Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:15 Wto 4 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2184, 2185, 2186 ... 2400, 2401, 2402  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
METAN

PostWysłany: 20:07 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! Sorry za szczerość, ....wiem, że ubojnie potrafią dać 0,10-0,15 zł więcej jak muszą, ale żeby informowały, że dadzą nawet 0,30 to jest dla mnie bzdura. Albo podają w tym momencie nieprawdziwą cenę "dolną" albo "górną", lub po prostu robią sobie jaja podając ceny z kapelusza komuś kto i tak nie ma teraz żywca do odstawy.

też mogę potwierdzić , że takie chwile szczerości im się zdarzają , choć rzadko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tasin

PostWysłany: 20:05 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Tasin! Sorry za szczerość, ....wiem, że ubojnie potrafią dać 0,10-0,15 zł więcej jak muszą, ale żeby informowały, że dadzą nawet 0,30 to jest dla mnie bzdura. Albo podają w tym momencie nieprawdziwą cenę "dolną" albo "górną", lub po prostu robią sobie jaja podając ceny z kapelusza komuś kto i tak nie ma teraz żywca do odstawy.

Lubię szczerość. Nie ma co za nią przepraszać. Wiem, że trudno w to uwierzyć. Chętnie bym wam powiedziała w jakich okolicznościach była ta rozmowa i wierzcie mi ubojnia nie miała powodu, żeby kłamać. Niestety nie mogę powiedzieć Sad ... Dolna cena była praktycznie taka sama jak w innych ubojniach. A górna faktycznie do uzyskania, bo następnym pytaniem ubojni było: "A nie chciałaby Pani do nas spowrotem zdawać kurczaków??"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 20:04 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k2 napisał:
Witam
Rejon Łodzi - Bogusławski, Mision i inni 3,10 netto dzisiaj. Słabe zejście kurczaka - podobno i stąd taka cena. W poniedziałek i wtorek cena była 3,30 - 3,40 netto. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień, bo jest mało kurczak i przy trochę lepszym popycie (i negocjacjach cenowych) jest szansa na lepszą cenę.

nie dajmy się podpuścić
to nie zejście jest słabe , tylko nie mieli co bić , gdyż hodowcy przytrzymali kurczaka
ubojniści umówili się na obniżkę cen by wprowadzić panikę i sprowokować hodowców do zdawania-niestety wielu dało się na to złapać
jeśli mówią , że nie biją-podjedż i sprawdż-możesz się zdziwić
wytrwali dalej czekają
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 20:01 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox skończ Waść!!!......... !!!
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:59 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:54 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eska napisał:
MD napisał:
Troche się przeliczyłem.Moje uporczywe negocjacje cenowe nie wiele dają,postawiłem wabank i przegrałem.Mogłem dostać 3,5br a teraz nie ma kto dać 3,2br.i jeszcze łaske robią że zabiorą .To wszystko jest chore, trzeba będzie chyba zmienić przeznaczenie budy.Na tak niestabilnym rynku ciężko się utrzymać na powieżchni.2 rzury do przodu 2 na zero i 1 do tyłu,i tak co roku,nie wiem dlaczego jeszcze w tym siedze.Pozdrowienia i życze owocnych negocjacji. :(
wiesz że zaczynam od jutra przebiórke-aż boje sie myśleć ze znowu do tylu :(

Powtarzam wam do znudzenia ,że interes na kurkach skończył się dawno temu a wy nie chcecie słuchać , może jak zapuka komornik to skumacie
Powrót do góry
k2

PostWysłany: 19:53 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Rejon Łodzi - Bogusławski, Mision i inni 3,10 netto dzisiaj. Słabe zejście kurczaka - podobno i stąd taka cena. W poniedziałek i wtorek cena była 3,30 - 3,40 netto. Zobaczymy co przyniesie następny tydzień, bo jest mało kurczak i przy trochę lepszym popycie (i negocjacjach cenowych) jest szansa na lepszą cenę.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:45 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Radas napisał:
Jezuicka Struga płaciła dzisiaj 3,25, a nie 3,40 jak ktos wczoraj napisał
Rowex 3,10
Mark-drob 3,20
Koziegłowy wypychają na rynek duże ilości elementów z kurczaka po niskich cenach i prawdopodobnie dlatego w Wielkopolsce cena utknęła.

piszmy , czy podajemy ceny wywoławcze z ubojni , czy transakcyjne

ja podaję w oparciu o konkretne , rzeczywiste transakcje , ceny w ubojniach są różne dla"leszczy" i tych , których niełatwo na wędkę złapać
dziś 3,5 netto Zalewo , Ilczak , Górny , Gomak co nie oznacza że od "leszczy" nie kupili taniej

Piecuch np."swoich"/tzn. tych którzy przez niego biorą piskle i pasze / i nie tylko kroi po 3,1 , a od obcych potrafi kupować po 3,4 za gotówkę i jeszcze kawałek po ten towar jechać
pozdrawiam i radzę uzbroić się w cierpliwość

Właśnie...
Zacytuję wam jedną moją rozmowę telefoniczną z ubojnią nie powiem jaką.
Ubojania wolnorynkowa w każdym bądź razie.

Ja: po ile skupujecie na dzisiaj żywca?
Ubojnia: 3,20-3,50 zł (ceny wymyślone na tą chwilę).
J: A dlaczego taka rozbierzność??
U: Bo wie Pani, normalnie to skupujemy po 3,20 zł, ale jak ktoś się uprze to damy nawet 3,50 zł

Rolling Eyes
I co wy na to?? Ta ubojnia przynajmniej była ze mną szczera. Nie mogę powiedzieć dlaczego ta rozmowa tak wyglądała, ale ja nie dzwoniłam do nich ze swoją ofertą kurczaka...
Myślę, że wszyscy tak postępują z wolnego rynku. A więc koledzy i koleżanki, nie dajcie się Exclamation 0,30 zł piechotą nie chodzi... na 40 tonach to 12 000 zł pół paszowozu prawie...
Powrót do góry
eska

PostWysłany: 17:12 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Troche się przeliczyłem.Moje uporczywe negocjacje cenowe nie wiele dają,postawiłem wabank i przegrałem.Mogłem dostać 3,5br a teraz nie ma kto dać 3,2br.i jeszcze łaske robią że zabiorą .To wszystko jest chore, trzeba będzie chyba zmienić przeznaczenie budy.Na tak niestabilnym rynku ciężko się utrzymać na powieżchni.2 rzury do przodu 2 na zero i 1 do tyłu,i tak co roku,nie wiem dlaczego jeszcze w tym siedze.Pozdrowienia i życze owocnych negocjacji. Sad
wiesz że zaczynam od jutra przebiórke-aż boje sie myśleć ze znowu do tylu Sad
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 13:48 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche się przeliczyłem.Moje uporczywe negocjacje cenowe nie wiele dają,postawiłem wabank i przegrałem.Mogłem dostać 3,5br a teraz nie ma kto dać 3,2br.i jeszcze łaske robią że zabiorą .To wszystko jest chore, trzeba będzie chyba zmienić przeznaczenie budy.Na tak niestabilnym rynku ciężko się utrzymać na powieżchni.2 rzury do przodu 2 na zero i 1 do tyłu,i tak co roku,nie wiem dlaczego jeszcze w tym siedze.Pozdrowienia i życze owocnych negocjacji. Sad
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 13:28 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubojnie nazekaja na brak zejscia i mowia o cenie 3 netto.juz nic nie rozumiem[quote="METAN"]do BAMBER
jak dziś lubuskie?[/quoteo nic nie r]
Powrót do góry
matszm

PostWysłany: 11:37 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie chca kupic i mowia za ile
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:53 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby takie słabe zejście

to czemu dzwonią i na jutro by wzięli ,. tylko 3,5 to zapłacić nie mogą?????

zastanawiające , no nie
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:33 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do BAMBER
jak dziś lubuskie?
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 09:41 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="METAN"]
bamber napisał:
Dlaczego taka cisza?Dostalem od znajomego potwierdzenie ze niektore ubojnie(np.Smolarki,Kulus) stoja bo nie maja co bic.trzymajmy ceny , mysle ze 3,70 na piatek jest do osiagniecia.
bamber napisał:
Lubuskie totalny brak kurczaka ,duze zejscie w sklepach,mysle ze na piatek dostane 3,70 netto
Radas napisał:
Jądrex podniósł cenę z 3,10 (poniedziałek) na 3,25 dzisiaj
[/quote

pisałem wczoraj , że ponownie szykują ten numer/nie bijemy bo nie schodzi/

tak samo zagrywają Konkol i Gosz , a Mielewczyk bije/ten sam scenariusz/
tuszką się dzielą + sciągają z innych terenów

nie dajmy się ogłupić , ciekawe ile wytrzymają bez naszego żywca
ale nie pozwólmy na zwiększenie ubojów Mielewczyk

Metan trafne spostrzeżenia. Niestety pozostałe kaszubskie ubojnie też biją na pół gwizdka. Niestety ale same Kaszuby nie dźwigną ceny - jeśli centrum i Wielkopolska sprzedają po 20-30 gr taniej to te tuszki wcześniejszej czy później wjadą na pomorze. Tylko jak to jest, że Kaszuby mogą zapłaci więcej a inni nie? Może hodowcy w Wielkopolsce odkryli jakąś cudowną metodę i koszty zamykają w 2,9? Jeśli tak proszę uchylcie rąbka tajemnicy!
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 08:43 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T30 napisał:
Brojler kurzy napisał:
Na Kaszubach twierdzą , że zejście bardzo słabe . Konkol chce płacić 3,20 - jeżeli to prawda to przetrzymajcie 3-4 dni , a nie dajcie mu w tej cenie . Nie dość , że kroi na wadze jak najlepszy krawiec to jak zbyt ciut słabszy od razu cena w dół . Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera Evil or Very Mad Nie dać mu ani kilograma- niech stoi i ponosi koszty (słowo zostało usunięte) jeden .

i tak trzymać

niestety to prawda 3,2 netto.wszystko prawda! Twisted Evil
Powrót do góry
paulo

PostWysłany: 07:01 Czw 10 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w Małopolsce 3,55- 3,6 brutto ubojnie uboje mają na maxa
Powrót do góry
kormoran

PostWysłany: 22:36 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: dolnośląskie Odpowiedz z cytatem

U nas 3-3,10 zł netto... niecierpliwie czekamy na podwyżkę!
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 22:13 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Na Kaszubach twierdzą , że zejście bardzo słabe . Konkol chce płacić 3,20 - jeżeli to prawda to przetrzymajcie 3-4 dni , a nie dajcie mu w tej cenie . Nie dość , że kroi na wadze jak najlepszy krawiec to jak zbyt ciut słabszy od razu cena w dół . Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera Evil or Very Mad Nie dać mu ani kilograma- niech stoi i ponosi koszty (słowo zostało usunięte) jeden .

i tak trzymać
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 22:09 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="METAN"]
bamber napisał:
Dlaczego taka cisza?Dostalem od znajomego potwierdzenie ze niektore ubojnie(np.Smolarki,Kulus) stoja bo nie maja co bic.trzymajmy ceny , mysle ze 3,70 na piatek jest do osiagniecia.
bamber napisał:
Lubuskie totalny brak kurczaka ,duze zejscie w sklepach,mysle ze na piatek dostane 3,70 netto
Radas napisał:
[/quote

3,5netto dziś spoko można wyciągnąć tak że bez paniki
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:02 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:51 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez paniki!!!!! wywalają z chłodni towar który kupili po 1,50 netto ale nie wszyscy to kupią(rozmrażany) , spoko świeży schodzi pięknie jak na styczeń i bez obaw będzie lepiej !!! na sklepach towar schodzi ok. , jutro 10 czyli część wypłat i klien detaliczny wpadnie do sklepu.ubojnie grają psychologicznie dlatego jeśli pojawiają się lepsze oferty z innych regionów nie oglądać się i sprzedawać!!! Wink
Tuszka w hurcie 4,9 5,40 netto . pilnować interesu!!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:34 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C I S Z A
znów strach sparaliżował

to już , od razu
"ściągajta gacie , bo wydymać się dacie" / z dopłatą/

brzydko brzmi , ale niektórym może się sprawdzić
zwłaszcza tym o słabych nerwach
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:17 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="bamber"]Dlaczego taka cisza?Dostalem od znajomego potwierdzenie ze niektore ubojnie(np.Smolarki,Kulus) stoja bo nie maja co bic.trzymajmy ceny , mysle ze 3,70 na piatek jest do osiagniecia.
bamber napisał:
Radas napisał:
[/quote

Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 19:01 Sro 9 Sty 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bamber napisał:
Radas napisał:
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2184, 2185, 2186 ... 2400, 2401, 2402  Następny
Strona 2185 z 2402

Skocz do: