Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:58 Sro 29 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2185, 2186, 2187 ... 2252, 2253, 2254  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin z siedlec

PostWysłany: 22:57 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomyliłem się chodziło o 2zł, żeby jakas (słowo zostało usunięte) z was nie pomyślała sobie czegoś tam

marcin z siedlec napisał:
P IE R D O L SI Ę P O K E MO N I E J A K B Y L O P O 3 Z Ł T O B Y Ł O L E P I E J????
N a to sobie odpowiedźcie pojebańce wolnorynkowe. To wy jebiecie ceny takim pojebanym wstawianiem tzn jaki idzie to wszydcy a jak nie to kazdy (słowo zostało usunięte) wykłada a ci co mają umowy to wtedy dostają w dupe. I nie pierdolcie mi tu kto ma kase żeby kupić paszę za hajs albo na termin bo to wy kurwy jestwście temu winne że tak jest w drobiu pojebane. Co (słowo zostało usunięte) prawda w oczy kole, wszystko zwalicie znowu na kontraktowcóe. Indykpol Lublin 2,75+Vat a wam wolni (słowo zostało usunięte) do tego znowu będziecie jurwy włosy rwać jak będzie 2zł i dobrze wam tak.

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Jak czytam te bajki to niewiem czy mam się śmiać czy płakać. Prawda jest taka, że hurtownie i zakłady rozbioru skupują kuczaka od południowych sąsiadów w każdej ilości i w normalnej cenie. Kiedy nauczycie się że cena 5,oo zł za ubitego jest u nas nie do przejścia. Tymi podwyżkami sami sobie szkodzicie!!!!
A jak wg Ciebie cena jest normalną? W tej chwili to same ubojnie nakręcają cenę . Chcąc robić uboje po prostu proponują to co proponują . Hodowcy jak zawsze mają wielkie gó--o do powiedzenia . No może troszeczkę mogą się potargować . Cena "zerowa" przy paszy na termin około 1tys./tona i, piskalku około 1,20 , spożyciu / jakoś ostatnio dziwnie zwiększonym / około 1,90 , podwyżkach prądu o 12% itd,itd - oscyluje w granicach 3 złote . Ubojnie twierdzą , że im droższy żywiec tym większa różnica pomiędzy jego kupnem , a sprzedażą tuszki . Ponoć przy cenie żywca 2,50 tuszkę można sprzedać za 3,80 - 4,00 . Ale już przy cenia żywca 3,20 ta tuszku musi??? kosztować minimum 5! Czy tak jest ? Nie wiem! Nie liczę kosztów ubojni , handlarzy , paszarni czy wylęgarni . Mnie intertesują moje koszty i wiem , że jeżeli dzisiaj będę sprzedawał poniżej 3,20 to po prostu nie zarobię nawet na jkedzonko. I nie jest to winą hodopwcy , że pszenica kosztuje 700 czy ile tam! Nie jest winą hodowców , że nie ma jaja wylęgowego i wylkęgarnie zaczynają szaleć z cenami . Hodowca w tym całym łańcuszku nie ma nic do powiedzenia więc jak ma okazję zarobić to niech zarabia , a Ty śmiej się albo płacz! Co wolisz! Osobiście uważam ceną 3,60 za anormalną , ale jak pomyslę , że cena około 2-2,10 "uszczęśliwiała" nas przez wiele miesięcy to powinno być przez pół roku non stop 4!!!!!!!!! Tak na marginesie: czy cena 2,70 gwrantująca ZAJEBISTE STRATY , a którą mają kontraktowcy dużych ubojni jest dla Ciebie normalną? Z tego co piszesz wnioskuję , że jest fajnie jak ciągle mamy w d-pę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin z siedlec

PostWysłany: 22:56 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P IE R D O L SI Ę P O K E MO N I E J A K B Y L O P O 3 Z Ł T O B Y Ł O L E P I E J????
N a to sobie odpowiedźcie pojebańce wolnorynkowe. To wy jebiecie ceny takim pojebanym wstawianiem tzn jaki idzie to wszydcy a jak nie to kazdy (słowo zostało usunięte) wykłada a ci co mają umowy to wtedy dostają w dupe. I nie pierdolcie mi tu kto ma kase żeby kupić paszę za hajs albo na termin bo to wy kurwy jestwście temu winne że tak jest w drobiu pojebane. Co (słowo zostało usunięte) prawda w oczy kole, wszystko zwalicie znowu na kontraktowcóe. Indykpol Lublin 2,75+Vat a wam wolni (słowo zostało usunięte) do tego znowu będziecie jurwy włosy rwać jak będzie 2zł i dobrze wam tak.

żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Jak czytam te bajki to niewiem czy mam się śmiać czy płakać. Prawda jest taka, że hurtownie i zakłady rozbioru skupują kuczaka od południowych sąsiadów w każdej ilości i w normalnej cenie. Kiedy nauczycie się że cena 5,oo zł za ubitego jest u nas nie do przejścia. Tymi podwyżkami sami sobie szkodzicie!!!!
A jak wg Ciebie cena jest normalną? W tej chwili to same ubojnie nakręcają cenę . Chcąc robić uboje po prostu proponują to co proponują . Hodowcy jak zawsze mają wielkie gó--o do powiedzenia . No może troszeczkę mogą się potargować . Cena "zerowa" przy paszy na termin około 1tys./tona i, piskalku około 1,20 , spożyciu / jakoś ostatnio dziwnie zwiększonym / około 1,90 , podwyżkach prądu o 12% itd,itd - oscyluje w granicach 3 złote . Ubojnie twierdzą , że im droższy żywiec tym większa różnica pomiędzy jego kupnem , a sprzedażą tuszki . Ponoć przy cenie żywca 2,50 tuszkę można sprzedać za 3,80 - 4,00 . Ale już przy cenia żywca 3,20 ta tuszku musi??? kosztować minimum 5! Czy tak jest ? Nie wiem! Nie liczę kosztów ubojni , handlarzy , paszarni czy wylęgarni . Mnie intertesują moje koszty i wiem , że jeżeli dzisiaj będę sprzedawał poniżej 3,20 to po prostu nie zarobię nawet na jkedzonko. I nie jest to winą hodopwcy , że pszenica kosztuje 700 czy ile tam! Nie jest winą hodowców , że nie ma jaja wylęgowego i wylkęgarnie zaczynają szaleć z cenami . Hodowca w tym całym łańcuszku nie ma nic do powiedzenia więc jak ma okazję zarobić to niech zarabia , a Ty śmiej się albo płacz! Co wolisz! Osobiście uważam ceną 3,60 za anormalną , ale jak pomyslę , że cena około 2-2,10 "uszczęśliwiała" nas przez wiele miesięcy to powinno być przez pół roku non stop 4!!!!!!!!! Tak na marginesie: czy cena 2,70 gwrantująca ZAJEBISTE STRATY , a którą mają kontraktowcy dużych ubojni jest dla Ciebie normalną? Z tego co piszesz wnioskuję , że jest fajnie jak ciągle mamy w d-pę!
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:35 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka II napisał:

no to niech skupią w ciągu tygodnia wszystko od nich a póżniej my będziemy sprzedawac do nich nasz towar w nowych wyzszych cenach!. kurczak na slowacji ,kosztuje w promocji w przeliczeniu na pl jakies 7,5zl. filet ok 23,0 zl.
Powrót do góry
Agri_Max

PostWysłany: 13:21 Nie 11 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Jaka cena na poniedzialek w lodzkim ? Ile placa Piorkowscy , Mison -Ławy , Kolonia Zawada , Boguslawski itp. Pozdro
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:47 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolę być wolnorynkowcem. Pamiętam jak z ZD przyjechali, sprawdzali czy jakaś pajęczyna nie wisi, kazali wokół kurnika róże sadzić. Teraz mam gdzieś. A ekonomia ekonomią. Nie narzekam. Raz na wozie raz pod wozem.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 14:16 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na temat dyskusji" czy lepiej byc wolnorynkowcem czy kontraktowcem".
mysle ze odpowiedz jest tylko jedna - kontraktowcem. tylko gdzie ktos widzial kontrakt??? umowy w 90% to dyktat. a dlaczego tak jest?ano dlatego ze dzisiaj nie ma podzialu na wolnorynkowcow i kontraktowcow tylko na chodowcow ktorzy sa w stanie samodzielnie prowadzic biznes i brutalnie mowiac "bankrutow".prosze zadac sobie pytanie : czy jestem w stanie wychowac samodzielnie jeden rzut tzn kupic pasze piskleta i poczekac na zaplate miesiac czy dwa i to wszystko z wlasnych srodkow obrotowych?ilu z nas jest takich? . duze zaklady (kontraktowe)bazuja glownie w 50 -70% wlasnie na tych co nie sa wstanie sami nic zrobic i dlatego maja pakiety- zaklad daje wszystko za wyjatkiem jednego - zarobic.pakiet jest tak wyliczony zeby chodowca z niego nigdy sie nie wyzwolil czyli zeby zawsze byl na smyczy zakladu - na takim chodowcy robi sie swietny interes a jak podskoczy to komornik albo sąd.a reszta daje sobie rade na "wolnym" rynku raz dostanie 2.2 pozniej nie dziwic sie ze dostaje 3.7 czy 4. kto ma lepiej ? ciezko powiedziec - jeden cieszy sie ze w ogole chowa a drugi ze zarabia. czas pokaze kto ma lepiej. zawsze nie moze sie oplacac bo wybudujemy tyle kurnikow ze kto to zje????????????????????? a czy "dobre zwiazku " sa w stanie cos zmienic? hmmmm bylo wiele prob i zawsze nieudane, chyba za duzo jest ubojni zeby to poukladac no i trzeba miec dobre zwiazki Laughing - sami tez jestesmy sobie winni ze takich nie ma ( prosze sobie przypomniec kiedy ostatni raz placilem skladke na zwiazki Laughing oj nigdy???? -zatem zludna nadzieja ze ktos za darmo bedzie latal w naszym interesie Laughing . lobbing duuzo kosztuje a spolecznikow niestety coraz mniej na tym swiecie Crying or Very sad ). ale warto probowac. pozdrawiam.
Powrót do góry
vitor1

PostWysłany: 12:40 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadanie, gadanie, gadanie, ...... i nic do przodu. Ludzie ta hossa nie będzie trwała wiecznie. A po tem bęc. Jest teraz dobry czas na podpisywanie lepszych umów z ubojniami lub renegocjację starych - tylko dla rozsądnych, bo pozostali zrobią jak dotychczas, tzn. dopiero jak cena spadnie pójdą na kolanach do ubojni, ale kontrakt wtedy już na warunkach ubojni. To wszystko oczywiście nie dotyczy zapalonych wolnorynkowców, którzy zawsze muszą się liczyć z większym ryzykiem po swojej stronie.
Powrót do góry
kurka II

PostWysłany: 10:55 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi mi o to żeby hodowcy tracili i myślę że cena żywca 3,2 jest ceną normalną tylko że jak już uzyskacie te 3,2 to chcecie więcej i więcej bez opamiętania. Musicie wiedzieć kiedy powiedzieć STOP i utrzymać np. tą cenę jakiś czas aż wszyscy się przyzwyczają!!!!
żeldrob napisał:
kurka II napisał:
Powrót do góry
miko

PostWysłany: 08:42 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska cena 3.6 netto od piątku .Śląsk proponuje więcej byle dostać.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:33 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka II napisał:
Powrót do góry
kurka II

PostWysłany: 07:19 Sob 10 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 23:24 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warm-maz cena 3.6- 3.7 netto. Chce ktos kupic kurczaka 2.5tygodniowego w tej cenie to chetnie opchne Laughing. pozdrawiam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:53 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Drobimex Szczecin 2,65 zł netto + bonusy( zgodność z deklarowaną wagą oraz zgodność z deklarowaną ilością).
Nie wiem czy mam Ci gratulować , czy składać kondolencje???
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:41 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobimex Szczecin 2,65 zł netto + bonusy( zgodność z deklarowaną wagą oraz zgodność z deklarowaną ilością).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tadek

PostWysłany: 20:30 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-dostałem propoz. 3.6 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
2R

PostWysłany: 08:41 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że nie są tak "nierozsądni", ale umowy to duży straszak dla wielu uzależnionych od zakładów hodowców dlatego pisalem wcześniej o silnych związkach które walczyłyby o podstawowe prawa hodowców niezależnie od tego czy działają na wolnym rynku czy chcą podpisać umowy z zakładami. Ale jest grupa "niewolników" którzy pracować muszą pod dyktando zakładów bez żadnego sprzeciwu.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:19 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Ceny - Drób
kontraktacja 2,55-2,75

.
Czyżby hodowcy dalej sprzedawali w tych cenach?
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 01:26 Pią 9 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny - Drób
09.02.2007
Nasz drób poszukiwany jest zarówno przez Czechów, Niemców jak i Anglików. Ale to co cieszy jednych, martwi drugich. Gdy zaczynają się poszukiwania i większe zakupy, rodzimi producenci mają problemy z zakupem odpowiedniej ilości towaru. Efekt jest taki, że brakuje niezależnie od wielkości ubojni, każda chciałaby dokupić surowiec na wolnym rynku.

Brakuje filetów, ćwiartek i lepszych gatunkowo mięs produkcyjnych. A wszystko z dnia na dzień drożeje, nawet najtańsze elementy czyli mięso odkostnione i korpusy. Firmy, które liczą na handel z Ukrainą, robią powoli zapasy.

Granica ma być otwarta, pytanie tylko kiedy? Korpusy, skórki i kupry już idą jak świeże bułeczki. Eksporterzy zapełniają chłodnie póki ceny są jeszcze do zaakceptowania.

1. Kurczaki
Ceny transakcyjne zł/kg
korpusy 0,60 – 0,80
kupry 1,30 – 1,30
mom 1,10 – 1,40
skórki 1,00 – 1,10
skrzydła 2,20 – 3,00

Coraz mniejsza podaż żywca drobiowego zmusiła zakłady do podniesienia cen skupu. Teraz drób jest droższy niż 2 tygodnie temu nawet o 20 groszy za kilogram.

2. Żywiec drobiowy
ceny skupu w zakładach zł/kg
kurczaki
kontraktacja 2,55-2,75
wolny rynek 3,10-3,45
indory 4,40-4,55
indyczki 4,10-4,20

(TVP redakcja rolna)

kurczak schodzi bez problemu choć hurtownie nażekają na cenę to jednak zamawiają , powoli oswoili sie z ceną ale nie robą wielkich zapasów.
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 22:42 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybin napisał:
Witam ponownie!
Jeszcze raz Proszę o informacje ile płacą na Dolnym śląsku.Ile płaci Langner.
Proszę o podawanie cen z innych regionów polski.

Za podane już ceny w innych regionach polski dziękuje.

Dzisiaj "Langner", dla stałych dostawców żywca, płacił 3.10 netto. Pozostałe ubojnie "wolnorynkowe" z wielkopolski i lubuskiego też tyle płaciły "oficjalnie"!!
Dla hodowców partyzantów , mają cenę wyższą i są bardzo zainteresowani kupnem kurczaków z wolnego rynku...Dla "partyzantki "cena 3.50 netto!!!
Z tego co sie dowiedzałem , na dolnym śląsku sytuacja podobna.
Żywca brak........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zybin

PostWysłany: 20:12 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie!
Jeszcze raz Proszę o informacje ile płacą na Dolnym śląsku.Ile płaci Langner.
Proszę o podawanie cen z innych regionów polski.

Za podane już ceny w innych regionach polski dziękuje.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:43 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam kurczaka na naszym terenie (mazowieckie) sa przesuniecia w wstawieniach myśle że to jest przyczyna wzrostu cen na razie jest głód jajka wylegowego jest nadzieja że to jeszcze potrwa jakiś czas.
Kondratowicz 3.50 netto Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:28 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
kol napisał:
[

cofnąć się wstecz.
Uważaj na tyły Very Happy Very Happy Very Happy

W Twoich postach też jest dużo realizmu a nie samo wymądrzanie się. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:40 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
[

cofnąć się wstecz.
Uważaj na tyły Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 16:01 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciulacz napisał:
ok na prosbe"kol" warm-maz 3.3 netto i nie szukaja Laughing . jak masz na jutro( ale na jutro bo w poniedzialek to juz nie wiem) kurczaka daj namiar i ja kupie od ciebie po 3.3netto. pozdrawiam
ps ze stresem u mnie ok harmonogram tez mam juz na caly rok a cena "walnie" napewno tylko nie wiem kiedy oby nie w czasie jak bede zdawac -czyli za miesiac Sad

Bez sciemy. Jutroto jest piątek a pojutrze to sobota i nie mów mi o poniedziałku, bo "duchem świętym nie jestem. Małe ubojnie nie czekają na poniedziaek i jeżeli są braki to biją i w niedzielę więc bez sensu jest mówić w czwartek o poniedziałku. Zresztą pogadaj z Medoxem, on się nie szczypie i od razu wyłoży Ci "kawę na ławę", nie straszę. Ten cały Medox to chyba jedyny trzeźwiąco myślący człowiek na tym forum. No sorry, jest jeszcze MD i jeszcze kilku innych, żeby wymienić ich nicki bym musiał cofnąć się wstecz.
Powrót do góry
ciulacz

PostWysłany: 15:12 Czw 8 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo suwalki to inna bajka . tam jeszcze kryzys Laughing cena 2.6 ( podstawowa plus dodatki jakies 10 groszy max) netto , piskle 1zl plus koszty dojazdu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2185, 2186, 2187 ... 2252, 2253, 2254  Następny
Strona 2186 z 2254

Skocz do: