynkowych będziesz miała mniej stresów Very Happy No cóż: " głupich nie sieją , nie orzą oni sami się rodzą"!!!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:04 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Yonie.
W Drobimexie ceny pasz w zależności od wytwórni od 880 zł do 924. Najdrożej jest w Koudijsie, najtaniej Provimi i Golpasz.Wytwórni jest 5. Oczywiście ceny netto. Zmieniają się mniej więcej raz na jeden miesiąc. Pisklę 1,14 zł netto ze szczepieniem na IB. Kurczęta ostatnio całkiem ładniutkie Smile. Zużycia bardzo różnie. Na prawdę nie ma regóły jaka wytwórnia. Chociaż w niektórych wytwórniach wyniki się powtarzają i to jest najlepsze, bo wiesz na czym bazujesz. Wszystkie wytwórnie sprzedają paszę przez drobimex, więc nie obchodzi cię umowa z paszarniami i zabezpieczenia na kredytowanie. Ale możesz oczywiście kupować paszę po za Drobimexem (tylko nie tą z pakietu). Jedynym obowiązkiem jest zakup piskląt z ich ZWD.
Dodatki są za zgodność zadeklarowanej wagi z rzeczywistą wagą na ubojni, oraz za zgodność zadeklarowanych sztuk. Czyli jak wszystko dobrze trafisz to dostaniesz jeszcze 2 grosze do kilograma. Mi zawsze udaje się tarfić i w wagę i w sztuki. Do tego jest jeszcze raz do roku wypłacana premia za ciągłość wsadów, czyli że nie bierzesz sobie urlopu tylko hodujesz przez cały rok te 6-6,5 wsadu rocznie. Jest to jeden grosz do wszystkich zdanych kilogramów w roku.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zupełnie przekonuje do dużego zakładu. Mogę mieć pieniążki na koncie na drugi dzień po zdaniu żywca!!!
W umowie nie ma ceny GWARANTOWANEJ. Ale w najgorszym momencie Drobimex nie zszedł poniżej 2,50 zł.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 20:46 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Drobimex Szczecin 2,70 zł netto + dodatki.
Widzę , że masz dalej problemy z liczeniem no to Ci pomogę Very Happy :
kurczak o wadze 2,20 przy zużyciu paszy 1,80 i cenie około 970

- pasza około 1,75-1,80 złotego
- pisklak 0,56 złotego
- opał , prąd i doktor - 0,30 złotego
- inne koszty bez amortyzacji około 30 do 40 groszy do 1 kg.

Razem w najbardziej optymistycznym wariancie może przy 2,85-2,90 zamkniesz się na ZERO . Zakładając , że nie zrobią klasyfikacji , nie oszukają na wadze , ptaki nie przeżrą , nie będziesz miała kosztownego leczenia itd.
Jak mozna podpisywać umowy na 2,70!!!!!!!!!!!!!!!

Kolego jeśli chcesz to ja Ci pomogę
Niech Ciebie guzik obchodzi ile płacę za paszę oraz jakie mam pozostałe koszty. Podpowiem tylko, że nie są to takie koszty jak ty wypisujesz.
Ja Ci nie liczę ile zarabiasz czy dokładasz. Ja na 0 brutto (!!!) wychodzę 2,60 zł razem z kosztami stałymi. Jak to robię, to moja sprawa. I nie martw się potrafie liczyć, być może lepiej od Ciebie. Jeśli Cię interesuje w jaki sposób obniżać koszty (bo w dzisiejszych czasach innego wyjścia nie ma) to zapraszam na pryawtne szkolenie. Koszt to 50 zł za 1 h nauki Very Happy .
I nie podpisałam umowy z CENĄ GWARANTOWANĄ. Bo takowego zapisu w umowie po prostu NIE MA!!!
Po za tym jeśli chcesz pisać o takich rzeczach to rozpocznij nowy temat, gdzie każdemu będziesz wyliczał jego koszty. OK??
Sorki wszystkich że piszę takie bzdury, ale facet po prostu niech sobie w swoich garnkach miesza. Bo przez takich ludzi mamy rozchwiany rynek niestety, zamiast spokojnej stabilizacji. Partyzantka mineła z drugą wojną światową, a jak ktoś jeszcze tego nie zrozumiał to już nie moja wina.
I proszę jeszcze raz skupcie się na temacie... Exclamation
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:34 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczaka faktycznie brak ,ubojnie robią setki kilometrów i podbieraja sobie towar jednocześnie jest opór na hurtowniach bo sprzedają mniej i to im się nie podoba , stąd opowieści w stylu kurczak leci na łeb na szyję!! Nie dać się oszukać .
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:41 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antoniozoli napisał:
jakie są wasze przewidywania co do przyszłotygodniowej ceny na Kaszubach?
podaż rośnie czy maleje?
z góry dzięki za odpowiedż, pozdrawiam.

w/g moich informacji w dalszym ciągu brak kurczaka w najbliższym tygodniu /a nawet dwóch / należy trzymać cenę i nie dać się podpuszczać ubojniom , że cena leci na łeb /tak mówią rano , a o12 wydzwaniają za kurczakiem- tylko do innych i dają 10-20 gr więcej / otwarcie rynku ukraińskiego powinno w tym pomóc .Jeżeli hodowcy nie spanikują , to cena powinna się trzymać na poziomie od 3,6 netto w górę nawet powyżej 4 zł
czego sobie i wam życzę
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 18:08 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie są wasze przewidywania co do przyszłotygodniowej ceny na Kaszubach?
podaż rośnie czy maleje?
z góry dzięki za odpowiedż, pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:00 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
OFICJALNIE OTWORZYŁA SIĘ OD DZIŚ UKRAINA!-wiem ,że ma tam pójśc sporo kurczaka a handel z nimi to jak wszyscy mówią złoty interes.Więc za parę dni zobaczymy 4zł jak nic!.Szczególnie ,że następne 2 tyg to brak żywca.W tym tygodniu było ciut więcej bo często hodowcy przebierali mniejszą kurę,ale tylko ciut więcej i już śladu po tym nie ma[/code]
:D :D :D 8)
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 17:47 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile te dodatki wychodzą w Drobimexie ?
Opolskie ZD 2.80 netto bez dodatków, pisklak 1.00 zł, ale pasza droga: 995, 945,940,925. Nie ma wymagań (na razie) co do wagi, potrącenia za okarmienie i konfiskaty weterynaryjne.
Jaka cena paszy, jakie paszarnie i jakie zużycie, jaka cena pisklęcia w Drobimexie ?
W Opolskich ZD pasza w kredycie tylko z Contipaszu. Duże zużycia.

Tasin napisał:
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:10 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Widzę , że masz dalej problemy z liczeniem no to Ci pomogę Very Happy :
kurczak o wadze 2,20 przy zużyciu paszy 1,80 i cenie około 970

- pasza około 1,75-1,80 złotego
- pisklak 0,56 złotego
- opał , prąd i doktor - 0,30 złotego
- inne koszty bez amortyzacji około 30 do 40 groszy do 1 kg.

Razem w najbardziej optymistycznym wariancie może przy 2,85-2,90 zamkniesz się na ZERO . Zakładając , że nie zrobią klasyfikacji , nie oszukają na wadze , ptaki nie przeżrą , nie będziesz miała kosztownego leczenia itd.
Jak mozna podpisywać umowy na 2,70!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:16 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OFICJALNIE OTWORZYŁA SIĘ OD DZIŚ UKRAINA!-wiem ,że ma tam pójśc sporo kurczaka a handel z nimi to jak wszyscy mówią złoty interes.Więc za parę dni zobaczymy 4zł jak nic!.Szczególnie ,że następne 2 tyg to brak żywca.W tym tygodniu było ciut więcej bo często hodowcy przebierali mniejszą kurę,ale tylko ciut więcej i już śladu po tym nie ma[/code]
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 13:18 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 12:29 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajcie jakieś przepisy na temat tej grupy producenckiej , numery rozporządzeń itd, napiszcie jakie korzyści daje dla hodowców

Agri_Max napisał:
hodowca broilerow napisał:
Producent1 napisał:
Drodzy producenci drobiu!!! Proponuje zamiast oskarżać się nawzajem - kto wiecej zarabia???? Wolny rynek czy kontraktacja zrzeszyć się w mocne grupy producenckie. Ograniczyć produkcję do wielkości popytu. Mieć jeden rynek - nasz rynek i naszą produkcję sprzedawać przez cały rok w cenach opłacalnych. Chętnych zapraszam na forum do rzeczowej dyskusji. Czas zrobić wreszcze wspólnie coś dla siebie a jednocześnie dla wszystkich dobrego.
Idiotyczna konkurencja pomiędzy producentami do niczego dobrego nigdy nie doprowadzi. Proszę o podanie cen na Śląsku i w Małoposce.
Pozdrowiam i oczekuję na odpowiedź.
Wysłany: Czw Sty 25 22:28 GMT 2007 Temat postu: Grupa producencka

--------------------------------------------------------------------------------

Poszukuje kontaktow z hodowcami kontraktujacymi z zakladami drobiarskimi Kozieglowy k/Poznania w celu zalozenia grupy producenckiej skupionej wokol tych zakladow drobiarskich.
Mysle ze wreszcie hodowcy dojrzeli do tego aby powolywac takie grupy w calej polsce...bo to jest jedyne wyjscie w obecnej sytuacji aby z hodowcami zaczeli sie liczyc zarowno zaklady drobiarskie jak i producenci pasz
Apeluje do wszystkich hodowcow w polsce aby porzucili animozje i niesnaski miedzy soba i zaczeli sie jednoczyc i organizowac w takie grupy...!!!!!
To jest frazes ale naprawde w jednosci jest potezna sila...im bardziej jestesmy rozdrobnieni i rozczlonkowani tym lepsza stanowimy pozywke dla wielkich korporacji drobiarskich i paszowych..
To ze maja hodowcy tak niepewna sytuacje teraz ..to jest tylko i wylacznie nasza wina!!!!!
pozdrawiam wszystkich
Taki apel wysłalem 25 stycznia .......i jak do tej pory to bez echa....wnioski nasuwaja sie same...

Ulatwie Ci poszukiwania
Wejdz na strone Inspekcji Weterynaryjnej i sciagnij sobie plik "2002_4 " - to jest lista wszystkich zatwierdzonych ferm drobiu z calej Polski . powinienes cos tam znalezc .Powodzenia w tworzeniu grupy . Daj znac jak Wam idzie. Ja tez musle o czyms takim.Podaje link : www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1767
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 11:17 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o informacje ile płacą dzisiaj ubojnie w wielkopolsce i na dolnym śląsku.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 09:46 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o informacje ile płacą dzisiaj ubojnie w lubuskim.
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 09:34 Czw 15 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaj konkretnie kto płaci 4,0 zł za 1 kg żywca. Niektórzy już miękną i ceny zaczynają spadać na Śląsku. Proszę o podawanie autetycznych informacji o cenach. Apeluję o nie sprzedawanie w cenach niższych od 3,45 zł za 1 kg zywca netto. Dopisuję zywca i za 1 kg , ponieważ w REALU JEST PROMOCJA TUSZKA PO 3,79 ZŁ ZA KG BRUTTO!!! - DO DZISIAJ. Pozdrawiam.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:25 Sro 14 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo stało się ciałem !!! 4 zł się dokonało, gratuluję !!!
Indyk też ostro w górę!
Powrót do góry
koko27

PostWysłany: 21:06 Sro 14 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o podanie ceny małopolska podkarpackie dzięki Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2181, 2182, 2183 ... 2251, 2252, 2253  Następny
Strona 2182 z 2253

Skocz do: