Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:56 Sob 14 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2181, 2182, 2183 ... 2230, 2231, 2232  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 11:34 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaa i cena 2.00 - 2.10brutto takim wynikiem kończy się tydzień przedświąteczny (słyszałem ,że niektóre ubojnie na śląsku kupowały po 1.95brutto).Wszędzie kura powyżej 2.60 i zostało jej na po świętach od groma i nie chce nikogo straszyć ale są prognozy na cenę poniżej 2zł po świętach i po nowym roku zaraz.
Więc gratuluje wszystkim którzy myśleli ,że na kurkach zarobią bo święta.Weżcie teraz ołówek i policzcie:
np 2 kurniczki po 25tys czyli 50tys sztuk razy 2.50kg(bo wszędzie wysokie wagi) to daje 125.000kg mięska razy średnio 30gr straty na kilogramie to daje 37.500zł.
Czyli gdybyś jeden z drugim zabrał rodzinkę na urlop na MIESIĄC do jakiegoś ciepłego kraju i leżał MIESIĄC pod palmą popijając drinka zapłaciłbyś( bo to poza sezonem totalnie) pewnie z 18 tys,ale podkreślam za miesiąc.Potem po powrocie w autko i na narty na 2 tygodnie gdzieś do Szwajcari ,Austri czy Włoch i tam przepuściłbyś jeszcze z 10tys zł bo co tam.W sumie przechulałbyś ok 28 tys zł.Wróciłbyś byś do kraju po 6 tygodniach totalnie wyluzowany i mając jeszcze ok.10 tys w kieszeni w stosunku do strat które poniosłeś myśląc o zarobku na święta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
K6

PostWysłany: 10:28 Czw 21 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CISZA,SPOKÓJ itak powinno być.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 18:43 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto z was bierze pasze z Contipaszu i jakie są wyniki?. czy na kurniku jest sucho?. prosze o odpowiedz . POZDRAWIAM
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 13:29 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U.w.a.g.a. niedługo przyjdzie do nas chodowców ś.w.i.ę.t.y. m.i.k.ł.j. i pod choinke dostaniemy podwyszke cen gazu i pradu . czyli kopa w dupe za tą naszą prace, dlaczego jesteście tacy zachłanni coniektórzy i pobudowalisie tyle obiektów . słyszałem że w mojej okolicy jedna ubojnia wiosną postawi 12 swoich obiektów.
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 12:53 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KURNIKARZE CZEMU JESTESCIE TAK GLUPOWACI RYNEK MA SWOJE PRAWA ----JUZ AZ PTASIA GRYPE WYMYSLILI BO ZA DUZO DROBIU JEST NA SWIECIE WIEC JAK KTOS TROCHE INTELIGENTNY JEST TO NIECH SOBIE POMYSLI A NIE 100. 000 -----200.000 GLUPOLE CHYTRUSY
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 12:51 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KURNIKARZE CZEMU JESTESCIE TAK GLUPOWACI RYNEK MA SWOJE PRAWA ----JUZ AZ PTASIA GRYPE WYMYSLILI BO ZA DUZO DROBIU JEST NA SWIECIE WIEC JAK KTOS TROCHE INTELIGENTNY JEST TO NIECH SOBIE POMYSLI A NIE 100. 000 -----200.000 GLUPOLE CHYTRUSY
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:46 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 2,1-2,2 netto . Wylęgaranie nie narzekają na nadmiar jaj do wylęgu więc prosty wniosek , że wstawiają prawie wszyscy . Nie rozumiem polityki zakładów paszowych: doskonale zdają sobie sprawę z tego , że hodowcy nie zarabiają , ale nie ma problemu żeby przysłowiowy Kowalski kupił paszę na termin pomimo , że nie ma żadnego zabezpieczenia , w banku spore kredyty i jest tak naprawdę bankrutem . Co ciekawe wydaje się , że tylko On o tym nie wie Shocked Bardzo często są to dzierżawcy więc i obiekty nie mogą stanowić zastawu . Cena paszy w Raiffpolu na dzisiaj średnio grower , na termin okoł 860-870 PLN netto . Gotówka taniej o około 30 PLN. Oczywiście tendencja zwyżkowa. Rozum i logika podpowiadają żeby wstawienia sobie odpuścić i tak też czynię . Życzę wszystkim więcej rozsądnego myślenia i oczywiście lepszej ceny .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:53 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOUDIS 890 netto- grower, DOROL 920 netto (super pasza tylko sypka)
Kurczak Olsztyn 2,20 netto. Pszenica 600 z dowozem. Pozdrówko.
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 08:03 Sro 20 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy producenci brojlerów. Może nadszedł czas aby przestać narzekać, pisać "durnoty" , tracić czas i pieniądze a przystąpić do pracy od podstaw, a mianowicie ustanowić limity produkcyjne, które nie dopuszczą do nadprodukcji. Kurczaka sprzedawać do ubojni poprzez grupy producenckie - maksymalnie cztery w kraju. Wtedy mogłby być porządek i producent-sprzedawca mógłby ustalać cenę a nie kupujący-ubojnia. Przemyślcie to przez Świeta . Pozdrawiam i mimo wszystko życzę WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWE ROKU. Trzymajcie się ciepło. SZCZĘŚĆ BOŻE !!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:23 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
R2 to co piszesz nie przekłada się na cenę żywca. AN święta racja z malutkim ale te "ale" jest naprawdę malutkie. Medox już Ci kiedyś pisałem, że pracujesz jak " Anioł śmierci". Nie mam ochoty umierać, lecz z tymi kredytami MR masz rację. Pewnie, gdzie może być lepsza lokata? Skąd można wziąć kredyt na niższej stopie procentowej? Tylko MR. No i mamy to co mamy. Ciekawe co ci MR zrobią, gdy przyjdzie czas spłaty kapitału. Rok prolongaty moment i się skończy. Zawiesili sobie sznur na szyi to niech wiszą i się duszą, tylko za jakiego szwanca inni mają cierpieć. A te kurniki to nie nowi stawiają tylko stare wyrzeracze, bo zawsze im mało. A tam. Pies z nimi tańcował. To nie jest śmieszne. Cześć!
\I dziś znowu rozmawiałam z hodowcą który stwierdził, że opuszcza swoje trzy zakichane budy i spada do pracy w urzędzie, ale na jego miejsce przychodzi nowy dzierżawca!!! Shocked Ja pierdziele, facet nawet nie wie, że właśnie doprowadza się do bankructwa. WARIAT!!Na naszym terenie to już norma. Jeden odchodzi z drobiarstwa, to zaraz następny się znajdzie co go zastąpi na tych samych obiektach. I co chwile mi jakiś hodowca przebąkuje o budowie nowej hali Mad Osobiście znam tylko 2 hodowców z Drobimexu którzy staneli z produkcją na zimę jeden 60 000 szt, drugi 100 000 szt.
Jeśli chodzi o Drobimex to średnio pasza kosztuje od 808 zł do 855 zł netto z tendencją ciągle wzrostową, średnio podwyżka co miesiąc o 20-30 zł. Cena kurczaka ani drgnie!! Czyli 2,50zł netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tomala1

PostWysłany: 22:52 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
kurka złotopiórka napisał:
witam jak tak dalej pasza będzie drozec to naprawdę zbankrutują ci co powstawiali tygodniowo o 20 zł ma pasza drożeć . Na przednówku ośiągnie 1200 zł a cena kurczaka 2 40 .MEDOX ma racje zmniejszcie o 20% wstawienia jak ktoś myśi to wstawiac tylko mniej. pozdrawiam

Po raz kolejny proszę. Przy cenie żywca podajcie cenę paszy. Dowiem się w mojej okolicy i podam.

Cena paszy łódzkie starter 960, grower 920, finiszer 900.to na ten tydzien. mieszallnie mówia ze to niekoniec
Powrót do góry
tomala1

PostWysłany: 22:43 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam towar znika z magazynów a my dostajemy po dupie.

potwierdzam ubojnie w łódzkiem i mazowieckim sprzedają towar na bieżaco. Dalej hodowca jest robiony w karolka. I co na to Ci co wstawili w grudniu?? Na dziś 2,25Brutto (strata ok.25gr/kg). Choćby nie wiem jaki wynik. Uświadomcie mnie jak się mylę.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:52 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam towar znika z magazynów a my dostajemy po dupie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:27 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 to co piszesz nie przekłada się na cenę żywca. AN święta racja z malutkim ale te "ale" jest naprawdę malutkie. Medox już Ci kiedyś pisałem, że pracujesz jak " Anioł śmierci". Nie mam ochoty umierać, lecz z tymi kredytami MR masz rację. Pewnie, gdzie może być lepsza lokata? Skąd można wziąć kredyt na niższej stopie procentowej? Tylko MR. No i mamy to co mamy. Ciekawe co ci MR zrobią, gdy przyjdzie czas spłaty kapitału. Rok prolongaty moment i się skończy. Zawiesili sobie sznur na szyi to niech wiszą i się duszą, tylko za jakiego szwanca inni mają cierpieć. A te kurniki to nie nowi stawiają tylko stare wyrzeracze, bo zawsze im mało. A tam. Pies z nimi tańcował. To nie jest śmieszne. Cześć!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:50 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ruch na ubojniach bardzo dobry towar znika z magazynów !!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:02 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno mniejszym niż celowanie specjalnie na święta i napewno mniejszym niż nieograniczone branie kredytów MR i powiększanie hodowli bez końca.Ani jednego ani drugiego nie czynię i to chciałem powiedzieć
Powrót do góry
An

PostWysłany: 10:56 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, czy uważasz, że wstawianie "za koleją" nie jest debilizmem w obecnej sytuacji? Jak myślisz, ci "wszyscy" którzy wstawili na święta to czekali na wstawienie od Wielkanocy, czy też wstawiali " za koleją" , no, może z małą korektą? Po prostu mamy krajową nadprodukcję i dopóki ta prawda nie dotrze do większości hodowców, którzy w konsekwencji gremialnie ograniczą skalę produkcji, to będziemy się w tym babrać do u....j śmierci.Zauważcie również, że spadek ceny żywca w ogóle nie przekłada się na cenę w detalu, nie ma więc nadziei , że spowoduje to zwiększone spożycie. Na terenie Trójmiasta w hipermarketach cena drobiu oscyluje w granicach 4,89 do 5,69 zł/kg. Małe sklepy też trzymają cenę ok.4,50 zł i tylko nieliczne w ramach "promocji" schodzą do 3,99 zł/kg. Jedyne rozwiązanie które przychodzi mi do głowy , to przeznaczenie 10 a może i 20 mln. jaj wylęgowych na spożywkę, co spowoduje ustawianie się walniętych brojlerzystów w kolejkach do wylęgarni, tym samym ograniczając podaż żywca. Jeżeli to nie nastąpi, to mamy przechlapane na bardzo, bardzo długo. Swoją drogą zupełnym fenomenem jest fakt, że grupa społeczna skupiająca 100 % produkcji żywca, nie jest zainteresowana posiadaniem związku zawodowego, który mógłby wymusić na ubojniach podpisywanie umów kontraktacyjnych z gwarancją cenową ( tym samym ograniczyć spadek ceny do progu minimalnego, poniżej którego musiałaby dokładać rzeźnia), tylko buja się po rynku z histerią w oczach i usiłuje tak jak Medox wróżyć z fusów. Wkurza mnie to. Bez pozdrowień.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:36 Wto 19 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unas też wszyscy wstawiają i się pocieszają że ileś tam procent niewstawiło a żeczywiscie wszyscy powstawiali ,a styczeń i luty nigdy niebyło ceny tylko kanał.

No....taka prawda jest, ja też wiedziałem ,że będzie kanał na święta totalny ale zamówiłem pisklęta na początek stycznia bo myślałem ,że wielu wystraszy się ceny 2.00brutto na święta i nie wstawi......tyle że ja idę za koleją a nie jak debil wstawiam wszystkie kurniki bo na święta będzie cena.I mamy 2.10 brutto
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 20:43 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez nerw Medox. To nie jest dokładnie tak - przed wsadem wiem, że dostanę minimum 2.35+vat (cena w umowie jest zapisana jako minimalna gwarantowana), ale jak cena pójdzie w górę na rynku to zapłacą więcej niż 2.35. Mogą oczywiście wyciąć numer, jak cena pójdzie w górę, i jakby nigdy nic zapłacić 2.35. Ale taki numer mogą wyciąć raz, bo więcej hodowcy nie zobaczą (przynajmniej mnie).
I cena paszy gwarantowana na wstawienie.

medox napisał:
Mam w głebokim poważaniu ich pisklęta pasze i najbardziej 2.35plus vat.Jeśli taka alternatywa by kiedyś miała mi zostać to po prostu nie będę się tym zajmował bo nie zidiociałem do reszty żeby z własnej nie przymuszonej woli podpisać umowę na której stracę!!!!!!!!!!
Teraz stracilem jeszcze bardziej ale różnica polega na tym że przed wsadem nie wiedziałem że stracę i to mój biznes i moje ryzyko!!Ale gdyby mi ktoś powiedział jak wsadzisz to dostaniesz 2.35 to bym po prostu nie wsadził.
Po co się męczyć to nie prościej iść nad jezioro i wyrzućić do niego parę tysięcy a reszte czasu spędzić w fotelu przed telewizorem?
To skrajny debilizm wiedzieć że się dołoży i robić to pomimo to.Różne rzeczy w życiu dziwne widziałem ale tego po prostu nie pojmę do końca życia.
A ty skąd z działu zakupów?Nie wystarczy wam idiotów którzy zobaczyli 2.10 i podpiszą wszystko co powyżej byleby móć patrzeć na swoje nowe kurczaczki ,że tutaj prowadzisz agitację?
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 20:35 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie znowu 2 20 co za D.E.B.I.L.E oddawają za tyle kurczaka przecież koszt minimalny bez zadłużenia jest 2 40 2 50 a pasza co tydzień będzie droższa o 20 zł
Co się tak denerwujesz na Dolnym Śląsku jest 2,10 .
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:29 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unas też wszyscy wstawiają i się pocieszają że ileś tam procent niewstawiło a żeczywiscie wszyscy powstawiali ,a styczeń i luty nigdy niebyło ceny tylko kanał.
Powrót do góry
bankrut

PostWysłany: 19:29 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie znowu 2 20 co za D.E.B.I.L.E oddawają za tyle kurczaka przecież koszt minimalny bez zadłużenia jest 2 40 2 50 a pasza co tydzień będzie droższa o 20 zł

Ja kupuję paszę z Tasomiksu i w tamtym tygodniu zdrożało o 30 zł teraz grower II 885 zł. Co z tą ceną ? Przecież podobno 1/3 kurników nie jest obsadzona ale w moim regionie wszyscy idą pełną parą. Są plotki, że część przestawia się na indyka. Ja nie mam innego wyjścia i będę produkować aż mnie wykończą. Confused
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 19:21 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
bankrut

PostWysłany: 18:34 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Za tydzień będziesz sprzedawać powiadasz, no cóż, jakby ci to powiedzieć.Oby twój nick nie okazał się proroczy...czego ci oczywiście nie życze.

Żyje nadzieją. Może byś mi polecił jakąś sensowną ubojnię z centralnej Polski albo z warmińsko- mazurskiego bo ja sprzedaję do Giżycka. Płacą najlepszą cenę ale po 60 dniach. Czy orientujesz się jak na dzień dzisiejszy płacą?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:13 Pon 18 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za tydzień będziesz sprzedawać powiadasz, no cóż, jakby ci to powiedzieć.Oby twój nick nie okazał się proroczy...czego ci oczywiście nie życze.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2181, 2182, 2183 ... 2230, 2231, 2232  Następny
Strona 2182 z 2232

Skocz do: